Nic do ukrycia? Mów za siebie.


„Nie martw się; nie masz się czego obawiać, jeśli nie masz nic do ukrycia. ”

Ach, dobrze używana mantra nazisty lub złoczyńcy filmowego (lub obu). Przynajmniej kiedyś.
Snowden dał nam namacalny dowód na to, że cyfrowe wyszukiwanie wnęk odbywa się stale. Wszędzie. Powstaje „nic do ukrycia”. Tyle że teraz ludzie, którzy go używają, to przeciętni obywatele, zmęczeni oburzeniem mediów i uzbrojeni jedynie w chęć kroczenia bez kłopotów. „Kogo to obchodzi, jeśli NSA czyta nasze e-maile? Nie mam się czego bać, bo nie mam nic do ukrycia. ”

Powinieneś się tym przejmować. I oto dlaczego.

„Ignorancja to błogość” nic nie znaczy

Kiedy mieszkałem w New Delhi, często zastanawiałem się, czy ciągłe zaniepokojenie jakością powietrza wyrządza więcej szkody mojemu zdrowiu psychicznemu niż niewidzialne cząsteczki zanieczyszczeń w moich płucach, i być może żyłbym dłużej, gdybym je całkowicie zignorował. Może gdybym zrobił to samo niewidzialnym oczom i uszom rządu USA, lepiej bym spał, był bardziej produktywny, bawił się lepiej.

To właśnie nazywam argumentem „ignorancja jest błogością”. Świat to grill, Ameryka to duży soczysty hot dog, a Edward Snowden jest irytującym synem twojego sąsiada, który biegnie i mówi, że jest zrobiony z pysków świń. Zamknij się, Edwardzie! Ten hot dog jest zrobiony z wolności i nikt cię nie lubi.

To jest do bani, ale warto

Nieco mniej ignorantem jest to, że pyski świń, choć obrzydliwe, sprawiają, że nasze hot dogi są tak pyszne i wszyscy powinniśmy być za to wdzięczni. To właśnie nazywam argumentem „jest do bani, ale warto”. Nikt nie lubi być szpiegowany, ale jak zauważył dyrektor NSA Keith Alexander po rewelacjach Snowdena, ukradkiem zbierając metadane telefoniczne i inna komunikacja powstrzymała nie mniej niż 54 spiski terrorystyczne na całym świecie. Nie ważne przez chwilę, że statystyki całkowicie się rozpadły pod kontrolą. Nawet jeśli programy szpiegujące, takie jak PRISM i xKeyScore, uratowały tylko jedno ludzkie życie, z pewnością jest to ważniejsze niż banda nerdów w Internecie narzekających na prawo do prywatności. Dobrze?

Poświęcenie prywatności dla wygody to nie tylko problem z Pierwszego Świata: projekty takie jak Google Loon i Facebook.org Internet.org już teraz mają na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu w najsłabiej rozwiniętych zakątkach świata. Te duże firmy mogą sobie pozwolić na wystrzeliwanie balonów i latanie samolotami zasilanymi energią słoneczną w całej Afryce i Indiach, ponieważ więcej danych oznacza więcej pieniędzy. A pozyskanie jeszcze kilku miliardów osób do zarejestrowania się na kontach Google i Facebook oznacza mnóstwo danych i mnóstwo pieniędzy.

Ale jeśli jesteś biednym rolnikiem ze Sri Lanki, którego dziecko właśnie zdobyło stypendium uniwersyteckie na studiach dzięki bezpłatnej edukacji online, prawdopodobnie nie obchodzi Cię, czy Twoja historia przeglądania jest sprzedawana reklamodawcom czy przekazywana rządowi. W końcu nie masz nic do ukrycia.

Przyjdź i zobacz nasze szczenięta.Przyjdź i zobacz nasze kocięta. Mamy darmowe cukierki…

„Możesz zaufać NSA”

Inni ludzie, którzy nie mają nic do ukrycia, muszą uznać moje zapowiedzi śmierci za ekstremalne i apokaliptyczne. Z pewnością definicja „czegoś do ukrycia” zależy od tego, przed kim się ukrywasz. Kiedy wysyłam podstępny tekst na recitalu tańca stepowego współpracownika, zwierzając się przyjacielowi, myślę, że powiedziałem, że recital to rażąca strata czasu, oczywiście chciałbym, aby ten tekst był poufny dla tego współpracownika. Ale czy mnie to obchodzi, że jakiś stażysta w bunkrze rządowym w Utah przeczytał ten tekst? Nie tak bardzo, ponieważ ufam, że ta osoba nie jest zainteresowana dręczeniem mnie. Nazywam to argumentem „wystarczy nam zaufać”.

