Що таке Microsoft Azure?

Що таке Microsoft Azure


Microsoft Azure, будучи одним із перших трьох провайдерів хмарних послуг у світі, є одним із провідних імен у хмарних обчисленнях. Безліч організацій використовують Microsoft Azure для створення, розгортання та зберігання програм. У цій статті ми розглянемо, що таке Microsoft Azure, що вона робить, як можна відстежувати її ефективність та багато іншого.

>>>Перейти безпосередньо до інструментів моніторингу Microsoft Azure<<<

Що таке Microsoft Azure і що це робить??

хмарні обчислення-1989339_1280

Azure – це хмарна платформа, яка використовується для створення, управління та розгортання програм у хмарі. Сервісом керує Microsoft, і є великий каталог служб Azure, який компанії можуть використовувати для побудови хмарної інфраструктури. Azure доступний як платформа як послуга (PaaS), програмне забезпечення як послуга (SaaS) або інфраструктура як послуга (IaaS).

Послуга доступна у 54 регіонах світу у понад 140 різних країнах. Насправді Azure має більше глобальних локацій, ніж будь-який інший постачальник на ринку, від Америки до Близького Сходу та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Azure пропонує широкий спектр послуг, якими ви можете скористатися на своїй платформі, включаючи AI та машинне навчання, Analytics, контейнери, бази даних, інструменти для розробників, DevOps, ідентичність, інтеграцію, Інтернет речей, управління та управління, медіа, Microsoft Azure Stack, міграцію, Змішана реальність, мобільні мережі, мережа, безпека, зберігання та Інтернет (повний список можна переглянути на веб-сайті Microsoft Azure).

Основні можливості Microsoft Azure

Скріншот

Microsoft Azure пропонує ряд основних функцій для підтримки підприємств, що надають віртуальну та хмарну інфраструктуру. Деякі функції, пропоновані Azure, включають:

 • Створення віртуальних машин – Користувачі можуть створювати віртуальні машини для Microsoft та Linux із шаблонами VM.
 • Створення та розгортання програм – Ви можете створювати програми за підтримки Azure WebApps, щоб допомогти протестувати та розгортати програми.
 • Зберігання даних в Інтернеті – користувачі можуть зберігати дані в Інтернеті у доступному та захищеному форматі.
 • Забезпечення бази даних SQL – Ви можете використовувати керовані бази даних SQL для зменшення витрат на обладнання.
 • Доступний як IaaS, SaaS або PaaS – різноманітність типів встановлення для компаній, які можуть використовувати.

Чому я повинен використовувати Microsoft Azure?

Хоча існує багато причин використовувати Azure, одна з найбільш переконливих полягає в тому, що ви можете передавати свої сервіси у віддалений центр обробки даних. Замість того, щоб керувати власним центром обробки даних, ви платите Microsoft зробити це за вас. Якщо сервіси базуються на хмарі таким чином, вам не потрібно постачати ресурси для власного центру обробки даних.

Іншими словами, вам не потрібно платити за апаратне забезпечення та ресурси для його підтримки. Вам також не потрібно платити працівникам, щоб керувати обладнанням центру обробки даних. У поєднанні це робить велику різницю щодо витрат.

Microsoft Azure пропонує вам альтернативу, коли вам потрібно платити лише за системні ресурси, які ви використовуєте. Модель оплати за гроші означає, що ви можете отримувати винагороду за використання хмарних сервісів без необхідності самостійно сплачувати всю вартість надання центру обробки даних.

Масштабованість – ще одна ключова перевага, яку пропонує Azure. Ресурси, пропоновані Azure, є масштабними. Якщо вам потрібно зберігати більше даних, то ви можете просто купити більше. Крім того, структура ціноутворення також масштабована, тому потрібно платити лише за використовувані ресурси. Незалежно від того, збільшуєте чи зменшуєте масштаб, ви можете скоригуватися відповідно до потреб вашого бізнесу.

На противагу цьому, керування центром обробки даних у будинку вимагатиме від вас придбання чи продажу апаратного забезпечення, коли ви хочете оновити чи зменшити його. Крім того, у вас виникнуть усі проблеми щодо захисту вашої інфраструктури від кібератак та погіршення продуктивності.

