Що таке Microsoft Hyper-V?

Що таке Microsoft Hyper V


З моменту виходу Microsoft Hyper-V на Windows Server 2008, цей гіпервізор був одним з найпопулярніших варіантів віртуалізації на ринку. За допомогою Microsoft Hyper-V ви можете створювати та запускати віртуальні машини без підтримки фізичного обладнання.

Зростання віртуалізованих робочих середовищ призвело до збільшення використання Microsoft Hyper-V та інструментів моніторингу продуктивності для управління абстрактними ресурсами. У цій статті ми розглянемо, що таке Microsoft Hyper-V.

Що таке Hyper-V? (І для чого це використовується?)

Менеджер Microsoft Hyper-V

Microsoft Hyper-V – це тип гіпервізора. Гіпервізор – це програма, яка використовується для розміщення декількох віртуальних машин на одній цільній частині обладнання. Кожна віртуальна машина має власні програми та програми, окремі від базового обладнання. Hyper-V – один із, якщо не найвідоміший гіпервізор у світі.

Гіпервізори, як Hyper-V, використовуються з різних причин залежно від середовища, в якому вони розміщені. Взагалі, Hyper-V допомагає мережним адміністраторам створити віртуалізоване обчислювальне середовище у форматі, який легко управляти. З одного обладнання, адміністратор може керувати низкою віртуальних машин без необхідності зміни комп’ютерів.

Hyper-V може використовуватися для різних цілей, але найчастіше використовується для створення приватних хмарних середовищ. Ви розгортаєте Hyper-V на серверах для створення віртуальних ресурсів для своїх користувачів.

Чому Microsoft Hyper-V важливий?

Microsoft Hyper-V важливий, оскільки дозволяє користувачам вийти за рамки обмежень фізичного обладнання. Керування фізичним обладнанням надзвичайно складне для великих організацій, яким доводиться керувати часто розрізненим і застарілим обладнанням. Керування цими пристроями не лише забирає багато часу для адміністраторів, але й дуже затратно.

Придбання нового обладнання дуже швидко збільшується, особливо якщо врахувати кількість додаткового офісного приміщення, необхідного для встановлення цих пристроїв. Підприємства почали намагатися скоротити витрати та ефективніше керувати пристроями. У той же час сучасні пристрої мають накопичувач, процесор та оперативну пам’ять, щоб мати можливість підтримувати різні віртуальні ОС з одного місця, що робить це ще більш ефективним.

Які мінімальні вимоги Microsoft Hyper-V?

 • Windows Server 2008
 • Windows 8
 • 4 Гб оперативної пам’яті
 • ЦП

Як встановити Hyper-V на Windows 10

Якщо у вас є чотири вимоги, ви можете встановити Hyper-V. Ці інструкції показують структуру меню для комп’ютерів HP, можливо, на вашому комп’ютері інше меню. Перше, що потрібно зробити – це увімкнути підтримку віртуальної апаратної віртуалізації, перейшовши до комп’ютера Налаштування BIOS, клацання Безпека > Безпека системи і налаштування Технологія віртуалізації (VTx) до Увімкнено. Це показано на зображенні нижче:

Зображення Hyper V 1

1. Збережіть ці налаштування та завантажте комп’ютер. Після завершення завантаження комп’ютера перейдіть до панелі завдань і натисніть на значок пошуку.

2. У полі пошуку введіть наступне:

Увімкнення та вимкнення функцій Windows

3. Після того, як на екрані відобразиться опція “Увімкнути або вимкнути”, натисніть на неї. Ви повинні побачити такий екран:

Hyper v зображення 2

4. Увімкнути Hyper-V вибравши галочку. Зауважте, якщо у вас не було включено Hyper-V, вам потрібно перезавантажити комп’ютер, щоб зміни набрали чинності..

5. Після включення Hyper-V поверніться до Пошук піктограми та введіть наступне:

Hyper-V Manager

6. Тепер клацніть Hyper-V Manager.

7. У Hyper-V Manager тип Hyper-V і відкрити Менеджер віртуальних комутаторів (знаходиться в Дії панель). The Менеджер віртуальних комутаторів показано на зображенні нижче:

Hyper v зображення 3

8. Наступний клацання Створіть віртуальний комутатор (переконайтесь у цьому Зовнішні виділено).

