ExpressVPN i EFF jednoczą się, by przeciwstawić się poprawkom do art. 41

expressvpn-eff-unite


Wyobraź sobie świat, w którym rząd mógłby zhakować tysiące komputerów za pomocą jednego nakazu, prawdopodobnie w dowolnym miejscu na świecie. Brzmi przerażająco? Cóż, może się zdarzyć. Właśnie dlatego ExpressVPN stoi przy Electronic Frontier Foundation wzywając Kongres USA do przyjęcia przepisów blokujących zmianę Reguły 41.

Co to jest zasada 41?

Zasada 41 reguluje sposób, w jaki sędziowie federalni udzielają nakazów organom ścigania prowadzącym rewizje i zajęcia. Obecnie ustawa jest tak ustanowiona, że ​​policja lub FBI chcące zainicjować przeszukanie muszą uzyskać nakaz od sędziego w jurysdykcji, w której przeszukanie ma się odbyć.

Departament Sprawiedliwości zaproponował złagodzenie zasady jurysdykcji pod następującymi warunkami:

  • Jeśli ktoś ukrywa lokalizację swojego komputera za pomocą „środków technologicznych” (tj. Tora lub usługi VPN)
  • Jeśli dochodzenie dotyczy botnetu, który zainfekował komputery w więcej niż pięciu federalnych okręgach sądowych

Dlaczego te poprawki do reguły 41 są złe

Dostosowania mogą utorować drogę niektórym niebezpiecznym praktykom prawnym. Pierwszy to zakupy na forum; w którym organy ścigania szukają sędziego federalnego, który według nich może być bardziej otwarty na ściganie w danej sprawie. W zawodzie prawnika jest to zwykle marszczone, ale to nie powstrzymuje ludzi – w tym federalnych organów ścigania – od prób. Umożliwienie śledczym wyboru dowolnej jurysdykcji federalnej w tym kraju byłoby łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Niepokojący jest również pomysł przyznania organom ścigania specjalnej dyspensy w kontaktach z ludźmi ukrywającymi lokalizację swojego komputera. Oznacza to, że osoby zajmujące się prywatnością w Internecie mogłyby zostać niesprawiedliwie naruszone, ponieważ wszelkie środki ostrożności podejmowane w celu ochrony ich śladu cyfrowego dawałyby rządowi uzasadnienie dla zastosowania różnych środków w celu uzyskania nakazu.

Wreszcie sędziowie mieliby nagle możliwość napisania nakazów zezwalających na ingerencję rządu w setki, a nawet tysiące komputerów. Niektóre z tych komputerów mogą znajdować się poza granicami USA. Jednak wzmocniona reguła 41 przeoczyłaby wszelkie lokalne zabezpieczenia, z których mogą korzystać te komputery na rzecz egzekwowania interesów USA.

Możesz pomóc zatrzymać zmiany

Podpisz petycję EFF! Prawodawcy muszą wiedzieć, że ludzie chcą, aby działali. Spraw, aby Twój głos został usłyszany i przekaż wiadomości znajomym.

Masz myśli, którymi chcesz się podzielić? Odpowiedz w komentarzach poniżej!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map