Оптимізація WAN – 3 інструменти для оптимізації широких мереж

3 найкращі інструменти для оптимізації WAN (1)

Сучасні конструкції мережі дозволяють швидко переносити дані на великі відстані. Сьогодні організації, які мають відділення в різних місцях, можуть спілкуватися та співпрацювати зі своїми віддаленими працівниками зі швидкістю, яка б змусила їх повірити, що вони всі в одній будівлі.

Мережі широкої площі (WAN) при правильному налаштуванні можуть переносити дані з вражаючою швидкістю. Особливо це стосується, коли Оптимізація WAN регулярно проводиться та постійно підтримується в мережі. Однак, коли вони сповільнюють (і все це роблять), адміністратори можуть використовувати засоби оптимізації WAN для швидкого та легкого усунення проблеми..

Нижче ми висвітлюємо оптимізацію WAN, але якщо вам не вистачає часу, ось це наш список найкращих інструментів оптимізації WAN:

 1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Цей інструмент, який є лідером у галузі програмного забезпечення для моніторингу мережі, вивчає стан мережевого обладнання, щоб виявити потенціал зниження продуктивності та усунути його. Працює на Windows Server.
 2. Річковий Steelhead SD Цей інструмент використовує автоматизовані методи для підвищення продуктивності мережі. До них належать стиснення, посилання на дані та прогнози поведінки.
 3. Інструменти оптимізації WAN Cisco Пакет утиліт для підвищення продуктивності мережі від провідного світового виробника мережевих пристроїв.

Що таке WAN?

А WAN визначається як комп’ютерна (або телекомунікаційна) мережа, яка дозволяє підключати пристрої, які розповсюджені на великій географічній території. Цей зв’язок між віддаленими пристроями зазвичай здійснюється за допомогою орендованої лінії зв’язку.

Хоча це визначення WAN може підказати, що він з’єднує комп’ютери та гаджети, він фактично з’єднує дві локальні мережі (локальні мережі) через Інтернет. Окремі пристрої в одному місці об’єднані за локальною мережею. Коли дані надсилаються через WAN, вихідна локальна мережа підключається до Інтернету через маршрутизатор шлюзу, який керує доступом (як в, так і ззовні) та до точки доступу локальної локальної мережі, яка може буквально знаходитися з іншого боку Глобус.

Що таке оптимізація WAN?

Тепер, з часом (і після частого використання), трафік в мережі починає перевантажуватися. Основні причини уповільнення:

 • Користувачі надсилання та отримання об’ємних даних
 • Професійні програми працює без авторизації або встановлених обмежень
 • Хакери доступ до мережі або навіть її запуск (звичайно, це також проблема безпеки)
 • Робочі ресурси, що вимагають великих ресурсів біг у піковий або робочий час (наприклад, резервне копіювання)
 • Транслюють бурі через помилкові конфігурації шляху

Упорядкування цих питань, щоб переконатися пакети даних проходять WAN неушкодженою, надійною та з найменшою кількістю часу вважається оптимізація. Кінцевим результатом є WAN, який є настільки ж ефективним, наскільки це можливо.

Навіщо оптимізувати WAN?

Організація, яка дозволяє мережевому зв’язку працювати без нагляду, через короткий час не матиме багато зв’язків. Оптимізацію WAN потрібно зробити так, щоб:

 • Переконайтеся, що швидкості передачі оптимальні
 • Стиснення пакетів даних або перенаправити їх на найкоротший можливий маршрут з найменшими затримками
 • Переконайтесь, що все підключено мережеві пристрої правильно налаштовані виконувати як слід
 • Безпека даних і переконайтесь, що цілі пакети безпечно доїжджають до призначеного пункту призначення

Щоб WAN працював як добре змащена машина, її потрібно правильно налаштувати і вимагати періодичних налаштувань, а також постійного контролю. В іншому випадку від занедбаної WAN можна очікувати лише поганих речей, таких як мережеві злами, перевантаження та збої.

