Поліпшення продуктивності мережі за 10 кроків плюс Найпопулярніші інструменти пропускної здатності

Можливо, мережеві послуги страждають від постійного зростання попиту. Як тільки ви розширите пропускну здатність, доступну для користувачів, ці межі знову потрапляють завдяки постійно зростаючим програмам. Насправді пропускна здатність мережі – це одна з областей вашої мережі, де гроші, витрачені на програмне забезпечення, створюватимуть більше можливостей, ніж гроші, витрачені на обладнання. Коли у вас є нескінченний бюджет, негайною відповіддю на попит на кращу продуктивність мережі є просто оновити кабельне обладнання та придбати більше комутаторів.

Точний моніторинг пропускної здатності та системи управління мережею дозволяють вам автоматично перерозподіляти ресурси або формувати трафік. Вони можуть заощадити багато грошей, в той же час покращуючи доступність мережі. Більшість адміністраторів мережі вважають, що певні додатки продовжуватимуть розширювати трафік поки є запасна ємність. У тих випадках, якщо це програмне забезпечення є виключно унікальним, найбільш економічно ефективне рішення є найпростішим. Вдосконалити мережу для всіх краще просто замінити цей пропускний шар на більш ефективну програму суперника.

Ми вникаємо в деяку глибину кожного з інструментів, які ми надаємо нижче, але якщо у вас є лише час для швидкого огляду, ось наш список найкращих інструментів для максимальної пропускної здатності мережі:

 1. Пакет аналізатора пропускної здатності SolarWinds (безкоштовна пробна версія)
  Пакет управління SolarWinds IP (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Пакети, пропоновані SolarWinds, що поєднують у собі найбільш успішне програмне забезпечення для моніторингу. Ці інструменти інтегруються для створення міжмодульних утиліт та всіх запущених на Windows Server.
 2. Набір інструментів SolarWinds Engineer (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Пакет із понад 60 інструментів для контролю та аналізу всіх аспектів продуктивності мережі.
 3. Paessler PRTG Система управління мережею, сервером та додатками “три в одному” з функціями аналізу трафіку. Працює на Windows Server.
 4. ManageEngine OpManager за допомогою аналізу мережевого трафіку та OpUtils Поєднання інструментів ManageEngine, які розширять ваші зусилля щодо аналізу трафіку. Працює на Windows Server та Linux.
 5. ManageEngine OpManager Plus Пакет інструментів для контролю, управління та аналізу мереж ManageEngine. Працює на Windows Server та Linux.
 6. Золото IPSwitch WhatsUp з аналізом мережевого трафіку та менеджером IP-адрес Мережевий монітор, який можна покращити за допомогою додатків. Встановлюється на Windows Server.

Contents

Підвищити максимізацію продуктивності мережі за 10 кроків

Ви можете оптимізувати пропускну здатність вашої мережі багатьма способами, і їх варто спробувати, перш ніж звернутися до каталогу та придбати більше обладнання. Ось декілька способів підвищення ефективності вашої мережі:

 1. Встановіть вигляд топології мережі
 2. Оптимізуйте відстеження та потік мережевого трафіку
 3. Оптимізація WAN з транкінгуванням та стисненням даних
 4. Розгорнути методи формування мережевого трафіку
 5. Представити мережеві дані в зручні для управління звіти
 6. Сплануйте завдання адміністратора на низький час руху
 7. Вивчіть використання хмарних сервісів
 8. Мінімізуйте особисте використання пропускної здатності мережі
 9. Реалізуйте політику електронної пошти, сприятливу для пропускної здатності
 10. Здійснюйте балансування навантаження

1. Установіть вигляд топології мережі

Першим етапом оптимізації пропускної здатності є отримання детальної картини мережевого трафіку. Немає двох мереж точно однакових, так ви не отримаєте повної ради щодо найкращого способу покращити продуктивність своєї системи. Як адміністратор мережі, ви вже знаєте більше про пріоритети компанії, в якій працюєте, та її основний бізнес, але ви можете не знати, який вторинний трафік засмічує мережу..

Отже, важливий погляд на топологію вашої мережі, а також аудит програм і протоколів, які найбільше використовують систему. Вам потрібно відстежити, скільки трафіку є внутрішнім, скільки комунікацій із зовнішнім світом відбувається зсередини мережі та скільки вхідного трафіку подорожує по ваших кабелях.

Які зовнішні кінцеві точки? Чи вони насправді важливі для бізнесу, чи ресурси компанії споживаються для особистого користування?

Як тільки ви побачите мережу та зайняті секції, які створюють вузькі місця, ви зможете дослідити кращі топології для обслуговування користувачів. Коли ви зможете точно побачити, як і чому співробітники компанії використовують мережу, ви можете створити основу для рекомендацій щодо ефективності та запровадити політику формування трафіку..

2. Оптимізуйте відстеження та потік мережевого трафіку

За допомогою комбінації переглядів трафіку та відстеження активності кінцевих точок та додатків ви можете бачити, які групи користувачів отримують доступ до певних пристроїв.

Подивіться, де відбувається більша частина потоку трафіку, а потім реорганізуйте адресні області та топологію мережі. Мета повинна бути реорганізуйте вузли так, щоб більша частина трафіку містилася в сегментах мережі, а не змушувати спілкування подорожувати по всій системі.

Наприклад, відділ кадрів, ймовірно, генерує багато трафіку електронної пошти і часто звертається до локального принтера. Відділ продажів, закупівель та рахунків регулярно отримуватиме доступ до ERP, а підтримка клієнтів потребує постійного доступу до системи CRM. Це три види ділової діяльності, які періодично взаємодіють, але основна частина трафіку буде внутрішньою для кожної групи. У цих випадках групуйте ресурси, до яких звертається кожен відділ, в межах однієї підмережі.

Не застосовуйте стандартний розмір підмережі в кожному сегменті. Ви можете налаштувати кількість доступних вузлів у кожній підмережі відповідно до розміру цього відділу і виділити фізичне обладнання для завантаження більшої пропускної здатності в підмережах з високим трафіком. Ви побачите, що невелика кількість вузлів генерує більшу частину вашого мережевого трафіку. Виділіть більшу частину інфраструктури для цих кінцевих точок, і ваша пропускна здатність буде доступна там, де це потрібно.

3. Оптимізація WAN з транкінгуванням та стисненням даних

Погане з’єднання через Інтернет, яке інтегрується віддалені сайти та хмарні сервери в корпоративній мережі може погіршити ефективність доставки вашої програми. Існують кроки, які можна вжити для підвищення надійності та швидкості зв’язку. Якість вашого Інтернет-сервісу є важливим впливом на ефективність роботи вашого веб-сайту. Ви можете розглянути можливість покращення плану, щоб покращити ефективність роботи вашої WAN.

WAN оптимізація може бути реалізований шляхом транкінгових служб для перевезення трафіку до далеких сайтів. Однак власники фондів у компанії можуть неохоче дозволити вам укладати більш дорогі транспортні договори. Можливість збирати дані про ефективність вашої WAN та демонструвати, що саме це вузьке місце є важливою вимогою інструмент моніторингу мережі.

Є інші заходи оптимізації WAN, які ви можете вжити. Стиснення даних є життєздатним рішенням, якщо ваші проблеми з підключенням до WAN пов’язані швидше, а не якістю з’єднання. Переваги стиснення даних зростають експоненціально з відстанню, тому це рішення підходить для передачі між сайтами через Інтернет.

