Пропускна здатність проти пропускної здатності: розуміння інструментів “Різниця плюс”

Пропускна здатність проти пропускної здатності


Мало факторів є настільки ж важливими при вимірюванні продуктивності мережі, як і швидкість. Швидкість, з якою пакети пересуваються від відправника до одержувача, визначає, скільки інформації може бути надіслано протягом певного часу. Низька швидкість мережі призводить до повільної мережі із програмами, які рухаються равликом. У цій статті ми розглядаємо пропускну здатність та пропускну здатність, щоб пояснити, як ці ключові поняття можна використовувати для вимірювання швидкості мережі.

Якщо коротко, пропускну здатність і пропускну здатність можна визначити наступним чином:

 • Пропускна здатність – Пропускна здатність – це термін, який використовується для того, скільки даних може бути передано від джерела до місця призначення протягом заданих часових рамків
 • Пропускна здатність – Ширина смуги – це термін, що використовується для максимальної передаточної здатності мережі.

Ми розглянемо ці два поняття детальніше нижче.

Contents

Що таке пропускна здатність?

Пропускна здатність – це ім’я кількість даних, які можуть бути надіслані та отримані протягом певного часового періоду. Іншими словами, пропускна здатність вимірює швидкість, з якою повідомлення успішно надходять до місця призначення. Це практичний показник фактичної доставки пакетів, а не теоретична доставка пакетів. Середня пропускна здатність повідомляє користувачеві скільки пакетів прибуває до місця призначення.

Для того, щоб мати високопродуктивні пакети послуг, потрібно успішно дістатися до місця призначення. Якщо під час транзиту втрачається багато пакетів і тому невдало, то продуктивність мережі буде поганою. Моніторинг пропускної здатності мережі має вирішальне значення для організацій, які прагнуть контролювати продуктивність своєї мережі в реальному часі та успішну доставку пакетів.

Більша частина пропускної здатності мережі вимірюється в біт за секунду (bps), але іноді це також вимірюється в пакети даних в секунду. Пропускна здатність мережі вимірюється як середня цифра, яка використовується для представлення загальної продуктивності мережі. Вимірювання низької пропускної здатності вказує на такі проблеми, як втрата пакетів, коли пакети втрачаються під час транзиту (вони можуть бути руйнівними для аудіо-дзвінків через VoIP, коли аудіо пропускає).

Що таке пропускна здатність?

Пропускна здатність – це показник кількості даних, які можна надсилати та отримувати одночасно. Чим більша пропускна здатність мережі, тим більше даних вона може надсилати назад і назад. Термін смуга пропускання використовується не для вимірювання швидкості, а для вимірювання потужності. Ширина смуги може бути виміряна в біт за секунду (bps) мегабіт в секунду (Мбіт / с) і гігабіт в секунду (Гбіт / с).

Головне, що потрібно пам’ятати про пропускну здатність – це те, що висока пропускна здатність не гарантує високу продуктивність мережі. Якщо на пропускну здатність в мережі впливає затримка, втрата пакету та тремтіння, то ваша служба побачить затримки, навіть якщо у вас є значна кількість пропускної здатності..

Пропускна здатність та пропускна здатність: теоретична доставка пакетів і фактична доставка пакетів

На поверхні пропускна здатність та пропускна здатність виглядають схожими, але вони не можуть бути далі один від одного на практиці. Найпоширеніша аналогія, що використовується для опису відносин між ними, – це розглянути смугу пропускання як трубу, а пропускну здатність – як воду. Чим більше труба або пропускна здатність, тим більше води або даних може протікати через неї одночасно.

У межах мережі це означає, що сума пропускна здатність визначає, скільки пакетів можна відправляти та отримувати між пристроями одночасно та кількістю пропускна здатність повідомляє вам, скільки пакетів насправді передається.

Інакше кажучи, пропускна здатність дає вам теоретичну міру максимальної кількості пакетів, які можна перенести, а пропускна здатність повідомляє вам кількість пакетів, які фактично успішно передаються. Як результат, пропускна здатність важливіша, ніж пропускна здатність, як міра продуктивності мережі.

