Посібник з планування потенціалу мережі

Навчальний посібник з планування потенціалу мережі (1)

Contents

Що таке планування потенціалу мережі?

Мережі розвиваються з бізнесом. Незалежно від того, плануєте ви нову локальну мережу чи підтримуєте існуючу, вам потрібно моделювати вимоги щодо ємності даних відповідно до потреб бізнесу. Отже, вашою відправною точкою для планування ємності мережі є документування наявних ресурсів, поточна продуктивність мереж та оцінка можливих змін попиту.

Якщо ви документуєте свою мережу вручну, для початку вам потрібно буде знайти інструмент управління мережею картографувати мережу та збирати статистичні дані про її ефективність.

Нижче ми детально ознайомимось із інструментами, які також допоможуть вам у вирішенні завдань з планування потенціалу, але якщо у вас є лише час для швидкого огляду, ось наш перелік найкращих інструментів для контролю поточної продуктивності мережі:

 1. Пакет аналізатора пропускної здатності SolarWinds (безкоштовна пробна версія) Пакет, що включає The3SolarWinds Network Monitor Monitor та аналізатор трафіку SolarWinds NetFlow. Обидва інструменти працюють на Windows Server.
 2. Пакет інструментів SolarWinds Flow (БЕЗКОШТОВНА БУДІВКА ІНСТРУМЕНТА) Безкоштовний подарунок мережевих інструментів від SolarWinds. Вони взаємодіють з маршрутизаторами Cisco.
 3. Paessler PRTG Network Monitor Універсальний пакет моніторингу, який охоплює мережеві сервери та програми. Встановлюється на Windows Server.
 4. ManageEngine OpManager Plus Моніторинг мережевих пристроїв та аналіз трафіку в одному пакеті. Працює на Windows Server та Linux.
 5. Нагіос XI Розширений інструмент моніторингу мережі з великою та активною спільнотою користувачів. Працює в Linux.
 6. WhatsUp Gold із додатком аналізу мережевого трафіку WhatsUp Gold – це мережевий монітор продуктивності, який працює на Windows Server. Розгорніть його за допомогою додатку Аналіз мережевого трафіку для планування потужностей.

Вимоги до планування

Основний план завдань з планування потенціалу дуже простий. Вам просто потрібно розробити такі три фактори:

 1. Поточна потужність системи
 2. Поточне використання потужностей
 3. Попит на пропускну здатність нового обладнання / програмного забезпечення

Якщо ви зараз запускаєте мережу, ви можете знущатися над простотою цього контуру. Однак при виконанні планування потужностей, це дійсно платить, щоб зробити речі максимально простими. На етапі базової лінії потрібно враховувати навантаження на мережеві ланки та обладнання, які знадобляться для підтримки нової вимоги. Наприклад, якщо ви додаєте в мережу 20 нових кінцевих точок користувача, сегмент, який з’єднає ці нові вузли разом, та посилання, які здійснюватимуть трафік між цими терміналами та серверами, що містять сховище та програмне забезпечення, якими очікується використання цих користувачів. є ключовими. Ваша ємність між брандмауером та балансиром навантаження не відповідає цьому сценарію.

Тому, планування потенціалу має стосуватися лише тих ресурсів, які будуть безпосередньо залучені до виконання нової потреби. Від вас, як очікується, ви будете додавати нові програми та обладнання протягом усієї кар’єри, керуючи мережею своєї компанії. Тому, краще заздалегідь отримати базову лінію для всієї системи, так що ви готові реалізувати будь-які нові вимоги, які висуває бізнес. Ці статуси системи потрібно регулярно оновлювати, щоб майбутні вправи з планування потенціалу не базувалися на застарілих мережевих показниках.

Встановлення базової лінії

Вам потрібно буде враховувати наступні фактори, збираючи інформацію про вашу поточну систему:

 1. Мережеве обладнання
 2. Устаткування для кінцевих користувачів
 3. Локальні сервери
 4. Поза сервери
 5. Аутсорсинг послуг
 6. Існуючі програми
 7. Підмережі
 8. Вимоги до віддаленого доступу
 9. ВМ вимагає
 10. Зовнішній попит

Отримання базової інформації передбачає вимірювання продуктивності існуючої мережі. Це включає відстеження даних як з ваших мережевих пристроїв, так і від вашої ємності зв’язку на даний момент. Розуміння того, які програми постачаються користувачам, також є перевагою, оскільки це може допомогти вам переорганізувати підмережі, щоб зменшити тиск на магістральні посилання. Ви також можете реорганізувати заплановані завдання, щоб зменшити вимоги до важливих посилань та звільнити пропускну здатність для програм, орієнтованих на користувачів у робочий час.

Планування нових мереж

Створення мережі з нуля для підтримки повністю оперативного нового бізнесу без історичних показників роботи мережі – важка робота. На щастя, це теж дуже рідко. Жоден бізнес не розпочинається повністю сформованим. Новим підприємствам необхідно провести маркетингові дослідження, провести випробування продуктів і послуг та зібрати команду. Таким чином, у вас буде період, коли ви зможете спробувати свою нову мережу та перевірити ефективність кожної програми та бізнес-послуги під час тестування її на сервері. Тому, від вас ніколи не буде потрібно створювати нову мережу, яка працюватиме в перший день. Планування потенціалу – це рекурсивний процес, який відбувається під час створення бізнесу.

Інструменти моніторингу

Збір даних у мережах – це складне завдання, яке вимагає перегляду широкого спектру типів інформації, що походять із великої кількості джерел. Неможливо відслідковувати всі змінні, які можуть впливати на продуктивність мережі без автоматизованого інструменту моніторингу. Отже, під час виконання завдань з базового навчання вам потрібно використовувати ефективний набір моніторингу, щоб зібрати всю інформацію, яка встановлює прийнятний рівень обслуговування.