Застосування стиснення даних може фактично уповільнити продуктивність мережі в локальних мережах. Це пояснюється тим, що час обробки для стиснення та відновлення даних – це накладні витрати, які можна компенсувати лише економією часу на передачу на великі відстані.

4. Розгорніть методи формування мережевого трафіку

Ваш мережевий аналіз повинен показувати деякі програми, які використовують набагато більшу пропускну здатність, ніж інші. Вам потрібно дослідити, хто використовує ці додатки, чому вони їм потрібні та чи можна використовувати альтернативні додатки, не так сильно оподатковуючи мережу..

Політика формування трафіку не зробить вас популярними тому що це обмежує продуктивність програм, якими користуються дійсно кілька людей у ​​бізнесі. В інтересах скорочення витрат і покращення обслуговування для решти організації вам потрібно буде придушити ці пристосування для пропускної здатності..

Не робіть особисту проблему із додатків із високим трафіком. Натомість представіть дошці варіанти. Вони можуть витратити суму X на розширення мережі лише для цього додатка, або вони могли б дозволити відділ вишивання пропускної здатності перейти на більш легкий додаток. Якщо вони не люблять ці варіанти, запропонуйте обмеження на пропускну здатність, доступний для цієї програми, щоб зробити решту мережі бездоганною не витрачаючи взагалі ніяких грошей.

Запропонуйте допомогти капелюшкам пропускної здатності подолати обмеження із змінами в робочій практиці. Наприклад, якщо для збирання даних для однієї програми потрібна велика обробка, а це, в свою чергу, генерує потоки запитів по мережі, цей додаток, ймовірно, не надає живих даних. Якщо користувачі цього додатка для спринцювання сповільнюються, вони будуть більше схильні запустити компіляцію даних протягом ночі, коли мережеві ресурси менше перевантажені.

5. Представити мережеві дані у зручних для управління звітах

Якість презентації важлива для переконання керівників у прийнятті ефективних рішень. Хоча ви можете добре уявити, що відбувається, прочитавши на екрані вихід утиліти командного рядка, миряни не реагують добре на екрани неформатованих даних. Отже, отримання системи моніторингу мережі, яка автоматично генерує привабливі звіти та графіку, допоможе вам спілкуватися з особами, які не приймають технічних рішень.

Системні адміністратори часто використовують захист як прикриття для блокування нагляду, який може виявити помилки. Збереження системної інформації для себе – це також спосіб покращити свій статус. Якщо ніхто більше не знає, що відбувається, вони не можуть дозволити собі звільнити вас. Але інформація, що зберігається, часто викликає відхилення. Якщо керівники не знають, що відбувається в ІТ-відділі, вони не роблять це пріоритетним.

Виключення керівників із системної інформації виключає системних адміністраторів. Коли запускаються нові проекти, з адміністратором мережі звертаються рідко. Навіть якщо новий проект міг би обслуговуватися наявними мережевими ресурсами, якщо адміністратору мережі надається ряд запитів на послуги, а не велика картина, ці нові вимоги можуть бути задоволені неоптимально.

Серія нових послуг вимагає результатів: неправильно розвивати мережу. Усього цього можна уникнути, якщо ті, хто приймає рішення, будуть більш поінформовані про мережу та її вимоги. Системи мережевого моніторингу, які пропонують спеціальні панелі інструментів та інструменти звітності на вимогу, дозволяють надавати інформаційні погляди на систему нетехнічним керівникам та дозвольте їм повідомити себе. Це включення допоможе вам отримати доступ до прийняття рішень та полегшити запити бюджету для розширення пропускної здатності мережі.

6. Сплануйте завдання адміністратора на малий час руху

Подібно до обробки протягом доби для важких додатків мережевого трафіку, ви можете полегшити навантаження на мережу, виконуючи завдання адміністратора протягом ночі. Резервні копії особливо великі, і якщо щоденні резервні копії прийнятні, тоді плануйте їх запускати на ніч. Звичайно, ця політика не буде працювати для критичних даних у певних галузях, де необхідне копіювання даних в реальному часі для забезпечення постійного обслуговування та запобігання втрати даних про клієнтів. Однак навіть у таких ситуаціях деякі резервні копії можна виконати протягом ночі.

Кінець місяця, як правило, дуже інтенсивний час для бухгалтерій. Співробітники рахунків будуть працювати пізно в останні дні кожного місяця та першого дня наступного місяця, щоб закрити рахунки. Це завдання передбачає багато інтенсивних обчислень, оскільки вони намагаються збалансувати книги, і це забиратиме інформацію з безлічі баз даних.

У відділі інформаційних технологій є багато щомісячних завдань для виконання, таких як зачистка системи, очищення даних, щомісячні звіти про витрати та звіти про доставку послуг за угодою SLA. Якщо ви зможете перенести обробку ваших відділів на кілька днів до закінчення місяця, ви зможете швидше надати бухгалтерам дані вашого відділу., тим самим трохи зменшуючи навантаження на передачу даних. Ви також очистите вимогу пропускної здатності, щоб надати відділу рахунків повну потужність.

Напевно, у вас вже є достатня пропускна здатність для потреб компанії якщо ви можете просто керувати термінами попиту.

7. Вивчіть використання хмарних сервісів

Придатність хмарних сервісів буде сильно залежати від практики роботи вашої компанії. Ваш бізнес може співпрацювати з багатьма сторонніми компаніями, або для придбаних послуг, або як постачальник послуг. У цих випадках, розміщення в Інтернеті всіх підтримуючих додатків компанії допоможе комунікаціям та видалить непотрібний трафік з вашої мережі.

Хмарна конфігурація дуже підходить для компаній, в яких працює багато домашніх працівників або використовують фрілансерів. Якщо ваш персонал базується на сайті, то багато функцій можуть бути передані в аутсорсинг. У кол-центрах не потрібно здійснювати маршрутизацію всіх вхідних дзвінків по вашій мережі. Навіть офісні системи PABX тепер можуть надаватися з хмари. Зберігайте резервні копії даних, якщо це можливо. Подавайте шлюзи в Інтернет безпосередньо користувачам або серверам.

Багато хмарних сервісів є дозований і розширюваний. Ця модель зарядки чудово підходить для будь-якого бізнесу, оскільки дозволяє уникнути передових інфраструктурних витрат. Коли ви встановлюєте власну мережу або розширюєте її, у вас завжди буде період перезабезпечення, коли ви обліковуєте розширення. Коли ці рівні ємності наближаються, можливо, ви не хочете розширювати базу обладнання вашої мережі, поки не буде втрачена вся запасна потужність. У точці розширення ви знову будете надмірно задовольняти попит на послуги. Зустрінеться типовий життєвий цикл інфраструктури бали перевищення потужності та недостатність. Дозований хмарний сервіс дозволяє уникнути цих піків у витратах та низьких рівнях якості послуг мережі.

8. Мінімізуйте особисте використання пропускної здатності мережі

У перші дні широкосмугового доступу до Інтернету компанії були невдоволені щодо контролю діяльності кожного користувача. Наприклад, офісні працівники перевіряли свою приватну електронну пошту на офісному комп’ютері. Особисте користування може вийти з рук дуже швидко. Перш ніж знати про це, працівники встановлюють власні програми, щоб отримувати оновлення цін на акції та передавати спортивні ігри під час роботи. Ви навіть можете зловити користувачів, які завантажують з торрентів або переглядають порно в офісі.

Реалізація особистого використання ресурсів компанії зробить вас непопулярними. Це ще один приклад рішення про мережу, в якому мають бути залучені керівники.

