Pięć mitów, które NSA chce, abyś wierzył w FISA 702

Lornetka monitorująca z amerykańskimi flagami


AKTUALIZACJA: 19 stycznia 2018 r

18 stycznia Senat oficjalnie głosował za ponownym zatwierdzeniem sekcji 702 FISA w głosowaniu 65–34. Prezydent prawie na pewno podpisze ustawę, a program, który umożliwił rządowi USA przeprowadzenie ankiety wśród obywateli USA i spoza USA, pozostanie tak inwazyjny jak nigdy dotąd, jeśli nie bardziej..

Ustawa, która pozwoliła rozkwitać programom nadzoru, takim jak PRISM i Upstream, odrzuciła poprawkę mającą na celu zapewnienie nadzoru lub przejrzystości, zachowując zdolność do przeszukiwania komunikacji Amerykanów bez nakazu i bez pociągania do odpowiedzialności.

Powinieneś zostać poinformowany, jeśli jeszcze nie, że twoja niewinność nie wyklucza, że ​​twoje e-maile, SMS-y, aktywność online i inne wrażliwe dane zostały zmiecione w masowej inwigilacji w wyniku niesprawdzonej mocy, jaką daje ten rachunek.

Nadal możesz podejmować kroki w celu ochrony swoich praw cyfrowych i prywatności za pomocą szyfrowania w celu ochrony swojej aktywności w Internecie, w tym za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości z szyfrowaniem typu end-to-end, takich jak WhatsApp lub Signal, VPN z silnym szyfrowaniem oraz instalowania HTTPS EFF wszędzie rozszerzenie przeglądarki.

***

Jeden z najbardziej inwazyjnych aktów prawnych rządu Stanów Zjednoczonych wymaga ponownej autoryzacji przed wygaśnięciem 31 grudnia 2017 r..

Co to jest sekcja 702 FISA?

Sekcja 702 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), uchwalona w 2008 r., Umożliwiła NSA przeprowadzenie programów masowej inwigilacji, takich jak PRISM i Upstream, w celu zebrania niespotykanych ilości danych zarówno od obywateli USA, jak i spoza USA.

Taki nadzór ujawniono dopiero wtedy, gdy Edward Snowden dmuchnął gwizdkiem w NSA w 2013 roku.

Ustawa 702 Ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), uchwalona w 2008 r., Umożliwiła programom masowej inwigilacji, takim jak PRISM i Upstream, zbieranie niespotykanej ilości danych zarówno od obywateli USA, jak i spoza USA.

Sekcja 702 FISA ma umożliwić zbieranie treści łączności elektronicznej od osób spoza USA (obywateli lub posiadaczy zielonej karty) znajdujących się poza USA, o ile „istotnym celem” tego zbioru jest uzyskanie „informacji wywiadu zagranicznego . ”Jednak prawo daje NSA dużo miejsca na zbieranie informacji o własnych obywatelach i ich korespondencji, co podważa prawo czwartej poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych do niepodlegania inwigilacji bez nakazu uzasadnionego prawdopodobną przyczyną.

Teraz członkowie Kongresu próbują ponownie autoryzować sekcję 702 i bez żadnych znaczących zmian w niej, pomimo prób korekty najbardziej kontrowersyjnych części projektu.

ExpressVPN zdecydowanie sprzeciwia się odnowieniu postanowień sekcji 702. Stań z nami przeciwko temu drakońskiemu programowi masowej inwigilacji: podpisz naszą petycję, aby powiedzieć Kongresowi o zakończeniu masowej, nieuzasadnionej inwigilacji, którą umożliwia sekcja 702 FISA.

Rząd Stanów Zjednoczonych próbował zmętnić wody w związku z zasięgiem inwigilacji Sekcji 702, więc w ExpressVPN podjęliśmy się spojrzenia na pięć największych mitów, o których starają się was przekonać, oraz o jakie brzydsze prawdy kryją się za nimi.

Podpisz petycję 702 ExpressVPN

1. Sekcji 702 nie można wykorzystywać do celowego atakowania Amerykanów

Chociaż jest to technicznie poprawne – rząd nie może celowo celować w obywateli amerykańskich – NSA nadal może gromadzić dane na temat rozmów między docelowymi cudzoziemcami a osobami amerykańskimi. Intencje są zatem nieistotne, ponieważ inwigilacja obejmie osoby amerykańskie.