Хоча пропускна здатність є кращим терміном для вимірювання продуктивності мережі, це не означає, що пропускна здатність не впливає на продуктивність. Наприклад, пропускна здатність істотно впливає на швидкість завантаження веб-сторінки на браузер. Отже, якщо ви хотіли використовувати веб-хостинг для програми, кількість наявної пропускної здатності вплине на ефективність певних послуг.

Пропускна здатність і швидкість – це не те саме

Поширена помилкова думка – пропускна здатність може використовуватися як міра швидкості. Ми обговорили це коротко вище, але варто переглянути його через те, як часто вони змішуються. Наприклад, ви часто бачите Інтернет-провайдери, які рекламують високошвидкісні послуги, які продаються як такі, що обумовлені кількістю доступної пропускної здатності..

Це робить хорошим маркетинг, але це не правильно. Якщо ви збільшуєте кількість пропускної здатності, єдине, що змінюється, – це те, що одночасно можна надсилати більше даних. Здатність одразу надсилати більше даних робить мережу швидшою, але вона не змінює фактичну швидкість, з якою пакети подорожують.

Правда пропускна здатність – це лише один із безлічі факторів, які пов’язані зі швидкістю мережі. У межах мережі швидкість дорівнює а міра часу відповіді. Такі фактори, як втрата пакету та швидкість впливу затримки.

Пропускна здатність мережі та затримка мережі

Пропускна здатність та затримка також обговорюються разом, але кожен має своє унікальне значення. Ми вже встановили, що пропускна здатність – це ємність мережі або скільки даних можна перенести за вікно часу. Затримка – це просто кількість часу, яке потрібно для передачі даних від відправника до місця призначення.

Взаємозв’язок між ними тісний, оскільки пропускна здатність визначає, скільки даних теоретично можна надсилати та отримувати за один раз. Однак затримка визначає, наскільки швидко ці пакети дійсно досягають місця призначення. Мінімізація затримок важлива для того, щоб мережа рухалася якнайшвидше.

Моніторинг продуктивності мережі з пропускною здатністю (включаючи затримку та втрату пакетів)

Якщо ви шукали для вимірювання продуктивності мережі, має сенс використовувати пропускну здатність мережі, а не дивитися на потужність з пропускною здатністю. Мережеві адміністратори мають декілька способів використовувати їх для вимірювання низької продуктивності в мережі корпоративного рівня.

Використання пропускної здатності для вимірювання продуктивності мережі корисно для усунення несправностей, оскільки допомагає адміністраторам точно визначити першопричину повільної мережі. Однак це лише один із трьох факторів, які визначають продуктивність мережі. Інші два – це затримка та втрата пакетів:

 • Затримка – Термін, який використовується протягом часу, необхідного для передачі пакета від джерела до місця призначення. Затримку можна виміряти кількома способами, такими як час у зворотному напрямку або одностороння передача
 • Втрата пакету – Термін, що використовується для визначення кількості пакетів, втрачених під час транзиту під час передачі мережі

Вимірювання цих трьох разом дає адміністраторам набагато повнішу перспективу роботи мережі.

Інструменти для контролю пропускної здатності та продуктивності

Пакет аналізатора пропускної здатності SolarWinds (безкоштовна пробна версія)

Скріншот пакета аналізатора пропускної здатності SolarWinds

Пакет мережевої пропускної здатності SolarWinds SolarWinds це продукт, який може точно виміряти пропускну здатність вашої мережі. Ви можете переглядати дані пропускної здатності поряд із шириною смуги моніторингу за допомогою SNMP. Існує також тест на пропускну спроможність мережі, який можна змішати з картами політик QoS до і після, щоб показати, чи поліпшує ваша політика QoS ефективність роботи понаднормової мережі.

Мережевий аналізатор пропускної здатності SolarWinds PackDownload 30-денна безкоштовна пробна версія

Дивись також: Що таке QOS

Інструменти для контролю пропускної здатності мережі

Незважаючи на те, що пропускна здатність мережі не є показником швидкості, моніторинг наявності пропускної здатності є важливим для того, щоб переконатися, що ваша теоретична пропускна здатність доступна на практиці, коли вона вам потрібна. Проведення моніторингу пропускної здатності за допомогою інструмента моніторингу мережі дозволяє побачити фактичну кількість пропускної здатності, доступної для ваших пристроїв у мережі.