Лісозаготівельне обладнання

Вашим першим завданням при встановленні базової лінії є створення інвентарю всього вашого обладнання. Для планування потенціалу мережі вам потрібно зосередити увагу на мережевих пристроях, таких як вимикачі і мости. На наступних етапах в процесі планування потужностей вам також знадобиться перерахувати пристрої та сервери кінцевих користувачів. Якщо у вас є маршрутизатори Wi-Fi у вашій мережі, вам також знадобиться записати швидкість пропускання даних кожного з них. Якщо ви використовуєте Програмне забезпечення як послуга он-лайн (SaaS) або працевлаштування хмарне сховище, вам також потрібно включити і ці ресурси поза межами сайту.

Деякі засоби моніторингу мережі здатні охоплюють цілі WAN, тому, якщо ви хочете контролювати багато сайтів як інтегровану мережу, вам слід обов’язково обрати монітор, який має можливості багатьох сайтів.

Вам спеціально потрібно знати загальна пропускна здатність кожного обладнання мережевого обладнання. Ви вже повинні знати пропускну здатність свого типу кабелю. Незвичайно для мереж включати суміш типів кабелів. Доступність вашої Інтернет-пропускної спроможності у верхній і нижній смузі і ємність інтерфейсів до зовнішніх мереж також має бути зареєстровано. Також потрібно записати пропускну спроможність ваших брандмауерів, шлюзів, балансирів завантаження та проксі-серверів.

На цьому етапі збору даних ви виконуєте першу інформаційну вимогу в процесі планування потужностей, яка є потенційною максимальною потужністю вашої мережі.

Картуйте мережу

Отримання візуального представлення мережі є дуже важливим. У вас може бути хороший інструмент інвентаризації обладнання, який дозволяє сортувати дані та зосереджуватись на кожному елементі обладнання. Однак, немає нічого подібного до карти, яка б дозволила вам миттєво бачити, які комутатори подають більше посилань ніж інші. Візуальне зображення також полегшує зрозуміти, скільки посилань має перетнути звичайна розмова. Інструмент мережевого відображення, який ви використовуєте, повинен відображати використання потужностей за допомогою кольорового кодування тож ви зможете помітити затори миттєво.

Якщо ваш бізнес на базі веб-сторінок, ваш аналізатор мережевого трафіку повинен спеціалізуватися на відстеженні попиту на вашу мережу із зовнішніх джерел. Якщо ви сильно покладаєтесь на хмарні сервіси, ваш монітор повинен мати можливість відстежувати з’єднання з віддаленими серверами. Аналогічно, ваш аналізатор пропускної здатності повинен мати можливість контролювати інтернет-зв’язки між сайтами, якщо ви працюєте з WAN.

Збирайте дані про використання потужностей у часі

Під час моніторингу вашої мережі ви побачите, в які години дня та в які дні місяця спостерігаються пікові навантаження трафіку, а також коли рівень трафіку знижений. Під час регулярних операцій, ви повинні мати можливість планувати адміністративні завдання, які потрібно виконувати поза робочим часом щоб уникнути конкуренції з трафіком користувачів у пік. Отже, перед тим, як додати нові сервіси, ви повинні мати свою мережу ефективно працювати. Коли розпочнеться вивчення планування потужностей, вам слід відстежувати використання потужностей протягом декількох робочих днів, щоб ви могли бачити своє пікове використання ресурсів над ресурсами, які обслуговуватимуть новий попит.

Отримайте рекорди високої, низької та середньої пропускної здатності на посиланнях та обладнанні, які повинні працювати за новими вимогами. Потрібно знати, чи максимальний попит близький до типового або виникає лише обмежений період у будь-який день.

Вам також потрібно виміряти швидкість втрати пакетів. Ви повинні записати цю цифру у відсотках. Подивіться, чи збільшується швидкість втрат пакетів під час періодів високого попиту. Застосуйте коефіцієнт втрат пакетів до своєї пропускної здатності, віднімівши обчислений відсоток від вашої фігури доступної пропускної здатності. Крім того, ви можете додати цей відсоток до нових вимог пропускної здатності.

Тепер у вас є другий внесок у ваше планування потенціалу. Тобто поточна пропускна здатність вашої мережі.

Оцініть новий попит на пропускну здатність

Отримати дані про вимоги пропускної здатності для будь-якого нового програмного забезпечення, яке ви маєте намір встановити, досить просто. The Постачальники більшості програмного забезпечення, яке потрібно доставити через мережу, надають інформацію про пропускну здатність, яку використовує їх програмне забезпечення у своїй заяві щодо системних вимог. В деяких випадках ця цифра виражається як діапазон. Якщо цей діапазон широкий, інформація вам не допоможе. Зазвичай вимоги пропускної здатності виражаються пропускна здатність, яка очікується для обслуговування одного користувача, тому якщо ви купуєте кілька ліцензій, вам слід планувати мати додаткову потужність для задоволення заданої пропускної здатності, помножену на кількість ліцензій.

Якщо програмна компанія не передбачає вимоги пропускної здатності, попросити пробну копію і запустіть її по мережі як єдиний екземпляр для реєстрації її пропускної здатності. Менеджеру з введення в експлуатацію у вашій компанії, який подав запит на встановлення цього програмного забезпечення, ймовірно, знадобиться період оцінки. Цей пробіг дозволить вам зібрати дані про пропускну здатність.

Ваш інструмент моніторингу повинен дозволити вам це робити відслідковувати трафік певного програмного забезпечення. Якщо це не так, ви можете мати змогу відстежувати активність протоколу. Якщо ваше нове програмне забезпечення замінює пакет, який вже використовується в мережі, і нове, і старе програмне забезпечення, ймовірно, будуть використовувати один і той же протокол або номер порту. У такому випадку вам потрібно буде записати цей трафік поза звичайним робочим часом, щоб ви не плутали пропускну здатність, що використовується обома системами. Інший варіант – це використовувати теги QoS так що ви можете запустити тест нового програмного забезпечення, поки стара система ще працює. Коли у вас є стандартний шаблон трафіку для одного користувача, помножте цю цифру на максимальну кількість користувачів, яким буде дозволено одночасно використовувати це програмне забезпечення..