2. Jeśli nadzór FISA 702 zbiera wiadomości amerykańskie, jest to przypadkowe

Nie, to nie wypadek. Dyrektor wywiadu krajowego James Clapper podkreśla w tym liście w czerwcu 2015 r., Że społeczność wywiadowcza musi zbierać takie informacje, aby „zrozumieć motywacje i plany osób pozostających w kontakcie z grupami terrorystycznymi”, powołując się nawet na własny terroryzm jako powód, dla którego musi zebrać oba.

Świadomie i celowo gromadząc informacje o osobach amerykańskich, rząd wyraźnie obchodzi konstytucyjne prawa czwartej poprawki swoich obywateli zgodnie z sekcją 702.

3. Agencje nie mogą przeprowadzać bezprawnych przeszukiwań tylnymi drzwiami w stosunku do osób z USA objętych sekcją 702

Mogą. FBI i inne agencje mogą prosić o informacje na temat obywatela amerykańskiego, którego wiadomości zostały zebrane „przypadkowo” do 702 r. Bez nakazu. Sekcja 702 przeskakuje przez czwartą poprawkę, gdy potrzebny jest nakaz lub nakaz sądowy, aby uzyskać dostęp do komunikacji z osobą amerykańską.

Ponieważ głównym celem jest komunikacja osób spoza USA, istnieje luka, w której agencje mogą prosić o komunikację obywatela USA bez nakazu. Informacje te można następnie wykorzystać do prowadzenia dochodzeń i ścigania Amerykanów za zarzuty, które nawet nie są powiązane z terroryzmem. Co prowadzi nas do następnego punktu…

4. Nadzór FISA 702 konkretnie atakuje tylko podejrzanych o terroryzm

Fałszywy. Jedyną definicją jest to, że cele nie pochodzą ani nie mieszkają w USA, a „istotnym celem” (niekoniecznie jedynym lub głównym celem) nadzoru jest uzyskanie „informacji wywiadu zagranicznego”. „Wywiad zagraniczny” jest zdefiniowany zgodnie z sekcją 702 w celu uwzględnienia celów wykraczających poza terroryzm, takich jak dziennikarze lub aktywiści wymachujący gwizdkiem w sprawach wewnętrznych i zagranicznych Ameryki.

5. Jeżeli NSA spróbuje nadużyć władzy, sąd FISA może pociągnąć ich do odpowiedzialności

Nie całkiem. Rola sądu FISA jest śmiesznie ograniczona. Po pierwsze, rząd nie musi uzyskiwać nakazów nadzoru w sądzie.

Sąd ma „procedury ukierunkowane”, aby upewnić się, że cele są „uzasadnione”, że znajdują się poza terytorium Stanów Zjednoczonych, a procedury „minimalizacji” są przyjęte w celu zminimalizowania ilości zebranych informacji o osobach amerykańskich. Ale rząd nie musi iść do sądu FISA w celu uzyskania nakazów nadzoru.

Zamiast tego sąd akceptuje tylko procedury, sprawdzając, czy są one zgodne z czwartą poprawką do konstytucji. Po zatwierdzeniu sąd nie ma już żadnej władzy nad lub wglądu w to, czy rząd nadal przestrzega tych procedur w przypadku tego celu.

Prawda o FISA 702

Ponowna autoryzacja sekcji 702 FISA pod koniec tego roku wzmocni programy masowej inwigilacji rządu USA, która nie tylko gromadzi masową komunikację, ale także umożliwia bezpodstawną inwigilację obywateli USA, omijając czwartą poprawkę do konstytucji USA.

W ExpressVPN uważamy, że odnowienie sekcji 702 FISA nie tylko nasze podstawowe prawo do prywatności, ale także nasze prawa zapisane w Konstytucji USA, w tym nasza pierwsza poprawka do wolności słowa i nasza czwarta poprawka do zabezpieczenia przed bezprawnym przeszukaniem i zajęciem.

Nie chcesz odebrać swoich praw? Powiedz Kongresowi, aby zakończył masową, nieuzasadnioną inwigilację włączoną przez sekcję 702 FISA. Podpisz petycję i powiedz swojemu przedstawicielowi, aby nie głosował za jej przedłużeniem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map