AT&T labprāt palīdz NVD izspiegot miljonus

at & t palīdz nsa

Kad Edvards Snowdens pasaulei sacīja, ka NSA ir draugi Amerikas telekomunikāciju nozarē, viņš vārdus nenosauca. Arī viņa izdotajos dokumentos nav minēts neviens konkrēts uzņēmums. Bet, pateicoties nesenai ProPublica un New York Times izmeklēšanai, tika atklāta NVD vērtīgākā biznesa partnera identitāte: tas ir AT&T.

“Īpaša vēlme palīdzēt”

Izmeklēšana atklāj AT&T ne tikai izpildīja NSA datu pieprasījumus, bet arī “ļoti sadarbojās” un izrādīja “ārkārtēju vēlmi palīdzēt” spiegu aģentūras masveida uzraudzībā attiecībā uz Amerikas saziņu. Dokumenti atklāj, ka šī partnerība ir viena no vecākajām NSA vēsturē, sākot ar 1985. gadu neilgi pēc AT&T kļuva par savu uzņēmumu.

Šīs ziņas, bez šaubām, šokē daudzus AT&T ir miljoniem klientu. Bet tiem, kas atceras noteiktu ziņojumu no 2006. gada, šīs nesenās atklāsmes ir tikai ilgstošu aizdomu apstiprinājums.

Šis ziņojums, ko 2006. gadā publicēja Salon and Wired, nāk no bijušā AT&T tehniķis Marks Kleins, kurš mēģināja izpūst svilpi virknē “slepeno istabu”, ko NSA uzstādīja AT&T iespējas. Ziņojumā tika apgalvots, ka šajās telpās bija iekārta, kas iekļuva ātrdarbīgās optiskās šķiedras shēmās, caur kurām tika nodots “katrs atsevišķs ziņojums internetā”, tās saturu tieši piegādājot NSA..

Neviena dati nav droši

“Katrs atsevišķs ziņojums internetā” var izklausīties kā liels pārspīlējums, taču tas, iespējams, ir tuvāk patiesībai, nekā jūs domājat. Kleins arī apgalvoja AT&Korporatīvās attiecības ar citiem pakalpojumu sniedzējiem regulāri filtrē viņu trafiku caur tām pašām shēmām, kuras NSA pieskaras viņu slepenajās telpās, tas nozīmē tikai tāpēc, ka jūs neesat AT&T abonents nenozīmē, ka jūsu e-pasti nav nonākuši caur viņu rokām.

Kleins gandrīz aizmirsts gandrīz 10 gadu laikā kopš viņa pirmā publiskā paziņojuma. Bet šī jaunā NVD dokumentu analīze viņu vairāk vai mazāk pilnībā attaisno.

Veci pierādījumi, jauna analīze

Tātad, kāpēc pagāja vairāki gadi, līdz Snowden dokumenti atklāja AT&T kā NSA galvenais sabiedrotais? Noplūktos dokumentos AT nekad nav minēts&T pēc nosaukuma, tā vietā izmantojot koda nosaukumu “Fairview”, lai aprakstītu viņu partnera organizāciju.

Izmeklēšanas autori arī publicēja sava ceļa gājienu pa “rīvmaizi” pierādījumu takā, kas viņiem lika nodibināt AT&T kā patiesais partneris. Šajos rīvmaizēs ietilpst:

  • ? Datums 2011. gada 5. augusts. NVD biļetens apgalvoja, ka datu vākšana tika atsākta šajā datumā pēc zemestrīces izraisītas pārtraukuma. Saskaņā ar Japānas stacijas, kas apkalpo šo teritoriju, šajā datumā tika nodots ekspluatācijā tikai viens kabelis, un saskaņā ar FCC datiem šo kabeli pārvalda AT&T.
  • ? Patentēti akronīmi. Fairview programmu apraksti NVD dokumentos lieto terminus “SNRC” un CBB ”, kas bijušie AT&T darbinieki apstiprināja, ka tas ir specifisks AT žargonam&T.
  • ? ASV līgumi. Iekšējie dokumenti atklāja NSA izmantotos optiskās šķiedras datus no ASV galvenā biroja ar Fairview palīdzību. Atsevišķi ieraksti norāda AT&T tajā laikā vadīja ASV optisko šķiedru tīklu.

AT&T atbilde

Reuters, atbildot uz konstatējumiem, citēja AT pārstāvi&T:

Mēs brīvprātīgi nesniedzam informāciju nevienai izmeklēšanas iestādei, izņemot gadījumus, ja kādas personas dzīvība ir apdraudēta un laiks ir būtisks. Piemēram, nolaupīšanas situācijā mēs varētu sniegt palīdzību izsaukto numuru izsekošanā, lai palīdzētu tiesībaizsardzībai.

“Ne labprātīgi” ir grūti saskaņot ar “ārkārtēju vēlmi palīdzēt”. Skaidrs, ka kāds nesaka patiesību, vai varbūt pārstāvis patiesībā ir tikai bezjēdzīgs. Jābrīnās, cik AT&T darbinieki pat apzinās slepeno partnerību. Jebkurā gadījumā tas noteikti atrodas AT&Šīs ir vislabākās intereses, lai mazinātu šī stāsta atbilstību.

Vai mēs pat esam pārsteigti??

Ir grūti šokēt sabiedrību, ja runa ir par NSA sasniedzamību. Patiesais ziņu sižets šeit nav tas, ka tiek piespiesti jūsu e-pasti vai ka AT&T ir vaininieks. Tas ir tas, ka vismaz daži AT&T darbinieki to darīja ar smaidiem sejās.

No praktiskā viedokļa jums jāpieņem, ka ikvienu ziņojumu, kuru jūs sūtāt internetā, var pārtvert korporatīvie vai valdības spiegi neatkarīgi no tā, vai esat AT&T klients. Tāpēc šifrēšana ir svarīga. Jūs nevarat apturēt savu datu vākšanu, bet jūs to varat ļoti apgrūtināt.

Piedāvātais attēls: iko / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me