Різниця між прямими, кросоверними та перекидними кабелями

Прямо через кроссовер і перекидання кабелів У чому різниця

Типи кабелів

Найпоширеніша форма мережевого кабелю називається “незахищена кручена пара“(UTP). Цей формат кабелю використовується для Ethernet стандарти, якими керуються Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE). На ці стандарти посилається код 802.3. Стандарти Ethernet можуть читати будь-хто, і вони включають технічні характеристики кабельної конфігурації та типи роз’ємів, що використовуються для підключення кабелів до пристроїв. Те, що ми звичайно знаємо як мережевий кабель, – це 802.3 вказаний кабель для мереж Ethernet.

Відмінність а прямо наскрізь, кросовер, і перекидання кабель зводиться до того, як з’єднувачі на кожному кінці підключені. Кабель UTP містить вісім проводів. Кожен окремий дріт покритий кольоровим пластиковим покриттям, а весь пучок укладений у зовнішню оболонку.

У конфігурації крученої пари вісім проводів всередині кабелю розділено на чотири пари. Два дроти в парі скручені навколо один одного. Ця обробка захищає обидва дроти від перешкод. Спарювання легко помітити, оскільки один з двох укладений у покриття суцільного кольору, а інший – білий із спіральною смужкою в кольорі пари. Кольори цієї пари:

 • Зелений
 • Помаранчевий
 • Синій
 • Коричневий

Кабельні з’єднувачі

Умовна назва роз’ємів на кінцях кабелів Ethernet – це RJ-45. Однак це не власне ім’я, як RJ-45 – це припинений формат роз’єму телефонного дроту. Відповідна назва цих роз’ємів, відповідно до 802.3 стандарти “8P8C“, Що означає”вісім позицій, вісім з’єднувачів.”Однак не шуміть, якщо почуєте, як мережевий технік дзвонить у роз’єм RJ-45. Ось так усі називають ці штекери, і якщо ви зробите щось велике, ви будете сидіти самі в кімнаті перерв в обідній час.

Існує стандартна послідовність для цих кольорових проводів в 8P8C з’єднувач. Це не зовсім логічно. Порядок такий:

 • Контакт 1: Помаранчева смужка
 • Контакт 2: Помаранчевий твердий
 • Контакт 3: Зелена смуга
 • Контакт 4: Синій твердий
 • Контакт 5: Синя смуга
 • Pin 6: Зелене тверде тіло
 • Pin 7: Коричнева смуга
 • Контакт 8: коричневий твердий

Це не має сенсу, що всі пари йдуть у з’єднувач поруч, за винятком зеленої пари, і немає реальної причини, по якій синя смужка / суцільний порядок перевернута. Однак, це стандарт і вам потрібно слідувати за нею, оскільки розетка, до якої підключається роз’єм, з’єднана внутрішньо, щоб приймати сигнали, що передаються кольоровими проводами в цьому конкретному порядку.

Перелічена вище схема компонування вказана у стандарті EIA-568B. Це було визначено Альянс електронних виробництв, звідси “ОВНС.Тепер стандартом керує Асоціація телекомунікаційної галузі, тому розпізнавання також називається TIA-568B. The Американський інститут національних стандартів також розпізнає стандарт, і тому ви побачите його під назвою ANSI-568B. Схема роз’єму в EIA-568B Стандарт проілюстровано нижче.

Розетка RJ-45 TIA-568B

Основним стандартом проводки для кабельних роз’ємів Ethernet є насправді EIA-568A EIA-568B макет був доступний як прийнятна альтернатива. Однак версія B впроваджена в галузь як основний стандарт. The EIA-568A стандарт має трохи інший макет:

 • Контакт 1: Зелена смуга
 • Контакт 2: Зелений твердий матеріал
 • Контакт 3: Помаранчева смужка
 • Контакт 4: Синій твердий
 • Контакт 5: Синя смуга
 • Контакт 6: Помаранчевий твердий
 • Pin 7: Коричнева смуга
 • Контакт 8: коричневий твердий

Ілюстрація розтину EIA-568A показана нижче.