Życie jest pełne zaufanych władz, które naruszają naszą ukochaną prywatność. Kasjer w moim banku może zrujnować mnie finansowo. Mój lekarz mógł powiedzieć moim znajomym, jak wyglądają moje genitalia. Agent TSA, jeśli sobie tego życzy, może opublikować w Internecie obszerną listę przedmiotów znalezionych w weekendie kawalerskich wieczorów kawalerskich przed i po Vegas. Nie tracę snu nad tymi sprawami, ponieważ wierzę w kolejne warstwy umów o poufności i praktyk zatrudniania, które zapewniają, że te władze są na tyle godne zaufania, aby przede wszystkim utrzymać swoje miejsca pracy. Dlaczego pracownicy NSA powinni być inni??

Prywatność to ulica dwukierunkowa

I dlaczego pracownicy rządowi powinni być objęci innym standardem prywatności niż reszta z nas? Na to pytanie Twitter był zmuszony odpowiedzieć w sierpniu 2015 r., Kiedy zamknął Politwoops, popularną stronę internetową, która automatycznie ponownie opublikowała każdy tweet, który polityk próbował usunąć, algorytmiczne zastosowanie efektu Streisand. Choć dziennikarze opłakiwali nagłą utratę potężnego narzędzia zapewniającego przejrzystość w rządzie, Twitter w swojej własnej obronie zaapelował o uniwersalny standard prywatności…

„Wyobraź sobie, jak nerwowy – przerażający, a nawet – tweetujący byłby, gdyby był niezmienny i nieodwołalny? Żaden użytkownik nie zasługuje na tę zdolność bardziej niż inny. W rzeczywistości usunięcie tweeta jest wyrazem głosu użytkownika. ”

Nazywam to argumentem „dwukierunkowej ulicy”: że zarówno ludzie, jak i rządy mają prawo do zachowania tajemnicy. Jeśli tak bardzo zależy nam na prawie do prywatności, to dlaczego mielibyśmy narzekać, kiedy rząd sam cenzuruje?

Utopia to szklany dom i ekipa filmowa

Lub odwrotnie, jeśli nie chcemy, aby rząd ukrywał przed nami różne rzeczy, to czy nie powinniśmy zacząć od dawania dobrego przykładu? Dzieckiem plakatowym tego argumentu byłby Noah Dyer, działacz na rzecz ochrony prywatności. W swojej kampanii na Kickstarterze Noah poprosił świat, aby pomógł mu sfinansować ekipę filmową, która zmieni jego życie w The Truman Show, podczas którego będzie on co minutę filmował i transmitował w Internecie, aby udowodnić, że życie nie jest po prostu do zniesienia pod stałym nadzorem jest lepiej. Jest to skrajny punkt widzenia, ale Noah wydaje się szczery w swoim filmie z propozycją, w którym szykuje się przeciwko hipokryzji obrońców prywatności:

„Ta sama logika, która pozwala trzepotać, pierdzić, wybiegać, mieć romans lub coś podobnego w zaciszu własnego domu, pozwala przedstawicielom rządu na tajne spotkania, na których można kupować i sprzedawać głosy i przysługi polityczne”.

Oskarżenie Dyera jest radykalne, ale dziwnie przekonujące. Wyobraź sobie dziecko z nadwagą w lokalnym basenie i trzymaj koszulę ze wstydu. Czy nie cieszymy się, kiedy w końcu uczy się, jak pokonać wstyd i kula armatnia w koszuli bez wody? Czy nie powinniśmy wszyscy tak żyć? Steve Jobs zasugerował ten ideał w swoim wystąpieniu dyplomowym w Stanford Class 2005: „Jesteś już nagi. Nie ma powodu, aby nie podążać za głosem serca. ”Może nudyści przez cały czas mieli rację. Ergo, ostatni do rozbierania przegrywa!

Oglądaj US Netflix z ExpressVPNChciałbym oglądać US Netflix.

Twoje życie. Twoje zasady. Twoje prawo do bycia ignorowanym.

Czekać! Nie! Nie nie nie nie! Wszyscy trzymają twoje ubrania. Albo nie! Cokolwiek chcesz; o to chodzi.