Якщо ваш план планування потенціалу вивчає ефекти додавання нових мережних пристроїв до мережі, запишіть кількість трафіку до існуючого вузла та з нього, який виконує ті ж робочі ролі, що і нові пристрої. Помножте ці показники трафіку на кількість кінцевих точок, які ви очікуєте додати в мережу.

Цифри, які ви набуваєте на цьому етапі дослідження, дають вам третій елемент даних, необхідного завдання планування потужності – новий попит на пропускну здатність..

Основне планування ємності мережі

Ваш монітор ефективності мережі та ваш аналізатор пропускної здатності повинні були надати вам вхідні дані для запиту щодо планування потужностей. Сподіваємось, у вас теж є інструмент мережевого адміністрування, який підтримує функції аналізу.

Тест на пропускну спроможність – це проста спроба додати нові вимоги до пропускної здатності до поточного пікового та середнього використання пропускної здатності. Далі подивіться максимальну потужність кожного обладнання та кожного мережевого зв’язку, через який пройде трафік. Ви повинні знати цей маршрут завдяки своїй мережевій карті. Подивіться на мережевий елемент, який має найменшу ємність. Не забудьте скорегувати свої показники для показника втрат пакету. Якщо ваш новий попит нижче цього рівня, вам все зрозуміло.

Якщо ваше найміцніше вузьке вузьке місце не може впоратися з новим трафіком, подивіться на інші елементи шляху, щоб збільшити потужність, щоб побачити, хто з них також не впорався з новим трафіком.

Ви можете виявити, що у вас є більше одного елемента, який потрібно замінити для того, щоб нова послуга працювала на прийнятній швидкості.

Уточнення потенціалу

Виявлення того, що ваша мережа не може впоратися з новим попитом на потужність, означає, що вам потрібно приймати деякі рішення, і вам, ймовірно, доведеться це зробити включіть інших у своє прийняття рішення. Вам потрібно буде представити варіанти іншим менеджерам у бізнесі, тому інструмент мережевого адміністрування, який має функції звітування, дійсно допоможе вам у цьому завданні.

У будь-якому рішенні щодо інфраструктурного потенціалу у вас завжди є три варіанти:

 1. Купуйте нові ресурси.
 2. Реорганізуйте мережу, щоб додати потужність до шляху цієї вимоги.
 3. Скасуйте нове придбання.

Початковий тест на ємність показав вам перелік обладнання, яке не в змозі впоратися з додатковим попитом на пропускну здатність. Отримайте котирування на заміну кожного елемента новим обладнанням, яке має більшу потужність. Це дасть вам вартість першого варіанта з вищевказаного списку: купівля нових ресурсів. Одна перевага полягає в тому, що вам не доведеться викидати наявне обладнання. Його можна перемістити в інші частини мережі, щоб забезпечити запасну потужність, яка буде задовольняти майбутній додатковий попит. Кожен адміністратор мережі повинен планувати постійне збільшення пропускної здатності мережі.

Варіанти ємності без витрат

Вам буде потрібна додаткова інформація про вашу мережу, щоб підтримати цей процес прийняття рішень. Безкоштовний варіант перерозподілу недостатньо використаних ресурсів завжди буде вибором ради директорів, тож спочатку потрібно вивчити цю можливість, перш ніж висловити надії. Можна скористатися трьома напрямками, щоб максимально використати свою мережу:

 1. Фізично рухати мережеве обладнання.
 2. Виділити ресурси практично.
 3. Здійснюйте формування трафіку.

Усі ці варіанти вимагають рівня аналізу, якого неможливо досягти без інструментів мережевого адміністрування.

Перевстановити фізичне обладнання

Варіант перший у списку недорогих варіантів був би непоганим, але у вас, мабуть, немає запасного перемикача у вашій мережі із посиланнями, які майже не мають трафіку. Якщо так, то, мабуть, у певний момент минулого ви переоцінили. Пропускна здатність трафіку всіх ваших мережевих пристроїв, показаних на мережевій карті, допоможе прийняти рішення при пошуку запасних потужностей. Роздруківка вашої мережевої карти, показ потенціалу та використання всіх ваших посилань додасть візуальний елемент до вашої презентації, коли вам потрібно включити нетехнічних менеджерів у процес планування.

Використовуйте функції аналізу вашого інструмента мережевого управління для реєстрації даних максимальне навантаження на кожному комутаторі та маршрутизаторі. Якщо є два, які обслуговують менше половини своєї максимальної місткості, і один з них має достатню кількість запасних розеток, щоб взяти більше кабелів, то у вас є можливість злиття двох сегментів і звільнення вимикача. За допомогою цього додаткового обладнання ви можете розділити перевантажений сегмент і подвоїти свою потужність до цих кінцевих точок.

Це лише один приклад кроків, які ви можете зробити, щоб фізично розширити потужність однієї частини вашої мережі за рахунок іншої, щоб задовольнити новий попит на трафік. Можливості моніторингу та аналітичні функції вашого інструмента мережевого адміністрування допоможуть вам пройти це складне завдання.

Ввести віртуалізацію

Віртуальний перерозподіл можливо, якщо у вас є програми для віртуалізації, такі як Hyper-V або VMWare. Обмін сервером серед кінцевих точок не тільки зменшує витрати на обладнання, але й може зменшити мережевий трафік. Коли користувачі входять у процесор віддалено, велика частина взаємодії між додатками та сховищем може бути обмежена одним сервером або працювати через одне посилання. Це генерує менше трафіку, ніж повідомлення, що передаються вперед та назад по всій мережі між кінцевими точками користувача та серверами.

Віртуалізація є складною і важко оцінити, тому вам потрібен інструмент, призначений для моніторингу трафіку, який створюють ці системи. Якщо ви вже не застосовуєте віртуалізацію, можливо, краще відкласти цей варіант для розгляду на більш пізній час, коли у вас буде менший тиск на час.

