Google viedais pilsētas projekts: karstā poga privātumam

CN torņa ilustrācija Google krāsās.


Tas ir mūsu sērijas par viedajām pilsētām turpinājums. Iepazīstieties ar iepriekšējo ierakstu Kas ir viedās pilsētas?

2017. gadā, kad Alphabet’s Sidewalk Labs paziņoja par Quayside, projektu, kas izveidots sadarbībā ar Toronto pilsētu, pasākums piesaistīja publicitātes vilni un satraukti pilsētas telpu proklamējumus, kurus pārdomāja interneta spēks..

Partnerību atklāja ne mazāk kā premjerministrs Džastins Trudeau, kurš sacīja, ka “paziņojums ir par jauna veida apkaimes izveidošanu, kas cilvēkiem izvirza galveno vietu”, un ka viņš sagaida, ka Quayside varētu kļūt par “plaukstošu inovāciju un sabiedrības centru”. lai desmitiem tūkstošu cilvēku varētu dzīvot, strādāt un spēlēt. ”

Tajā laikā sadarbība šķita Toronto vēlme stingri nostiprināties kā nozīmīgs Ziemeļamerikas tehnoloģiju centrs. Sidewalk Labs tika piešķirti vairāki akriem galvenā krastmalas nekustamā īpašuma ar cerībām, ka tas galu galā iegulda projektā līdz 1 miljardam CAD, būvējot tādas lietas kā apsildāmas velosipēdu joslas, ar internetu savienoti satiksmes signāli un pazemes atkritumu izvešana.

Privātuma eksperti atgriežas Quayside

Ja Kanādas valdība un alfabēts uzskatīja, ka projektu sagaida gandrīz vispārēja vilšanās, pilsoņiem uzmundrinot nākotni, kurā kameras un ar internetu savienotas ierīces varētu izsekot un analizēt gandrīz katru viņu uzvedības aspektu, viņi bija negaidīti pārsteigti..

Kopš projekta uzsākšanas Kvestīds ir satriecis pēc viena domstarpībām pēc otra.

Nepatīkamā redakcijā tikai dažus mēnešus pēc darījuma Lielbritānijas publikācija The Guardian rakstīja: “Tā kā [Google / Alfabēts] pašlaik ir vārtsargs gandrīz visam internetam, kas nav Facebook, un tādējādi spēj iegūt īres maksu no jebkura kompānija, kas vēlas tikt tur redzēta, tā kļūtu par vārtsargu tām fiziskās pasaules daļām, kuras tā kontrolēja. ”

Tā piebilda, ka Silikona ielejas uzkrātā ārkārtīgā bagātība ir “padarījusi dzīvi sliktāku tiem, kas neatrodas kaudzes augšgalā; mājokļi kļūst nepieejami, sabiedriskais transports un izglītošana tiek atstāti novārtā; pilsēta kļūst par rotaļu laukumu maziem un ne daudziem. ”

Sidewalk Labs izvēlējās novērst datu izsekošanas bažas, norādot uz privātuma ekspertes Annas Kavoukianas pieņemšanu darbā, kuras uzdevums bija nodrošināt, lai Alfabēts nenodarbotos ar invazīvām darbībām..

Alfabēts par pilsētas izsekošanu un uzraudzību paliek neskaidrs

Bet Cavoukian atteicās no projekta nepilna gada, apgalvojot, ka viņa tiek turēta tumsā par datu izsekošanas un uzraudzības apjomu. Vadītāji viņai apliecināja, ka visi apkopotie dati tiks dzēsti un nav identificējami, taču viņa vēlāk uzzināja, ka trešās personas piekļūst identificējamai informācijai krastmalā..

“Es iedomājos, ka mēs veidojam viedo privātuma pilsētu, nevis gudru uzraudzības pilsētu,” viņa rakstīja savā atkāpšanās vēstulē, piebilstot, ka viņas izstāšanās no projekta mērķis bija “nosūtīt spēcīgu paziņojumu” par tā privātuma trūkumu..

Bija arī citas atšķirīgas balsis.

Saadia Muzaffar, TechGirls Canada dibinātāja un Waterfront Toronto digitālās stratēģijas konsultatīvās grupas locekle, atkāpās no savas funkcijas mēnesi pirms Kavoukiana, līdzīgiem iebildumiem par pārredzamības trūkumu un iespējamiem privātuma pārkāpumiem..