Що ще?

Окрім тих, що ми бачили вище, інші причини, через які потребує оптимізації мережа WAN, особливо корпоративна, такі:

Збільшити швидкість передачі даних

Оптимізація WAN полегшує ефективні подорожі пакетів даних та усуває зайві перевантаження. Зі збільшенням швидкості доступу до файлів і швидкості зберігання працівники стають більш продуктивними, тоді як програми працюють з оптимальною швидкістю. Кінцевим результатом стане WAN, який стає умовою для бізнесу, а не перешкодою для своїх користувачів.

Мінімізація витрат

Необдумано витрачати гроші на придбання постійно зростаючих обсягів пропускної здатності ніколи не є рішенням; особливо якщо оптимізація ніколи не робилася. Замість того, щоб безпосередньо стрибати у придбанні більшої пропускної здатності, бізнес повинен вибрати більш розумний варіант: оптимізація своєї WAN.

WAN - оптимізація

Незважаючи на те, що глобальна ціна пропускної здатності з’єднань постійно зменшується, придбання все ще є дорогим. Особливо це стосується дотримання вимог корпоративного підключення, що вимагають швидкого та надійного підключення до Інтернету.

Співпраця та віддалена робота

Ще одна причина, чому бізнес хоче оптимізувати свою WAN, – це скоротити затримку до мінімуму. Це суттєво впливає на зв’язок між двома офісами, які мають велику відстань між ними. Впровадження стратегії оптимізації WAN покращило б швидкість передачі даних і дозволило віддаленим працівникам бізнесу легко підключатися та співпрацювати над проектами.

З огляду на точки, які ми нещодавно бачили, можна було б припустити, що оптимізація WAN – це процес, який потрібно сприймати серйозно, щоб гарантувати надійний комунікаційний носій.

Що спричинює уповільнення WAN?

Рівень ефективності роботи WAN з часом зменшується через дві основні причини:

1 – розмір вікна TCP

Як ми вже згадували раніше, оплата більшої пропускної спроможності майже ніколи не є вирішенням для нижньої продуктивності WAN. Тут важливо пам’ятати, що хоча більша пропускна здатність означає, що є більша загалом тунель для проходження всіх даних, він все ще не впливає безпосередньо на швидкість передачі, оскільки кожна передача пакету надходить через виділений канал всередині той тунель. Цей канал відомий як Розмір вікна TCP.

Щоб WAN використовувався оптимально (беручи до уваги як пропускну здатність, так і розмір вікна TCP), адміністратору необхідно знати оптимальний розмір вікна TCP (TWS), який доставлятиме пакети з максимальною швидкістю. Формула, яка використовується для обчислення TWS:

TWS (B) = [Пропускна здатність (b / s) X Затримка (и)] / 8

Використовуючи цю формулу та взявши приклад, коли WAN-з’єднання з пропускною здатністю 1 Гб і затримкою 30 мілісекунд, ми могли знайти розмір вікна TCP таким чином:

Перетворити 1 Гбіт / с = 1 000 000 000 пробіт / с і 30 мс = 0,03 с

TWS = (1,000,000,000bps X 0,03s) / 8 = 3750000B = 3750 Кб

Тепер, якби адміністратор налаштував WAN на розмір вікна 3750 Кб TCP, пропускна здатність в мережі була б 1 Гбіт / с – оптимальна швидкість.

2 – затримка

Затримка визначається як час, необхідний для переходу пакета від його джерела до місця призначення та для відповіді (що вказує, що нормально відправити наступний пакет), щоб повернутися назад.