Tylko dlatego, że jedna osoba jest wystarczająco odważna, aby być nagim przed kamerą (dosłownie lub w przenośni), nie oznacza, że ​​wszyscy powinniśmy. Ale tego właśnie potrzebowałby projekt Noego. Nie tylko jego bezwstyd, ale bezwstyd wszystkich wokół niego. Gdyby jego „Rok bez prywatności” się powiódł, ilu członków rodziny Noego chciałoby podzielić się z nim czymś znaczącym w tym roku? Do ilu spotkań towarzyskich zostałby zaproszony? Ile miałby randek? Trzmieliny przetaczające się przez jego tragicznie niedofinansowaną kampanię Kickstarter sugerują, że rok Noego byłby samotny.

Chociaż nie zaprzeczam, że przejrzystość w rządzie byłaby bardzo korzystna, gdyby każdy miał swój własny kanał telewizyjny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, coś mi mówi, że kanał „skorumpowanego spotkania rządu” nie przyciągnie tyle uwagi, co „normalni ludzie w ich sypialnie ”. W rzeczywistości uważam, że ciągłe rozproszenie ułatwiłoby politykom ucieczkę od kłamstwa i przekupstwa w drodze do władzy, ponieważ mogliby to zrobić na pierwszy rzut oka. Tak długo, jak robią to w ubraniach, zawsze będą mniej interesujący niż cokolwiek robią sąsiedzi.

Utopijne super-społeczeństwo anty-prywatne, takie jak opisywane przez Noego, może być przyszłością rasy ludzkiej, ale jeśli tak, to docierajmy stopniowo, kiedy wszyscy się przyłączymy, i to nie wcześniej. W międzyczasie, jeśli jesteś osobą, która lubi pokazywać swoje życie, zwariuj; jest już na to aplikacja.

Nic do ukrycia? Twoja przyszłość obstawia inaczej.

Wszystko, co powiesz, może i zostanie wykorzystane przeciwko tobie w sądzie.

To część praw Mirandy w USA i dotyczy wszystkiego, co powiesz po aresztowaniu. Jak to wideo wyjaśnia dość dokładnie, nawet niewinni zostali uznani za winnych na podstawie własnych, dobrych intencji zeznań. Ale w dystopijnym, niezbyt odległym, przyszłym świecie, w którym rząd może zmienić smartfon w mikrofon, organy ścigania będą już miały dostęp do wszystkiego, co powiesz, zanim zostaniesz aresztowany. Dawne prywatne zeznania, choć drobne, przyjazne, a nawet żartujące, mogłyby zostać wykorzystane jako dowód skazujący cię za prawdziwe przestępstwo, nawet te w przyszłości.

Prywatność w Internecie sprawia, że ​​wszyscy są zadowoleni - ExpressVPNWszyscy byli zadowoleni. Dopóki nie zdali sobie sprawy, że ujście Ziemi było wybuchem super wulkanu.

To jest dla wszystkich

„Argumentowanie, że nie dbasz o prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia, nie różni się od twierdzenia, że ​​nie dbasz o wolność słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia”.

Za każdym razem, gdy prawo jest zmieniane, dzieje się tak dlatego, że masa krytyczna ludzi odważyła się złamać prawo i okazało się, że złamanie go jest korzystniejsze niż jego przestrzeganie. Homoseksualizm był czymś, co można ukryć w całej Ameryce, i w wielu miejscach wciąż podlega karze jako przestępstwo. Powinniśmy uważać się za szczęściarzy, że prawa gejów ewoluowały nieco szybciej niż nowoczesna technologia nadzoru, w przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek Amerykanin odważyłby się przyznać, że jest gejem w zasięgu mikrofonu smartfona, nie mówiąc już o publicznym lobbowaniu za prawem do zawarcia małżeństwa..

Masowa inwigilacja zagraża nam wszystkim, przyspieszając wykrywanie przestępstw do niebezpiecznych, algorytmicznych prędkości. Chcemy, aby sprawiedliwość była szybka, ale nie tak szybka, aby ominąć krytyczną myśl. Posiadanie „czegoś do ukrycia” przed władzami czasami przynosi wspaniałe rzeczy dla ludzkości.

Wyróżniony obraz: Nomad_Soul / Dollar Photo Club
Zaufaj nam zdjęcie: mnovelo / Dollar Photo Club
Netflix Dreaming image: aerogondo / Dollar Photo Club
Dla każdego zdjęcie: Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map