Masīvs trieciens Quayside ambīcijām bija Jim Balsila, bijušā BlackBerry, viena no Kanādas atzītākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, priekšsēdētāja domstarpībām, kurš rakstīja, ka viņš šo projektu uztver kā “kolonizējošu kapitālisma uzraudzības eksperimentu, mēģinot buldozēt svarīgu pilsētu, pilsoniskie un politiskie jautājumi. ”

“Ja mēs veidosim dzīvotspējīgas digitālās pilsētas Kanādas pilsoņu labā, mums būs nepieciešama pārredzamība un pārskatatbildība starp valdību un tās pilsoņiem, nevis slepens darījums starp neizvēlētu, negodīgu valsts uzņēmumu un ārvalstu daudznacionālu uzņēmumu masu uzraudzības biznesā. ,” viņš teica.

Šā gada sākumā Kanādas Pilsoņu brīvību asociācija iesūdzēja arī projektu Waterfront Toronto, sakot, ka valdība ir “pārdevusi” konstitucionālās tiesības uz uzraudzības brīvību un aicināja uzvedības datu vākšanas milžus izveidot veikalu.

Maikls Braients, CCLA izpilddirektors un ģenerālsekretārs, paziņoja: “Šie nolīgumi ir pretrunā ar administratīvajiem un konstitucionālajiem likumiem un rada šausmīgu precedentu pārējai šai valstij.”

Vai alfabēts var to iegūt??

Amid pieaugošās sabiedrības kritikas un reālu draudu dēļ, ka projektu varētu pilnībā aizvietot, Sidewalk Labs izlaida Digitālās inovācijas pielikumu – 483 lappušu garu ziņojumu, lai veicinātu caurspīdīgumu un risinātu problēmas.

Ziņojumā, cita starpā, citos jautājumos īpaši apskatītas datu privātuma problēmas, publikācijas autori paziņojot, ka “mēs uzskatām, ka pilsētās ir iespējams paaugstināt datu pārvaldības standartus un ka sabiedrībai jāzina, kā un kāpēc dati tiek vākti un izmantoti ielas un sabiedriskās telpas. ”

Balsojumā pirms dažām nedēļām, lai izlemtu par projekta nākotni, Toronto pilsēta paziņoja, ka tas turpināsies pēc tam, kad Sidewalk Labs veiks nepieciešamās izmaiņas, lai mazinātu sabiedrības satraukumu.

Stefans Dimants, Toronto Waterfront Toronto direktoru padomes priekšsēdētājs, paskaidroja, ka locekļi ir panākuši saskaņošanu jautājumos, kas viņiem ir saistīti ar Sidewalk Labs, tomēr brīdinot, ka “šis nav darījums.”

Lieta ir tāda, ka ir pagājuši vairāk nekā divi gadi, kopš Trudeau un Larry Page piedāvāja darījumu, lai ārstētu visas Toronto pilsētas problēmas: Satiksmes sastrēgumi, efektīvs transports un savienojamība. Kopš šī paziņojuma esam redzējuši, ka praktiski nav panākts nekāds progress – ar sūdzību litaniju, augsta līmeņa atlūgumiem un baismīgām nākotnes vīzijām, kuras vēro panoptiķis.

Torontonieši joprojām nav pārliecināti

Toronto iedzīvotāji nedomā par labu. Tā jau ir viena no dārgākajām pilsētām pasaulē, tāpēc Alfabēta deklarācija par mājokļu celtniecību par pieņemamu cenu tiek vērtēta ar lielu skepsi. Bet, pat ja tas aizvilinātu šo brīnumaino varoņdarbu (acīmredzot slepenā mērce ir masveida kokmateriālu izmantošana), bažas par kamerām un privātumu saglabāsies.

Vēl neskaidrāki ir panākumu rādītāji. Ko nozīmē pat “veiksmīgs” Quayside projekts? Varbūt lielākā daļa cilvēku nevēlas vairāk ierīču publiskajā telpā; kāds kādreiz domāja viņiem pajautāt?

Jā, darījums pagaidām turpinās. Bet kāds tas patiesībā varētu izskatīties nākotnē, to kāds uzminējis.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map