Dlaczego uważamy, że australijskie prawo do zatrzymywania danych to okropny pomysł


W ciągu ostatnich kilku tygodni australijscy użytkownicy Internetu byli zaniepokojeni konsekwencjami uchwalenia przez Parlament obowiązkowej ustawy o zatrzymywaniu metadanych.

Użytkownicy desperacko szukają metod, aby ukryć swoje cyfrowe ślady, ponieważ uchwalenie ustawy pod koniec marca daje australijskiemu rządowi prawo do szpiegowania swoich obywateli.

Nowe prawo wymaga od wszystkich dostawców usług telekomunikacyjnych, w tym dostawców usług internetowych, przechowywania danych użytkowników przez okres do dwóch lat. Dotyczy to wszystkich metadanych komputerowych, numerów telefonów i adresów. Prawo zezwala również urzędnikom państwowym i agencjom zewnętrznym spoza Australii na dostęp do tych danych bez nakazu.

ExpressVPN jest rozczarowany tym zagrożeniem dla wolności słowa i prywatności. Jako zdecydowany zwolennik prywatności w Internecie i praw cyfrowych uważamy, że jest to krok wstecz przez rząd Australii.

Australijscy użytkownicy zastanawiają się nad swoją prywatnością w Internecie po tym, jak w zeszłym tygodniu sąd federalny zezwolił Dallas Buyers Club LLC na zaokrąglenie 4 637 Australijczyków, którzy pobrali jego film. Nic dziwnego, że internauci w Australii są wściekli na decyzję Sądu Federalnego, aby wywrzeć presję na dostawców usług internetowych, aby przekazali dane osobowe swoich klientów.

Również w tym tygodniu australijski sojusz komunikacyjny wydał ostateczną wersję swojego kodeksu branżowego „trzech ostrzeżeń”, którego celem jest rozwiązanie problemu piractwa internetowego w Australii. Zgodnie z kodeksem internauci mają trzy „ostrzeżenia”, zanim będą mogli podjąć kroki prawne od właścicieli praw autorskich, a ich dostawca usług internetowych może zostać zmuszony do przekazania swoich danych.

Te ostatnie ataki na prywatność online i prawa cyfrowe zmusiły australijskich użytkowników do walki, używając VPN do ukrywania swoich adresów IP i zachowania prywatności swoich działań online. Te przepisy dotyczące zatrzymywania danych mają zastosowanie do dostawców usług internetowych i firm telekomunikacyjnych. Z drugiej strony jesteśmy dostawcą VPN i nie rejestrujemy ruchu.

ExpressVPN jest głośnym zwolennikiem wolności w Internecie. Zasmuca nas fakt, że prawa do Internetu Australijczyków powoli ulegają erozji. To powiedziawszy, wierzymy w tworzenie świetnych produktów, które pomogą użytkownikom poprawić ich cyfrową prywatność. Podjęliśmy również kroki w celu wspierania podobnie myślących organizacji i inicjatyw, takich jak Electronic Frontier Foundation, Fight for the Future i Internet Defense League.

Co stanie się potem? Chociaż przepisy dotyczące zatrzymywania metadanych zostały już przyjęte w Australii, nigdy nie powinniśmy przestać bronić naszych praw cyfrowych. Australijscy internauci mogą przede wszystkim wzmocnić swoją pozycję, pozostając na bieżąco. Nie jesteś obeznany z technologią? Zapoznaj się z naszymi przewodnikami dotyczącymi prywatności w Internecie, aby przeczytać o podstawach prywatności w Internecie. Chcesz czegoś bardziej zaawansowanego? Sprawdź obszerne przewodniki EFF dotyczące samoobrony i powstrzymaj ludzi przed szpiegowaniem ciebie.

ExpressVPN pozostaje zaangażowany w pomoc użytkownikom Internetu – w Australii i na całym świecie – poprzez dalsze znajdowanie sposobów na poprawę prywatności w Internecie poprzez ulepszanie naszych usług VPN oraz poprzez udostępnianie naszej wiedzy i głosu w globalnej walce z zatrzymywaniem metadanych.

Polecane zdjęcie: kuzmafoto / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map