Аналізатор трафіку SolarWinds NetFlow (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Скріншот SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer

Один з найкращих інструментів для контролю пропускної здатності мережі Аналізатор трафіку SolarWinds NetFlow. За допомогою SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer ви можете відстежувати наявність пропускної здатності та виявляти пропускну здатність в мережі. Ширини пропускної здатності – це пристрої або програми, які споживають велику кількість пропускної здатності. Високе споживання пропускної здатності може вказувати на неякісний пристрій або пристрій, який був порушений.

Коли ви дізнаєтесь, які інструменти споживають непропорційну кількість пропускної здатності у вашій мережі, ви можете шукати способи зменшити проблему та надати іншим пристроям більше сервісу. Це збільшить обсяг вашої пропускної здатності, доступний для інших пристроїв.

SolarWinds NetFlow Traffic AnalyzerЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Також безкоштовно Пакет інструментів SolarWinds Flow є корисним доповненням до вашої аналітичної групи. Пакет включає інтерфейс, який допомагає налаштувати маршрутизатори Cisco для передачі даних NetFlow у ваш колектор. Ще дві утиліти дозволяють поширювати дані про трафік по мережі з метою тестування, а також генерувати трафік, щоб перевірити продуктивність вашого обладнання та мережевих служб за умови додаткового попиту.

SondWinds Flow Tool BundleЗавантажте 100% БЕЗКОШТОВНОГО пакета інструментів

Paessler PRTG Network Monitor

Скріншот PRTG Network Monitor

Ще одним чудовим інструментом для моніторингу використання пропускної здатності є Paessler PRTG Network Monitor. PRTG Network Monitor дозволяє автоматично розкривати пристрої у вашій мережі та контролювати використання трафіку. За допомогою PRTG Network Monitor ви можете здійснювати моніторинг SNMP, NetFlow, і WMI-трафік щоб зберегти вкладки про доступність пропускної здатності.

PRTG Network Monitor також допомагає вам боротися зі свинями пропускної здатності, щоб ви могли бачити, яку пропускну здатність споживають окремі пристрої та програми. Це гарантує оптимізацію вашої мережі для кожного пристрою і не маєте декількох служб, що сповільнюють підключення до сканування.

Як оптимізувати пропускну здатність мережі

Хоча пропускна здатність – це не те саме, що швидкість із погано оптимізованою пропускною здатністю мережі може негативно вплинути на продуктивність мережі та створити користувацьку роботу підрозділу у багатьох програмах. У цьому розділі ми розглянемо, як можна переконатися в оптимізації пропускної здатності:

 • Використовуйте Налаштування QoS
 • Використовуйте хмарні програми
 • Усуньте несуттєвий трафік
 • Робіть резервні копії та оновлення поза піковими годинами

Використовуйте Налаштування QoS 

Організації зазвичай впроваджують налаштування QoS або якості обслуговування, щоб допомогти мережі підтримувати важливі програми, що належать до місії. За допомогою параметрів QoS ви можете встановити політику дорожнього руху, щоб визначити пріоритет певних типів трафіку, щоб додатки з високим обслуговуванням мали всю пропускну здатність, необхідну для ефективної роботи.

Наприклад, якщо ви працювали з системою телефонного зв’язку VoIP, ви можете встановити настройки QoS, щоб визначити пріоритет голосового трафіку. Визначивши пріоритет голосового трафіку, ви б переконалися, що кінцеві користувачі мають найкращий можливий досвід роботи, оскільки голосові пакети мають перевагу над менш важливими формами трафіку.

Використовуйте хмарні програми

Іноді найпростіший спосіб покращити оптимізацію мережі – це розгортання програм у хмарі. Використовуючи загальнодоступні та приватні хмари, ви знімаєте тиск підтримувати цей трафік у власній мережі. Дозволяючи сторонній компанії займатися ефективністю цих додатків, ви зменшуєте навантаження на моніторинг, а також можете збільшити продуктивність ваших регулярно використовуваних додатків.

