Kim są Dallas Buyers Club LLC?

dallas buyers club llc

Firma Dallas Buyers Club, LLC wniosła wiele federalnych pozwów o naruszenie praw autorskich do nagrodzonego Oscarem filmu Jeana Marca Vallee.

Skierowana na rynek australijski, firma zrealizowała zamówienia na odkrycie u australijskich dostawców usług internetowych, próbując odkryć tożsamość użytkowników, którzy według niej pobrali hit..

We wtorek australijski sąd federalny orzekł, że dostawcy usług internetowych muszą wręczać nazwiska i adresy 4726 klientów, którzy rzekomo dzielili pirackie kopie filmu.

Sprawiedliwość Nye Perram zaakceptowała wniosek, dając spółce dominującej Voltage Pictures dostęp do nazwisk i adresów Australijczyków, których adresy IP zostały powiązane z nielegalnie pobranymi kopiami filmu. Taki wniosek nazywa się „wstępnym odkryciem” i pozwala Voltage na skorzystanie z pomocy sądu w zidentyfikowaniu obecnie nieznanych osób przed pozwaniem ich..

Dysponując odpowiednimi informacjami, firma Voltage Pictures będzie mogła teraz wysyłać listy do oskarżonych.

Sprawa w obecnej sytuacji prawdopodobnie spowoduje, że domniemani sprawcy naruszenia praw autorskich zostaną zafakturowani za szkody, a nie staną przed sądem karnym, ale niektóre grupy, w tym ISP iiNet, mają obawy co do tego, jak to będzie działać.

Steve Dalby, dyrektor naczelny firmy iiNet, powiedział:

„Obawiamy się, że nasi klienci będą niesprawiedliwie ukierunkowani na pozasądowe dochodzenie roszczeń przy użyciu praktyki zwanej„ fakturowaniem spekulacyjnym ””.

Fakturowanie spekulacyjne nie jest oczywiście niczym nowym, ponieważ zostały wykorzystane przez studia filmowe na całym świecie do wysyłania zastraszających listów do podejrzanych przestępców, grożąc działaniami prawnymi, chyba że zostaną przekazane duże sumy pieniędzy.

Sam Voltage był wcześniej zaangażowany w takie działania, wnosząc pozwy w kilku różnych krajach i skutecznie „testując wody” pod względem prawnym, aby dowiedzieć się, co sądy pozwolą i nie pozwolą na to.

Do tej pory nie było żadnych wyroków skazujących w wyniku sporu z firmą Voltage, ale firma z pewnością pozostaje aktywna w zakresie wysyłania listów.

Taka komunikacja, określana przez niektórych jako „trolling praw autorskich”, ma duże szanse powodzenia, ponieważ listy mają na celu wzbudzenie strachu u odbiorców, którzy mogą uważać, że stosunkowo niewielka wypłata odszkodowania może być dla nich znacznie mniej kosztowna niż koszty nieznane, które mogą lub może się nie zdarzyć, gdyby ich sprawa kiedykolwiek trafiła do sędziego.

Studio filmowe z Los Angeles pochwaliło orzeczenie, mówiąc, że reprezentuje zwycięstwo „małych facetów”, w tym niezależnych filmowców i muzyków. Decyzja sądu stanowi precedens w Australii, ale ma charakter podobny do innych spraw, które Voltage Pictures wniosły do ​​sądów w innych krajach.

Wiceprezes firmy ds. Opłat licencyjnych Michael Wickstrom powiedział Mashable, że Voltage Pictures chce wysłać ostrzeżenie do konsumentów, którzy uważają, że przesyłanie i pobieranie ich zawartości jest w porządku. Powiedział, że każdy, kto otrzyma list, powinien zasięgnąć porady prawnej.

Wickstrom twierdzi, że firma nie zajmuje się fakturowaniem spekulacyjnym, mówiąc, że „na rynku jest produkowanie dobrych filmów i uzyskiwanie tantiem za te filmy”. Zgodził się, że w przeszłości niektóre listy wysyłane do rzekomych podmiotów naruszających prawa autorskie mogły być zbyt agresywny ton:

„W przeszłości było kilka liter, które należało dostosować, i powiedziałem, że musimy zmienić tę literę, ponieważ ton jest zbyt agresywny. To musi być legalne. W żadnym z tych listów nie stwierdzamy winy, ale stwierdzamy, że jeśli jesteś sprawcą naruszenia, musisz ustalić kwotę ugody lub decyzję ugodową. ”

Mówi, że firma nadal stosuje te same metody, ponieważ działają, a udowodniono, że spory sądowe powstrzymują piractwo, dodając, że osobiście nie jest wielkim fanem wydawania gróźb.

Powiedział jednak, że piractwo należy powstrzymać lub przynajmniej zniechęcić, a reputacja firmy jako sporu miała wpływ na witryny pirackie, w których członkowie ostrzegali innych użytkowników przed piractwem tytułów firmy.

W ExpressVPN nie podoba nam się to, co się dzieje w tej dziedzinie – taktyka mająca na celu odstraszenie potencjalnie niewinnych ludzi przed przekazaniem zwitków gotówki, by nie wpaść na drogę sądową, również nie jest właściwym rozwiązaniem.

Biorąc wszystko pod uwagę, jeśli otrzymasz list od Voltage Pictures, pamiętaj, że nie oznacza to, że jesteś winny – powinieneś zasięgnąć porady prawnej i zrozumieć swoje opcje przed odpowiedzią.

Wyróżniony obraz: George Hodan / Public Domain Pictures.net.net

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me