Як користуватися Hyper-V: створення мережі та створення віртуальної машини

Перш ніж створити віртуальну машину, необхідно налагодити мережу. Без мережі Hyper-V не зможе підключитися до мережі. Починати:

 1. Відкрийте Hyper-V Manager і натисніть ім’я вашого локального комп’ютера, щоб переглянути параметри мереж.
 2. Відкрийте Менеджер віртуальних комутаторів і виберіть Зовнішні.
 3. Натисніть кнопку Створіть віртуальний комутатор кнопка.
 4. Призначте ім’я віртуальному комутатору та натисніть Добре.
 5. Переконайтесь, що зовнішнє мережеве з’єднання встановлено та підключено до правильної мережі.

Після цього ви готові розпочати створення своєї першої віртуальної машини.

Як створити та запустити віртуальну машину

Одне з перших, що ви хочете зробити після встановлення Hyper-V – це створити віртуальну машину.

1. Для початку перейдіть до області “Дії” та натисніть Нові > Віртуальна машина.

гіпер v зображення 4

2. The Новий майстер віртуальної машини відкриється. Тут ви можете призначити ім’я вашій віртуальній машині і почати його налаштовувати.

3. Як тільки Налаштування мережі відобразиться панель, виберіть віртуальний перемикач, який ви тільки що створили. На цьому етапі ви можете використовувати файл ISO для надання інсталяційних файлів вашої операційної системи (Hyper-V помістить це у віртуальний дисковод. Потім Hyper-V встановить файли після завантаження комп’ютера).

4. Після заповнення Новий майстер віртуальної машини ваша нова віртуальна машина буде показана в Hyper-V Manager список. Для завантаження машини натисніть на неї та натисніть Дія > Старт в правій бічній панелі.

5. Тепер клацніть правою кнопкою миші на віртуальній машині і натисніть кнопку Підключення кнопка. Потім віртуальна машина відкриється в новому вікні. Потім ви побачите параметри на екрані, які допоможуть вам провести процес установки нової віртуальної машини.

6. Встановіть ОС і поверніться до Hyper-V Manager.

7. Виберіть Дія > Вставте пристрої настройки інтеграційних служб.

8. Тепер переходимо до Менеджер файлів Windows і встановити послуги інтеграції з віртуальним диском, щоб закінчити. Тепер ви готові використовувати віртуальну машину.

9. Після закінчення використання вимкніть його через Hyper-V Manager.

Важливо зауважити, що закриття вікна дозволить віртуальній машині працювати у фоновому режимі (і витрачати системні ресурси). Закриття віртуальних машин через Hyper-V Manager це правильний шлях.

Як дізнатися Hyper-V (основні ресурси)

Незважаючи на те, що Hyper-V простий, все ж є достатня кількість, щоб дізнатися про основи. Налаштування та керування Hyper-V вимагає періоду спеціального вивчення. Вам потрібно буде вивчити як теорію, що стоїть за Hyper-V, так і знати, як змусити її працювати в прямому мережевому середовищі. Це простіше сказати, ніж зробити. На щастя, існує ряд ресурсів, які можна використовувати, щоб дізнатися більше про цю технологію.

У цьому розділі ми розглянемо деякі ключові ресурси, якими ви можете скористатися Hyper-V:

1. Hyper-V для повних нобів (курс Udemy)

Hyper-V for Complete Noobs – це курс Hyper-V на Udemy, призначений для абсолютних новачків. Курс займає лише годину, щоб закінчити і викладати теоретичні та практичні основи інструменту. Курс керує Пабло Мендоса, інженер Udemy та сертифікований професіонал Microsoft. Курс розбивається на п’ять лекцій з віртуалізації, чотири лекції з Hyper-V, вісім лекцій про віртуальну машину та інтеграційні послуги та дві лекції на висновок.

2. технічні поради

techtipsfromwill – канал YouTube, який забезпечує безкоштовне онлайн-навчання з сертифікації Microsoft. Канал містить низку відеоуроків для Microsoft Hyper-V. До уроків, включених на канал, належать:

 • Вступ до Hyper-V
 • Встановлення ролі Hyper-V
 • Встановлення клієнтської функції Hyper-V в Windows 8 і 8.1
 • Створення віртуальної машини в Hyper-V
 • Встановлення операційної системи на віртуальну машину в Hyper-V
 • Встановлення служб інтеграції гостей

Це чудовий безкоштовний ресурс для набуття знань для початківців у шматках розміру, що кусаються.

3. Віртуалізація сервера Microsoft: Hyper-V

Віртуалізація сервера Microsoft Ed Edberberman: Hyper-V – це чотиричастинний курс, в якому детально описано, як користуватися Hyper-V і System Center Virtual Machine Manager (VMM). Курс включає вступ до віртуалізації Microsoft, управління віртуалізацією, встановлення ролі Hyper-V на Windows Server 2008 R2 та робота з віртуальними жорсткими дисками та віртуальними машинами. Курс дуже рецензований та доступний для новачків Hyper-V. Однак, щоб отримати доступ до курсу, потрібно зареєструватися в Pluralsight.