Розетка RJ-45 TIA-568A

Не має значення, який із цих стандартів ви використовуєте так само, доки ви послідовні, коли обтискаєте роз’єми на обох кінцях кабелю.

Цілі кабельного проводу

Чому кабель Ethernet має у ньому вісім проводів? Чи має значення, який колір йде куди в роз’ємі? Відповіді на ці два питання дивують.

Перш за все, UTP кабель, який завжди використовується для мереж Ethernet, не повинен містити вісім проводів. Однак це конвенція. Синя пара і коричнева пара нічого не роблять.

Провід усередині кольорових піджаків однаковий. Якщо ви зніміть кожух синьо-смугастого дроту, він виглядає точно так само, як і помаранчевий суцільний провід, коли його знімають. Справа в тому, що існує два різних набори керівних принципів щодо електропроводки RJ-45 може призвести до хаосу. Однак насправді не має значення, в якому порядку ви ставите дроти, до тих пір, поки ви вставляєте один і той же колір в контакт 1 в роз’єми на будь-якому кінці і той же колір в контакт 2 і так далі.

DTE і DCE

Розетка, що RJ-45 вписується в пайку на мережевій карті. Кожен елемент обладнання, який може підключитися до кабельної мережі, повинен мати мережеву карту, яка також відома як контролер мережевого інтерфейсу або NIC. Насправді існує два типи пристроїв, які підключаються до мережі: DTE і DCE. DTE виступає за “обладнання терміналу даних.Це стосується вашого комп’ютера. А DCE є “схема передачі даних – обладнання.Це означає будь-який мережевий пристрій, такий як модем, маршрутизатор або комутатор.

Відмінність між DTE і DCEs важливо, коли ви хочете розібратися, чи використовувати прямий кабель, або кабель для перехресної передачі.

Цілі роз’єму

Важливий фактор, який слід пам’ятати при проводці RJ-45 розетки – це функція кожного штифта. У наступному списку показано призначення кожного з’єднувача в межах 8P8C плагін, який вписується в DTE:

 • Контакт 1: передача позитивного сигналу
 • Контакт 2: передача негативного сигналу
 • Контакт 3: отримання позитивного сигналу
 • Pin 4: Нічого
 • Pin 5: Нічого
 • Контакт 6: отримання негативного сигналу
 • Pin 7: Нічого
 • Pin 8: Нічого

З’єднання всередині розетки з обох сторін повинні відповідати один одному. Немає сенсу в DTE передача даних вниз шпильками 1 і 2, якщо DCE з іншого боку, також розглядає ці штирі як з’єднання, через які вони повинні надсилати дані. Отже, розетки на a DCE проводяться заднім ходом. Ось головна мета, наскільки DCE Занепокоєний:

 • Контакт 1: отримання позитивного сигналу
 • Контакт 2: отримання негативного сигналу
 • Контакт 3: Передайте позитивний сигнал
 • Pin 4: Нічого
 • Pin 5: Нічого
 • Контакт 6: передача негативного сигналу
 • Pin 7: Нічого
 • Pin 8: Нічого

Так а DTE передає на штифти 1 і 2 і приймає на штирі 3 і 6. А DCE передає на штифти 3 і 6 і приймає на штирі 1 і 2.

Прямий наскрізний кабель

А прямий кабель часто називають а патч-кабель або Ethernet-кабель. Кабель, що постачається в комплекті з вашим маршрутизатором, є прямим кабелем – це найпоширеніший формат для мережевих кабелів. Прямий наскрізний кабель налаштований так, як описано вище. Не має значення, чи слід наступний кабель, який ви купуєте EIA-568A або EIA-568B оскільки в обох випадках провід одного кольору з’єднується з одним і тим же штифтом на будь-якому кінці. Це кабель, який ви використовуєте для підключення DTE до а DCE. Немає неправильного кінця. З’єднувачі на обох кінцях точно такі ж, і розетка на вашому комп’ютері, до якої підключається кабель, точно така ж (зовні), що і штепсель на маршрутизаторі або модем, який приймає кабельний роз’єм.

