ExpressVPN chroni Cię przed programami do wykrywania haseł


Jak niektórzy z was pamiętają, pod koniec 2010 r. Wydano nowe rozszerzenie Firefoksa, które pozwoliło na przejęcie wielu kont użytkowników podłączonych do publicznych punktów dostępu Wi-Fi – od Facebooka, przez Amazon, przez e-mail i wiele innych. Przechwycenie takich danych odbywa się poprzez rozszerzenie wąchania niezaszyfrowanych danych podróżujących przez publiczny punkt dostępu Wi-Fi, a następnie pozwalające porywaczowi tymczasowo udawać, gdy użytkownicy logują się do dowolnej liczby usług. Stamtąd porywacz może zrobić wszystko, od opublikowania żądanych treści na ścianie lub kanale Twittera, po zmianę hasła, a tym samym całkowite przejęcie kontroli nad kontem i zablokowanie konta.

To rozszerzenie, Firesheep, jest nadal niezwykle popularne wśród osób szukających wąchania publicznych punktów dostępu Wi-Fi; jednak istnieją teraz warianty w postaci aplikacji na telefony komórkowe, które zapewniają podobną funkcjonalność, dzięki czemu porywacze mogą wykonywać swoje nikczemne zadania przy pomocy łatwej w obsłudze formy telefonu komórkowego. Faceniff to jedna z takich aplikacji mobilnych, wydana na platformę mobilną Google na Androida. Chociaż jego nazwa wskazuje na główny związek z przejmowaniem kont na Facebooku, Faceniff jest w stanie przechwytywać dane użytkowników z wielu sieci społecznościowych, platform blogowych i innych. I chociaż Facebook zmusza teraz wszystkich użytkowników do zalogowania się przez HTTPS (chroniąc ich przed aplikacjami takimi jak Faceniff), jest o wiele za dużo witryn, które nie.

Mając to na uwadze, powaga sytuacji wymaga rozwiązania, które ochroni cię przed takimi próbami wąchania. Właśnie w tym przypadku wkracza korzyść z technologii VPN. Jest to jedyne rozwiązanie, które musisz zastosować, aby uchronić się przed takimi porywaczami. Oznacza to, że jesteś już objęty ubezpieczeniem, jeśli korzystasz z ExpressVPN, dzięki czemu Twoje dane, konta i hasła są całkowicie bezpieczne dla dowolnego rodzaju połączenia – czy to prywatnych, publicznych punktów dostępu Wi-Fi, czy w inny sposób. Tak, nawet połączenia w zaszyfrowanych sieciach WiFi mogą zostać przejęte przez takie wtyczki i aplikacje, jak wspomniane powyżej, więc upewnij się, że w pełni korzystasz z naszych usług!

Na koniec, ponieważ większość z nas używa obecnie różnych urządzeń (laptopów, tabletów, telefonów komórkowych itp.) Do łączenia się z Internetem, upewnij się, że korzystasz z ExpressVPN, aby zabezpieczyć swoje dane. Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows, Mac, Linux, iOS, Android, czy routerów, zapewniamy Ci ochronę. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś chronić się przed wścibskimi oczami i porywaczami na każdym możliwym urządzeniu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map