Юридичні проблеми можуть виникати внаслідок певної діяльності користувачів. Рада повинна вжити всіх можливих заходів, щоб запобігти завантаженню образливих матеріалів на їхні послуги або підтримувати незаконні дії, наприклад, цифрове піратство. Особисте використання мережі компанії впливає на продуктивність, тому це питання не стосується адміністратора мережі.

Заражені веб-сайти є головною точкою доступу до шкідливих програм. Вам потрібно контролювати доступ до Інтернету, дозволений працівникам компанії. Це може бути реалізовано будь-яким білі списки – надання доступу лише до затверджених сайтів, або чорний список – блокування доступу до списку сайтів або сайтів, що містять конкретний текст.

Вибивання особистого використання мережі звільнить велику пропускну здатність, особливо, якщо працівники звикли до трансляції чи завантаження розваг.

9. Реалізуйте політику електронної пошти, сприятливу для пропускної здатності

Додатки до електронних листів створюють велике навантаження в мережі. Ваша компанія повинна знати, чому надсилається стільки інформації. Вкладення електронної пошти та передача файлів очевидні канали витоку даних. Вимоги щодо захисту даних, що пред’являються до компаній, вимагають більше уваги приділяти інформації, що надсилається.

Сучасні системи управління файлами відстежують копії документів, що поширюються з центрального сховища. У середовищі спільної роботи кілька людей можуть внести свій внесок у один і той же документ або інформацію потрібно поширити, щоб прискорити прийняття рішень. Однак, запобігання розповсюдженню даних сприяє безпеці і не потрібно обмежувати співпрацю.

Для розповсюдження копій документів по офісу використовується велика пропускна здатність. Системи розповсюдження документів надсилають оновлення кожній особі у списку пошти щоразу, коли в центральний документ вносяться зміни. Це є дуже марнотратна політика і призводить до дублювання документів, що зберігаються по всій мережі. У цьому випадку ваші користувачі обтягують пропускну здатність вашої мережі, без потреби, заповнюючи простір для зберігання даних і роблячи важкіші протікання даних..

Ви можете переключитися на централізоване сховище документів із групами дозволів для багатокористувацького доступу та файлів. Наступним етапом є заборона використання електронної пошти як носія для розповсюдження документів. Якщо стороннім сторонам потрібно надати інформацію, то посилання на зберігання у хмарі є більш безпечним методом передачі обмежених даних за межами бізнесу. Центральним магазином можна керувати простіше, і якщо цей магазин знаходиться у хмарі, сторонні люди не матимуть доступу до вашої мережі та використовуватимуть пропускну здатність для перегляду документів.

Заблокуйте вхідні вкладення, де це можливо. Вкладення електронної пошти – традиційний маршрут для зловмисного програмного забезпечення. Блокування вхідних електронних листів із вкладеннями покращить вашу мережеву безпеку та знизить вимоги до пропускної здатності. Звичайно, завжди будуть справжні ділові випадки, коли користувачі повинні отримувати документи в електронному вигляді.

У цих випадках створіть зовнішній простір для зберігання документів. Він може бути на карантині та проводити інтенсивні перевірки файлів, перш ніж до них можна отримати доступ через мережу. Створіть політику, коли документи із зовнішніх джерел зберігаються віддалено і переглядаються лише через браузер зсередини мережі. Це покращить безпеку мережі, зменшить потребу в просторі зберігання файлових серверів та знизить вимоги до пропускної здатності.

10. Здійснюйте балансування навантаження

Якщо ваш бізнес вимагає, щоб основні послуги постійно були доступні, ви, ймовірно, маєте велику кількість запасних потужностей у вашій системі і вже використовуєте балансири навантаження. Балансир навантаження може використовуватися як додатковий ресурс, коли інший сервер перевантажується.

Типовим прикладом цього є веб-сервери. Якщо черга сервера A заповнена, слід перенаправити новий трафік на сервер B. Однак, цей запасний сервер не повинен бути там лише для переповнення. Ви можете підтримувати активність усіх своїх серверів і послідовно поширювати попит. Така політика дозволяє уникнути зосередження всього трафіку на одному посиланні, а потім раптово переходу на інше посилання. При послідовному розподілі всі канали отримують знижене і рівне навантаження. Ви зменшуєте пропускну здатність, виділену для кожного посилання. Коли вам не потрібно виділяти потужність пікового навантаження для кожного з’єднання з сервером, Ви економите гроші на забезпеченні пропускної здатності або перерозподілити збережену пропускну здатність в інших областях мережі компанії.

Якщо у вашій мережі багато трафіку, кешування на балансирах навантаження та мережевих шлюзах також може звільнити велику пропускну здатність..

Детальніше Виправлення неполадок із пропускною здатністю мережі

Зустріч із проблемами пропускної здатності

У малих мережах рідше виникають проблеми із використанням пропускної здатності. Це відбувається тому меншу систему з кількома вузлами, що охоплюють обмежену площу, легко буквально стежити. Проблеми пропускної здатності, як правило, виникають, коли мережі ростуть непередбачувано.

Прогнозування вимог до пропускної здатності порівняно просте, але проблеми з реагуванням на рівні пропускної здатності можуть бути набагато нижче вашої пропускної здатності.. Часто те, що, здається, є проблемою обмеження потужностей, насправді спричиняється ще якимсь фактором. Це може бути перевантажений кабель, який обслуговує занадто багато кінцевих точок, що призводить до тривалого часу очікування доступу до медіа. Поломка пристрою в одній частині мережі також може створити умови, схожі на те, що вони викликані обмеженнями пропускної здатності. Помилки DNS та дублювання IP-адреси можуть призвести до вивішування процесів, що засмічують мережу.

Виявлення проблем із пропускною здатністю

Докладаючи серйозних зусиль, щоб максимально використати пропускну здатність вашої мережі, вам також потрібно вирішити проблеми, викликані іншими мережевими проблемами. Коли ваша мережа зростає за відстань, яку ви насправді можете бачити, вам потрібно використовувати мережеві інструменти, щоб відновити видимість мережі.

За допомогою інструментів моніторингу, які показують усі показники ефективності вашої мережі, ви можете забезпечити здоров’я мережевих пристроїв і виключити несправність обладнання як джерело проблем з трафіком.

Збір даних про трафік для кожної ланки в мережі та утримання монітора, який працює в часі, виявить, де лежать вузькі місця. Якщо ваша пропускна здатність повинна бути достатньою на папері, але виявляється недостатньою на практиці, попит нерівномірний з часом або точка заторів створює вузьке місце.

Балансування попиту на пропускну здатність

Перемикання годин, на які спрацьовує запит на пропускну здатність, може бути достатньою для максимальної ефективності вашої пропускної здатності. Якщо попит періодично пікує, потім намічайте важкі для дорожнього руху завдання на різні періоди дня або в ідеалі поза робочим часом. Це повинно вирішити сплески навантаження у вашій мережі.

Після виявлення одне або два перевантажених посилання, просто вирішіть цю проблему, перемістивши деякі вузли на загальну для них підмережу, щоб їх зв’язок один з одним не затопив всю мережу і уникав перевантаженого посилання.

Якщо певні програми чи протоколи переповнюють вузьке місце мережі, розглянути можливість переключення надання цих програм у хмару для зменшення трафіку на перевантаженому посиланні.

