Do jakich krajów dołączają Holendrzy, wprowadzając nowe prawo do masowej inwigilacji?

Jakie jest holenderskie prawo dotyczące magnesów?

To jest oficjalne – rząd holenderski nie dba o prawo swoich obywateli do prywatności.

Dzięki nowej ustawie o masowej inwigilacji Holandia dołączy do USA, Wielkiej Brytanii i Rosji na rosnącej liście krajów z inwazyjnymi przepisami o masowej inwigilacji 1 stycznia 2018.

Nawet po referendum (zaplanowanym na 21 marca 2018 r.) Mającym na celu zakwestionowanie prawa Dragnet, członkowie holenderskiego rządu zobowiązali się do jego przestrzegania. Planują także pójść o krok dalej i wyeliminować możliwość organizowania petycji obywatelskich na przyszłe referendum.

W świetle pozornej pewności, że nowe prawo Dragnet pozostaje w Holandii, ExpressVPN przygląda się innym krajom, w których wprowadzono programy masowej inwigilacji w imię bezpieczeństwa narodowego.

Co to jest holenderskie prawo dotyczące magnesów: streszczenie

Ustawa o Dragnet jest poprawką do Ustawy o służbach wywiadowczych i zabezpieczających z 2002 r., Która przyzna holenderskiej agencji wywiadowczej AIVD i jej wojskowemu odpowiednikowi MIVD, między innymi, uprawnienia do dostępu i zachowania metadanych wszystkich i wszystkich obywateli.

Prawo dodatkowo rozszerza uprawnienia hakujące AIVD i MIVD na urządzenia stron trzecich powiązane z osobami docelowymi – takimi jak przyjaciele, członkowie rodziny i firmy, z których mogą korzystać (podobnie jak relacje NSA z Microsoftem, Google i Apple).

Do których innych krajów o drakońskich przepisach dotyczących nadzoru dołączą Holandia?

Stany Zjednoczone

Ustawa o nadzorze wywiadu zagranicznego, wprowadzony w 1978 r. miał gromadzić dane wywiadowcze na temat obcych szpiegów. Jednak 30 lat później poprawka, sekcja 702 FISA, dała rządowi prawo do gromadzenia komunikacji bezpośrednio z serwerów amerykańskich dostawców usług, takich jak Microsoft, Google i Facebook. Poprawka zezwoliła dwóm programom – PRISM i Upstream – zasadniczo gromadzić dowolne i wszystkie informacje przesyłane na całym świecie, od każdego.

Jako najważniejszy gracz w sojuszu nadzoru Five Eyes, amerykański zbiór wszystkich danych i metadanych jest obszerny, a 80 procent całej głębokiej komunikacji kablowej na morzu zostało przechwycone i zebrane przez program Upstream. Chociaż aplikacje i systemy operacyjne podniosły szyfrowanie od czasu wycieku Snowdena w 2013 r., Program nadzoru trwa do dziś. Sekcja 702 FISA jest gotowa do odnowienia pod koniec 2017 r. I prawdopodobnie będzie kontynuowana.

Zjednoczone Królestwo

The Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych, lub „Karta Snoopera”, uchwalona w 2016 r., jest tym, co Edward Snowden nazywa „najbardziej ekstremalnym nadzorem w historii zachodniej demokracji”. Ustawa wymaga od brytyjskich dostawców usług internetowych i firm telefonicznych zachowania wszystkich danych dotyczących przeglądania danych przez ich klientów przez okres do jednego roku. I z nakazem dziesiątki organów publicznych mogą uzyskać dostęp do tych plików.

W rzeczywistości Wielka Brytania węszy od 1999 r. – „Karta Snooper’a” właśnie ją zalegalizowała. Centrala rządowa ds. Komunikacji rządowej w Wielkiej Brytanii (GCHQ) ma własny głębinowy monitoring kablowy TEMPORA, który dzieli z sojuszami wywiadowczymi, a mianowicie Five, Nine i Fourteen Eyes. Dużo oczu.

Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych stoi obecnie przed pierwszym wyzwaniem ze strony Privacy International w Trybunale Europejskim.

Rosja

Ostatnia, ale na pewno nie najmniej ważna jest Rosja System miar operacyjnych i dochodzeniowych, lub SORM – krajowy system legalnego przechwytywania praktycznie całej komunikacji w tym kraju. Używany od 1990 r. I znacznie wzmocniony w ubiegłym roku przez ustawę Yarovaya, SORM pozwala Federalnej Służbie Bezpieczeństwa na dostęp do dowolnej komunikacji z serwerem zdalnie, bez zgody ISP.

Ustawa z Yarovaya to szereg poprawek do SORM, przyjętych w imię walki z terroryzmem, w celu włączenia obowiązkowego zatrzymywania danych i prawa do uzyskania „wszystkich innych niezbędnych informacji” bez nakazu sądowego. Niepokojące jest także to, że „nie zgłasza się przestępstwa” – brak działania, które może kosztować rok więzienia.

Jak uratować Holandię przed jawną inwigilacją

Referendum odbędzie się 21 marca 2018 r., Co oznacza, że ​​wciąż jest czas na zdobycie poparcia dla przeglądu prawa Dragnet. Podczas gdy rząd holenderski wydaje się być zdeterminowany, aby egzekwować prawo, organizacje takie jak Bits of Freedom and Public interes Litigations Project przygotowują się do wniesienia ustawodawstwa do sądu na podstawie tego, że narusza ono podstawowe prawo człowieka do prywatności.

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoją prywatnością w Internecie? Nasze przewodniki po prywatności w Internecie są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map