4. Віртуалізація сервера за допомогою Windows Server Hyper-V та System Center

Віртуалізація сервера за допомогою Windows Server Hyper-V та System Center – це вдосконалений курс, розроблений спеціально для перевірки вашої здатності до розгортання та управління Hyper-V та System Center. Розділи курсу включають встановлення та налаштування ролі сервера Hyper-V, створення та керування віртуальними жорсткими дисками та віртуальними машинами, налаштування мереж віртуальних машин, рух віртуальних машин та кластеризація відмов з Hyper-V.

Важливо зазначити, що цей курс виходить на пенсію 30 квітня 2019 року, випереджаючи всю Віртуальну академію Microsoft, яка закривається пізніше цього року.

5. Курс когніксії Microsoft Hyper-V

Курс Cognixia на навчанні Microsoft Hyper-V включає 32 години занять для адміністраторів мережі щодо використання Hyper-V із навчальною програмою, яка охоплює все, що потрібно знати.

У ході ви дізнаєтесь про встановлення та налаштування ролі сервера Hyper-V, створення та налаштування віртуальних машинних мереж, переміщення віртуальної машини, репліку Hyper-V та кластеризацію відключень за допомогою Hyper-V.

6. Підручники з Hyper-V (iT Tutorials)

Якщо ви віддаєте перевагу підхід до навчання, що базується на навчальних посібниках, то навчальні програми iT Підручники Hyper-V – це гарний ресурс для доповнення ваших знань. Ці підручники Hyper-V представляють основні функції та вимоги Hyper-V, перш ніж заглиблюватися в більш конкретні проблеми, такі як включення Hyper-V в Windows Server 2016, видалення знімків із резервних копій Hyper-V та керування Hyper-V сервером у робочій групі домен.

Конкуренція Hyper-V

Більшість конкурентів Hyper-V – це гіпервізори першого типу. Гіпервізори типу 1 – це гіпервізори, які працюють безпосередньо на апаратному забезпеченні системи. Прикладами гіпервізорів типу 1 є VMware, Xen / XenServer, і КВМ (Віртуальна машина ядра).

Рідше Hyper-V порівнюють з гіпервізорами типу 2, гіпервізорами, які працюють на рівні програми. Приклади гіпервізорів типу 2 включають VirtualBox, Злиття, QEMU, і Паралельні робочий стіл.

Який гіпервізор підходить саме вам, залежить від ваших потреб. Звичайно, Hyper-V – хороший вибір для нових користувачів та підприємств, які працюють на пристроях Microsoft. Однак найбільшим розіграшем Hyper-V є те, що він простий у використанні.

У порівнянні з ESXi, Hyper-V набагато інтуїтивніший і простий у прилаштуванні, хоча XenServer може бути кращим вибором, якщо ви хочете використовувати інтерфейс командного рядка для управління своїми віртуальними машинами.

Однак там, де Hyper-V відстає – це стороння підтримка. Сторонні програми залишають бажати кращого порівняно з VMware vSphere. Крім того, там

не має жодних відмовок або розподіленого управління живленням.

З точки зору ціни, три складені так:

Гіпервізор VendorCost
Microsoft Hyper-VБезкоштовно або 1 999 доларів (1540 доларів США) для Windows Server 2008 Standard Edition з Hyper-V
VMWare3 624 доларів (£ 2,792) комплект для прискорення фонду або 4620 доларів США (3,560) ліцензія фонду Edition
XenServer$ 763 (£ 588) за розетку, 1525 $ (1,175 £) за розетку
КВМБезкоштовно

Моніторинг Hyper-V

Менеджер віртуалізації SolarWinds

Частина проблем, які постають перед Hyper-V – це моніторинг віртуальних машин. На відміну від вузлів, до яких можна торкатися та бачити у своїй мережі, віртуальні машини нематеріальні. Як абстрактні ресурси вам потрібно використовувати додаткові інструменти для ефективного контролю їх продуктивності (особливо якщо ви використовуєте безліч різних віртуальних машин). Диспетчер завдань віртуальної машини не є надійною ознакою продуктивності.

Одні з найкращих інструментів моніторингу Hyper-V:

 • Менеджер віртуалізації SolarWinds
 • PRTG Network Monitor
 • Що Золото Золото

Хоча кожна з цих програм відрізняється, у кожній з них є інформаційні панелі продуктивності, які показують показники віртуальної машини. На Менеджер віртуалізації SolarWinds ви можете переглянути стан здоров’я ресурсів Hyper-V за допомогою попереджувальних значків, якщо є проблеми. Сповіщення також можна налаштувати так, щоб повідомляти вас за допомогою попереджувального повідомлення, якщо є проблема, наприклад, високе використання процесора.

