Огляд сервера SolarWinds TFTP

Кому потрібен сервер TFTP?

Тривіальний протокол передачі файлів (TFTP) – це легкий спосіб зв’язку, ідеально підходить для транспортування файлів у приватних мережах. SolarWinds створила систему файлових серверів на основі TFTP, що називається SolarWinds TFTP-сервер це дозволить вам завантажувати та завантажувати невеликі файли.

The Протокол TFTP працює над UDP, це означає, що у нього немає встановлення сеансу, і застосування шифрування було б складно. Ця файлова система не підходить для комунікацій через Інтернет, тому вам слід обмежити обмін файлами для завантаження та завантаження файлів до вузлів вашої локальної мережі..

Найбільш імовірне використання цього безкоштовного сервера TFTP використовується для зберігання файлів конфігурації мережевого обладнання і переадресація патчів та оновлення мікропрограмного забезпечення на маршрутизатори та комутатори.  У цих випадках інструмент може передавати файли швидко та з невеликими накладними витратами. Після того, як ви збираєте поточні конфігурації всіх мережевих пристроїв до одного центрального місця, ви можете запустити завдання мережевого адміністрування, перевіряючи версії мікропрограмного забезпечення та шукаючи останні випуски.

Мережеве обладнання, як правило, має попередньо встановлену програму TFTP для отримання оновлень програмного забезпечення. Чудова річ у впровадженні протоколу – це сумісність. Вам не потрібно досліджувати програму TFTP, яку використовує ваше обладнання, тому що будь-яка програма, яка відповідає стандарту TFTP, зможе спілкуватися та передавати файли будь-якій програмі TFTP, написаній ким-небудь.

Скільки це коштує?

Сервер SolarWinds TFTP повністю безкоштовний.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ:

www.solarwinds.com/free-tools/free-tftp-server/

SolarWinds Free TFTP ServerDownload FREE Edition на SolarWinds.com

Які функції сервера TFTP?

Безкоштовний сервер TFTP SolarWinds є хорошим інструментом для управління файлами конфігурації пристрою та розподілом програм оновлення пристроїв та патчів. Як служба адміністрування, вам не потрібен особливо зручний інтерфейс. Додаток для цієї утиліти функціональне і більше підходить системним адміністраторам, ніж кінцевим користувачам.

До корисних особливостей сервера TFTP SolarWinds належать:

1. Невеликий слід

Простота TFTP робить його дуже легким методом комунікацій. Багато команд стандартного протоколу передачі файлів не доступні з TFTP. Цей знижений функціонал означає, що будь-яка програма, яка реалізує протокол, може бути набагато меншою. Система займає дуже мало місця на диску, вимагає мало функцій у своєму користувальницькому інтерфейсі та дуже ефективна при використанні пам’яті. Файли, які можна перенести за допомогою сервера SolarWinds TFTP, не можуть перевищувати 4 Гб. Це ще одне обмеження, яке допомагає зменшити трафік в мережі.

Сервер TFTP

2. Виявлення адреси

Сервер TFTP сканує підключену мережу на контактні пристрої під час її запуску. Ця функція виявлення мережі – це приємна утиліта, яку ви зазвичай не очікували від легкої програми системного адміністратора.

3. Обмеження безпеки

Важливо пам’ятати, що система TFTP взагалі не інтегрує жодне шифрування. Однак деякі параметри обмеження обслуговування можуть допомогти зробити систему трохи більш захищеною. Ви можете обмежити сервер приймати лише файли або лише надсилати файли, або ви можете встановити його, щоб дозволити завантаження та завантаження. Якщо ви використовуєте сервіс для резервного копіювання файлів конфігурації та налаштувань зображень, вам знадобиться встановити сервер, щоб він міг завантажувати та завантажувати. Якщо ви просто хочете використовувати його для розповсюдження нових версій мікропрограмного забезпечення, ви можете обмежити службу лише надсилати файли, а не отримувати їх.

Налаштування безпеки TFTP-сервера

Ще одне обмеження, яке можна розмістити на сервері TFTP, – обмежити його послуги списком IP-адрес. Як альтернативна методологія роботи, ви можете вибрати адреси чорного списку, і в цьому випадку всі адреси в мережі, за винятком перелічених у налаштуваннях сервера, дозволять використовувати файловий сервер.

4. Інтеграція додатків

Засіб TFTP Server може бути інтегровано з іншими продуктами від SolarWinds. Утиліта входить до комплекту інструментів компанії “Інженер”, а також може взаємодіяти з мережевим монітором продуктивності.

Які системні вимоги?

Сервер SolarWinds TFTP можна встановити лише в операційній системі Windows.

Сценарій використання

Відсутність функцій TFTP є великою перевагою з точки зору накладних витрат, проте інші варіанти, що дають вам більше функціональних можливостей, доступні з невеликою додатковою обробкою або створенням трафіку. The SolarWinds SFTP / SCP Server є кращим варіантом, особливо якщо ви централізуєте адміністрацію WAN і вам потрібно передати файли через Інтернет. Система SFPT / SCP використовує безпеку SSH, яка вбудовується в аутентифікацію користувача та додає шифрування до передач. Ці дві функції зробили б ваші резервні копії та зворотній зв’язок конфігурації набагато безпечнішими та використали б дуже мало додаткових ресурсів порівняно з сервером TFTP.

TFTP надсилає файли у простому тексті, але SFTP та SCP шифрують усі дані під час передачі. Жодна система не включає функції керування конфігурацією чи управління версіями за межами основного журналу активності. Якщо ваша мережа дуже мала, ви можете відстежувати версії прошивки та налаштування пристрою вручну. Однак, як тільки ваша мережа почне розростатися, вам знадобиться досвідчений контролер конфігурації, щоб переконатися, що ви не втратите свої функції щодо налаштування. Для інструменту, який пропонує повну видимість конфігурацій мережевих пристроїв, слід заглянути в Менеджер конфігурацій мережі SolarWinds.

Підсумок

Сервер TFTP може замінити менеджера конфігурації. Якщо у вас є невелика мережа з дуже мало мережевих пристроїв, щоб відстежувати цей інструмент, він буде служити вам дуже добре. Якщо ви хочете більшої автоматизації, замість цього слід обрати Менеджер конфігурацій мережі SolarWinds.

З іншого боку, цей зручний безкоштовний інструмент підтримує завдання передачі файлів адміністратора, необхідні для організації стартерної мережі.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me