Пояснення помилки “Не знайдено інтерфейсів”

Wireshark

“Немає інтерфейсів, на яких можна зробити захоплення”.

Коли ви запускаєте Wireshark для зйомки мережевих пакетів, інструмент повинен пройти ряд підпрограм ініціалізації. Під кінець своїх процедур запуску Wireshark сканує хост-комп’ютер на предмет підключення до мережі. Якщо програма не зможе знайти жодної мережі, приєднаної до комп’ютера, на якому вона працює, вона покаже повідомлення “Не знайдено інтерфейсів.”

Повідомлення про помилку з’являється в області вікна програми, де можна було б побачити список доступних мереж. Щоб захопити пакети, спочатку потрібно вибрати одну з цих мереж. Тому, якщо Wireshark взагалі не може знайти жодну мережу, ви не можете перейти до фази збору пакетів.

Помилка інтерфейсу, викликана дозволами доступу

Коли Wireshark повідомляє, що не може знайти жодного “інтерфейсу”, це означає, що він не міг виявити жодної мережі. Існує багато можливих причин цієї проблеми.

“Інтерфейсів не знайдено” в Windows 10

Дивно, але в Windows вам не потрібно запускати Wireshark з правами адміністратора, щоб надати програмі доступ до мережевих функцій. Це тому, що стосується мережевих процедур вашого комп’ютера, Wireshark діє лише так, як поводитиметься будь-яка інша програма, яка підключається до мережі – системі Wireshark потрібен лише доступ до мережі, який доступний всім користувачам, не лише адміністратора.

Одним з елементів набору програм Wireshark потрібні права адміністратора. Це є WinPcap, яка є базовою службою, яка допомагає в захопленні пакетів. Установка Wireshark встановить вам WinPcap. Процес установки встановлюється WinPcap для запуску системи, а також записує її до реєстру, щоб він міг працювати як адміністратор. Саме ця фаза встановлення вимагає перезавантажити комп’ютер.

“Інтерфейсів не знайдено” в Linux

Користувачі Linux повідомляють про іншу ситуацію під час роботи Wireshark. Здається, що це потрібно запускати з судо командування. Ця дія виконує програму за допомогою пільги суперпользователя. Це часто вирішує проблему того, що Wireshark не може отримати доступ до мережевих функцій на комп’ютері Linux. Знову, Wireshark не потрібно запускати як root на Linux, але є один елемент набору програм, який є. Це є вареник; для правильного налаштування цього модуля вам потрібно виконати наступну команду.

  dumpcap setuid root

Не кожен аромат Linux поводиться абсолютно однаково, тому якщо просто призначення dumpcap як кореневого процесу не працює, спробуйте виконати таку команду:

  setcap ‘CAP_NET_RAW + eip CAP_NET_ADMIN + eip’ / usr / sbin / dumpcap

Можливо, код Wireshark міститься в каталозі bin замість sbin. Якщо вищевказана команда повертає помилку, спробуйте:

  setcap ‘CAP_NET_RAW + eip CAP_NET_ADMIN + eip’ / usr / bin / dumpcap

Якщо вищезазначені команди не працюють у вашій версії Linux, спробуйте:

  chown root / usr / sbin / dumpcap
  chmod u + s / usr / sbin / dumpcap

Якщо код для Wireshark знаходиться в bin, а не sbin, змініть “/ usr / sbin /“До”/ usr / bin /“У наведеній вище команді.

Помилки брандмауера

Ваш брандмауер не повинен блокувати доступ Wireshark до мережі, оскільки брандмауери зазвичай працюють, щоб запобігти потраплянню зовнішніх процесів на ваш комп’ютер не заважати процесам на вашому комп’ютері потрапляти в мережу. Однак на всякий випадок, якщо проблема полягає в програмі брандмауера комп’ютера, спробуйте наступний тест.

Закрийте Wireshark і вимкніть брандмауер. Відкрийте Wireshark знову, щоб змусити його шукати мережі. Якщо йому зараз вдається знайти мережу, проблема лежить у вашій брандмауер. Встановіть Wireshark як виняток у правилах брандмауера та знову ввімкніть брандмауер.

Помилки мережевої картки

Якщо жоден з перерахованих вище тестів на програмному забезпеченні, що працює на вашому комп’ютері, не вирішить проблему, вам доведеться це зробити протестуйте свою мережеву карту.

Якщо у вас є лише доступ до wifi та у вас вимкнено wifi або у вас налаштування мережі режим “у літаку, Wireshark все ще повинен бачити мережевий адаптер. Якщо вимкнений або заблокований Wi-Fi не призведе до помилки “не знайдено інтерфейсів”. Wireshark – це лише одна з багатьох програм на комп’ютері з підтримкою мережі. Немає жодних причин ваш мережевий інтерфейс повинен блокувати Wireshark і дозволяти всім іншим програмам отримати доступ до мережі. Тому, якщо Wireshark не проникає в мережу, нічого не повинно проникати.

Спробуйте будь-яку іншу мережеву програму на своєму комп’ютері, щоб дізнатися, чи може вона отримати доступ до мережі. Якщо щось може потрапити в мережу, проблема не полягає в фізичній мережевій карті або програмному забезпеченні мережного адаптера. Якщо нічого не може потрапити в Інтернет, Ви визначили проблему і вам слід зателефонувати до спеціаліста служби підтримки, щоб усунути проблеми з доступом до мережі.

Загальні поради щодо проблем з Wireshark

Якщо ви продовжуєте отримувати повідомлення про помилки зв’язку під час відкриття Wireshark, ви зірветесь і зіткнетесь. Важливо зберігати перспективу на проблему і зрозумійте, що помилка навряд чи буде спричинена самим Wireshark. Щоб виправити цю помилку, потрібно зосередитись на основних сервісах, які мають більш прямий контакт з мережевим інтерфейсом.

Підходячи до проблеми, пам’ятайте про три важливі факти:

  • Ваша мережева карта не блокуватиме Wireshark та лише Wireshark
  • У вашому мережевому інтерфейсі можуть бути винні, і в цьому випадку всі програми будуть зачеплені
  • Wireshark не зв’язується з мережею безпосередньо, це завдання залишається WinPcap, npcap або dumpcap

Перш за все, вам потрібно усвідомити, що проблема із видимістю мережі зводиться до процесу збору даних, а не до Wireshark. Вам потрібно зосередитися на здоров’ї WinPcap, npcap, або вареник а не сам Wireshark.

Під час встановлення останньої версії Wireshark процес встановлення перевірить, чи є відповідний процес збору даних, записаний для запуску у вашій операційній системі. Якщо вам буде запропоновано дозволити інсталятору зупинити, видаліть, замініть або встановіть ці програми захоплення, нехай це. Ваша проблема з Wireshark може бути викликана тим, що ви пропустили ці повідомлення в майстрі встановлення та не дозволяєте встановлювати нові версії цих програм. Спробуйте видалити пакет програм Wireshark, завантажити останню версію та встановити її знову. Зверніть увагу на повідомлення про встановлення підтримуючого програмного забезпечення.

У вас виникли проблеми з Wireshark? Чи вдалося вам знайти рішення, яке не вказане тут у цьому посібнику? Повідомте громаду про ваше рішення, залишивши повідомлення в Коментарі розділ нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me