Справа з витратами на пропускну здатність

Усунення сплеску попиту виключає трафік, який виштовхує вашу пропускну здатність до меж. Після того, як ви стабілізуєте мережу і знизили піковий попит нижче пропускної здатності, ви можете почати друга фаза максимізації пропускної здатності: розподілити навантаження по всій системі, щоб зменшити поточне забезпечення пропускної здатності.

Завантажте баланси, кеші та краще організовані підмережі різко знизити рівень трафіку в мережі. Напевно, у вас зараз посилання та обладнання майже не завантажуються, тоді як інші ділянки вашої інфраструктури перевантажені. Балансування потік трафіку, щоб все обладнання, що використовується, зменшило рівень пропускної здатності на будь-якій конкретній лінії зв’язку або комутатора. Це зменшує загальні вимоги до пропускної здатності та економить гроші.

Інструменти для максимальної пропускної здатності мережі

Як видно із завдань, викладених вище, Ваша відправна точка для досягнення максимальної пропускної здатності – отримати інформацію про ефективність вашої мережі в даний момент. Вам потрібно з’ясувати, де лежить попит на пропускну здатність, як фізично, так і з точки зору трафіку.

Дивись також: 6 кращих моніторів мережевого трафіку

Система контролю пропускної здатності відповідає цим потребам. Складність вибраного монітора залежить від розміру вашої мережі та типових обсягів трафіку. Нижче наведений перелік – від моніторів пропускної здатності з широкими аналітичними можливостями для великих мереж, аж до більш простих систем, які добре працюватимуть для малих підприємств.

Кращі інструменти для максимальної пропускної здатності мережі

У верхньому кінці ринку програмного забезпечення для управління мережею переважає пара провайдерів, які виробляють набір мережевих інструментів. Щоб отримати повне уявлення про вашу мережу та реалізувати рішення для максимальної пропускної здатності, вам знадобиться комбінація цих інструментів. На щастя, ці програмні будинки розуміють складність управління великими мережами та надають модулі, які підходять разом для створення індивідуальних рішень.

1. Пучки сонячних вітрів

Веб-сайт SolarWinds

Основним інструментом аналізу мережевого трафіку SolarWinds є його Аналізатор трафіку NetFlow. Однак, щоб отримати повне уявлення про ефективність вашої мережі, вам також потрібно Монітор ефективності роботи мережі. Ці два інструменти можна придбати разом у комбінованому наборі, який називається ” Пакет мережевого аналізатора пропускної здатності.

Безкоштовно Пакет інструментів Flow варто додати до будь-якого комбінованого пакету SolarWinds. Цей набір утиліт працює з NetFlow v5 і включає інтерфейс, щоб ви могли налаштувати маршрутизатори Cisco для передачі даних NetFlow у ваш колектор. Інші інструменти в комплекті – це симулятори трафіку, які допоможуть перевірити мережеві ресурси.

Нарешті, додайте на Мережева топологія Mapper щоб побачити фізичний макет вашої системи.

Пакет аналізатора пропускної здатності мережі (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Сценарій екрана мережі SolarWinds Network Monitor Monitor

Монітор ефективності роботи мережі є основним продуктом SolarWinds і необхідний для щоденних завдань управління мережею. Ця система включає можливість автоматичного виявлення який простежить усі пристрої, підключені до вашої мережі, і виділить мережеве обладнання. Автовідкриття створює вихідну точку для максимізації пропускної здатності.

SolarWinds Network Performance MonitorDownload 30-денна безкоштовна пробна версія

 SolarWinds Network Topology Mapper

Мережева топологія Mapper буде вашим наступним портом дзвінка. Цей інструмент робить саме те, що написано на жерсті та надає макет вашої мережі. За допомогою картографа ви можете ідентифікувати трафік, який обслуговує віртуальне середовище та послуги Wi-Fi, а також вашу провідну мережу.

SolarWinds Network Topology MapperЗавантажте 14-денну безкоштовну пробну версію

У межах Монітора продуктивності мережі знаходиться модуль під назвою NetPath. Тут відображається візуальний шлях посилань, які несуть конкретні з’єднання. Ці посилання простежують хмарні сервіси. Якщо ваша мережа включає бездротові системи, ви отримаєте перевагу від Теплові карти у мережевому моніторі ефективності. Це дає вам наочне відображення сигнальних слідів усіх ваших маршрутизаторів wifi. За допомогою цієї інформації ви можете побачити області низького сигналу та мертві зони, які зменшують пропускну здатність, доступну для ваших користувачів.

Переключення між Монітором ефективності мережі та Мережевою топологією Map не є складним завданням SolarWinds побудував усі інструменти, рекомендовані в цій комбінації, на одній платформі, що називається Orion. Купуючи кілька цих товарів, вони інтегруються разом. Удосконаліть цю інтеграцію далі з оглядовим модулем, який називається Консоль операційної діяльності підприємства. Він консолідує всі дані, що надходять з декількох серверів SolarWinds.

Скріншот SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer

The Аналізатор трафіку NetFlow Елемент нашої рекомендованої комбінації SolarWinds, мабуть, неправильно названий. NetFlow це специфічна мова обміну повідомленнями, якою користується Cisco Systems для свого мережевого обладнання. Цей стандарт зв’язку дозволяє монітору збирати інформацію про потік трафіку. Аналізатор трафіку SolarWinds збирає дані NetFlow. Однак він не підтримує зв’язок лише з пристроями NetFlow, саме тому, можливо, ви повинні не помітити “NetFlow“Від імені цього інструменту.

SolarWinds NetFlow Traffic AnalyzerЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Більшість мережевих адміністраторів застосовують політику для багатьох постачальників, тому вас може відкласти мережевий інструмент, який працює лише з NetFlow. Однак SolarWinds також збирає J-Потік дані, згенеровані користувачем Ялівцеві мережі обладнання, і воно працює з NetStream система обміну повідомленнями, що Huawei використовує обладнання. Мережевий аналізатор також інтерпретує sFlow і IPFIX системи обміну повідомленнями, які є нейтральними для продавців мовами звітності для мережевого обладнання.

Ці мови звітування про мережеве обладнання надають ключові дані, які аналізатор трафіку NetFlow використовує для моніторингу використання пропускної здатності. Це ключовий модуль для моніторингу результатів максимізації пропускної здатності. Поєднайте цю інформацію з даними NetPath та Map Topology Mapper, щоб побачити точки напруження у вашій мережі, де вам найбільше потрібно застосувати пом’якшувальні рішення для поліпшення доступності пропускної здатності..

Аналізатор трафіку NetFlow здатний відслідковувати ефективність інтернет-зв’язків між веб-сайтами та на хмарні сервери. Ця інформація допоможе визначитися з стратегіями вдосконалення оптимізації WAN.

Частина вашого рішення щодо перевиконання пропускної здатності може бути QoS підхід. Це зворотний бік дроселювання, оскільки він дозволяє тегувати певний тип трафіку та визначає пріоритетність його потоку через мережеве обладнання. Ефективно, ця тактика призупиняє всі інші програми, які не були визначені пріоритетно. Аналізатор трафіку NetFlow має модуль відстеження, який відстежує потік пріоритетних протоколів. Ви можете отримати доступ до “раніше“Та”після»Графіки мережевого трафіку для оцінки ефекту стратегії QoS.

The Аналізатор трафіку NetFlow включає розділ для аналізу бездротового трафіку. Це працює в поєднанні з функціями Wi-Fi Network Performance Monitor, щоб допомогти вам максимально забезпечити доступ до бездротової пропускної здатності для вашої спільноти користувачів.

