Jak szyfrowanie smartfonów pomaga wszystkim, w tym przestępcom, i to jest w porządku

szyfrowanie pomaga policji


Wcześniej w tym miesiącu prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance Jr. i trzej inni urzędnicy napisali artykuł w „New York Timesie”, oskarżając Apple i Google o „blokowanie wymiaru sprawiedliwości” za pomocą szyfrowania smartfonów. Przytaczają morderstwo Raya Owensa, w którym obok ciała znaleziono zamknięty iPhone 6 i Samsung Galaxy S6 Edge. W artykule stwierdzono, że oba telefony zostały zaszyfrowane hasłem użytkownika jako jedynym kluczem, co oznacza, że ​​Apple i Google nie były w stanie zastosować się do nakazu odszyfrowania, nawet gdyby tego chcieli. A to, mówi Vance, pomaga zabójcy Owensa pozostać na wolności.

Odłóż na bok fakt, że Galaxy S6 Edge nie jest domyślnie szyfrowany. I zapomnij na chwilę, że mniej niż 0,1 procent wszystkich spraw załatwianych corocznie przez DA z Manhattanu dotyczy nawet zaszyfrowanych iPhone’ów (jak ujawniono Wiredowi). Dajmy Vance’owi wątpliwości i załóżmy, że szyfrowanie smartfonów faktycznie pomaga przestępcom.

Jak szyfrowanie pomaga przestępcom

Gdy zablokujesz urządzenie z systemem iOS 8 za pomocą hasła, nie jest ono tylko zablokowane, ale jest szyfrowane. Dane w środku nie są już tak naprawdę danymi; jest to pokręcona mieszanka kodu, którą może rozwiązać tylko Twój kod. Więc nawet gdyby ktoś ukradł twój telefon, otworzył go, oderwał układy pamięci i przekierował dane do własnego komputera, nadal widziałby tylko cyfrowy jibber.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego to dobra wiadomość dla przestępców. Jeśli masz historię łamania prawa, Twój telefon jest prawdopodobnie skarbnicą dowodów, które mogłyby umieścić cię za kratkami, gdyby wpadł w niepowołane ręce. Kilka lat temu być może musiałeś zadowolić się jednorazowymi przedpłaconymi telefonami komórkowymi, zwanymi także „palnikami”, aby zachować poufność komunikacji. Ale dzięki szyfrowaniu na pełnym dysku możesz teraz handlować narkotykami, zabijać ludzi, porywać dzieci i bezpiecznie cieszyć się ulubionymi podcastami oraz wszystkimi innymi dzwonkami i gwizdkami najnowszego urządzenia Apple.

Co za czas na życie!

Jak szyfrowanie szkodzi przestępcom

Problem z tym rozumowaniem polega na tym, że ignoruje on niezliczone zalety szyfrowania całego dysku dla przestrzegających prawa obywateli, w tym samej policji. Kevin Bankston z Slate szybko zwraca uwagę, w jaki sposób domyślne szyfrowanie uczyni bezużyteczną całą przesłankę kradzieży smartfonów, przestępstwa popełnianego miliony razy w roku. To miliony arkuszy papieru, które nie trafią na biurka śledczych, uwalniając miliony godzin na rozwiązywanie poważniejszych spraw.

Szyfrowanie zapobiega również kradzieży finansowej. Badanie przeprowadzone przez firmę Symantec ujawniło, że 95 procent osób, które odzyskały „zgubione” telefony, poszło prosto na osobiste informacje online, takie jak bankowość i poczta elektroniczna, a tylko połowa z nich próbowała zwrócić je prawowitym właścicielom. Szyfrowanie całkowicie uniemożliwiłoby dalsze przestępstwa. W świecie, w którym szyfrowanie smartfonów jest domyślnie włączone, odnalezienie zagubionego telefonu pełnego poświadczeń bankowych byłoby równoznaczne ze znalezieniem małej szklanej gabloty pełnej rozdrobnionych banknotów stu dolarowych.

Tymczasem tylko 74 przypadki na 100 000, które wpłynęły w zeszłym roku przez biuro DA na Manhattanie, miały coś wspólnego z zaszyfrowanym iPhone’em, a nic nie wskazuje na to, że szyfrowanie znacznie utrudniało jakiekolwiek dochodzenie.

Jest szyfrowaniem jak broń palna?

Szyfrowanie jest potężnym narzędziem i, podobnie jak wszystkie potężne narzędzia, chcielibyśmy, aby mogło należeć do wszystkich dobrych i nikogo złego. Dlatego kusi, aby wyciągnąć paralelę między tą debatą a debatą dotyczącą kontroli broni.

Bardziej jak kamizelka kuloodporna

Po pierwsze, szyfrowanie jest wyraźnie bardziej związane z obroną niż atakiem. Lepszą metaforą byłaby tarcza. Czy powinniśmy również zakazać kamizelek kuloodpornych, ponieważ przestępcy mogli ich używać podczas strzelanin z policją? Możemy nakazać, aby wszystkie kamizelki kuloodporne miały „tylne drzwi”, które pozwalają na penetrację specjalnych kul policyjnych. Oczywiście te specjalne pociski byłyby używane przez policję tylko w nagłych wypadkach … z pewnością zapewniłoby nam wszystkim bezpieczeństwo, chyba że przestępcom udało się zdobyć kule policyjne lub kamizelki kuloodporne, które nie mają tylnych drzwi. Ok… może to wcale nie jest taki świetny pomysł. (Steve Weis, inżynier oprogramowania na Facebooku, przypomina podobny satyryczny obalenie dzieła Vance’a zatytułowanego „When Curtains Block Justice”).

Miliony i miliony kopii dla każdego!

Kolejna różnica polega na tym, że szyfrowanie to oprogramowanie i wykonywanie kopii nie kosztuje nikogo. Zakaz używania broni utrudniłby ich zdobycie przez przestępców, ale technologia szyfrowania jest już powszechnie dostępna i to się nigdy nie zmieni. Jak powiedział wcześniej były szef byłego szefa Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego i byłego przeciwnika szyfrowania Michael Chertoff: „Ten dżin nie wróci do butelki”. Prawda jest taka, że ​​szyfrowanie jest po prostu potężnym narzędziem obronnym i pozostanie.

Odważny nowy świat

Jeśli myśl o dowodach przechowywanych na zaszyfrowanych urządzeniach ofiar morderstwa umierających wraz z ich właścicielami nadal cię niepokoi, rozważ dowody zgromadzone w głowie ofiary. To logistyczne ograniczenie, z którym kryminalistycy zawsze musieli sobie poradzić, i jak dotąd nikt nie pomyślał, żeby narzekać. Co by było, gdyby organy ścigania miały moc pobierania wspomnień z mózgu zmarłej osoby na tej podstawie, że może ona zawierać dowody? Czy społeczeństwo zgodzi się na to „tylne wejście”?

Policja musi przyzwyczaić się do faktu, że każdy ma prawo do posiadania własnych danych w taki sam sposób, jak własne myśli i pomysły. Szyfrowanie sprawia, że ​​ta metafora staje się rzeczywistością, na dobre i na złe. Ale jak pokazały wszystkie fakty i liczby, w większości jest lepiej.

Wciąż nie przekonany?

Szyfrowanie na smartfonie chroni wszystkich. Nawet ty! Jeśli nadal jesteś na płocie, zapoznaj się z naszą infografiką, aby uzyskać więcej informacji na temat zalet i wad szyfrowania, i zablokuj swój telefon już dziś.

smartphone-data-encryption-police-infographic (1)

Polecane zdjęcie: iampixels / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map