Здійснюйте формування трафіку

Якщо у вас немає ніде запасних потужностей у вашій мережі, і нова вимога збирається перевантажити частину вашої системи, ви могли б запропонувати формування трафіку. Дебати між придбанням нового обладнання та формуванням руху є однією з головних причин того, що вам потрібно залучити старший персонал до рішення щодо того, як задовольнити нову вимогу. Можливість перегортання інформації про потужність мережі у легкозасвоювані графіки та резюме полегшить процес компромісу. Хтось не буде радий результатам цієї вправи.

Якщо ви відстежували пропускну здатність вашої мережі протягом часу і зберігали ці дані, ваш інструмент аналізу зможе відтворити цей трафік і сегментувати його за протоколом та кінцевими точками. Отже, ви можете визначити, які завдання, що генерують трафік, можна перенести на обробку протягом ночі, щоб звільнити потужність. Якщо ви вже використовували цю опцію, щоб витягнути зайве значення зі свого мережевого бюджету, у вас ще є один варіант формування трафіку: пріоритетність. Спробуйте алгоритми встановлення черги, такі як Якість обслуговування на основі класу (CBQoS) щоб деякий трафік проходив швидше, ніж інші.

Ваш інструмент планування потенціалу допоможе вам побачити наслідки цього кроку. Однак це в кінцевому підсумку означає, що деякі користувачі отримуватимуть повільніші часи відгуку для додатків, які їм потрібно використовувати інтерактивно. Ви повинні вміти друкувати звіти з вашого інструменту планування, щоб проілюструвати наслідки цієї політики.

Рішення щодо планування потенціалу

Якщо існуючі сервіси неможливо сповільнити, щоб створити простір пропускної здатності для нової вимоги, ваша управлінська команда зіткнеться з рішенням витратити гроші на придбання нової інфраструктури або скасування нового проекту. Це рішення, які не входять до сфери адміністратора мережі. Ти повинен підготувати всю інформацію, необхідну для підтвердження рішення та надати зацікавленим сторонам проілюстровані сценарії. Звіти вашого інструменту моніторингу та знімки, створені за допомогою програмного забезпечення для планування потужностей, дозволять вам представити цю допоміжну документацію.

Інструменти планування потенціалу

Вам потрібен досвідчений інструмент планування потенціалу для того, щоб підтримати осіб, які приймають рішення у вашому бізнесі, коли пропонується новий проект. Цей інструмент потребує таких атрибутів:

 • Інтеграція з програмним забезпеченням для моніторингу мережі
 • Можливості QoS
 • Аналіз на основі часу
 • Видимість зв’язку та аналіз з’єднань
 • Відтворення трафіку
 • Зберігання історичних даних
 • Можливості звітування
 • Візуалізація даних

П’ять інструментів моніторингу, запропонованих раніше в цьому посібнику, всі відповідають цим вимогам. Ось додаткові деталі кожного з цих варіантів.

1. Пакет Аналізатора пропускної здатності SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Монітор продуктивності мережі SolarWinds

Сонячні вітри виробляє провідні галузі Монітор ефективності роботи мережі. Цей інструмент відстежує стан здоров’я мережевих пристроїв. Якщо ви вивчаєте планування ємності мережі, вам також потрібна програма Аналізатор трафіку SolarWinds NetFlow, який вивчає продуктивність мережевого зв’язку. Ви можете отримати ці два інструменти разом у програмі Пакет мережевого аналізатора пропускної здатності.

The Монітор ефективності роботи мережі починається з мережевого сканування. Це дає ваш базовий рівень ємності мережевого обладнання. Монітор працює постійно і відстежує стан мережевих пристроїв. Сюди входить інформація про пропускну здатність даних. Кожен агент пристрою підніме попередження, якщо вимоги до цього обладнання наблизяться до його повної потужності. Цей моніторинг продовжується і реєструється при виникненні черги – що вказує на це пристрій перевантажився. Отже, після запуску Монітор ефективності роботи мережі протягом декількох днів ви матимете всю попередню базову інформацію, яка вам потрібна для планування потужностей мережі.

The Аналізатор трафіку NetFlow має заплутане ім’я. NetFlow – назва системи звітності про мережеве обладнання, розроблена компанією Cisco Systems. Інші виробники обладнання використовують NetFlow, але це не універсальний стандарт. Тож, можливо, вам не вдасться купувати цей інструмент, оскільки ви не хочете, щоб варіанти придбання обладнання обмежилися тими пристроями, які впроваджують NetFlow. Не хвилюйся The Аналізатор трафіку NetFlow також може отримувати інші протоколи обміну повідомленнями мережевого обладнання. До них належить J-Потік з Ялівець мереж і NetStream, яким користується Huawei пристрої. Визнання нейтрального від виробника sFlow та IPFIX протоколи також вбудовані в Аналізатор трафіку NetFlow. Цей інструмент повідомить про загальну потужність кожного посилання у вашій мережі, а також надасть вам звіти про використання пропускної здатності. Цю інформацію можна записати для аналізу.

The Монітор ефективності роботи мережі і Аналізатор трафіку NetFlow є побудований на загальній платформі, щоб вони могли обмінюватися даними; на інформаційній панелі є деякі функції, до яких вносяться обидва модулі. The PerfStack аналізатор є одним із таких. Це дає змогу створити візуальний стек із відображенням допоміжних служб, щоб ви могли визначити джерело проблем у роботі мережі. Це приклад наочних засобів, які Сонячні вітри надає цей програмний пакет. Ще одна чудова особливість мережева карта, який можна налаштувати і є на основі живих даних. На мережевій карті показано використання пропускної спроможності трафіку і полегшено побачити пропускну здатність мережевого трафіку з першого погляду. Бездротова карта тепла показує сигнальні сліди ваших маршрутизаторів wifi, які ви можете показувати на фактичному макеті ваших офісів, якщо ви завантажуєте плани планування.

