Zaszyfrowane aplikacje do czatowania, druga runda: Talk jest tani

Niedawno przyjrzeliśmy się niektórym najpopularniejszym zaszyfrowanym aplikacjom czatu na rynku, ale jak zauważyło kilku komentatorów, nawet nie podrapałem powierzchni tego, co jest dostępne. Bez zbędnych ceregieli, oto druga runda naszego spojrzenia na najlepsze sposoby na powstrzymanie wirtualnych podsłuchujących od twojej rozmowy.

Rykoszet

Poprzednio Ricochet określa się jako „pierwsza na świecie prywatna sieć społecznościowa typu peer-to-peer”. Pozwala użytkownikom na prywatne publikowanie, dzwonienie, czatowanie i udostępnianie informacji, ale nie rejestruje żadnej z tych informacji. Korzystając z połączenia architektury P2P i multiemisji, usługa tworzy prawie niewidoczny ślad elektroniczny, określając się jako „BitTorrent for Comms”. Poprzez bezpośrednie połączenie użytkowników zamiast polegania na wielu serwerach, Ricochet ogranicza możliwość przypadkowej utraty danych lub kompromisu.

Ricochet jest dostępny dla systemów Android, iOS i BlackBerry OS.

TorChat

Nic dziwnego, że TorChat działa w anonimowej sieci Tor, aby zapewnić ochronę czatu. Aby się komunikować, wystarczy identyfikator TorChat nowego kontaktu wraz z jego wyświetlaną nazwą. Program do czatowania jest dostępny bezpłatnie na GitHub i jest również znany jako torchat2, zbudowany na Lazarus i Free Pascal. Podczas gdy oryginalna implementacja Pythona jest nadal dostępna, torchat2 ułatwia tworzenie nowych wtyczek do aplikacji IM.

TorChat jest dostępny dla systemów Linux i Windows.

Cichy krąg

Silent Circle oferuje pakiet produktów chroniących prywatność, które spełniają potrzeby użytkowników smartfonów, w tym szyfrowane połączenia, wideokonferencje i wiadomości tekstowe. Jeśli chcesz wykonywać połączenia telefoniczne, musisz co miesiąc płacić abonament za subskrypcję, to samo dotyczy samodzielnej aplikacji do SMS-ów – pobieranie jest bezpłatne, ale jeśli nie jesteś subskrybentem, aplikacja nie będzie działać.

Silent Circle jest dostępny w systemie Windows, a aplikacja Silent Text jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Seecrypt

Ta aplikacja do przesyłania wiadomości koncentruje się na silnych praktykach szyfrowania w celu zabezpieczenia wiadomości i obiecuje, że każda wiadomość jest zarówno szyfrowana za pomocą nowego klucza, jak i „opakowana w dwuwarstwowy schemat kryptograficzny zapewniający pełne bezpieczeństwo od końca do końca”. Platforma SC3 umożliwia wysyłanie i odbieranie bezpiecznych wiadomości tekstowych między dowolnym urządzeniem obsługującym Seecrypt na całym świecie.

Aplikacja Seecrypt jest dostępna dla systemów Windows Phone, Android, iOS i Blackberry.

Niewidzialny

Unseen to islandzka aplikacja, która oferuje prywatne wiadomości, połączenia, e-maile i hosting. Użytkownicy mogą założyć konto miesięczne lub bezpłatnie – użytkownicy darmowi otrzymują niewielką ilość darmowego szyfrowanego miejsca do przechowywania i udostępniania plików do 50 MB. Użytkownicy premium otrzymują 2 GB przestrzeni dyskowej, udostępnianie plików do 40 GB i mogą generować klucze prywatne.

Niewidoczny jest dostępny na Windows Phone, iOS, Android oraz jako aplikacja Linux.

Gliph

Tymczasem Gliph koncentruje się na rynku transakcji online i oferuje rynek, obsługę transakcji Bitcoin oraz bezpłatne bezpieczne grupowe przesyłanie wiadomości. Pomyśl o tym jak o pojedynczej sklasyfikowanej sekcji, w której możesz przeglądać oferty, sprzedawców wiadomości i kupować przedmioty w czasie rzeczywistym.

Gliph jest dostępny zarówno w Internecie na komputery stacjonarne, jak i aplikacje na iOS i Androida.

Sicher

Ta bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości została zaprojektowana przez zespół IM + w Niemczech i oferuje szyfrowanie 2048 bitów oprócz wiadomości, które ulegają autodestrukcji w niestandardowym zegarze. Wiadomości grupowe są również zawarte w bezpłatnej usłudze i obejmują korzyść polegającą na braku „otwartych danych” w powiadomieniach wypychanych po otrzymaniu nowych wiadomości.

Sicher jest dostępny na telefony z systemem iOS, Android i Windows.

Threema

Threema twierdzi, że różni się od innych bezpiecznych aplikacji do przesyłania wiadomości, ponieważ obsługują one własny serwer czatu, ale nie są w stanie odczytać żadnych wiadomości. Odbywa się to za pomocą szyfrowania asymetrycznego na samym urządzeniu, a nie na poziomie serwera, a także pozwala wysyłać zdjęcia, filmy i wiadomości głosowe z tym samym poziomem szyfrowania co wiadomości tekstowe – warto jednak zauważyć, że aplikacja jest nie darmowy.

Threema jest dostępna dla systemów iOS, Android i Windows Phone.

Wickr

Sława Wickr polega na tym, że pozwala „uciec od Internetu” i umożliwia przechowywanie wiadomości na zawsze. W tym celu wykorzystuje szyfrowanie i deszyfrowanie po stronie urządzenia oraz wiąże wszystkie wiadomości z urządzeniem odbierającym. Możesz także znaleźć przyjaciół bez podawania listy kontaktów, ustawić autodestrukcję wiadomości i nie przechowywać żadnych metadanych.

Wickr jest dostępny za darmo na iOS i Androida.

Bitmessage

Bitmessage to darmowa usługa P2P dostępna na Github i wykorzystuje klienta open source. Jest zarówno zdecentralizowany, jak i niezaufany, i umożliwia wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości zarówno do pojedynczych odbiorców, jak i dużych grup.

Bitmessage jest dostępny dla systemów Windows i OS X..

Wyróżniony obraz: Viktor Hanacek / picjumbo (obraz został zmodyfikowany)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me