Аналізатор пропускної здатності мережі SolarWinds PackDownload 30 днів БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОБЛЕМ на SolarWinds.com

SolarWinds IP Control Bundle (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)

Два інших SolarWinds продукти, які ми рекомендуємо для максимізації пропускної здатності – це Менеджер IP-адрес і Відстежувач пристрою користувача. Ці два інструменти можна придбати разом у пакеті, який називається ” IP-пакет управління.

Відстежувач пристроїв SolarWinds

The Відстежувач пристроїв SolarWinds подає інформацію про джерело мережевого трафіку. Ти можеш ідентифікуйте порти комутаторів, що перекачують дані в мережу і простежити весь шлях до кожної кінцевої точки.

Користувацький елемент цього модуля містить профілі кожного користувача в мережі, включаючи їх фізичні місця. На панелі в розділі “Інформація про користувача” цього інструмента відображається панель перелік усіх кінцевих точок, на яких був активний обліковий запис користувача. Це корисна функція для захисту мережі, а також управління пропускною здатністю. Це дозволяє виявити незвичну діяльність, яка може вказувати на порушений обліковий запис користувача. Завдяки функції автоматичного розкриття Монітора продуктивності мережі в поєднанні з інформацією про користувача та пристрої в цьому модулі, ви можете стежити за несанкціонованими пристроями та користувачами в системі.

В Відстежувач пристрою користувача, модуль профілює кожен із мережевих пристроїв, що працюють у вашому середовищі включаючи точки бездротового доступу. Продуктивність кожного пристрою показує такі показники, як пропускна здатність, втрата пакету, і часи відповіді. Ці відомості показують, чи була пошкоджена ваша пропускна здатність несправним обладнанням або несправним додатком, що походить з одного конкретного місця. Профілі пристроїв ідентифікують, які вимикачі висуваються на їх потужність. Ви можете простежити назад через проблемне з’єднання, щоб побачити, де саме відбулося порушення пропускної здатності.

Багато постачальників програмного забезпечення для моніторингу мереж виробляють інструмент під назвою a Переключити порт Mapper. SolarWinds вбудовує цю функціональність у програму відстеження користувачів. Служба контролю порту комутатора цього інструменту показує активність кожного порту та протоколи, що відносяться до нього. Наприклад, ви можете бачити, в яких портах комутаторів є учасники віртуальне середовище. Це дає змогу з’єднати продуктивність обладнання та платформи, що підтримують системи VM. Як і у більшості моніторів портів комутаторів, User Device Monitor дозволяє вмикати та вимикати порти з одного центрального місця.

Програма Tracker для користувачів SolarWinds завантажує 30-денну безкоштовну пробну версію

Менеджер IP-адрес є частиною рішення ваших проблем використання пропускної здатності. Цей модуль не замінює ваші DNS або DHCP-сервери, але стежить за ними, щоб перевірити сфери та розподіли IP-адреси. Додавання цього інструменту до набору моніторингу особливо корисно, якщо ви використовуєте кілька серверів DHCP і DNS у вашій мережі. IPAM уніфікує всі дані, що відображаються на кожній консолі сервера, тому вам не доведеться вручну перевіряти, чи діапазони кожної не перетинаються.

SolarWinds IPAM

Основною причиною перевантаженості мережі є перевантаження окремого проводу із занадто великою кількістю вузлів. Якщо ви не розділили свою мережу на підмережі, то це головне завдання, яке потрібно виконати. Якщо ви розділили мережу і все ще стикаєтеся з проблемами продуктивності, то вам потрібно змінити розмір вашої підмережі. В обох сценаріях менеджер IP-адрес SolarWinds допоможе вам успішно виконати завдання. Ви можете перерозподілити ресурси, щоб зменшити запасну пропускну здатність в одній частині мережі та збільшити недостатню пропускну здатність в іншій частині.

Допомагає менеджер IP-адрес обчислити підмережі і регулярно підмітає мережу, щоб перелічити активні адреси. Коли IPAM виявляє покинуті адреси, він автоматично оновлює відповідний сервер DHCP, повертаючи цю адресу в пул для розподілу. IPAM здійснює постійний моніторинг адресних пулів і попередить вас, якщо одна область адрес наблизиться до виснаження. Ви також можете встановити сповіщення, якщо виникають будь-які конфлікти IP-адреси.

IPAM може оцінювати середовища VM та співставляти розподіли IP-адрес з основним фізичним середовищем, що знаходиться в основі. Це чудова допомога, якщо ви запускаєте розширювану систему VM і потребуєте нових адрес, що додаються автоматично.

Координація розподілу IP-адрес є важливою проблемою, коли ви хочете досягти максимальної пропускної здатності тому що конфліктувати адреси адреси можуть викликати затримки передачі і навіть блоки. Таку ситуацію часто плутають із доступністю пропускної здатності, оскільки ефекти дуже схожі. Відміна проблем із IP-адресою пришвидшить вашу мережу та зробить здається, що ви розширили пропускну здатність. Аналогічно, невдача оновлення записів DNS з перерозподіленими IP-адресами призведе до того, що з’єднання будуть зависати та виглядати так, ніби мережа виникла. Вирішення цих проблем допоможе визначити, які проблеми з продуктивністю мережі насправді викликані обмеженнями пропускної здатності.

Усі перелічені вище модулі мають відмінні сторінки інформаційної панелі які включають гладку графіку для візуалізації стану мережі. До інформаційних посібників належать графіки, діаграми, циферблати та кольорове кодування дозволяють легко розрізнити успішні операції та небезпеки. Інформаційну панель можна налаштувати, і ви можете встановити обмежений перегляд даних та елементів керування дозволяти різним членам адміністративної команди отримувати доступ лише до тих функцій, які їм потрібні для виконання своїх обов’язків. Сповіщення, створені цими інструментами, відображаються на консолі, і ви можете надіслати їх члену команди за адресою СМС або електронною поштою.

Можливість налаштування груп користувачів, індивідуальних облікових записів користувачів та обмеженого перегляду інформаційної панелі означає, що ви можете надати доступ нетехнічним зацікавленим сторонам, наприклад членів ради, щоб вони могли перевіряти стан мережі, коли вони захочуть. Модель звітів цих інструментів також допомагає створюйте документи та слайди, які дають вам перевагу під час представлення керівникам. Інструмент звітності дозволяє створювати спеціальні звіти.

Всі ці модулі працюють на Windows Server навколишнє середовище.

30-денна безкоштовна пробна версія SolarWinds IP Control BundleDownload

2. Набір інструментів SolarWinds Engineer (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Монітор часу реагування набору інструментів SolarWinds Engineers

Наведене вище рішення – це найкраща комбінація мережевих інструментів, яка допоможе вам керувати пропускною здатністю. Однак SolarWinds надає альтернативний пакет утиліт, якщо ви знайдете комбо вище трохи дорого. Набір інструментів Engineer – це більш дешева альтернатива цим системам на базі Orion перерахований у попередньому розділі. SolarWinds вказує, що цей пакет також може взаємодіяти з мережевим монітором продуктивності. Набір інструментів Інженера включає в себе шістдесят утиліт.

Цей величезний набір інструментів включає функції, що затінюють можливості основних продуктів SolarWinds. Перебираючи список інструментів у сумці, ви можете зібрати корисний набір, який допоможе вам максимально пропустити мережу. Почніть з інструментів, які реєструють все ваше мережеве обладнання, і перевірте їх стан здоров’я, як сканер портів, перемикач портів Map, зйомка SNMP, браузер IP-мереж, утиліта виявлення MAC-адреси та інструмент Ping Sweep.

