Огляд монітора продуктивності мережі SolarWinds (NPM)

Огляд монітора продуктивності мережі SolarWinds

Моніторинг мережі за допомогою NPM SolarWinds

SolarWinds – один з провідних світових виробників програмного забезпечення для управління ІТ. Компанія Монітор ефективності роботи мережі (НПМ) є одним із його ключових продуктів. Ця система орієнтована на моніторинг стану здоров’я пристроїв, підключених до мережі. Обладнання, за яким SolarWinds NPM стежить, включає мережеве обладнання, таке як маршрутизатори та комутатори; пристрої кінцевих точок, включаючи термінали, настільні ПК та мобільні пристрої; та оргтехніку, наприклад принтери. Постійний процес моніторингу збирається метрики які служать вирішення проблем завдання.

NPM включає в себе інформаційну панель із всеосяжними елементами управління, які допоможуть вам налаштувати ваш погляд на мережеві дані, а також фільтрувати події, про які повідомляє система. Це дуже гнучка система, яка підходить для будь-якого розміру мережі. NPM – це окремий пакет.

Платформа Orion

SolarWinds виробляє цілий ряд систем управління інфраструктурою, і всі вони, включаючи Менеджер продуктивності мережі, написані на загальній платформі, що називається Оріон. Все програмне забезпечення на базі Orion працюватиме в унісон, якщо купувати разом, завдяки ряду точок обміну даними та загальних модулів.

Скільки коштує NPM SolarWinds?

Монітор продуктивності мережі продається як фіксований пакет. Немає різних пакетів із різним набором функцій. Однак ціни на систему зростають із розміром мережі, в якій вона буде працювати.

Про розмір мережі судять за коефіцієнтом, що називається “елементи”. Елементи, що сприяють підрахунку, який встановлює рівень ліцензії на придбане вами програмне забезпечення для моніторингу мережі, включає такі характеристики мережі..

  • Інтерфейси – До них відносяться порти комутаторів, і фізичний, і віртуальний інтерфейси, такі як VLAN
  • Вузли – це означає кількість мережевого обладнання, наприклад комутаторів, маршрутизаторів, точок доступу до мережі та серверів
  • Обсяги – це стосується логічних дисків, які ви контролюєте

Після аудиту вашої мережі, щоб отримати номер кожної з цих категорій даних, вам потрібно взяти найбільше з трьох чисел, що є результатом вашої інвентаризації. Це число, яке ви повинні використовувати при замовленні програмного забезпечення.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ:

www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

SolarWinds Network Performance MonitorDownload БЕЗКОШТОВНА 30-денна пробна версія на SolarWinds.com

Доступні плани:

ПланMax кількість елементів Підтримка та обслуговуванняЦіна $
NPM SL100  1001 рік2955
NPM SL2502501 рік6 720
NPM SL5005001 рік10455
NPM SL20002000 рік1 рік19,345
NPM SLXНемає межі1 рік32,525

Усі плани містять однакові функції. Придбання ліцензії дає вам право використовувати програмне забезпечення для моніторингу мережі назавжди і його місткість буде обмежена максимальною кількістю елементів, дозволених вибраним планом. Якщо ваша мережа розшириться за межі, за які ви заплатили, вам доведеться оновити свій план. У ціну включено один рік підтримки та обслуговування. Елемент технічного обслуговування надає доступ до оновлень та виправлень програмного забезпечення, які випускаються протягом першого року використання. В кінці першого року вам потрібно сплатити щорічну плату за продовження плану технічного обслуговування та підтримки.

Що таке елементи та особливості NPM SolarWinds?

Процедури роботи Монітора ефективності роботи мережі базуються на простому протоколі моніторингу мережі. Це стандарт галузі мережі, який вимагає встановити на кожному пристрої агентську програму. Кожен пристрій, який можна підключити до мережі, вже буде встановлений на ньому агент SNMP як частина його прошивки. SNMP вимагає центрального контролера, а мережевий монітор продуктивності забезпечує цю функцію.