Усуньте несуттєвий трафік

Навіть у найпродуктивніших умовах це може дивувати, скільки несуттєвого трафіку виникає в мережах. Не рідкість можна зустріти працівників, які переглядають YouTube або стрімують фільми на Netflix! Посилення внутрішньої політики для блокування цього трафіку може допомогти переконатися, що пропускна здатність не витрачається на додатки, що не стосуються щоденних операцій..

Робіть резервні копії та оновлення поза піковим часом

Існує багато випадків, коли організації напружують пропускну здатність, проводячи масивні резервні копії та оновлення в середині дня. Ці оновлення програмного забезпечення можуть мати істотний вплив на доступність пропускної здатності мережі. Це призводить до затримки в режимі реального часу та низької продуктивності користувачів.

Планування резервного копіювання та виправлення програмного забезпечення для робочих годин або пікових годин допоможе мінімізувати вплив цих змін на мережу. Здійснення цих необхідних змін поза звичайним робочим часом забезпечить роботу мережі для всіх.

Дивіться також: Найкраще програмне забезпечення та засоби моніторингу пропускної здатності

Як оптимізувати пропускну здатність мережі

Так само, як і пропускна здатність мережі, пропускна здатність також може бути оптимізована. Ключовим фактором для оптимізації пропускної здатності мережі є мінімізація затримок. Чим більше затримка, тим менша пропускна здатність. Низька пропускна здатність забезпечує низьку продуктивність для кінцевих споживачів. Існує багато різних способів мінімізувати затримку, і ми розглянемо деякі найпростіші способи.

Моніторинг використання кінцевої точки

Найчастіша причина затримки – інші користувачі в мережі. Якщо працівники використовують інтенсивні для дорожнього руху інструменти чи програми, то продуктивність мережі може різко сповільнитись, особливо якщо особа проводить завантаження. Моніторинг використання кінцевих точок може допомогти вам виявити, коли працівники викликають затримку із програмами, які можуть бути, а не можуть бути пов’язані з роботою.

Використовуючи інструмент моніторингу мережі, як Монітор продуктивності мережі SolarWinds або Paessler RTG Network Monitor може показати вам ті пристрої, які з’їдають наявні дані. Щойно ви зробите це, ви можете вжити заходів, щоб повністю їх позбутися.

Пошук та адреса мережевих плям

Вузькі місця в мережі є одним з головних винуватців мереж з високою затримкою. Вузькі місця в мережі – це місце, коли трафік стає перевантаженим і сповільнює роботу мережі. Ці вузькі місця можуть виникати протягом дня, залежно від того, коли трафік найбільше перевантажений. У великих організаціях це, як правило, після обіду, коли працівники повертаються на роботу, але це може бути в будь-який час, коли мережа працює.

Вирішення вузьких місць у мережі може бути виконано декількома способами, починаючи з модернізації маршрутизатора або комутатора, щоб не відставати від рівня трафіку. Інший спосіб – зменшити загальну кількість вузлів (це скоротить кількість відстані, яку повинні пройти пакети, і зменшить затори).

Дивись також: Кращі інструменти для контролю пропускної здатності

Пропускна здатність проти пропускної здатності: Замикаючі слова

Пропускна здатність і пропускна здатність – це два різних поняття, але вони все ще мають тісний зв’язок один з одним. Звернення уваги на обидва допоможе переконатися, що ваша мережа забезпечує найкращу ефективність. Пам’ятайте, що пропускна здатність – це труба теоретичної пропускної здатності, тоді як пропускна здатність – це вода, яка говорить про швидкість успішної доставки пакетів.

Контроль пропускної здатності та пропускної здатності разом забезпечить вам найбільш повне уявлення про ефективність вашої мережі. Поєднання цих двох можливостей дозволяє вам переконатися, що ваша пропускна здатність використовується оптимально, і дозволяє вирішити проблеми з продуктивністю, як, наприклад, втрата пакета.

Пов’язані: Посібник з планування потенціалу мережі

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map