Fałszywe wiadomości: 5 typowych nieporozumień VPN

Flaga wskazująca na nieporozumienia VPN

VPN jest niezbędny, jeśli chcesz uzyskać dostęp do pełnego Internetu bez organizacji szpiegujących cię.

Ale nieskrępowany i pozbawiony nadzoru internet nie jest tym, czego rządy oczekują od swoich obywateli. Jak mają cię kontrolować, jeśli nie mogą zobaczyć, co robisz?

Dostawcy usług internetowych są również bardzo zainwestowani w pozyskiwanie prywatnych danych dla zysku. Nic dziwnego, że istnieje kilka nieporozumień na temat sieci VPN unoszących się wokół eteru.

Oczywiście nie twierdzimy, że rządy i dostawcy usług internetowych utrwalają te pięć mitów. Chociaż z pewnością nie mają powodu, aby je rozproszyć.

1. Nie mam nic do ukrycia, więc nie potrzebuję VPN

„Kogo to obchodzi, jeśli rząd czyta moje e-maile? Nie mam się czego bać, bo nie mam nic do ukrycia. ”

Wydaje się, że ten argument pojawia się za każdym razem, gdy wysuwają się kwestie prywatności. Ale powinieneś się tym przejmować.

Jak mówi Edward Snowden:

„Argumentowanie, że nie dbasz o prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia, nie różni się od twierdzenia, że ​​nie dbasz o wolność słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia”.

Argument braku ukrywania ukrywa zaufanie nie tylko w obecnym rządzie, ale także w każdym kolejnym. To, co jest teraz legalne, nie zawsze musi być takie, a rząd ma idealną infrastrukturę nadzoru, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Możesz myśleć, że rządy nie uczynią czegoś nielegalnego, co nie powinno być. Ale historia mówi nam, że są znacznie gorsze. Rzeczywiście, często czynią podstawowe prawa człowieka nielegalnymi.

Historia jest pełna monumentalnych zbirów i ucisku, i to nie tylko na skalę Holokaustu i gułagu. Stany Zjednoczone mają swoje mroczne rozdziały, od segregacji rasowej i prohibicji po prześladowania gejów. Jakie katastrofalne szkody mogłyby wystąpić, gdyby przeszłe rządy miały dostęp do dzisiejszej masowej inwigilacji?

Mamy szczęście, że prawa człowieka ewoluowały nieco szybciej niż nowoczesna technologia nadzoru. Cholera, wszyscy mamy coś do ukrycia.

2. Sieci VPN są przeznaczone tylko dla osób technicznych

To prawda, że ​​w minionych czasach konfiguracja sieci VPN była o wiele trudniejszym zadaniem.

Jednak w dzisiejszych czasach możesz skonfigurować VPN w kilka minut. Nie ma potrzeby konfigurowania konfiguracji sieci ani zmagania się z ustawieniami na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Możesz połączyć się z lokalizacjami ExpressVPN za pomocą jednego przycisku, więc nie potrzebujesz żadnych umiejętności obsługi komputera. Jest to tak proste, jak korzystanie z dowolnej innej aplikacji.

Mężczyzna przywiązany do rakiety dowodzi, że VPN nie są wolne. Jakoś.Pomimo tego, co źle wybrany powyższy obraz próbuje przedstawić, korzystanie z VPN nie jest absolutnie tak zabawne, jak przypięcie rakiety do pleców. Jest to jednak dobre dla Netflix i prywatności.

3. Sieci VPN spowalniają połączenie internetowe

Ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat usługi przesyłania strumieniowego online zyskały na popularności, stworzyły wykładniczy popyt na większą przepustowość Internetu.

Aby temu przeciwdziałać, dostawcy usług internetowych mogą ograniczyć prędkość pobierania w witrynach przesyłania strumieniowego w celu zmniejszenia zatorów w sieci. Słynny Comcast zmusił Netflix do uiszczenia opłaty za zakończenie dławienia użytkowników Netflix.

Jeśli jednak dostawca usług internetowych zdecyduje się ograniczyć przesyłanie strumieniowe, istnieje łatwa poprawka.

VPN ukrywa przed internetem to, co robisz online. Dlatego Twój dostawca usług internetowych nie widzi Cię przesyłanego strumieniowo i nie pozwala Ci na ograniczenie prędkości.

Ładny.

4. Bezpłatne VPN są równie dobre

To jest po prostu zdrowy rozsądek. Świadczenie usługi VPN za darmo jest niemożliwe.

Jeśli firma nie generuje dochodów z płacących klientów, musi znaleźć inne, bardziej złowrogie źródła przychodów.

Bezpłatne operatorzy VPN mogą gromadzić przychody, sprzedając dzienniki użytkowników i adresy IP stronom trzecim, co całkowicie przekreśla sens posiadania VPN.

Uważaj na darmową sieć VPN!

5. VPN chronią mnie przed wszystkim

Nie! VPN może pomóc ci odzyskać twoją prywatność, a także szereg innych korzyści.

Ale nawet z jednym nadal jesteś narażony na ataki phishingowe. Aby chronić się przed wyłudzaniem informacji i atakami hakerskimi, ważne jest stosowanie unikatowych haseł do każdego konta.

Atak może być tak prosty, jak użycie fałszywej wiadomości e-mail administratora, aby poprosić moderatora niskiego poziomu na forum o wiadomości e-mail i hasła użytkowników. I niestety VPN nie może ci tutaj pomóc.

VPN powinien być tylko częścią (choć dużą częścią) twojej tęczy narzędzi internetowych i edukacji.

VPN jest niezbędna, ale nie pełna odpowiedź

VPN ma kluczowe znaczenie w tym świecie po prywatności. Ale to tylko jedno narzędzie w twoim arsenale. Lepsza edukacja internetowa jest niezbędna.

Milenialsi i młodsi spędzili całe życie, umieszczając każdy aspekt swojego istnienia w sieci. Facebook, Twitter, WhatsApp, Snapchat, Google: Wszystkie te firmy zarabiają na twoich danych. I nie wspominając o wszystkich rządach węszących w tle.

Zastanów się, zanim klikniesz ten przycisk udostępniania lub pobierz najnowszą aplikację do czatu. I zadaj sobie pytanie, czy musisz porzucić swoją lokalizację i nawyki żywieniowe, aby pochwalić się idealną kanapką z awokado?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me