Кабелі принтерів

Кабелі принтерів хитрі. Якщо ви підключите принтер до комутатора, то вам потрібен прямий кабель. Умовно, не можна використовувати прямий кабель для підключення принтера до комп’ютера. Це тому, що і ваш комп’ютер, і ваш принтер DTE. Обидва будуть вважати штифти 1 і 2 каналами передачі, і обидва будуть слухати вхідні дані на штифти 3 і 6. Отже, якщо ваш комп’ютер надсилає дані вниз 1 і 2, а ваш принтер слухає на штифтах 3 і 6, роздруківка ніколи не буде статися. У цьому випадку, вам потрібен кросовер кабель.

Перехресні кабелі

А перехресний кабель робить так, як випливає з назви, він перетинає провід від шпильки 1 на одному кінці до штифта 3 на іншому з’єднувачі. Дріт, притиснутий до штифта 2 на одному кінці, приєднаний до штифта 6 на іншому кінці, а штирі 3 та 6 проводів переходять до штифтів 1 та 2 відповідно в іншому з’єднувачі. Перехресний кабель слідує обом EIA-568A і EIA-568B. Це A в одному кінці і B в іншому. Тож ці конфліктні стандарти виявилися корисними.

Для того, щоб скласти іспити CCNA, Вам просто потрібно знати, що штифт, до якого з’єднується смугастий помаранчевий провід зліва від діаграми, приймає смугастий зелений провід праворуч від діаграми. Штифт, який бере суцільний зелений провід зліва, бере суцільний помаранчевий дріт праворуч. Ви також можете записати помаранчевий лівий і зелений правий, і ви все одно отримаєте повні позначки.

Прямо наскрізь або перехрестя

Якщо ви хочете, щоб кабель з’єднав ваш комп’ютер і принтер разом, вам потрібен кросовер. Якщо у вас кілька комп’ютерів і один принтер, вам потрібно купити вимикач. Всі комп’ютери підключаться до комутатора за допомогою прямий через кабель і ваш принтер також підключиться до комутатора прямим кабелем.

Пам’ятайте, що існує два типи пристроїв, які підключаються до мереж. Коли ви з’єднуєте два пристрої різних типів разом, ви використовуєте прямий кабель. Коли ви з’єднуєте два пристрої одного типу разом, ви використовуєте кроссовер. Якщо вставити мережевий пристрій між двома пристроями одного типу, всі кабелі проходять прямо. Коли вам потрібно придбати мережевий кабель, визначте пристрої, до яких потрібно підключити кожен кінець кабелю DTE / DCE категорій. Цей список повинен уточнити конфігурацію кабелю, який вам потрібен.

 • DTE до DCE: прямо через кабель
 • DTE до DTE: поперечний кабель
 • DCE до DTE: прямо через кабель
 • DCE до DCE: поперечний кабель

Кабель, що використовується як для прямого, так і для кросовер форматів, абсолютно однаковий. Різниця між прямим і перехресним кабелем полягає в тій, що є в кросовері кольорові дроти, що стирчать із потертих кінців кабелю, по-різному з’єднуються в штепсельну вилку.

Немає DTE кінець або DCE закінчення мережевих кабелів. Ви не можете підключити їх неправильно. Якщо однакові кольорові дроти з’єднані з однаковими штифтами в роз’ємах на обох кінцях, ви можете підключити будь-який кінець до комп’ютера, а інший кінець – до маршрутизатора. Це не має значення. Якщо послідовність підключення проводів відрізняється між двома кінцями, не має значення, який кінець ви підключите до комп’ютера і який перейде до принтера.

Ще один вказівник для тих, хто здає іспити CCNA, схема для прямого кабелю в тесті показує розетку EIA-658B з обох кінців.