The Аналізатор трафіку NetFlow вміє відстежувати CBQoS, тож ви можете ізолювати будь-який трафік, коли ви намагаєтесь нове програмне забезпечення та мережеві макети. Ця функція також корисна для Реалізація VLAN які здійснюють ваш голосовий трафік через вашу мережу передачі даних. Якщо ви шукаєте запасну пропускну спроможність, ідентифікація типів трафіку надає вам можливості для формування трафіку.

Інші атрибути трафіку, що Аналізатор трафіку NetFlow дає вам включити можливість ідентифікуйте трафік за номером протоколу чи порту. І те, і інше Монітор ефективності роботи мережі і Аналізатор трафіку NetFlow може відстежувати використання потужностей бездротових мереж. Комбінований пакет інструментів також можна охопити через Інтернет хмарні послуги і віддалені сайти, ведення журналу всіх службових послуг та обладнання, які використовуються у вашому бізнесі.

Обидва ці інструменти містять чудові візуалізації на приладовій панелі. До них відносяться діаграми, графіки, гістограми та циферблати, всі з яких є кольорові щоб показати вам статуси з першого погляду. Усі дані про трафік відображаються в прямому ефірі на інформаційній панелі, але вони також можуть бути збережено для аналізу. Пакет постачається зі стандартними звітами, які охоплюватимуть майже всі ваші потреби в презентації, але система також дозволяє створювати власні налаштовані звіти.

The Пакет мережевого аналізатора SolarWinds встановлюється на Windows Server середовища. Це не безкоштовно. Однак ви можете отримати пакет 30-денний безкоштовний пробний період.

SolarWinds Network Analyzer PackDownload 30-денна БЕЗКОШТОВНА пробна версія на solarwinds.com

2. Пакет інструментів SolarWinds Flow .

Пакет інструментів SolarWinds NetFlow

The Пакет інструментів SolarWinds Flow це безкоштовний набір інструментів для тестування обсягів мережевого трафіку. Інструмент працює з NetFlow v5 обмін повідомленнями через маршрутизатори Cisco. NetFlow винайшов Cisco Systems допомогти в аналізі моделей трафіку в мережах. Він може захоплювати заголовки IP та відправляти їх у колектор для перегляду та зберігання, а також може створювати підсумкові дані пакетів про агрегований пакетний трафік.

Великою перевагою системи NetFlow є те, що вона не вивантажує весь вміст пакетів подорожуючи по системі, тому немає небезпеки, що співробітники адміністраторів мережі порушують конфіденційність даних компанії під час аналізу потоків трафіку. Одним із мінусів залишення NetFlow на весь час є те це створить додатковий трафік в мережі а також генерують великі обсяги даних, які потрібно буде зберігати.

Один з елементів пакету Flow Tool допомагає вам керувати активацією NetFlow на ваших маршрутизаторах. Інші два інструменти в тестуванні мережі сприяють упаковці. Ці три утиліти:

 • Конфігуратор NetFlow
 • Реплікатор NetFlow
 • NetFlow Generator

The Конфігуратор NetFlow діє як інтерфейс до ваших маршрутизаторів Cisco, завдяки чому ви можете легко включати та вимикати NetFlow та повідомляти маршрутизаторам, куди надсилати дані Netflow. Це позбавить вас від необхідності відвідувати кожен маршрутизатор, увійдіть в нього і натисніть вниз через меню, щоб знайти функцію NetFlow. Отже, конфігуратор NetFlow – це дуже простий інструмент, але це заощадить вам багато часу.

The Реплікатор NetFlow дозволяє відтворювати дані про трафік через вашу мережу. Це допоможе вам побачити, що сталося в мережі, поки ви були зайняті іншими завданнями. Це прекрасний спосіб побачити помилки, вузькі місця та сповільнення руху. Якщо проблема була спричинена тимчасовою несправністю на мережевому пристрої, ці проблеми з трафіком не виникатимуть під час повторного запуску. Якщо проблеми були викликані сплеском руху. Ви зможете його побачити і відповідно вжити заходів.

The NetFlow Generator створить підроблений трафік для вас, щоб ви могли бачити, як ваша поточна мережева інфраструктура справляється зі збільшенням навантаження. Хоча ви повинні бути в змозі обчислити це на папері, додавши очікуване збільшення об’єму до вашої поточної пропускної спроможності, фактично побачивши ці схеми трафіку в прямому ефірі, ви переконаєтесь, що ви не пропустили жодної частини системи. Це також хороша вправа для перевірки потужності та ефективності ваших балансирів навантаження, брандмауера та програмного забезпечення для моніторингу мережі, щоб переконатися, що вони всі можуть впоратись із запланованими розширеннями попиту..

Три утиліти в пакеті інструментів Flow нададуть вам безкоштовний метод для планування вашої мережевої потужності та аналізу будь-яких недоліків у вашому поточному налаштуванні.

SondWinds Flow Tool BundleЗавантажте 100% БЕЗКОШТОВНОГО пакета інструментів

3. Мережевий монітор Paessler PRTG (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Карта мережі Paessler PRTG

Paessler виробляє всебічне рішення моніторингу інфраструктури і називає це PRTG. Цей інструмент включає як монітори мережевих пристроїв, так і аналіз трафіку, а також моніторинг сервера.

Ви можете вибрати встановити PRTG у приміщеннях або використовувати його як хмарний сервіс. Навіть якщо ви перейдете на онлайн-версію, вам доведеться встановити деяке програмне забезпечення на одному з ваших серверів. Це агент збору даних і він працює далі Windows Server, як і повний пакет, якщо ви вибрали версію на місці.

Перше завдання о PRTG після його активації слід сканувати вашу мережу та створити інвентар для пристроїв. Це також створить мережева карта з інформації, яку вона збирає на комутаторах і маршрутизаторах. Карти, які PRTG генерують вражаючі. Ви отримаєте прямий вигляд пристроїв та з’єднань між ними та PRTG також пропонує кілька більш складних варіантів картографування. Якщо у вас є WAN, ви можете отримуйте свої пристрої та посилання на карті світу, де є можливість збільшення. PRTG включає відмітний формат карти сонячного вибуху, який показує кожен апаратний елемент, службу та додаток, які підтримують один одного. Інструмент дизайну дозволяє вам створити власні власні карти.

