Огляд мережевого монітора PRTG

Огляд мережевого монітора PRTG


Незалежно від того, чи є ви давним прихильником свіжого підходу PRTG до моніторингу мережі чи ні, безперечно, Paessler PRTG Network Monitor підготував один із найповніших досвіду моніторингу на сьогоднішній день. Існує небагато інструментів, які забезпечують поєднання наочності, простоти використання та масштабованості, які робить ця програма. У цьому огляді PRTG Network Monitor ми розглянемо, чим цей продукт виділяється з натовпу.

PRTG Network Monitor суміші автовідкриття, моніторинг мережі, NetFlow аналіз, хмарний моніторинг, Моніторинг VMware, і моніторинг баз даних в один пакет. Це не те, що пропонувати PRTG Network Monitor пропонує майже кожне середовище моніторингу, яке ви, можливо, захочете У цій статті ми розглянемо, що саме PRTG Network Monitor може запропонувати.

Особливість
Опис
АвтовідкриттяАвтоматичне виявлення за діапазоном IP
Моніторинг мережіВикористовує SNMP, WMI та NetFlow
Аналіз NetFlowNetFlow, sFlow, jFlow та IPFIX
СповіщенняЕлектронна пошта, SMS, натискання сповіщень через Windows, Android та IOS та власні сценарії сповіщень
ЗвітиЗвіти з розкладом, доступні в HTML, PDF, CSV та XML
Моніторинг хмариМоніторинг Amazon CloudWatch, моніторинг поштового сервера, моніторинг Microsoft OneDrive, моніторинг Dropbox, моніторинг Google Analytics та моніторинг Google Drive
Моніторинг VMWareДатчик віртуальної машини VMware, датчик апаратного забезпечення VMWare хоста, датчик статусу апаратного забезпечення VMWare, датчик зберігання даних VMWare і датчик продуктивності хоста VMWare
ЦіноутворенняДивіться таблицю цін нижче

Якщо ви хочете виконати налаштування та наведені нижче дії, ви можете завантажити повністю робочу 30-денну безкоштовну пробну версію.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Налаштування

Скріншот мережевого монітора PRTG

Процес налаштування буде першою взаємодією з вами PRTG Network Monitor. На щастя, процес налаштування не займе багато часу, щоб завершити. PRTG Network Monitor має один основний сервер, який подається зондами, розташованими по всій мережі. Одним з найкращих елементів налаштування є те, що вам не доведеться налаштовувати пристрої вручну, оскільки це є автовідкриття особливість (про це детальніше йдеться в наступному розділі).

Все, що вам потрібно, – це облікові дані для кожного пристрою та параметри SNMP. Це означає, що ви можете працювати і працювати далі PRTG Network Monitor відносно оперативно і безболісно.

Автовідкриття

Автовідкриття

Хоча процес налаштування є відносно простим, те, що дійсно запечатує угоду щодо швидкого розгортання треку, – це автовідкриття. За допомогою автовідкриття, PRTG Network Monitor може сканувати вашу мережу через IP-діапазон. Коли він знайде пристрій, він автоматично додається у ваше середовище моніторингу. Перевагою цього є те, що вам не потрібно вручну налаштовувати пристрої у вашій мережі.

Панель приладів

Знімок панелі інструментів PRTG NM

Інформаційна панель є однією з, якщо не найважливішою частиною продукту мережевого моніторингу. На незайманій інформаційній панелі ви будете проводити 99% своєї моніторингової діяльності. Загалом PRTG Network Monitor робить час, проведений на приладовій панелі, приємним досвідом. На інформаційній панелі відображаються всі ваші дані про використання в реальному часі.

Як ви бачите на зображенні вище, приладова панель поєднує в собі поєднання дисплеїв для перегляду ваших даних. У верхньому правому куті екрана ви бачите нові тривоги, записи журналу, критичні пристрої, попереджувальні пристрої, і всі до пристроїв. Кожен із них кольоровий, щоб побачити їх легше. Ці кольори також використовуються на головному екрані для позначення стану здоров’я кожного пристрою. Червоний колір означає, що пристрій знаходиться в критичному стані і потребує негайної уваги.