Інші основні особливості мережевого монітора SolarWinds:

Автоматичне відкриття мережі NPM

Контролер SNMP спілкується з усіма агентами, встановленими на пристроях вашої мережі. Вам не потрібно налаштовувати систему, вводячи адреси та типи всіх цих пристроїв оскільки система NPM використовуватиме обмін повідомленнями SNMP для виявлення всіх цих агентів. Потім ідентифікатори кожного пристрою відображаються на приладовій панелі.

NPM Network DiscoveryІнструмент відкриття мережі NPM

На домашній сторінці приладової панелі ви отримуєте узагальнені дані, але ви також отримуєте списки пристроїв із засобом для детального аналізу та вивчення поточного стану цього вузла. Членство в мережі оновлюється регулярно, тому якщо ви додаєте, видаляєте, перейменовуєте або переміщуєте пристрій, ці зміни відображаються в даних NPM без будь-якого вручного втручання.

Моніторинг мережевих пристроїв з NPM

Основне завдання NPM SolarWinds – опитування агентів SNMP для збору інформації про статуси всіх пристроїв, які вони спонсорують. Ця функція збору та порівняння даних є основною метою мережевого монітора продуктивності. Інформація легко доступна на інформаційній панелі, яка інтегрує графічні елементи та кольорове кодування для висвітлення стану обладнання мережі.

NPM пристрої активні

NPM Devices ActiveСтруктуру даних SNMP складно розшифрувати. Однак, регулярні повідомлення, що надсилаються від агентів SNMP, містять велику кількість потенційно когерентних даних. Монітор пробирає всі показники, про які повідомляють агенти, та інтерпретує їх у змістовну інформацію. Ви навіть можете ігнорувати одні пристрої та надавати пріоритет іншим.

Зниження пристрою NPMЗниження пристрою NPM

Встановлення умов оповіщення

Ключовою здатністю агентів SNMP є їх здатність переосмислювати їх пасивний режим звітності та надсилати повідомлення “пастки”, коли між запитами інформації від контролера відбуваються зміни статусу. Монітор ефективності роботи мережі відображає ці сповіщення негайно на інформаційній панелі. Загальні статуси мережі можна встановити як індивідуальні сповіщення. Легко встановити ліміти політики, щоб створити попередження про те, що не повідомляються лише про сеанси лову SNMP. Ця можливість також дозволяє відфільтрувати некритичні або світні сповіщення про зміну статусу, щоб запобігти витісненню справді критичних несправностей повідомленнями про технічне обслуговування, такими як попередження про низький тонер принтера..

Сповіщення про НПМ - декілька умовСповіщення про НПМ – декілька умов

Обробка попереджень може бути відфільтрована та поетапна, щоб некритичні сповіщення могли переходити до файлів журналу. Однак це не означає, що відносно незначні попередження нехтують, оскільки Ви можете вказати комбінацію умов, яка перетвориться на серйозну проблему. Приладова панель дає можливість запускати зовнішні програми, коли виникають певні умови оповіщення. Ви також можете призначити акаунти електронної пошти, які повинні отримувати сповіщення про подані сповіщення, а також можна надсилати SMS-повідомлення. Ці можливості дозволяють автоматизувати деякі відповіді, а також пряма інформація тим, хто відповідає за конкретні пристрої. Таким чином, якщо у вас є угода про обслуговування з стороною стороною, ви можете отримати сповіщення про несправність обладнання, надіслане прямо на службу довідки цієї компанії, заощадивши час переходу дзвінків і очікування в черзі.

Аналіз ефективності

Інформація про можливі збої до їх виникнення – це, мабуть, та послуга, яку ви шукаєте в пакеті мережного монітора. Однак монітор продуктивності мережі SolarWinds піде на крок далі підтримка усунення несправностей та ваших зусиль для запобігання відмов системи. Деякі мережеві інструменти можуть допомогти вам визначити певне джерело потенційно важливої ​​інформації, а не інші. Збір даних для аналізу з різних мережевих вузлів може бути складним. Часто доводиться вдаватися до імпорту даних у електронну таблицю, щоб спробувати отримати більш чітке уявлення про вплив статусу та пошкодження збитків..