Коли файл надсилається з джерела на клієнтський сервер, він розбивається на пакети. Потім пакети надсилаються по одному. Після того, як кожен з них буде надісланий, вихідний сервер чекає відповіді від цільового сервера, заявляючи, що він його отримав і що наступний тепер може бути відправлений. Цей процес повторюється, поки не будуть передані всі пакети файлу. Надіслати файл розміром близько 50 Мб може генерувати до 3000 запитів “назад” та “назад”. Як можна уявити, час затримки буде більшим, коли:

 • Є велика відстань між джерелом і клієнтськими серверами
 • Численні додатки запитувати або надсилати дані одночасно

Адміністратор WAN повинен постійно стежити за затримками мережі та намагатися не допустити її зменшення Максимально можлива пропускна здатність (MPT) мережі. Пропускна здатність WAN показує середню швидкість успішної доставки пакетів по мережі. Він розраховується за формулою:

MPT (b / s) = розмір вікна TCP (біт) / затримка (сек)

Якщо, наприклад, адміністратор відповідав за 1 Гб WAN з затримкою 30 мс і розміром вікна TCP всього 64 КБ, максимальна пропускна здатність буде:

Перетворення 64KB = 512,000b і 30ms = 0,03s

MPT = 512,000b / 0,03s = 17066666,67 b / s або 17 Мб / с

Це означає, що максимальна пропускна здатність мережі – 17 Мб / с. Тепер, щоб покращити швидкість WAN, адміністратор може або збільшити розмір вікна TCP, або зменшити затримку.

Як проводиться оптимізація WAN?

У оптимізації WAN можна використовувати кілька методів. До них належать:

 • Кешування даних (локально, на маршрутизаторі або на сервері) – для адреси повторюваних запитів даних і вдаються лише до надсилання будь-яких змін по мережі
 • Видалення зайвих даних – дані, що надсилаються через WAN, зменшуються шляхом надсилання посилань (покажчиків) на кешовані дані замість фактичних даних. Це дозволяє уникнути того, щоб одні і ті ж дані передавалися в мережі знову і знову.
 • Якість обслуговування (QoS) – для забезпечення пріоритетності трафіку даних та виділення відповідної смуги пропускання
 • Групування декількох запитів даних – від «балаканих» додатків до упорядкованих протоколів
 • Стиснення даних – значить, використовується мінімальна кількість пропускної здатності
 • Буферизація – допомагає зменшити слід, який передає дані, коли він проходить через мережу, а також зменшує затримку

Мережевий адміністратор може використовувати комбінацію (або всі) цих методів оптимізації WAN і бачити негайні результати

Конфігурації інструменту для оптимізації

Існує два типи прискорювачів WAN: програмне та апаратне. Апаратні оптимізатори називаються “Прилади для оптимізації WAN“, А версії програмного забезпечення називаються”віртуальні прилади.”

Перевага від впровадження нового обладнання для оптимізації WAN включає:

 1. Моніторинг ефективності “Завжди”
 2. Незалежність платформи
 3. Зберігає обробку завантаження важливих серверів
 4. Дає чисто мережевий вигляд трафіку
 5. Усуває можливі впливи на продуктивність сервера

Незважаючи на переваги встановлення автономних приладів оптимізації WAN для моніторингу та оптимізації WAN, багато системних адміністраторів все ще вважають за краще використовувати віртуальні пристрої. Можливі причини цього переваги включають ознайомлення з операційною системою існуючих серверів та настороженість вимогою вивчити нову структуру команд та команди вбудованого програмного забезпечення додаткового поля.

Прискорювачі програмного забезпечення WAN виглядають дешевше на папері, ніж прилади, оскільки вони не включають витрати на придбання нового обладнання. Однак ви повинні визнати, що всі додатки, встановлені на ваших серверах, сприяють навантаженню його процесорів і можуть спричинити витрати на обладнання вашого сервера. Все програмне забезпечення несе витрати на обладнання.