MDI та MDI-X

Від іспитів CCNA, є ще одне ускладнення враховувати, купуючи мережеві кабелі. Якщо ваш пристрій реалізовано MDI та MDI-X, вам не потрібно турбуватися про кросовер кабелі. MDI – це Середньозалежний інтерфейс стандартний, і він працює всередині розетки NIC. Він може виявити, на яку дротяну передачу надходить, а не пильно слухати на штифтах 3 та 6. MDI-X означає Середньозалежний інтерфейс – кросовер. Отже, якщо у вас є комп’ютер, принтер, комутатор, роутер або модем MDI надруковані на коробці, потрібно лише придбати прямий через кабель.

Перекидання кабелю

У ці дні вам не доведеться хвилюватися перекидання кабелів. Вони просто змінюють порядок контактів кожного проводу в кабелі. Провід, який з’єднується з штифтом 1 на одному кінці, йде на штифт 8 на іншому кінці, провід, який йде на штифт 2, а перший кінець переходить на штифт 7 на іншому кінці. В середині з’єднувальних штифтів 4 і 5 розвороту. Цей формат використовується для роз’ємів RS-232 які підключаються до послідовних портів на комп’ютерах, принтерах або моніторах. Серійні порти – це стара новина, і вам не потрібно турбуватися про придбання кабелю, що перекидається.

Кольори кабелю

Можливо, ви побачите мережеві кабелі, які сірі, а інші жовті, деякі сині, а потім – білі. Чому? Більшість професіоналів у мережі скажуть вам, що колір піджака кабелю не має жодного значення; це лише питання естетики. Вони частково праві. Вміст кабелю точно такий же, незалежно від кольору пластикової куртки. Однак виробники кабелів не просто виготовляють різнокольорові кабельні куртки для задоволення.

Кольори мережевого кабелю

Існує галузевий стандарт, до якого ці кольори мають значення. Незалежно від того, чи вирішите ви керуватися цією конвенцією, ви вирішите – більшість сайтів не звертають увагу на стандарт. Міжнародний консалтинговий сервіс будівельної галузі (BICSI) пропагує стандарти інтеграції ІТ-послуг у структурі. Серед стандартів, які він просуває, є ОВНС-568, про яку ви вже читали. Ще один стандарт – це Стандарт адміністрації телекомунікаційної інфраструктури комерційних будівель, також відомий як ANSI / TIA / EIA-606-B (PDF). Ось звідки походять ці кольори кабелів. Значення кольорів кабелів такі:

 • Помаранчевий: точка розмежування
 • Зелений: підключення до мережі
 • Фіолетовий: Загальне обладнання
 • Червоний: Ключова система
 • Білий: хребет першого рівня
 • Сірий: Внутрішньобудинковий магістраль (MC-IC або IC-HC)
 • Коричневий: Міжбудівний магістраль (IC-HC)
 • Синій: горизонтальний
 • Жовтий: Інший

Ось зображення розділу кольорового кодування EIA-606-B стандартний документ, де визначені ці кольори.

Значення кольору кабелю

Дізнайтеся про мережеві кабелі

Створення, обслуговування та адміністрування мережі – це дуже задовольняючий шлях кар’єри. Це дуже технічне поле, і ви зустрінете багато навчальної та теоретичної інформації з даної теми. Однак це так також дуже важливий фактор у реальному світі що тримає колеса комерції, що обертаються. Коли ви станете більш досвідченими в теорії та практиці мереж, ви зробите більший внесок у економіку та допоможете процвітати світу. Ваша відправна точка – це знати, як обтиснути роз’єм на кінці мережного кабелю. Тепер, коли ви знаєте про компонування мережевих кабелів і про те, як їх підключити до пристроїв, ви на шляху до того, щоб стати інженером мережі або мережевим адміністратором!

Зображення: 
EIA-568A від Wikimedia Commons. Публічний домен.
EIA-568B від Wikimedia Commons. Публічний домен.
Кольори мережевого кабелю від PXHere. Публічний домен.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me