Nowy brytyjski projekt ustawy o masowej inwigilacji jest jak dotąd najgorszy

Wieża Elżbiety. Tam właśnie mieści się Big Ben.

Urzędnicy rządowi pracują nad uchwaleniem największej kadencji, jaką kiedykolwiek widział Wielka Brytania. Projekt ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych jest katastrofą, która wkrótce się pojawi.

Ten nowy projekt ustawy ma na celu przekształcenie sposobu prowadzenia rządowej inwigilacji – a nie na lepsze. 

Nadzór na ogromną skalę

Zgodnie z ustawą rządowe służby bezpieczeństwa będą mogły włamać się do smartfonów i komputerów w interesie bezpieczeństwa. Nazywa się to „ingerencją w sprzęt” i jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Prawie 300-stronicowy projekt ustawy ma na celu zaostrzenie bezpieczeństwa narodowego poprzez wprowadzenie obowiązku masowej inwigilacji. Dostawcy usług szerokopasmowych i komórkowych będą zmuszeni przechowywać dzienniki danych klientów przez okres do jednego roku. Dzienniki te będą obejmować każdą witrynę, którą odwiedzasz, czasy, w których je odwiedziłeś, oraz urządzenia, których używasz.

Podobny prawodawca zajmujący się masową inwigilacją został zakazany w pozostałej części Europy i Ameryki Północnej za zbyt inwazyjne.

(Prawie) Szkoda, że ​​to prawda

Zapisy Twojej aktywności w Internecie będą zawierać tylko podstawowe adresy URL, a nie poszczególne strony. Na przykład mogli zobaczyć, że odwiedziłeś BBC.com w sobotnie popołudnie, ale nie poszczególne strony, które czytasz. Zapewnia to niewielki komfort, ponieważ czas wizyt i adresy IP innych komputerów, z którymi się skontaktowałeś, będą rejestrowane z obrzydliwymi szczegółami.

Aby uzyskać dostęp do twoich danych osobowych, urzędnicy wymagają autoryzacji „podwójnej blokady”. Połączenia telefoniczne, e-maile i SMS-y wymagają autoryzacji od sekretarki domowej, a następnie specjalnie wyznaczonego sędziego, zanim lokalne organy ścigania będą miały dostęp. Istnieje jednak niewielka klauzula omijająca ten proces zatwierdzania, jeśli funkcjonariusze organów ścigania uważają, że istnieje pilna potrzeba dostępu do informacji.

Zasadniczo urzędnicy ds. Bezpieczeństwa mogą uzyskać dostęp do twoich informacji tylko po otrzymaniu zgody sądu, chyba że uznają to za „pilne”. W takim przypadku mogą robić, co chcą..

Brzmi uczciwie?

Nie tylko „metadane”

To nie są tylko metadane, które rząd chce zebrać, to twoje życie. To wszystko, co robisz, każda witryna, którą odwiedzasz, i każda wiadomość wysyłana przez Internet.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że gromadzone przez rząd dane są środkiem bezpieczeństwa narodowego i w żaden sposób nie wpływają na ciebie. Ale jak tego nie zrobić, skoro wszystko, co robisz, jest rejestrowane?

Najbardziej natrętna ustawa o masowym nadzorze, jaką kiedykolwiek widział Wielka Brytania

Rachunek został przedstawiony przez sekretarza spraw wewnętrznych Theresę May w celu zastąpienia nieaktualnych brytyjskich przepisów dotyczących gromadzenia danych.

W 2012 r. May wprowadził podobne ustawodawstwo, zwane Kartą Snooper, niemal jednogłośnie odrzucone. Uważa, że ​​ten nowy projekt kończy się powodzeniem tam, gdzie zawiódł drugi. Według maja:

„Publikacja naszego projektu ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych jest decydującym momentem. Ustawa ta ustanowi wiodący na świecie nadzór w celu zarządzania reżimem uprawnień dochodzeniowych, który jest bardziej otwarty i przejrzysty niż gdziekolwiek indziej na świecie. ”

Inni się nie zgadzają.

Zwolennicy prywatności, w tym Edward Snowden, nazywają to najgorszym projektem nadzoru jaki kiedykolwiek widział Zachód, i nie bez powodu: nigdy nie wprowadzono tak rygorystycznych środków nadzoru.

Według mojego odczytu #SnoopersCharter legitymuje masową inwigilację. Jest to najbardziej inwazyjny i najmniej odpowiedzialny system nadzoru na Zachodzie.

– Edward Snowden (@Snowden) 4 listopada 2015 r

Nie pozwól rządowi brytyjskiemu nadal Cię szpiegować!

Oczekuje się, że projekt ustawy przejdzie przez Parlament w przyszłym roku. Nie wiadomo, czy przejdzie, czy nie, ale jeśli ostatnie wycieki z partnerstwa trans-pacyficznego coś nam powiedzą, to to, że mocarstwa światowe niewiele robią, aby chronić prywatność ludzi.

Zamiast pozostawiać się kaprysowi masowej inwigilacji, odzyskaj swoją prywatność dzięki VPN.

Jak działają sieci VPN

Sieć VPN tworzy bezpieczny tunel między komputerem a odwiedzanymi witrynami. Twoi dostawcy usług internetowych nie będą mogli zobaczyć, jakie witryny odwiedzasz, dane, które wysyłasz, ani osoby, z którymi się komunikujesz.

VPN ukrywa również twój adres IP i lokalizację, więc twoja aktywność online nie może być powiązana z tobą i twoim komputerem lub urządzeniem.

Nie czekaj, aż wejdzie w życie ten paraliżujący ustawa o masowej inwigilacji. Odzyskaj swoją prywatność i ukryj swój adres IP za pomocą VPN.

Polecane zdjęcie: Jetpics / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me