The Переключити порт Mapper Засіб виробляє сторінку звітів для кожного комутатора у вашій мережі та перераховує підключені порти. Ви можете побачити MAC-адреса і виділеного IP-адреса кожного пристрою, підключеного до кожного порту. The Порт-сканер перевіряє порти адрес на ваших маршрутизаторах і пристроях кінцевих точок, показуючи, які порти відкриті та вразливі до хакерської експлуатації. Після того, як у вас все обладнання буде задокументоване, ви можете почати максимізувати пропускну здатність вашої мережі.

Монітори роботи продуктивності мережі в режимі реального часу вивчити продуктивність пропускної здатності, як-от Монітор часу реакції та утиліта TraceRoute. The Монітор часу реакції відображає пропускну здатність вибраних мережевих пристроїв. Цей реальний звіт показує, які частини вашої інфраструктури недоступні для маршрутизації та які погано працюють.  Ці пункти відмови можуть пояснити, чому ваші користувачі відчувають повільність або недоступність мережі.

Інструмент TraceRoute – це реалізація стандартної утиліти для адміністрування мережі, яку ви, мабуть, вже знаєте. Він використовує ICMP для перевірки посилань, що складають маршрут до певного пункту призначення. Ця інформація представлена ​​в таблиці, в якій можна шукати графічний інтерфейс, що врятує вас від ручного діагностування шляхів в командному рядку. Ці інструменти також дуже корисні при аналізі з’єднань через Інтернет. Ця здатність виявиться корисною, коли ви збираєте докази для оптимізації WAN.

Роль Управління IP-адресами охоплюється аналізатором DNS, інструментом аудиту DNS, аналізатором структури DNS, монітором діапазону DHCP, калькулятором підмережі та монітором IP-адреси. Ця колекція не так добре інтегрована, як менеджер IP-адрес у попередньому розділі. Перемикання між екранами для отримання повної послуги IPAM означає кроки вручну та прийняття приміток потрібні для управління вашим IP-простором, коли ви вибираєте набір інструментів Інженера.

Ви можете об’єднати достатньо інформації з Інструментом набору інструментів, щоб успішно встановлені точки ідентичності перевантаженості мережі і розробити, де зменшити пропускну здатність, щоб поліпшити продуктивність в недостатніх частинах мережі. Цей інструмент працює на Windows Server навколишнє середовище. Хоча набір інструментів Інженера дешевше, ніж Монітор продуктивності мережі та набагато дешевше, ніж ціла комбінація інструментів, пояснена в попередньому розділі, користуватися не так просто. Ви можете перевірити це самостійно на 14-денна безкоштовна пробна версія.

Набір інструментів SolarWinds для інженерів завантаження 14 днів БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОБЛЕМ

3. Мережевий монітор Paessler PRTG (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)

Paessler PRTG Network Monitor це монітор інфраструктури «три в одному». Він охоплює мережі, сервери та програми. Компонент мережевого моніторингу інструменту має два елементи: Менеджер продуктивності мережі, який перевіряє стан здоров’я мережевих пристроїв, і a аналізатор мережевого трафіку. Саме ці функції моніторингу мережі PRTG допоможуть вам оптимізувати використання пропускної здатності.

Колектор PRTG збирає звіти в режимі реального часу про мережевий трафік, використовуючи різні системи обміну повідомленнями мережевих пристроїв. Ці включають NetFlow, sFlow, IPFIX та jFlow. Дані цих повідомлень наводяться на графіку інформаційної панелі у вигляді діаграм. Мережева карта, складена з даних SNMP, також показує кольорові статуси, отримані від збору даних аналізатора мережевого трафіку. Дані про трафік можна відфільтрувати за IP-адресою, програмним забезпеченням або джерелом протоколу, щоб ви могли побачити джерела більшості вашого трафіку. Дані про трафік також зберігаються для надання вихідного матеріалу для планування потужностей.

Якщо ви реалізуєте віртуалізацію, PRTG може відстежувати, які ресурси вносять до яких віртуальних машин. Ви зможете проаналізуйте попит на кожного хоста і вирішити, чи потрібно перерозподіляти віртуальні ресурси або додавати більше інфраструктури, щоб забезпечити майбутнє збільшення попиту.

Якщо у вас немає бюджету на додаткове обладнання, інформація, надана монітором мережевого трафіку, дозволить вам це зробити визначити пріоритетним трафіком або обмежити розподіл пропускної здатності для певних програм, щоб не допустити їх переповнення мережі та витіснення інших послуг.

Ви можете вибрати передплату на PRTG як онлайн-послугу або встановити програмне забезпечення на свій сервер. Система включає в себе серію датчиків. “Датчик” – це стан системи або апаратний атрибут. Ви можете отримати Paessler PRTG безкоштовно, але ця версія обмежена 100 датчиками. Ви повинні заплатити за більші реалізації, але Paessler буде дати 30-денну безкоштовну пробну версію перевірити систему.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

4. ManageEngine Tools

Веб-сайт ManageEngine

ManageEngine, мабуть, є головним конкурентом SolarWinds у сфері моніторингу мережі. Основна його система управління мережею називається OpManager. Компанія виробляє цілий ряд інших комунальних послуг, багато з яких доступні як додатки для OpManager, а також окремі інструменти.

Другим основним інструментом, створеним ManageEngine, є OpUtils. Це поєднує функції диспетчера IP-адрес з функцією перемикача порту Map Map. Разом з додатком Аналіз мережевого трафіку для OpManager вони надають достатньо функціональних можливостей для збільшення пропускної здатності мережі.

Добре спланована компоновка дозволяє з першого погляду поглинати інформацію про безліч різних аспектів роботи мережі. Основна панель приладів має верхню смугу, яка демонструє мініатюрні кольорові діаграми. Кожна з цих невеликих графічних зображень відображає живі дані та діє як посилання на більш детальну інформацію.

Основна мета OpManager – постійний моніторинг мережевих пристроїв. Це не зовсім той інструмент, який вам потрібен для максимізації пропускної здатності, але він показує живі дані та надає сповіщення про важливі зміни статусу. Цей сервіс допоможе вам уникнути раптових порушень пропускної здатності, які можуть бути викликані несправним обладнанням.

OpManager’s функція автовідкриття створить карту вашої мережі. OpManager представляє мережеві структури в серії поглиблених подань. Основна функція відображення генерує макет топології мережі. Для ВАН ця топологія накладена на реальну карту світу. Фізична розкладка мережі – не єдина пропозиція, що пропонується. Ви також отримуєте карту L2, на якій показані всі мережеві пристрої та всі посилання, що випромінюються до сусіднього обладнання.

Кілька інших доступних поглядів, ймовірно, краще підходять для нетехнічного персоналу. Перше з цих шоу 3D-зображення будинку з мережевою розкладкою на кожному поверсі. Друга показує серверний кабінет з кожним із ваших серверів, розташованих на правильній полиці в стійці, разом з їх маркою та моделлю. Ці візуалізації, ймовірно, не вирішать ваші проблеми з пропускною здатністю мережі, але вони – чудові презентаційні посібники.

З ним працює модуль моніторингу мережі OpManager віртуальні середовища. Зокрема, OpManager має спеціальні можливості для ідентифікації та управління ними VMWare, Hyper-V, і Цитрикс систем.

