Drošības izdevumi: vai NSA ir paredzēta Bitcoin?

bitcoin-hacked-by-nsa


Kriptovalūtā Bitcoin tas nav vienkārši. Lai arī teorētiski virtuālās naudas sistēmai vajadzētu būt drošai, efektīvai un piedāvāt veidu, kā revolucionizēt finanšu nozari, lietas ne vienmēr ir noritējušas kā plānots. Mt. Goks ir labs piemērs – miljoniem dolāru domājams drošās valūtas vienkārši pazuda, lietotājiem nepaliekot nekādu regresa iespēju. Turklāt bitkoīnu cenu vēsturiski ir bijis grūti paredzēt, un pat valūta, kas dodas uz plašākiem tirgiem, lietas nav izlīdzinājusi. Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs Ņūdžersijas policijas darbiniekam nesen tika uzrādīta apsūdzība par nozagta bitcoīna ieguves aprīkojuma pārdošanu. Tomēr tie visi ir sīki jautājumi, salīdzinot ar jauno teoriju, kas veido apli: Vai Bitcoin ir uzlauzusi NSA?

Pirksti daudzos pīrāgos

Saskaņā ar Pro Publica rakstu, NSA ir redzējusi lielas uzvaras cīņā par šifrēšanas metožu pārtraukšanu un piekļuvi gandrīz jebkuras pasaules korporācijas datiem. Tas ietver banku ierakstus, intelektuālo īpašumu, medicīnisko informāciju un e-pastus, ko sūta amerikāņu sabiedrība kopumā. Tas ir pretrunā ar interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP) pārliecību, ka spiegu aģentūra ir droša un neatgriezeniska patērētāja informācija. Tiem, kas ir pazīstami ar Eduarda Snidena darbu, atklāsme nedrīkstētu radīt tik lielu pārsteigumu; pēc tam, kad aģentūrai tika liegta atļauja ievietot “aizmugurējās durvis” šifrētās sistēmās visā valstī, viņi vienkārši ir cīnījušies pagrīdē un iedragājuši šifrēšanas tehnoloģijas.

Raksts Pro Publica apgalvo, ka šie centieni patiesībā ir pretrunā ar sabiedrības drošību, kuru NSA apgalvo, ka tā vēlas atbalstīt, jo šifrēšanas plaisu un problēmu novēršana ļauj ļaunprātīgiem dalībniekiem izmantot šos pašus rīkus un kompromitēt Amerikas iestādes. Bet ar to viss nebeidzas. Tagad daži bitcoin lietotāji uzskata, ka NSA aktīvi mēģina uzlauzt kriptovalūtu un gūt ieskatu par līdzekļu pārskaitīšanu – gan teroristu, gan likumīgu pilsoņu – visā pasaulē.

Rakšana dziļi?

Nesen publicētajā NewsBTC rakstā teikts, ka Bitcoin kopiena tagad tiek pārbaudīta un ka, izmantojot uzlabotās koda sadalīšanas tehnoloģijas, ir tikai laika jautājums, pirms NSA sagrauj šo pakalpojumu – ja tas vēl nav izdarīts. Kā atzīmējis izlūkdienesta aģentūras budžeta dokuments, nacionālā spiegu organizācija joprojām “investē revolucionārajās kriptoanalītiskajās spējās, lai pieveiktu sacīkstes kriptogrāfiju un izmantotu interneta trafiku.” Kāpēc gan tad, ja to rīcībā būtu gan nauda, ​​gan valdības pilnvaras, NSA sāk rakt uz bitcoin serveriem?

Jau tur

Saskaņā ar grupu, kas pazīstama kā “CIP projekts”, par pašas bitcoīna izveidi var būt atbildīga NSA vai CIP. Projekts apgalvo, ka bitcoin veidotājs Satoshi Nakamoto regulāri noņēma ziņas, kas saistītas ar CIP, Bitcoin forumā un nekad tiešsaistē nav atstājis vienu personīgu pavedienu par sevi. Turklāt viņa vārds japāņu valodā aptuveni nozīmē “centrālā izlūkošana”. Tas labākajā gadījumā ir mazs pierādījums, taču nesenā Cryptocoins News rakstā ir atzīmēts, ka NSA drošības pētnieki 1996. gadā publicēja rakstu: Kā padarīt naudas kaltuvi: kriptogrāfija vai anonīma elektroniskā nauda gan MIT adresātu sarakstā, gan The American Law Review. Rakstā aprakstīta sistēma, kas līdzīga bitcoin, kā rezultātā daži liek domāt, ka viss projekts bija NSA rūsa visā tā garumā.

Nauda rokā

Tātad, vai bitcoin ir NSA slepkavība vai spiegu aģentūras uzbrukums? Bitcoin lietotājiem tas nav īsti svarīgi; Katrā ziņā viņu dati var būt apdraudēti. Lai saglabātu drošību, jums ir dažas iespējas. Viens no tiem izvēlas īpaši drošu maku, piemēram, Case, kuram ir nepieciešami divi paraksti, lai autentificētu jebkuru bitcoin darījumu. Lieta ir pilnībā autonoma atmiņas ierīce, aktivizējot ģenerējot savu privāto atslēgu. Tas darbojas tikai tad, ja šī atslēga ir savienota pārī ar citu gadījuma taustiņu un jūsu biometriskajiem datiem. Otra iespēja ir izvairīties no bitcoin kopā – vismaz līdz brīdim, kamēr nav skaidrs, cik lielu kontroli pār NVD un citām aģentūrām pārvalda tā darbība.

Digitālo valūtu pusē to lietošana ir ērta, taču drošība bieži ir plankumaina. Bitcoin var būt nedaudz vairāk par NSA hakeru projektu vai spiegu aģentūras shill.

Piedāvātais attēls: Džordžs Hodans / Public Domain Pictures.net un bitcoin (attēli ir modificēti)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map