Розділ аналізу мережевого трафіку PRTG використовує Пінг для виявлення швидкості втрат пакетів у кожному з посилань вашої мережі. Потоки даних, виявлені користувачем PRTG може бути відфільтровано за додатком, адресами кінцевих точок, або номер протоколу / порту. Це відстеження поширюється через Інтернет, щоб охопити посилання на віддалені сайти та хмарні служби. Відстеження мережі також охоплює будь-яке Wi-Fi системи що ви працюєте у своїх офісах.

Потокові потоки реєструються через використання NetFlow, IPFIX, jFlow та sFlow. PRTG також включає a sniffer пакетів зібрати вибіркові дані для аналізу. The SNMP можливості монітора отримують зворотний зв’язок пропускної здатності від кожного мережевого пристрою, і ви можете встановлювати сповіщення, які сповіщатимуть вас про те, що кожен елемент обладнання наближається до повної потужності.

PRTG здатний до моніторингу VLAN трафіку, зокрема VoIP-трафіку, що проходить через мережу передачі даних. Монітор може реєструвати ваші потоки трафіку, позначені тегом QoS, CBQoS, і IP SLA стандарти.

Приладова панель PRTG включає діаграми та циферблати, щоб допомогти швидко бачити статуси. Умови сповіщення відображаються червоним кольором, що дозволяє їх легко помітити. Сповіщення можна надіслати вам електронною поштою або SMS-повідомлення. Ви також можете вирішити, який член команди отримує сповіщення щодо конкретних джерел даних або типів попередження. Також можна налаштувати приладну панель, щоб надати різним членам команди доступ до різних функцій. Інструмент звітності забезпечує хороше джерело презентаційного матеріалу коли вас покликають пояснити потужність системи та її здатність приймати нові вимоги.

The PRTG системні кораблі з великою кількістю “датчики.”Кожен стан в мережі контролюється одним із цих датчиків. Наприклад, пакет включає в себе: Пінг датчик, а нюхає пакет датчик і a NetFlow датчик Вам не потрібно вмикати всі датчики, так що PRTG Система може бути розроблена так, щоб охоплювати лише один аспект вашої інфраструктури. Послуга стягується відповідно до кількості датчиків, які ви активуєте. PRTG безкоштовний, якщо вам потрібно лише контролювати до 100 датчиків. Ти можеш отримати 30-денний безкоштовний пробний період з PRTG з необмеженими датчиками.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажити БЕЗКОШТОВНУ 30-денну пробну версію на Paessler.com

4. ManageEngine OpManager Plus

Карта мережі OpManager

OpManager Plus поєднує монітор мережевого пристрою та аналізатор пропускної здатності з монітором сервера та додатків, системою управління IP-адресами, менеджером портів комутаторів та менеджером конфігурації. Це дуже всебічний інструмент управління інфраструктурою, але саме монітор пристрою та модулі аналізатора пропускної здатності допоможуть вам у вашій діяльності з планування ємності мережі.

Модуль мережевого монітора можна придбати як окремий модуль, який називається OpManager і ви також можете придбати Аналізатор NetFlow окремо. Якщо ви купуєте ці два модулі, вони інтегруватимуться разом, оскільки вони були побудовані на загальній платформі, що полегшує обмін даними. Усі ManageEngine продукти працюють далі Windows або Linux.

Модуль монітора мережевого пристрою включає в себе: відкриття функція, яка буде відображати всю вашу мережу, записуючи статуси кожного пристрою. Ця утиліта здатна зайти в Інтернет, щоб увійти Хмарні сервери і віддалені сайти WAN. Процес відкриття також охоплює обладнання бездротової мережі і зв’язки між апаратними засобами та послугами, які формуються віртуалізації.

Процес відкриття триває протягом усього терміну служби OpManager Plus, давання актуальні оновлення статусів. Монітор використовує Протокол SNMP, що дозволяє агентам пристроїв надсилати сповіщення центральному контролеру. Умови сповіщення включають попередження, коли частина мережевого обладнання наближається до своєї пропускної спроможності, тож ви можете запобігти перевантаженню пристрою або ввести в чергу. Всі дані, зібрані монітором мережевого пристрою та аналізатором пропускної здатності, можуть зберігатися для використання в аналізі та плануванні потужностей.

Інвентаризація пристроїв є основою модуля мережевого відображення, який відображає всі ваші вимикачі, маршрутизатори і бездротові точки доступу автоматично, показуючи зв’язки між ними. Ви можете фільтрувати карту, щоб показувати лише комутатори або просто маршрутизатори, і ви також можете розмістіть свої пристрої WAN на карті світу. Ця карта містить опцію збільшення, щоб ви могли переглянути всі пристрої на окремому сайті. Ви можете вибрати, щоб на кожній етикетці пристрою відображався знак ім’я хоста, MAC-адреса, або мережева IP-адреса. Інші параметри відображення включають вид серверного кабінету та план компонування серверної кімнати.

SNMP дає Дані про використання пропускної здатності пристрою і модуль аналізу пропускної здатності OpManager Plus надає більш детальну інформацію про потоки трафіку через кожне посилання вашої мережі. Аналізатор може збирати статистику мережевого трафіку, про яку повідомляє NetFlow, IPFIX, jFlow, NetStream, sFlow, cFlow, AppFlow, і FNF системи обміну повідомленнями пристроїв. Метрики, що виникають із цих повідомлень, відображаються на екрані в прямому ефірі, а також можуть зберігатися для аналізу та планування потужностей. Дані про використання пропускної здатності можуть також використовуватися для підтримки сповіщень, які шукають вичерпання потужностей.