Переваги Microsoft Azure

З-поміж усіх постачальників хмарних послуг Microsoft Azure пропонує особливо сильне хмарне обслуговування. Деякі з переваг, які Microsoft Azure пропонує користувачам, є:

 • Висока доступність
 • Масштабованість
 • Безпека
 • Аварійного відновлення
 • Знижує вартість

Висока доступність

У порівнянні з іншими конкурентами, Azure відрізняється високою доступністю та надмірністю з дозволом SLA 99,99% для віртуальних машин. Висока доступність служб Azure означає, що ймовірність того, що послуга знизиться, є мізерною. Наявність доступних послуг може істотно змінити ваш підсумок.

Використовуючи Microsoft Azure, ви можете усунути ризик простою та витрати, які пов’язані з виведенням з ладу. Існування хмарної платформи обслуговування, яка залишається не тільки сприяє душевному спокою, але й економить ваші гроші.

Масштабованість

Як інфраструктура Azure, так і модель ціноутворення повністю масштабовані. Додаткові ресурси для зберігання можуть бути додані або зменшені на вимогу. Платформа Azure пропонує рівень масштабованості, який більшість підприємств не в змозі копіювати, керуючи власним центром обробки даних.

Безпека

Безпека покладена в основу хмарної стратегії Azure. Для початку трафік, який подорожує мережами, керованими Microsoft, шифрується для підприємств та клієнтів. Зашифрований трафік допомагає зберігати конфіденційність та захищає вміст даних від перегляду сторонніми користувачами.

Azure також має захист від кібератак. Зокрема, атаки розподілених відмов у користуванні (DDoS) захищені від самої інфраструктури Azure, яка позбавляє зловмисників центральної точки атаки. Це забезпечує безпеку від небажаних простоїв та дає спокій підприємствам проти подібних атак.

Аварійного відновлення

На додаток до засобів захисту Azure також є вбудовані функції відновлення після аварій, які можна використати в умовах кризи. Структура Azure географічно децентралізована, тобто немає єдиної точки провалу. Децентралізований характер інфраструктури захищає від помилок людини, кібератак і навіть стихійних лих. Якщо одна область знизиться, ви можете просто запустити свої програми із зайвого сайту, поки початковий не буде запущений та запущений знову.

Вартість

Нарешті, Azure – це економічно вигідне рішення. Використовуючи Azure, ви усуваєте необхідність керувати фізичною інфраструктурою для підтримки хмарного сервісу. Ви можете просто заплатити Microsoft плату за використання своїх ресурсів. Вам не потрібно обслуговувати або витрачати гроші, керуючи фізичним обладнанням. Якщо ви враховуєте швидкість, з якою можна оновити свою інфраструктуру, Azure матиме істотний вплив на ваші витрати.

Обмеження Microsoft Azure

Не секрет, що у Azure є декілька обмежень, про які користувачі повинні знати. Обмеження використання Azure включають:

 • Висока вартість
 • Потреби в управлінні
 • Складність

Висока вартість

Це правда, що Azure певним чином скорочує витрати, але це все одно виходить за здорову ціну. Частина цих витрат – це вартість запуску центрів обробки даних, а інша – бренд Microsoft. Підприємства готові платити за можливість користуватися платформою хмарних сервісів під керуванням Windows.

Поєднання цих факторів робить Azure дорогим при збільшенні масштабів порівняно з конкурентами, такими як AWS Amazon. Для менших підприємств вартість Azure часто занадто велика. Він адаптований до тих організацій, які хочуть доплатити за розширення інфраструктури Microsoft у хмару.

Потрібно керувати

Віртуалізація вашої інфраструктури означає, що вам потрібно пройти додаткову милю, щоб керувати вашою послугою. Замість того, щоб керувати центром обробки даних, вам доведеться керувати хмарною платформою обслуговування. Microsoft знімає частину відповідальності з ваших рук, але вам все одно потрібно керувати своїми послугами.