Деталі вузла NPM Вітальна статистика Core

Особливості аналізу продуктивності мережевого монітора продуктивності дозволяють збирати дані з різних вузлів і бачити різні типи даних поряд з собою. Функція перетягування дозволяє збирати звіти про ефективність, щоб побачити їх поруч, спостереження або живих, або історичних даних. Графічні віджети графіків відображення діаграм дозволяють легко відстежувати вплив продуктивності, коли вирівнюєте цільові джерела даних за загальною шкалою часу. Результати аналізу можна повернути на монітор, оскільки ви зможете вдосконалити свою політику сповіщень про стан, як тільки ви отримаєте кращу інформацію про ефективність.

Звітування та обмін даними

Функції аналізу та візуалізації даних приладної панелі SolarWinds NPM є чудовим інструментом для виявлення проблем продуктивності. Системи звітності системи дозволяють робити знімки живих даних, сукупні джерела та відображати аналіз історичних даних.

Звіт про ухвалення угоди про угоди про підсумковий рівень

Цей вихід може бути наданий у форматі, що розподіляється, що дозволяє проілюструвати досягнення цілей, звітувати про результати роботи команди та перевіряти цілі за умовами домовленості у угоді.. Модуль під назвою PerfStack генерує URL-адресу ваших зібраних даних, яку ви можете надіслати електронною поштою зацікавленим сторонам для сприяння обговоренню та співпраці.

Підтримка багатьох постачальників

Ймовірність полягає в тому, що ваше мережеве обладнання було виготовлено декількома різними постачальниками. Універсальність структури SNMP, що використовується мережевим монітором продуктивності, долає проблему несумісності програмного забезпечення.

NPM-мережа для багатьох постачальників

Хоча програмне забезпечення для моніторингу та інформаційну панель можна встановити лише в Windows, тип операційної системи або вбудованого програмного забезпечення пристроїв, які ви хочете контролювати, не враховуватиметься. Монітор може спілкуватися з агентами SNMP незалежно від того, яка операційна система підтримує ваші пристрої.

7. Бездротове опитування

NPM SolarWinds не обмежується моніторингом локальних мереж. Система також розширює свої можливості на бездротові мережі та гібридні системи. Монітор здатний перевірити силу сигналу, і він може виявити мертві зони. Інформаційна панель включає в себе чудову візуалізацію, яка показує слід сигналу вашого Wi-Fi обладнання. Ця інформація дозволить планувати фізичне розташування маршрутизаторів та ретрансляторів.

Інтегроване бездротове опитування NPM

Бездротові функції мережевого монітора продуктивності – справжній бонус, оскільки він може виявляти шахрайські пристрої в мережі. Це важлива функція захисту мережі, яка спростить дозволити персоналу використовувати власні пристрої на роботі. Середовище BYOD вимагає застосування різноманітних політик для обліку різних типів пристроїв та доступу до групи користувачів. NPM SolarWinds включає ці можливості.

Моніторинг віртуального середовища

Елемент віртуалізації NPM

Якщо ви запускаєте віртуалізацію, вони будуть включені до покриття “Монітор продуктивності мережі”. Розділ на інформаційній панелі присвячений віртуальному середовищу, і він навіть пошириться на хмарні сервіси та включить їх у процес виявлення мережі..

Аналіз шляху мережі NetPath з NPM

The Функція аналізу мережевого шляху NetPath SolarWinds NPM надає візуальне зображення топології мережі. Вам не потрібно встановлювати цей макет на приладовій панелі, оскільки він збирається автоматично під час фази відкриття мережі. На мережевій карті відображаються обсяги трафіку за посиланням та на цілі шляхи. Карта мережі включає віртуальне середовище і навіть слідкує за потоками даних через Інтернет для показу маршрутів доступу до хмарних служб. Це відбувається тому NetPath включає елемент Traceroute, який допомагає у вирішенні проблем із затримками трафіку.