PRTG Network Monitor і Що Золото Золото працюють майже так само, маючи власні інформаційні панелі та сповіщення для моніторингу віртуальних машин. Однак, Що Золото Золото особливо корисна, оскільки пропонує: мережева карта особливість.

На карті показані різні фізичні та віртуальні інфраструктури у вашій мережі та способи з’єднання топології. Це корисно, оскільки ви можете бачити в режимі реального часу стан господарів, гостей та кластерів.

Використання засобу моніторингу Hyper-V також може допомогти, коли справа стосується запущеної діагностики та усунення несправностей. Виправлення неполадок на зразок таких питань вузькі місця у віртуалізації або високе використання процесора набагато простіше, коли у вас є додаткова інформація. Спроба моніторингу ресурсів Hyper-V без допомоги одного з цих інструментів є складніше в експоненті.

Проблеми Hyper-V, на які слідкувати

Хоча Hyper-V надзвичайно корисний, він все ще має ряд загальних проблем, з якими потрібно бути обережними. Багато з цих закидів стосуються і інших рішень щодо віртуалізації, але, зокрема, власники Hyper-V повинні знати:

Повільні віртуальні машини

Віртуальні машини в одну хвилину можуть працювати добре, потім наступні вони повільно повзають. Немає нічого більш страшного, ніж намагатися використовувати віртуальну машину, яку потрібно вічно завантажувати. Як правило, повільні швидкості можна віднести до апаратних ресурсів. Якщо недостатньо апаратних ресурсів для підтримки гіпервізора, то мляві навантаження неминучі.

Щоб знизити ризик поганої продуктивності обладнання, ви можете виконати ряд дій:

 • Не зберігайте віртуальні файли Hyper-V на тих же накопичувачах, які використовує ОС – цим системним накопичувачам доступ до них постійно, тому якщо ви розміщуєте тут віртуальні файли Hyper-V, ви збираєтесь збільшити час очікування.
 • Використовуйте мережевий моніторинг для перевірки продуктивності обладнання – моніторинг продуктивності віртуальних машин та фізичного обладнання дає змогу дізнатися, чи є проблема на ранніх стадіях, щоб ви могли її виправити.

Заповнення місця для зберігання

Для Hyper-V фізичний простір для зберігання є цінним товаром. Недостатня кількість фізичного місця для зберігання значно впливає на якість роботи ваших віртуальних машин. Постійне управління простором зберігання є важливим для забезпечення наявності ресурсів для підтримки віртуальних машин.

Для усунення цієї проблеми ви можете використовувати динамічно розширювані віртуальні жорсткі диски. Це файли, які діють як абстрактні фізичні жорсткі диски. Вам також потрібно переконатися, що щоразу, коли ви видаляєте віртуальну машину, ви також вручну видаляєте віртуальний жорсткий диск. Це дозволить переконатися, що у вас немає жодної мертвої віртуальної машини, яка споживає ваше сховище.

Повільне копіювання файлів та передача файлів

Не рідкість передача файлів Hyper-V відчуває неймовірну повільність. Проблему може спричинити все, що завгодно, від зменшення зберігання до суперечок ресурсів. Взагалі кажучи, повільність викликана тим, що патч відсутній або VMQ потрібно відключити. Відключення VMQ може бути складним, оскільки багато постачальників автоматично вмикають VMQ, як тільки драйвери оновлюються..

Що таке Hyper-V: провідний постачальник віртуальної машини

Як один з провідних гіпервізорів, не просто корисно ознайомитись, а життєво важливо, якщо ви хочете включити віртуальні сервіси. Якщо ви новачок у віртуалізованих сервісах, то простота менеджера Hyper-V та створення віртуальних машин допоможуть вам зробити перші кроки. Хоча є сильні конкуренти, такі як VMware та XenServer на вибір, Hyper-V – це природний вибір для середовищ Windows.

Однак якщо ви плануєте розгорнути Hyper-V, дуже доцільно використовувати інструмент моніторингу Hyper-V для управління продуктивністю віртуальних машин. Будучи ініціативним та уважно відстежуючи віртуальні машини, ви можете гарантувати, що ваша організація отримує найкращий сервіс.

Ви також усунете незручності та ускладнення, які виникають при спробі контролювати віртуальні машини вручну. Вкладення коштів у рішення для моніторингу Hyper-V надасть вам можливість зберегти ваші віртуальні ресурси так само безпечно, як і ваші фізичні пристрої.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map