На практиці вам знадобиться моніторинг сервера для контролю ефективності та зберігання ресурсів вашої хмари, щоб переконатися, що проблем немає. Крім того, вам потрібно буде регулярно оновлювати виправлення, щоб переконатися, що ваша інфраструктура оновлена. Використання таких інструментів, як SolarWinds Server & Монітор програм може допомогти у цьому, але керування хмарною службою вимагає іншого набору навичок управління традиційною мережею.

Складність

Системи Azure вузькоспеціалізовані. Таким чином, вам потрібно мати команду, яка ознайомлена з тим, як працюють служби Azure, щоб отримати нагороди. Якщо ви не розумієте, як ціни на Azure чи потрібні вам послуги, втратити тисячі легко.

Наприклад, багато хто стикається з помилкою завищення кількості хмарного простору, який їм потрібен, і в кінцевому підсумку платять додаткові гроші за хмарне сховище, яке вони не використовують. Тому саме замовник повинен точно визначити, скільки ресурсів їм потрібно використовувати.

Конкуренти Microsoft Azure

Простір хмарних сервісів особливо конкурентоспроможний, і існує ряд інших домінуючих провайдерів, які надають альтернативи Microsoft Azure. Такі сервіси, як веб-сервіси Amazon (AWS) та Google Cloud також лідирують на ринку, допомагаючи підприємствам керувати та розгортати додатки в хмарі.

Хоча AWS все ще має домінуючу частку ринку в галузі хмарних послуг, Azure показала великий прогрес у розвитку. Особливо це стосується ринку IaaS, де частка Azure становить 10 відсотків порівняно з AWS на рівні 17%.

Google Cloud має багато інвестицій у свої послуги, але не має привабливості для корпоративного ринку, як це роблять AWS та Azure. Єдина область, де Google Cloud перевершує Azure, – це машинне навчання та штучний інтелект.

Що стосується тривалості тривалості роботи, Azure перемагає як AWS, так і Google Cloud із 99,9% відсотка часу роботи. Для порівняння, Amazon та Google Cloud мають 99,95% часу роботи. Висока доступність Azure робить очевидним вибір для організацій, що надають пріоритет надійному рішенню хмарних послуг.

Як слідкувати за Microsoft Azure

Якщо ви розглядаєте можливість використання Microsoft Azure, необхідно навчитися контролювати хмарну інфраструктуру. Моніторинг мережі чи центру обробки даних, якими ви володієте, зовсім інший, ніж моніторинг стека програм Azure. Вам потрібен інструмент моніторингу продуктивності, щоб мати можливість це ефективно робити.

Такі інструменти, як SolarWinds Server & Монітор додатків і Dynatrace дозволяють відстежувати продуктивність віртуальної інфраструктури для місця зберігання та несправностей. Ці інструменти мають важливе значення для оптимізації Azure та забезпечення швидкого вирішення питань щодо продуктивності.

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring з сервером & Монітор додатків

ВИБОР редактора

Надійний інструмент моніторингу сервера Azure з понад 1200 шаблонами моніторингу додатків. Можна також контролювати AWS IaaS, PaaS та SaaS для комплексного моніторингу хмар. Налаштуйте та почніть моніторинг протягом декількох хвилин. Неймовірно настроюється і обладнаний хорошими наочними посібниками.

Завантажити: Моніторинг Microsoft Azure

Офіційний сайт: Solarwinds.com

ОС: Програми для Windows та Linux

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring з сервером & Монітор програм – це рішення для моніторингу додатків, яке може контролювати послуги IaaS та PaaS на Azure. За допомогою цього інструменту можна відстежувати такі елементи, як VM, Kubernetes, Служба додатків, Hubs подій та SQL Database. Усі дані про продуктивність відображаються через перегляд інформаційної панелі, який відображає наявність інфраструктури. Існує функція автоматичного виявлення, яку можна використовувати для автоматичного пошуку віртуальних машин і контейнерів.

Скріншот монітора сервера та додатків SolarWinds

Показники, які ви можете переглядати за допомогою сервера SolarWinds & Монітор додатків включає відомості про ефективність часу, регіону, доступності, стану та безпеки. Дані про ефективність контролюються за допомогою динамічних базових ліній, які можуть виявити ненормальну поведінку та надіслати вам сповіщення.