Дані відображаються на інформаційній панелі як у списках, так і у вигляді графічних елементів, таких як циферблати, графіки та діаграми. Діапазон заголовків екрана інформаційної панелі можна використовувати як підсумкову смужку, показуючи невеликі значки кольорово-графічних графіків, які показують живі дані. Кожна піктограма діє як посилання на екран деталей для показника, який він представляє. Приладова панель може бути налаштована і ви можете налаштувати ролі та облікові записи користувачів, надаючи обмежений контроль та перегляд даних різним членам команди. Приладова панель також може бути доступ доступ віддалено з мобільних пристроїв.

Як діаграми, так і карти, а також списки даних можуть бути роздруковані як звіти. Живі дані та збережені історичні записи можуть бути відфільтровані та відсортовані, щоб допомогти вашим заходам щодо управління та планування потенціалу. А Пінг Функція відстежує рівень втрат пакетів на кожній ланці вашої мережі, щоб допомогти вам налаштувати дані про потужність. Ви також можете реалізувати IP SLA на моніторі для вимірювання показників ефективності, таких як тремтіння, затримка, середня оцінка думки та втрата пакету. Аналізатор пропускної здатності також буде звітувати про час в обидва кінці про підключення до віддалених об’єктів. Дані та відображення карт можна відфільтрувати застосування або номер порту / протокол діяльності.

Аналізатор інтегрує Cisco Мережеве розпізнавання додатків (NBAR) методологія сегментування даних про трафік. Він також може реалізовувати та контролювати формування трафіку та VLAN методи тегів, у тому числі Списки контролю доступу (ACL) і Якість обслуговування (QoS). OpManager Plus вміє користуватися QoS на основі класу щоб допомогти вам розставити пріоритети в трафіку за допомогою політики черги.

Особливий Планування потенціалу розділ на інформаційній панелі дає графіки використання пропускної здатності на основі часу та підтримує ваше планування для природного зростання трафіку за допомогою функцій прогнозування. Показники ємності збираються цілодобово та сім днів на тиждень, тож ви можете перевіряти активність у годинах, щоб знайти періоди, придатні для багаторазових процесорних завдань. Ці послуги з планування включають деякі відмінна графіка полегшити процес планування потенціалу.

ManageEngine пропонує всю свою продукцію на 30-денний безкоштовний пробний період. Можна використовувати окремий монітор мережевого пристрою, який називається OpManager, для безкоштовно контролювати до 10 пристроїв.

5. Нагіос XI

NagiosXI

Нагіос XI це пакет управління інфраструктурою, який охоплює мережі та сервери. Двигун обробки Нагіос є проект з відкритим кодом. Ти можеш користуйтеся ним безкоштовно під виглядом Nagios Core. Цей безкоштовний інструмент не має дуже хорошого інтерфейсу, і ви не знайдете в ньому великої підтримки для аналізу та планування потенціалу. Для того, щоб отримати кращу інформаційну панель, вам доведеться або дослідити інші інструменти аналізу, сумісні з ними Нагіос або оновлення до платного Нагіос продукт, який є Нагіос XI.

Nagios XI працює далі RHEL і CentOS Linux. Це не доступно для Windows, але ви могли отримати це на Windows оточення, запустивши його через віртуальну машину (VM). Командний центр може спілкуватися з пристроями, на яких працює операційна система, що не є Linux, та мікропрограмним забезпеченням, а також може контролювати віртуальне середовище. Монітор поширюється на віддалені місця, хмарні сервери та системи wifi.

На відміну від інших мережевих інструментів у цьому списку, Нагіос не використовує SNMP контролювати мережеві пристрої. Це має власний фірмовий метод вбудований в Nagios Core двигун, який спілкується з пристроями для збору звітів про стан. Показники, які регулярно збираються монітором, відображаються як живі дані на інформаційній панелі, а ви також можете зберігати дані для аналізу пізніше. The Спільнота Нагіос це форум, на якому можна ставити питання та отримувати поради від інших Нагіос користувачів. Багато користувачів виробляють власні модулі для Нагіос оскільки систему можна продовжити за допомогою плагінів. існує плагін SNMP доступні від громади, якщо ви хочете дотримуватися цього галузевого методу моніторингу, а не за замовчуванням Нагіос моніторинг процедур.

Типи даних, за якими можна відстежувати Нагіос включати ємність пристрою, використання пропускної здатності з часом та втрата пакетів на кожному посиланні. Інтерфейс включає графік тенденції до ємності Це показує, як пропускна здатність даних та використання системи з часом розширюється, продовжуючи прогнозувати майбутні потреби в ємності.

Нагіос XI підтримує інвентарний пристрій і подарує вам мережева карта, який малюється автоматично. На карті та всіх даних можна встановити значення відтворення даних про трафік під час навчання планування потенціалу. Це дозволяє вам бачити продуктивність мережі протягом декількох днів одночасно.

Приладова панель є повністю настроюється. Коли купуєш Нагіос XI Ви отримуєте пакет віджетів. Ви вибираєте віджет і розміщуєте його на полотні приладової панелі, таким чином створюючи власний макет із важливими для вас показниками.. Можна створити кілька версій приладової панелі і розподілити їх на ролі користувача. Ви також можете налаштувати облікові записи користувачів для доступу до Нагіос Система, і ви виділяєте роль для кожного облікового запису. Це дає змогу створювати різні погляди та елементи керування для мережі та розподіляти ці інформаційні панелі різним членам команди.

Нагіос XI включає деякі заздалегідь написані формати звітів, але ви також можете створити власні макети в інструменті звітування, який входить до пакету. Графіки та інші візуалізації даних, такі як план мережі, можуть бути роздруковані, щоб надати вам презентаційний матеріал для підтримки прийняття спільних рішень..

Можна спробувати Нагіос XI перш ніж вкласти гроші будь-якої з вашої компанії в систему, взявши на себе участь безкоштовна пробна версія на 60 днів. The Нагіос XI доступний у двох рівнях обслуговування. Попередньо написані можливості планування потужностей включаються лише з вищим рівнем обслуговування. Однак ви можете створити власні звіти з планування потенціалу або шукати у громади безкоштовні додатки для планування, якщо ви виберете більш дешеву версію інструменту.