Один з найбільш знакових дисплеїв, запропонованих в PRTG Network Monitor це його перегляд Карт. Перший раз, коли ви його використовуєте, редактор карт може бути дещо складним, якщо ви не знаєте HTML. Однак, як тільки ви повісите його, ви можете створити карти з декількома шарами для перегляду підключених пристроїв. The PRTG карта видно на малюнку нижче зліва:

Знімок екрана PRTG

Моніторинг мережі (можливість втрати пакетів)

Скріншот датчика снігового пакету пакетного монітора PRTG

Якщо ви користуєтеся інструментом моніторингу мережі, безперечно, досвід роботи з моніторингу мережі на платформі є першорядним для того, щоб можна було ефективно контролювати вашу мережу. Це зводиться до того, щоб мати інструменти для моніторингу вашої мережі так само, як і видимість самої програми.

Однак це область, де PRTG Network Monitor перевершує. PRTG використовує комбінацію SNMP, NetFlow, і WMI щоб перевірити стан здоров’я вашої інфраструктури та контролювати пропускну здатність мережі. Вони надають базові можливості, які є безцінними при моніторингу вашої мережі як в цілому, так і для вирішення більш конкретних питань, таких як втрата пакету.

Втрата пакету це те, де дані втрачаються під час транзиту через перерву в роботі або несправність. PRTG Network Monitor допомагає вирішити втрату пакету, надаючи всі інструменти, необхідні для усунення проблеми. Незалежно від того, чи відбувається втрата пакету внаслідок обмеження пропускної здатності або апаратних проблем, ви зможете дуже швидко повідомити, чи є проблема.

Ключові датчики, як Датчик Sniffer Packet, Cisco IP SLA датчик, і QoS Датчик в одну сторону всі вони дозволяють переглядати ефективність вашої мережі. Наприклад, Датчик Sniffer Packet дозволяє вам перегляд живих та історичних даних мережі за допомогою циферблатів та кругових діаграм. За лічені секунди ви зможете побачити, чи є під рукою якісь проблеми. Ви можете підняти кругові діаграми відображення даних типу Топ-розмовники, Верхні з’єднання, і Протоколи вирізати погоню і побачити все, що потрібно для вдосконалення.

Дивись також:
Кінцевий посібник з втрати пакетів
SNMP пояснив

Аналіз NetFlow

Аналіз NetFlow – ще одна особливість, де PRTG Network Monitor виконує добре. PRTG Network Monitor може використовуватися для контролю як пропускної здатності вашої мережі, так і трафіку. Це дозволяє вести моніторинг життєво важливої ​​якості обслуговування та бачити, чи потрібно вам підвищувати масштаб свого Інтернет-сервісу. Окрім того, що сумісний із NetFlow, sFlow, jFlow, і IPFIX, PRTG Network Monitor також пропонує користувачам ряд додаткових NetFlow датчики. Вони перелічені нижче:

 • Датчики NetFlow V5
 • Датчики NetFlow V9
 • Датчики IPFIX

Кожен із них надає вам специфічне середовище моніторингу, щоб ви могли взяти мікроскоп до себе NetFlow аналіз діяльності. Наприклад, NetFlow V5 Датчик показує дані з пристроїв, сумісних із NetFlow. За допомогою датчика ви можете переглядати типи трафіку IRC, МЕТА, FTP / P2P, DHCP, DNS, Посвідчення особи, ICMP, SNMP, ІМАП, POP3, SMTP, NetBios, RDP, SSH, Telnet, VNC, HTTP, HTTPS, UDP, і TCP. Як бачите, це здоровий діапазон типів трафіку, з яким ви можете працювати лише через цей датчик.

Сповіщення

Сповіщення PRTG Network Monitor

Сповіщення – одна з тих особливостей, яка стала необхідністю для великих мереж. Минули дні ручного моніторингу, і оповіщення стають одним із найпоширеніших способів автоматизації процесу моніторингу. З PRTG Network Monitor ви можете вибрати отримання сповіщень, коли у вашій мережі чи пристрої виявлено проблемну чи незвичну поведінку.

PRTG Network Monitor має не лише основи у вигляді повідомлення електронною поштою та SMS але також дозволяє отримувати push-сповіщення. Тож якщо ви завантажите Додаток PRTG для Windows, iOS, або Android телефон, то ви можете отримувати сповіщення прямо на ваш телефон. Ці програми доступні безкоштовно, тому вам не потрібно платити жодних додаткових коштів, щоб користуватися ними.