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring з сервером & Завантаження додатка MonitorDownload 30-денна безкоштовна пробна версія

Атера

Атера це набір системного моніторингу, призначений для використання керованими постачальниками послуг (MSP). Це система віддаленого моніторингу, і вона розміщується в хмарі, тому немає необхідності, щоб сервіс мав змогу контролювати лише сервери на тому самому сайті, на якому встановлено програмне забезпечення. Таким чином, Atera здатна контролювати хмарні віртуальні сервери Azure.

Програмне забезпечення Atera насправді розміщується на сервері Azure. Він здатний контролювати всю активність на сервері Azure та виконувати завдання адміністрації, а також моніторинг. Завдання управління включають очищення диска, точки відкату, резервне копіювання та відновлення та запаси програмного забезпечення.

Послуга Atera стягується за підписку на кожного фахівця з вибором щомісячного тарифу або щорічного плану оплати. Набір програм, що входять до пакету, включає всі утиліти, необхідні техніку для доступу до віддаленої системи, а також модулі моніторингу та автоматизації процесів..

Окрім утиліт віддаленого моніторингу та управління (RMM), угода включає функції автоматизації професійних служб (PSA), необхідні для управління МСП для управління бізнесом. Atera доступна на 30-денна безкоштовна пробна версія.

30-денна безкоштовна пробна версія AteraStart

Динатрас

Dynatrace – це рішення для моніторингу продуктивності, яке дозволяє користувачам стежити за хмарою Azure. На панелі приладів можна переглянути все середовище Azure, чи це мульти хмара гібридору. Мікросервіси та контейнери автоматично відкриваються та розміщуються на інтерактивній карті. На інтерактивній карті можна побачити, як додатки, служби, процеси, хости та центри обробки даних Azure з’єднуються між собою.

Скріншот Dynatrace

Для боротьби з ефективністю роботи Dynatrace має основні показники ефективності та діагностику першопричин. Після виявлення проблеми Dynatrace може генерувати аналітику для визначення першопричини проблеми. Якщо це зробити, це значно полегшує процес усунення несправностей.

Найкращі ресурси Microsoft Azure

Якщо ви новачок у Microsoft Azure, то, безсумнівно, є багато інформації, яка вам потрібна. Існує багато різних інтернет-ресурсів та навчальних посібників, які навчають вас усім, що потрібно знати про те, як працює Azure. У цьому розділі ми розглянемо кілька найкращих онлайн-ресурсів Azure, якими ви можете скористатися:

 1. Підручники – Microsoft Azure
 2. Microsoft Azure Початок роботи
 3. Microsoft Azure – Посібник для початківців курсу Udemy
 4. Машинне навчання A-Z за допомогою машинного навчання Azure
 5. AZ-203 Розробні рішення для іспиту Microsoft Azure Підготовка
 6. Екзамен на сертифікацію архітектурних технологій AZ-300 Azure
 7. Едурека! Статті підручника Microsoft Azure
 8. Блог розуму Majix – статті Azure

1. Підручник Точка – Microsoft Azure

Навчальні посібники Microsoft Azure Підручники по Microsoft Azure були розроблені спеціально для новачків Azure, щоб дізнатися всі основи. Ці підручники охоплюють все, від хмарних обчислень до компонентів Azure, сховища даних, таблиць, CDN, безпеки та програм. Він включає скріншоти, щоб навчити виконувати такі завдання, як розгортання веб-сайту Azure від Visual Studio. Якщо ви хочете почати вчитися, це одне з найкращих місць для початку.

2. Підручники Microsoft Azure Початок роботи

Підручники Microsoft Azure Початок роботи – це чудовий спосіб отримати офіційний початок роботи з Azure. Ці матеріали розроблені для того, щоб допомогти ІТ-фахівцям зміцнити свою впевненість у Azure. Статті містять відомості про те, як „виявляти шкідливу діяльність за допомогою Центру безпеки Azure та Azure Log Analytics” та „Клієнти безпеки Azure від вразливості процесора”.