Найкращі засоби оптимізації WAN

Ринок інструментів оптимізації WAN наповнений одними з найкращих продуктів, що сприяють збільшенню швидкості мережі. Серед них ми і будемо ознайомтеся з трьома найкращими інструментами оптимізації WAN, щоб допомогти вам вирішити, для кого вибрати:

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Інструменти мережевої безпеки SolarWinds

Ця техаська компанія з мережевих технологій пропонує найкраще рішення для розширення та оптимізації мережі на ринку Платформа SolarWinds Orion. Платформа справді набір із шести інструментів:

 • Монітор ефективності роботи мережі
 • Аналізатор трафіку Netflow
 • Менеджер конфігурації мережі
 • Менеджер віртуалізації
 • Монітор сервера та додатків
 • Моніторинг ресурсів зберігання

Основним інструментом, який адміністратори використовують для оптимізації WAN, є Монітор ефективності роботи мережі (НПМ). Тепер, перш ніж розглянути його деталі, варто згадати, що виграшна особливість у цьому конкретному інструменті полягає в тому, що він дає адміністраторам мережі вигляд з усієї мережі. Також його установка досить проста і може бути виконана за короткий час. Після того, як всі інструменти будуть додані до інструменту, моніторинг їх продуктивності стає легким.

Консоль оптимізації SolarWinds WAN

Веб-інтерфейс NPM дозволяє невеликий слід у мережі, яку він контролює, але доставка продуктивності не менш вражаюча:

 • Усі пристрої в мережі є згруповано за регіонами, типами пристроїв або їх постачальниками. Це дозволяє легко швидко їх ідентифікувати.
 • Незважаючи на те, що NPM – це повністю спроможний інструмент для моніторингу мереж, він ще більше спрощує ситуацію, дозволяючи адміністраторам додати віджети для сповіщень, вдосконалених графічних інтерфейсів користувачів (GUI), звітування про продуктивність і навіть теплові карти які показують силу сигналу бездротових пристроїв.
 • Звіти, які дають уявлення про добробут мережі, надають аналітичні дані щодо таких функцій, як затримка що дозволяє точно поставити діагноз. У періоди, коли адміністратор знаходиться далеко від консолі управління, можна налаштувати сповіщення, щоб повідомляти їх про зниження продуктивності.

Як видно, SolarWinds NPO Orion сам по собі не є інструментом, який безпосередньо сприяє оптимізації WAN. Але, це насправді, інструмент “моніторингу ефективності”, який дозволяє мережевим адміністраторам вирішувати проблеми продуктивності, правильно та швидко ідентифікуючи їх. Ви можете перевірити це самостійно на 30-денний суд. 

SolarWinds Network Performance MonitorDownload 30-денний БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОБЛЕМ на SolarWinds.com

2. Русло річки Steelhead SD

Інструменти оптимізації WAN для русла Riverhead Steelhead

Riverbed Steelhead SD також є одним з найпопулярніших інструментів оптимізації WAN. У цьому випадку однією з головних привабливих точок є той факт, що він вирішує завдання безпосередньо вирішення питань, пов’язаних із перевантаженою пропускною здатністю та затримкою. Ще одна точка продажу – це Русло річки може вирішити найскладніші проблеми, не виявивши себе стоком у мережі, ефективність якої передбачається покращити.

Користувачі Riverbed Steelhead SD також сподобалися своїм користувачам, оскільки це “встановити і забути”Інструмент оптимізації WAN, який потребує налаштування всього 15 хвилин. Після того, як прилади будуть розміщені безпосередньо за маршрутизаторами мережі відправника та одержувача (причина, яку вони називають “завантажувальні технології”), Вони готові розпочати оптимізацію передач, які проходять через них.