Аналізатор NetFlow покращує доступність пропускної здатності для всієї мережі. Це охоплення поширюється через Інтернет на віддалені сайти, тому ви можете використовувати Analyzer для оптимізації WAN. За допомогою цього інструменту ви можете бачити будь-які посилання або сегменти мережі, які часто досягають меж їхніх можливостей. Ємність для всіх інших посилань в мережі також можна побачити, визначаючи надмірне забезпечення, яке може бути змінено для усунення вузьких місць.

Аналізатор вибирає мережеві повідомлення з обладнання. Незважаючи на назву, вона збирається не просто Cisco NetFlow повідомлення. Він також може виявляти та інтерпретувати J-Потік, NetStream, sFlow, IPFIX, потік, FNF, і Appstream повідомлення.

Інструмент може розрізняти потоки даних, голосу та відео. Якщо ви дійсно хочете звільнити деяку пропускну здатність, ці відеопотоки – це саме те, про що слід піти. Приладова панель включає можливості формування трафіку для реалізації Розстановка пріоритетів та прискорення якості QoS як тільки ви визначите трафік, з якого потрібно витіснити деякий простір.

Аналізатор NetFlow модуль планування потенціалу складає звіт про тенденцію руху на основі історичних даних, і він може показувати прогнози, куди, схоже, спрямовується зростання трафіку.

Аналізатор NetFlow доступний як окремий інструмент, щоб ви могли просто встановити його без інших. Але Щоб дійсно отримати ручку щодо використання пропускної здатності, вам потрібно покрити набагато більше факторів, ніж просто голі потоки трафіку. Щоб усунути дефіцит пропускної здатності, вам потрібно глибше зрозуміти інформацію для прийняття рішень. The Switch Port Management розділ OpUtils розбиває трафік для кожної ланки та сегмента, простежуючи походження трафіку до окремих кінцевих точок. Це визначає конкретних користувачів або пристрої, які генерують надмірний трафік а також будь-які негідні пристрої або незвичайні дії, що вказують на порушений обліковий запис користувача.

Останнім фрагментом головоломки в рішенні пропускної здатності мережі ManageEngine є Менеджер IP-адрес. Цей інструмент доступний як окрема утиліта, або ви можете придбати його як доповнення для OpManager. Він також інтегрований в OpUtils.

IPAM буде контролювати DHCP і DNS сервери та ідентифікувати занедбані IP-адреси в мережі. Цей інструмент допомагає розміру кожної підмережі потрібного розміру і робить пропускну здатність доступною, де потрібно. Він контролює записи DNS та забезпечує, щоб усі записи містили фактичну пряму IP-адресу. Він також буде враховувати перекриття сфери між декількома серверами DHCP та запобігти конфлікту IP-адреси. Усі ці проблеми можуть заблокувати вашу мережу і зробити так, ніби ви не забезпечили достатню пропускну здатність. Правильне використання вашої підмережі зменшить суперечки та максимально використовувати вашу пропускну здатність, видаляючи затримки доступу до мережі на кожен пристрій.

Усі ці інструменти записуються на одну платформу, тому всі вони інтегруються безперешкодно. Ви можете встановити інструменти ManageEngine на Windows Server або Linux середовища. Інтерфейс може бути розподілений на різні групи користувачів, надаючи дозволеним користувачам обмежений доступ до підмножини даних та елементів керування панелі інструментів. Це означає, що ви можете надати доступ до даних нетехнічним керівникам та дозволити молодшим співробітникам доступ до системи моніторингу, не ризикуючи пошкодити. Кожна з утиліт, перелічених у цьому розділі, постачає попередньо написані стандартні звіти, або ви можете створювати власні спеціальні звіти.

Ви також можете написати власні умови оповіщення на повідомляти вас про перевищення порогів використання пропускної здатності. Це корисно, якщо ви хочете дотримуватися умов, які провокують надмірне використання пропускної здатності. Повідомлення відображаються на приладовій панелі, кольорово кодовані по строгості. Ви можете отримувати сповіщення від користувача СМС або електронною поштою для різних членів команди відповідно до походження пристрою чи типу попередження. Деякі дії можуть бути налаштовані для автоматичного вирішення умов оповіщення. Це допомагає вам випереджати виснаження пропускної здатності, навіть коли ви поза офісом – ви навіть можете отримати доступ до інформаційної панелі через Інтернет з мобільного пристрою.

Рішення ManageEngine для максимізації пропускної здатності мережі, безумовно, надає вам види та засоби контролю, необхідні для того, щоб підтримувати доступність мережі та якість обслуговування.

Ви можете отримати програмне забезпечення для управління мережею ManageEngine 30-денний безкоштовний пробний період. Ця пропозиція поширюється на всі перелічені в цьому розділі модулі. А безкоштовне видання OpManager дозволяє відстежувати 10 пристроїв. The Менеджер IP-адрес можна використовувати безкоштовно до максимум 50 IP-адрес. The NetFlow Analyzer можна безкоштовно використовувати для моніторингу до двох інтерфейсів.

5. ManageEngine OpManager Plus

OpManager Plus

Пакет OpManager Plus надає всі вищезазначені модулі ManageEngine, зрощені разом. Поряд з OpManager, OpUtils та надбудовою мережевого аналізу цей пакет включає в себе модулі моніторингу додатків та серверів, а Менеджер конфігурації мережі, і а аналізатор журналу брандмауера.

Функція Network Configuration Manager помічає раптові проблеми з мережевим обладнанням. Цей модуль застосовує конфігурації мережевого обладнання та відстежує будь-які зміни в цих налаштуваннях. Якщо на мережевому пристрої відбудеться несанкціонована зміна, ця зміна може швидко сплести і погіршити доступність пропускної здатності. Це також може вказувати на підробку диверсантів, хакерів чи зловмисних програм.

Менеджер програм, що постачається в пакеті OpManager Plus, визначає конкретні програми у вашій мережі та кількість пропускної здатності кожного з них. Ця видимість поширюється на хмарні сервери додатків, і ви можете ідентифікувати VM середовища.

Модуль диспетчера серверів не вирішить безпосередньо проблеми з пропускною здатністю. Він визначає будь-які проблеми з сервером, які можуть уповільнювати час реакції, в тому числі проблеми з пропускною здатністю пропускної здатності, які можуть затьмарити ваше уявлення про доступність пропускної здатності. Аналізатор журналу брандмауера може служити подібною метою, оскільки він може виділити перетягування швидкості з’єднання, яка насправді не пов’язана з пропускною здатністю..

Система OpManager Plus має таку саму передню частину та адаптованість, як і звичайна версія OpManager. Цей інструмент також працює Windows Server і Linux. ManageEngine пропозиції 30-денний безкоштовний пробний період OpManager Plus. Як і у стандартному пакеті OpManager, безкоштовна версія OpManager Plus обкладинки до 10 пристроїв.

6. Золото Ipswitch WhatsUp

WhatsUp Gold приладова панель

Ipswitch наздоганяє SolarWinds та ManageEngine. Його зірковим продуктом є WhatsUp Gold, мережевий монітор, який можна розширити, інтегруючи додаткові модулі так само, як мережевий монітор продуктивності та OpManager.

Набір інструментів для поліпшення використання пропускної здатності мережі включає модулі аналізу мережевого трафіку та моніторингу продуктивності додатків.

WhatsUp Gold – це мережевий менеджер продуктивності, який акцентує увагу на статусах мережевого обладнання. Система здатна контролювати бездротові мережі, а також стандартні локальні мережі. Він може ідентифікувати віртуальне середовище, що включає як конфігурації на місці, так і на хмарі.