3. Microsoft Azure – Посібник для початківців курсу Udemy

Курс Microsoft Azure Udemy – Посібник для початківців – це повний курс для тих, хто хоче навчитися починати працювати з Azure у корпоративному середовищі. Курс коштує $ 99,99 (75,48 фунтів стерлінгів) і постачається із семи годин відео на вимогу, п’ятьма унікальними статтями та дев’ятьма ресурсами, що завантажуються. Теми, включені до курсу: Віртуальні машини Azure, Мережа, Зберігання Azure та Когнітивні служби Azure..

4. Машинне навчання A-Z за допомогою машинного навчання Azure

Машинне навчання A-Z за допомогою машинного навчання Azure – це курс Udemy, присвячений вивченню потенціалу машинного навчання служб Azure. Курс стосується наукових даних та моделей машинного навчання, важливих для використання ML Azure.

Курс складається з одинадцяти годин відео на замовлення, двох статей та 39 різних ресурсів для завантаження за $ 99,99 (£ 75,48). Розглянуті теми включають обробку даних, класифікацію, розгортання веб-служби, аналіз регресії та кластеризацію.

5. AZ-203 Розробні рішення для підготовки до іспиту Microsoft Azure

AZ-203 Developing Solutions for Microsoft Azure Exam Prep – це курс, призначений для тих адміністраторів, які прагнуть отримати сертифікацію на тест AZ-203 Developing Microsoft Azure Solutions. Курс коштує 149,99 долара (113,23 фунта) і включає вісім з половиною годин відео на вимогу, чотири статті та один завантажуваний ресурс. Розглянуті теми включають віртуальні машини, пакетні послуги Azure, контейнерні рішення, службу додатків Azure та мобільні додатки.

6. Іспит на сертифікацію архітектурних технологій AZ-300

Сертифікаційний іспит AZ-300 Azure Architecture Technologies – ще один важливий курс для тих, хто хоче пройти тест Microsoft AZ-300 Azure Architect Technologies. Курс має 26 годин відео за запитом, 42 статті та два завантажувані ресурси за $ 149,99 (£ 113,23). Розглянуті теми включають створення та налаштування віртуальних машин, аналіз використання та споживання ресурсів, керування віртуальними мережами та підключення між мережами.

7. Едурека! Статті підручника Microsoft Azure

Едурека! серія статей про Microsoft Azure відмінно підходить для тих, хто хоче дізнатися більше про постачальника хмарних послуг з безкоштовного ресурсу. Ці статті розглядають основи того, що таке Microsoft Azure, та пояснюють ключові поняття, з якими потрібно ознайомитися. Існує посібник до порталу Azure та навчальний посібник для зберігання Azure, який детально розглядає таблиці, краплі, черги та зберігання файлів..

8. Блог розуму Majix – статті Azure

Блог Mind Majix містить цілий ряд корисних матеріалів про Microsoft Azure, починаючи з питань інтерв’ю Azure до посібника по каталогу Azure Active. Ці статті є безкоштовними та забезпечують доступний перегляд випадків використання Azure. Хоча ці статті легші за технічними порадами, вони детально пояснюють ключові поняття, з якими ви зіткнетесь у будь-якому іншому курсі.

Що таке Microsoft Azure: провідний постачальник хмарних послуг

Широкі випадки використання та переваги Microsoft Azure роблять його одним з провідних постачальників хмарних послуг у світі. Наявність та масштабованість інфраструктури Azure – лише дві причини, по яких сучасні підприємства користуються послугами Azure. Хоча такі постачальники, як AWS, можуть мати перевагу в частці ринку та ціноутворення, Azure все ще міцно виступає одним із ключових гравців у грі хмарних послуг.

Якщо ви зможете створювати програми Microsoft, які легко доступні, то Microsoft Azure – хороший вибір. Незважаючи на те, що у нього є проблеми щодо витрат та єдиного постачальника підходу до хмарних обчислень, він все ще має більш ніж достатньо переваг для підтримки сучасних підприємств.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map