ES galīgajam balsojumam apstiprina “saistīto nodokli” un “cenzūras mašīnu”

Ķēdes posms ar etiķetes teicienu


Eiropas Savienība trešdien galīgajā balsojumā 2019. gada janvārī apstiprināja pretrunīgi vērtēto Autortiesību direktīvu. Ja tas tiks pieņemts, likumprojekts neatgriezeniski sabojās veidu, kādā mēs izmantojam internetu..

Kā Autortiesību direktīva cenzēs internetu?

Eiropas Komisija, kas ieviesta 2016. gadā, publicēja viņu Autortiesību direktīvu, cenšoties modernizēt ES autortiesību likumu. Pašreizējā direktīvas versijā ir iekļauti trīs panti, kuru mērķis ir kontrolēt informācijas plūsmu tiešsaistē.

1. Ziņu apkopotāji vairs nevar brīvi saistīt un kopīgot saturu

11. pants būs piespiest ziņu apkopotājus un tādas platformas kā Reddit, Facebook un Google News maksāt par licenci kopīgu rakstu un satura publicēšanai. Šī noteikuma aizstāvji ietver tradicionālās ziņu vietas, kas apgalvo, ka saite uz to saturu būtu pieļaujama tikai tad, ja apkopotājs maksā par saturu.

Ja tie tiks nodoti, šiem tirdzniecības punktiem būs atļauts iekasēt izspiegošanas likmes par viņu saturu vai pilnībā aizliegt satura kopīgošanu un citēšanu. Ziņu apkopotājiem būs jākļūst arvien selektīvākiem attiecībā uz vietnēm, kuras viņi izvēlas saistīt, un jāierobežo to dalīšanās, kas savukārt ierobežo informācijas daudzumu, ko pazemīgam lietotājam var piekļūt..

Iepriekšējie mēģinājumi izspiest licences ziņu apkopotājiem ir iespaidīgi iespaidojušies. Kad Spānija un Vācija 2014. gadā izmēģināja līdzīgus tiesību aktus, Google atbildēja, tikai svītrojot vācu un spāņu ziņu vietnes no sava rādītāja, ievērojami samazinot tīmekļa trafiku šiem izdevējiem, kaitējot tām pašām ziņu organizācijām, kuras viņu likumi mēģināja aizsargāt. Ja 11. pants tiks īstenots, mēs, iespējams, būsim liecinieki kaut kam nepatīkamākam.

2. Autortiesību filtrs uzraudzīs visu, ko kopīgojat tiešsaistē

Iespējams, ka visnekaitīgākā valoda direktīvā slēpjas 13. pants, kas ierosina automatizētu autortiesību noteikšanas sistēmu kas var uzraudzīt un atzīmēt saturu, kas tiek uzskatīts par pārkāpumu.

Tā loģistika kropļotu mazākas platformas, kurām būtu aktīvi jāsadarbojas ar visiem tiesību īpašniekiem, kuri aktīvi ierosina autortiesību pārkāpumus, pieprasot ievērojamus resursus..

Ja kaut kas ir pagājis ar YouTube pieļauto satura ID sistēmu, visi mēģinājumi to ieviest valsts līmenī nav nekas katastrofāls. Sākot ar autortiesību troļļiem, kuri pieprasa īpašumtiesības uz intelektuālo īpašumu, līdz frenētiskām pretenzijām par taisnīgas izmantošanas darbiem (piemēram, remiksiem, mēmiem un publiski pieejamajiem darbiem) kā autortiesību pārkāpumus, lielais ziņojumu skaits neapšaubāmi attur platformas un to satura veidotājus no dārgu juridisko aktu uzsākšanas cīņas.

Par nepareizām plānotajām autortiesību pretenzijām sods netiek piemērots.

3. Jūsu fotoattēli un sporta spēļu video ir autortiesību pārkāpumi

Saskaņā ar 12.a pants, tikai sporta organizatoram būs atļauts dalīties un publicēt savu spēļu un maču fotoattēlus un video. Visi jūsu pašbildes un rokas video ar atmiņām, kas skatās spēli, tiks pielīdzināti autortiesību pārkāpumiem un tiks noņemti.

Jūlija Reda, Eiropas Parlamenta deputāte, kas iebilst pret direktīvu, lieliski apkopo šī raksta sekas:

“Līdzjutēji ir tas, kas sportu padara vērtīgu, pirmkārt, … – šīs jaunās tiesības būtu klajš uzbrukums sporta organizatoru lielākajiem atbalstītājiem.”

Kā mēs varam apturēt interneta iznīcināšanu, kā mēs to zinām?

To nav iespējams iesmērēt ar cukuru: trešdienas apstiprinājums ievērojami samazina šo rakstu darbību neticami grūti.

Kā EZF Cory Doctorow norāda ES likumprojektā par šo likumprojektu, iespējams, ka direktīva tiks pieņemta bez lieliem grozījumiem, kas nozīmē, ka visi trīs iepriekš izklāstītie panti tiks iekļauti likumā.

Vienīgais reālais veids, kā atgūt mūsu interneta brīvības, ir balsot par kādu, kurš iebilst pret šo direktīvu. ES tuvojas vēlēšanas, un, ja arvien palielinās impulss atjaunot tīro neitralitāti ASV, kaut kas līdzīgs varētu būt iespējams arī ES.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map