Для управління пропускною здатністю, перше, що вам потрібно, це мережева карта. Початкова установка WhatsUp Gold закінчується системою, яка дозволяє виявити всі ваші мережеві пристрої. Потім інструмент виробляє мережеву карту з цієї інформації. На мережевій карті показано, як усі пристрої з’єднуються разом, щоб сформувати всю мережу. Кожен вузол у плані – це посилання на сторінку з інформацією про продуктивність та статусом цього пристрою.

WhatsUp Gold використовує SNMP обмін повідомленнями для збереження оновлених статусів на кожному пристрої. Хоча ця функція не пов’язана безпосередньо з покращенням пропускної здатності, стан помилок на мережевому пристрої сприятиме мережним проблемам. Перед початком аналізу використання пропускної здатності потрібно виключити стан мережевого обладнання.

Основні функції, які вам потрібні у вашому прагненні досягти максимальної пропускної здатності мережі, лежать в додатку “Монітор мережевого трафіку”. Ця утиліта функціонує як перетворювач порту комутатора оскільки не тільки він буде звітувати про мережевий трафік, він буде сегментувати дані відповідно до протоколу та програми. Ви зможете побачити, які посилання перевантажені та які протоколи спрямовують увесь трафік вниз по хопу. Видимість системи WhatsUp Gold поширюється на Інтернет-посилання, щоб допомогти вам оптимізувати WAN.

Модуль інтерпретує деталі пропускної здатності мережевого трафіку із захоплених повідомлень, що циркулюють по системі. Cisco NetFlow, NetFlow-Lite і NSEL, Ялівець J-Flow, sFlow і IPFIX генерувати повідомлення. Зібрана з них інформація класифікується за користувачем, протоколом та додатком. Ідентифікація користувача є результатом вивчення порту комутатора кожного повідомлення.

За допомогою цих даних ви можете встановити базову лінію для максимізації пропускної здатності мережі. Потім слід визначитися з політикою щодо подолання надмірного трафіку на певних мережевих посиланнях. The Планувальний потенціал пропускної здатності вивчає поточне та тенденційне використання та потоки по мережі. Ви можете імітувати ефекти зміни конфігурації мережі, переміщення вузлів від одного комутатора до іншого та збільшення ємності лінії на секції кабелю. За допомогою цієї інформації ви можете оцінити, чи вирішується проблема вашої пропускної здатності в подальших інвестиціях в інфраструктуру.

Звіти про діяльність додатків та протоколів можуть висвітлити очевидну причину ваших проблем із перевантаженням. Приклади чітких проблем трафіку, які може виділити видимість, включають в себе терміни резервного копіювання даних або розподіл пристроїв виведення, наприклад, принтери для окремих підмереж.

WhatsUp Gold підтримує альтернативну стратегію Пріоритетність QoS-трафіку. За допомогою цього методу ви можете переконатись, що життєвий трафік завжди спочатку проходить через точки перевантаженості, затримуючи неістотні або чутливі програми пропускної здатності на користь широкої спільноти користувачів. Планувальник потенціалу може відтворювати історичні дані з пріоритетними тегами трафіку. За допомогою цього моделювання ви можете перевірити ефективність пріоритетності QoS.

The Монітор потоку модуль виробляє глибокі звіти про потужність мережі та використання часу. Вони мають важливе значення для спілкування з керівниками під час планування політики щодо подолання вузьких місць. Тут ви можете вирішити перенести певні програми в хмару або блокувати використання додатків, орієнтованих на пропускну здатність, таких як потокове відео, протягом годин пікового попиту.

Попередження, вбудовані в систему моніторингу руху трафіку WhatsUp Gold, повідомляють вас про досягнення порогових показників. Це дозволяє вам спостерігати накопичення трафіку під час фази розслідування. Як тільки ви зрозумієте проблему, ви зможете поставити рішення на місце, наприклад, кеші та балансири навантажень.

Монітор інтегрується Cisco NBAR класифікації. NBAR – це Розпізнавання додатків на основі мережі список, який класифікує програми за важливістю. Ця інформація служить керівництвом для визначення, якому трафіку додатків слід визначити пріоритет, якщо ви хочете пройти шлях QoS до вирішення вичерпання пропускної здатності..

Поєднання WhatsUP Gold та додатку його Монітора мережевого трафіку надасть вам уявлення про віртуальні середовища. Однак, якщо ваша мережа використовує технологію VM Heavily, ви можете розглянути можливість інвестування в Моніторинг віртуального середовища надбудова Цей інструмент дає більш глибокий аналіз віртуальних середовищ.

Кришки монітора VMWare і Hyper-V реалізацій і пропонує живі дані про продуктивність систем VM. Датчик, який вас найбільше зацікавить у вашій задачі щодо максимальної пропускної здатності – це монітор використання інтерфейсу. Це покаже, якщо один VM перевантажує систему, або якщо всі віртуальні кінцеві точки в мережі розподілені рівномірно, використовуючи прийнятні обсяги пропускної здатності. Якщо ви сильно покладаєтесь на віртуалізацію, вам потрібно принаймні виключити цю систему як джерело вичерпання пропускної здатності..

Монітор віртуалізації інтегрується в стандартну панель приладів WhatsUp Gold. Свої сповіщення, а також попередження, отримані іншими модулями, можна надіслати СМС або електронною поштою а також у файлах консолі та журналу.

Попередження можуть бути надіслані членам команди відповідно до джерела програми або строгості стану попередження. Приладова панель також може бути налаштована і різні представлення даних можуть бути призначені для окремих облікових записів користувачів. Це хороший спосіб передавати покази інформації про самообслуговування керівникам та співпрацювати з особами, які приймають рішення.

Одним недоліком рішення WhatsUp Gold є відсутність модуля менеджера IP-адрес. Ідентифікація перевантажених посилань є важливою частиною максимізації пропускної здатності. Інструмент, що реорганізує вашу підмережу, може запобігти необхідності інвестувати в додаткову інфраструктуру.

Пакет WhatsUp Gold можна встановити на Windows. Ти можеш отримати безкоштовна пробна версія щоб перевірити це перед тим, як здійснити. Безкоштовна версія WhatsUp Gold називається WhatsUp Gold Starter. Це дозволяє лише стежити п’ять пристроїв, і насправді, якщо ваша мережа така маленька, вам справді не знадобляться розширені процедури автоматизації або складне програмне забезпечення для моніторингу.

Планування успіху

Кілька поспішних доповнень до мережі можуть викликати пропускну здатність та головні болі на довгі роки. Якщо ви можете зекономити час, спроектуйте свою мережу, починаючи з нуля.

Ідучи вперед, докладіть зусиль, щоб повідомити про проблеми з мережею керівникам та особам, які приймають рішення у вашій організації. Покажіть, що ви можете працювати у складі міждисциплінарної команди. Коли розпочнеться новий проект, виконавці з більшою ймовірністю запитають ваші дані про потреби в потужностях з першого дня. Планування розширення мережі дозволяє уникнути помилок потоку трафіку, які створюються панічні додатки.

У вас є улюблений інструмент для моніторингу пропускної здатності? Чи вдалося вам виділити вузьке місце, вирішити його та зменшити вимоги пропускної здатності вашої мережі? Розкажіть громаді про свій досвід планування потенціалу, залишивши повідомлення в розділі коментарів нижче.

Зображення: Facebook Connections Tim Walker через Flickr. Ліцензовано під CC BY-SA 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me