Поглиблюючись глибше в методах, якими користуються прилади для оптимізації WAN, ми виявляємо:

 • Стиснення декількох пакетів в одну, щоб зменшити загальну кількість зворотних поїздок або затримок.
 • Масштабоване посилання на дані де дані, що перетинають з’єднання між двома пристроями, ототожнюються з покажчиками, які потім зберігаються на своїх пристроях. Коли подаються наступні запити на ті самі дані, пристрої можуть швидко ідентифікувати їх за допомогою покажчиків і завершити передачу значно швидше. Цей процес продовжує вдосконалювати швидкість WAN (на 60 – 90 відсотків) як прилади SD River Riverbed Steelhead “вчитисяДокладніше про дані, що проходять через них.
 • Прогнозування транзакцій – це припущення, що коли користувач натискає файл, він робить це з наміром переглянути весь його вміст. І так, прилади SD River Riverbed Steelhead ідіть і почніть завантажувати повний файл, не чекаючи рукостискань між клієнтом і серверними машинами, які потрібно виконати. Таким чином, до моменту рукостискання користувач вже отримав файл.

Оптимізація WAN русла Steelhead Steelhead

Це рішення для оптимізації WAN насправді складається з двох частин. Перший – це спеціальний прилад, який вирішує проблеми із затримкою та пропускною здатністю і включає вбудований шлюз та брандмауер для легшого підключення. Друга частина – це портал управління що дозволяє адміністраторам проектувати, розгортати та керувати складними мережами WAN.

3. Інструменти оптимізації WAN Cisco

Інструменти оптимізації WAN від Cisco

Згадайте слово “мережа” для тих, хто має досвід роботи в ІТ-індустрії та першою компанією чи брендом, яка їм спадає на думку, швидше за все, буде Cisco. З часу свого скромного початку в 1984 році, цей технологічний конгломерат на базі Сан-Франциско зумів завоювати світ мереж. Сьогодні обладнання компанії можна знайти в мережах та в серверних кімнатах по всьому світу.

Тому це не повинно дивуватися, що у Cisco теж є один із найкращі апартаменти інструментів оптимізації WAN на ринку. Особливий набір включає чотири інструменти:

Оптимізація Cisco WAN

 • SD-WAN – покращити можливості доставки будь-якої програми, що працює в мережі WAN, вибравши найбільш ефективне посилання та скеровуючи їх для їх використання. Іншими словами, кожна програма орієнтується на найбільш практичний та ефективний маршрут залежно від вимог та типу даних, що передаються. Використовуючи цей інструмент, [Інтернет] WAN-з’єднання можна додатково розширити за допомогою MPLS або навіть 4G LTE-підключень.
 • WAAS (Служби додатків широкої області) – зменшує слід даних у мережі, щоб мінімізувати використання пропускної здатності. Він також підвищує продуктивність програм, що працюють у мережі WAN, додаючи до користувацького досвіду (UX) кожного, хто може ним користуватися..
 • WAAS з Akamai Connect – приймає право оптимізації для галузевих маршрутизаторів. Наприклад, користувачам не доведеться чекати, коли дані надійдуть з основних хост-серверів. За допомогою цього інструменту отримуються будь-які дані, які часто запитуються зберігається в кеші, а потім подається звідти. Це скоротить час пошуку, зменшивши навантаження трафіку на мережу WAN.
 • Управління оптимізацією WAN – це центральна консоль, де відбувається все проектування, конфігурація, управління та моніторинг WAN. Цей інструмент також може бути використаний для встановлення політики, що підвищує доступність, одночасно посилюючи безпеку даних, що проходять через WAN.

Зрозуміло, що основними продуктами із набору Cisco, які допомагають оптимізувати WAN, є WAAS та вдосконалення, що постачаються разом з Akamai Connect. Ці два продукти поєднуються, щоб безпосередньо вирішити затримку, скинуті пакети та переповнення смуги пропускання.

На завершальній ноті розберемося з деякою порадою: кожне WAN-з’єднання потрібно оптимізувати на різних етапах свого життєвого циклу. Хоча в процесі оптимізації є витрати, кінцевий результат завжди виправдовує всі витрати.

Вікімедія “WAN”, ліцензована за CC від 4.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me