Wydatki na bezpieczeństwo: czy NSA ma Bitcoin?

bitcoin-hacked-by-nsa

Bitcoin z kryptowalutą nie jest łatwy. Chociaż teoretycznie system wirtualnych pieniędzy powinien być bezpieczny, wydajny i oferować sposób na zrewolucjonizowanie branży finansowej, sprawy nie zawsze szły zgodnie z planem. Mt. Gox jest dobrym przykładem – miliony dolarów rzekomo bezpiecznej waluty po prostu zniknęły, nie pozostawiając użytkownikom żadnych możliwości ucieczki. Co więcej, cena bitcoinów była historycznie trudna do przewidzenia, a nawet waluta, która dociera na szersze rynki, nie wygładziła. Na przykład w Stanach Zjednoczonych policjant z New Jersey został niedawno oskarżony o sprzedaż skradzionego sprzętu wydobywczego bitcoin. Wszystkie te są jednak drobnymi problemami w porównaniu z nową teorią, która robi rundy: Czy Bitcoin został zhakowany przez NSA?

Palce w wielu ciastach

Zgodnie z artykułem Pro Publica, NSA odniosła wielkie zwycięstwa w walce o złamanie metod szyfrowania i dostęp do danych z prawie każdej korporacji na świecie. Obejmuje to dane bankowe, własność intelektualną, informacje medyczne i e-maile wysyłane przez ogół społeczeństwa amerykańskiego. Jest to sprzeczne z zapewnieniem dostawcy usług internetowych (ISP), że dane konsumentów są bezpieczne i niedostępne przez agencję szpiegowską. Dla osób zaznajomionych z twórczością Edwarda Snowdena rewelacja nie powinna być tak niespodzianką; po tym, jak agencji odmówiono zgody na wstawianie „tylnych drzwi” do zaszyfrowanych systemów w całym kraju, po prostu podjęli walkę pod ziemią i osłabili technologie szyfrowania jeden po drugim.

W artykule Pro Publica argumentuje się, że wysiłki te w rzeczywistości są sprzeczne z bezpieczeństwem publicznym, które NSA twierdzi, że chce je podtrzymać, ponieważ istnienie pęknięć i obejść szyfrowania umożliwia złośliwym podmiotom wykorzystanie tych samych narzędzi i zagrozenie amerykańskim instytucjom. Ale to nie koniec. Teraz niektórzy użytkownicy bitcoinów uważają, że NSA aktywnie próbuje zhakować kryptowalutę i uzyskać wgląd w transfer środków – zarówno przez terrorystów, jak i legalnych obywateli – na całym świecie.

Kopać głęboko?

Niedawny artykuł NewsBTC twierdzi, że społeczność Bitcoin jest obecnie badana, a dzięki ulepszonym technologiom łamania kodu to tylko kwestia czasu, zanim NSA złamie tę usługę – jeśli jeszcze tego nie zrobiła. Jak zauważono w dokumencie budżetowym agencji wywiadowczej, krajowa organizacja szpiegowska nadal „inwestuje w przełomowe możliwości kryptoanalityczne, aby pokonać kryptografię kontradyktoryjną i wykorzystać ruch internetowy”. W efekcie, mając do dyspozycji zarówno pieniądze, jak i mandat rządowy, dlaczego nie mieliby NSA zaczyna kopać w serwery bitcoin?

Już tam

Według grupy znanej jako „Projekt CIA”, NSA lub CIA mogą być odpowiedzialne za tworzenie samego bitcoina. Projekt twierdzi, że twórca bitcoinów Satoshi Nakamoto regularnie usuwał posty dotyczące CIA na forum Bitcoin i nigdy nie pozostawił ani jednej osobistej wskazówki na swój temat online. Co więcej, jego imię z grubsza przekłada się na „centralny wywiad” w języku japońskim. Jest to co najwyżej cienki dowód, ale najnowszy artykuł Cryptocoins News zauważa, że ​​w 1996 r. Badacze bezpieczeństwa NSA opublikowali artykuł: Jak zrobić mennicę: kryptografię lub anonimową elektroniczną gotówkę zarówno na liście mailingowej MIT, jak i The American Law Review. W artykule opisano system podobny do bitcoinów, co doprowadziło niektórych do sugerowania, że ​​cały projekt był podstępem NSA przez cały czas.

Pieniądze w kasie

Więc czy bitcoin jest niestabilnym NSA czy atakowanym przez agencję szpiegowską? Dla użytkowników bitcoinów nie ma to tak naprawdę znaczenia; w obu przypadkach ich dane mogą być zagrożone. Masz kilka opcji, aby zachować bezpieczeństwo. Jeden wybiera superbezpieczny portfel, taki jak Case, który wymaga dwóch podpisów do uwierzytelnienia każdej transakcji bitcoin. Case jest całkowicie niezależnym urządzeniem pamięci masowej, generującym własny klucz prywatny podczas aktywacji. Działa tylko wtedy, gdy ten klucz jest sparowany z innym kluczem Case i twoimi danymi biometrycznymi. Inną opcją jest unikanie bitcoinów razem – przynajmniej dopóki nie będzie jasne, jak duża kontrola NSA i innych agencji ma nad jego działaniem.

Waluty cyfrowe są łatwe w użyciu, ale bezpieczeństwo jest często niejednoznaczne. Bitcoin może być czymś więcej niż projektem hakerskim NSA lub agencją szpiegowską.

Wyróżniony obraz: George Hodan / Public Domain Pictures.net.net i bitcoin (zdjęcia zostały zmodyfikowane)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map