6. WhatsUp Gold з додатком Аналіз мережевого трафіку

Що Золото Золото це мережевий монітор, на якому зосереджено увагу здоров’я мережевого обладнання. Компанія, яка виробляє Що Золото Золото, Ipswitch, створив серію додаткових модулів, які інтегруються в його основний продукт. Одне з них – це Доповнення мережевого трафіку дасть вам дані про потік трафіку через мережеві посилання. Обидва ці програмні пакети працюють Windows Server.

Коли ви встановлюєте Що Золото Золото вона здійснить пошук у мережі та записувати всі мережеві пристрої. Система створює інвентар ваших мережевих пристроїв, включаючи їх пропускну здатність. Програмне забезпечення буде автоматично скласти мережеву карту з цієї інформації.

The Що Золото Золото монітор продовжує запитувати всі пристрої, які можна отримати оновлення статусів. Сюди входить кількість пропускної здатності, яку обробляє кожен пристрій. Інформація, отримана з цих запитів, оновлюється в інвентарі обладнання, а також отримує відображення в мережевій карті. Додатковим плюсом цього процесу є те, що не потрібно оновлювати інвентар та перемальовувати карту якщо ви додаєте або видаляєте пристрої. Кожна частина обладнання на мережевій карті показана як кругла ікона. Край диска є кольорові показати здоров’я пристрою, який він представляє. Якщо пристрій наблизиться до повної потужності, це коло стане червоним.

Посилання, намальовані на мережевій карті, також кольорові. Ці статуси зібрані Аналіз мережевого трафіку надбудова Цей модуль отримує показники трафіку від мережевих пристроїв через ряд протоколів обміну повідомленнями. Це NetFlow, NetFlow Lite, IPFIX, jFlow, sFlow, і Швидкий.

Головний Що Золото Золото пакет і Аналіз мережевого трафіку надбудова надасть вам всю інформацію про наявний пропускний потенціал та використання для вашого планування потенціалу. Якщо вам потрібно запустити тест нових програм, які ви хочете додати в мережу, ви можете скористатися CBQoS і НБАР можливостей Аналіз мережевого трафіку модуль для відстеження його трафіку.

Для аналізу та планування потужностей монітор руху представляє можливі дані сортують, фільтрують та агрегують щоб показати вам ємність кожного посилання та мережевого пристрою. Ці структури трафіку можуть бути отримані як з даних, так і з реальних даних. Це показує пікові події трафіку на кожному елементі мережі. Можна застосувати аналіз до групи пристроїв, що дає змогу зосередитись лише на тих мережах, на які впливатимуть нові проекти.

The Що Золото Золото система постачає зі стандартними повідомленнями, що показувати трафік за низкою різних атрибутів. Ці звіти можуть показувати таблицю рейтингу основних джерел трафіку за програмний пакет, додаток, протокол, або IP-адреса. Дані на інформаційній панелі представлені у списках, а також у графічному вмісті, такому як лінійні графіки, діаграми та циферблати. Особливості представлення даних цього програмного забезпечення допоможуть вам пояснити стан мережі нетехнічному персоналу. Ти можеш отримати 30-денний безкоштовний пробний період з Що Золото Золото і Аналіз мережевого трафіку надбудова, щоб розмістити їх через їхні кроки.

Інші питання потенціалу

Коли ви маєте намір розширити послуги своєї мережі, вони є периферійні питання для розгляду. У вас може бути місце на вашому сервері для нового програмного забезпечення, але чи зможе CPU вашого сервера впоратися з усіма додатковими потребами в обробці? Чи зможе мережева карта вашого сервера все-таки мати змогу надсилати та отримувати весь трафік, який генерують ваші існуючі програми та все ще мають пропускну здатність для цих додаткових вимог?

Якщо ви сильно взаємодієте з Інтернетом, ваші брандмауери, балансири завантаження, проксі-сервери та спроможність пом’якшення DDoS можливо, потрібно буде оновити. Чи має ваша угода про Інтернет-послуги обмеження пропускної здатності? Чи зможе ваш постачальник послуг впоратися з додатковим інтернет-трафіком, який може генерувати ваша система?

Мережа не працює ізольовано, тому існуватимуть інші технічні міркування, які слід враховувати, коли ви плануєте розширювати. У кожному конкретному випадку вимірювання поточного використання ресурсів, запис лімітів потужностей ресурсу та оцінка нових вимог до потужностей потрібно застосовувати на етапі планування потужностей, перш ніж ви зможете розпочати реалізацію нового проекту.

Планування потенціалу мережі

Жоден бізнес не є статичним і сподіваємось, Постійна зміна переживань вашої організації породжується розширенням. Тобі потрібно дозволяють збільшити трафік що відбуватиметься природно, коли бізнес зростає, навіть якщо ваші користувачі не вимагають будь-якого нового програмного забезпечення чи обладнання. Як мережевий адміністратор, вам потрібно стежте за живими даними показувати обсяги трафіку, оскільки вони зростатимуть, і сповіщення про те, що ваша система піднімає, щоб повідомити про наближення вичерпання потужностей, будуть виникати все частіше і частіше, поки додайте нові ресурси.

Моніторинг ресурсів та планування потенціалу – це два заходи, що йдуть рука об руку. Є багато причин, чому вам може знадобитися провести навчання з планування потенціалу. Однак одна константа полягає в тому, що вам потрібно буде мати дуже детальну інформацію про поточну діяльність вашої мережі, перш ніж ви зможете планувати майбутнє..

Чи використовуєте ви інструменти мережевого моніторингу, які надають вам підтримку планування потенціалу? Який ваш улюблений інструмент? Ви спробували та відхилили інше програмне забезпечення для мережевого планування, яке відсутнє в нашому списку? Чи рекомендуєте ви будь-яку із систем, які ми містили в цьому посібнику? Повідомте нас про ваш досвід, залишивши повідомлення в Коментарі розділ нижче.

Зображення: Індустрія інформаційних технологій 4 від Max Pixel. Публічний домен

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map