Діаграма NetPathNetPath – аналіз мережевого шляху

Потокові потоки можуть контролюватися користувачем, програмою, протоколом або пристроєм. Мережеві карти допоможуть вам виділити вузькі місця та збої у вашій мережі. За допомогою цієї інформації ви можете краще розподілити завдання з вирішення проблем серед фахівців-членів команди та постачальників послуг.

Які системні вимоги?

Пам’ятайте, що Програмне забезпечення SolarWinds NPM можна встановити лише в Windows. Пакет створює два сервіси, це сервер додатків і сервер баз даних. Ці дві деталі неможливо встановити на одній машині. Вимоги до обладнання до системи зростають із підвищенням можливостей моніторингу елементів. Тобто для запуску потрібен більш потужний комп’ютер NPM SL2000 ніж вам потрібно бігти NPM SL100.

Тобі потрібно Windows Server 2012 або Windows Server 2016 для обох елементів системи. Необхідно базувати ваше середовище бази даних Microsoft SQL Server 2012, 2014 рік, або 2016 рік.

Комп’ютер, на якому потрібно запустити монітор, на потреби принаймні чотирьохядерний процесор з тактовою частотою 2,5 ГГц. Для версії SLX ця швидкість повинна бути не менше 3 ГГц. Комп’ютер, на якому розміщена база даних, також повинен мати Quad Core Processor, але потребує швидкості не менше 3 ГГц навіть для NPM SL100.

Пам’ять, яка вам потрібна для моніторного програмного забезпечення, що розміщує комп’ютер, і хоста для бази даних, показана нижче для кожної версії мережевого монітора.

RAMDatabase сервер оперативної пам’яті сервера PlanApplication
NPM SL100  6-8 ГБ8 Гб
NPM SL2506-8 ГБ8 Гб
NPM SL5008-10 ГБ10 Гб
NPM SL200010-16 ГБ10-64 ГБ
NPM SLX18-32 ГБ64-128 ГБ

У всіх випадках вам потрібні два жорсткі диски 146 Гб 15 Кб. Ваша мережна карта повинна бути не менше 1 Гбіт.

Підсумок

Хоча вас може спокусити спробувати Монітор ефективності мережі для невеликої мережі, його функціональність краще підходить для середніх та великих систем. Його додаткові функції та візуалізації дійсно підвищать продуктивність адміністрації та стабільність мережі для великих та складних мереж.

Є кілька дуже приємних додаткових функцій з монітором продуктивності мережі SolarWinds, яких ви зазвичай не очікували від цієї категорії програмного забезпечення для моніторингу мережі. До них відносяться можливість встановити індивідуальні умови оповіщення з комбінованих мережевих джерел даних, тож ви не просто записуєте статуси окремих пристроїв. Модуль NetPath – це ще одна приємна утиліта, яка розширює можливості усунення несправностей Монітор продуктивності мережі виходить на територію аналізатора пропускної здатності. Можливість відстежувати віртуальне середовище, бездротові мережі та маршрути Інтернету додає до функцій моніторингу локальної мережі для створення справді глобальна служба моніторингу це буде дуже добре працювати для гібридних і складних мережевих топологій.

Напевно, найскладнішою частиною процесу замовлення є розробка того, скільки елементів містить ваша мережа. Однак ви можете змусити систему працювати з цим номером, оскільки SolarWinds пропонує 30-денну безкоштовну пробну версію мережевого монітора а пункт меню на інформаційній панелі дає вам кількість елементів.

Монітор ефективності роботи мережі – це найкращий пакет мережевого менеджера. Безперечно, всі ці чудові особливості мають ціну, і саме тому вам дійсно потрібно взяти програмне забезпечення для прокрутки на безкоштовній пробній версії, перш ніж здійснити покупку.

Якщо ви виявите, що ви дійсно не могли жити без усіх можливостей цього пакета, коли закінчується пробна версія, тоді цінність цілком виправдана. Якщо ви не використовуєте багато додаткових функцій Network Performance Monitor під час безкоштовної пробної версії, можливо, ви можете керувати своєю мережею зі значно меншою системою. Так чи інакше, безкоштовна пробна версія стане важливим кроком у вашому процесі прийняття рішень.

SolarWinds NPMЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me