Варто згадати це Система сповіщень мережевого монітора PRTG також використовує API чим ви можете писати спеціальні сценарії сповіщень. Це дозволяє визначити, яку інформацію ви бачите, коли ви вперше відповісте на нове питання мережі. Це неоціненно, тому що ви можете відповідати на проблеми ефективності з потрібною інформацією, яка допоможе вам.

Звіти

Під час моніторингу активної мережі трапляється багато випадків, коли вам потрібно буде сповільнити роботу, щоб знайти більш конкретні тенденції. Генерування звітів – це ідеальний спосіб зробити це. За допомогою звіту ви можете створити документ, який дозволяє вам (та іншим членам вашої команди) уважніше стежити за вашою мережею. На PRTG Network Monitor ви можете генерувати історичні звіти протягом вибраного періоду часу. Ви можете вибирати між моніторингом день, місяць або цілий рік (ви також можете відстежувати кілька днів, якщо потрібно).

Звіти формуються в HTML, PDF, CSV, і XML. Ви також можете запланувати створення звітів, коли захочете. Незалежно від того, вибираєте щоденні або щомісячні звіти, вам не потрібно вручну запитувати звіт щоразу, коли вам потрібен. Однак навіть процес звітування вручну простий, оскільки можна відкрити сторінку Звіти, відкрити помічника та додати новий звіт.

Моніторинг хмари

Оскільки сучасні налаштування мережі стають все складнішими, хмарний моніторинг – це те, що стало набагато важливішим для різних організацій. PRTG Network Monitor пам’ятає про це та надав ряд функцій, призначених для допомоги користувачам, які намагаються контролювати середовища, керовані хмарою. З коробки, PRTG Network Monitor пропозиції Моніторинг хмарних годин Amazon, Моніторинг поштового сервера, Моніторинг Microsoft OneDrive, Моніторинг Dropbox, Моніторинг Google Analytics, і Моніторинг на Диску Google.

Коли справа доходить до визначення часу реакції хмарні послуги, ви можете використовувати Датчик хмарного HTTP PRTG. З PRTG Cloud HTTP Датчик ви можете використовувати PRTG мережева хмара, щоб побачити, як швидко реагує ваша служба. The PRTG хмару можна знайти в США, Європі та Азії. Поширена географія Росії Датчик хмарного HTTP PRTG означає, що він охоплює більшість хмарних сервісів у всьому світі.

Крім того, ви можете використовувати Датчик хмарного пінгу до монітор то Ping часів вашого сервера. Їх можна знайти в Токіо, Ірландії, Північній Вірджинії та Орегоні. Незважаючи на те, що географічне розповсюдження не має такого широкого діапазону, як HTTP-сенсор, воно добре доповнює наявне покриття.

Моніторинг Amazon CloudWatch

Монітор Amazon CloudWatch EBS PRTG NEtwork

Варто також глибше заглянути Моніторинг Amazon CloudWatch як PRTG Network Monitor пропонує ряд датчиків CloudWatch, які неймовірно корисні. На зображенні вище ви можете побачити Датчик AmaBS CloudWatch EBS показ. Ми перерахували Монітор PRTG NetworkДатчики CloudWatch нижче:

Датчик хмарних годин Amazon
Призначення
Amazon CloudWatch EBSМоніторить ефективність магазину еластичних книг Amazon
Amazon CloudWatch EC2Моніторить ефективність обчислювальної хмари Amazon Elastic
Amazon CloudWatch ElastiCacheМоніторить ефективність хмарного сервісу Amazon ElastiCache
Amazon CloudWatch ELBМоніторить ефективність служби балансування навантажень Amazon Elastic
Amazon CloudWatch RDSМоніторить ефективність служби реляційних баз даних Amazon
Amazon CloudWatch SNSСтежить за роботою служби Amazon Simple Notification Service
Amazon CloudWatch SQSСтежить за роботою служби Amazon Simple Queue

Моніторинг VMWare

Не менш важливим, ніж хмарні сервіси, є те, що є Моніторинг VMware. Зростання віртуальних машин у корпоративних мережах яскраво виражене, і це тенденція, для якої PRTG вважає за потрібне надавати підтримку. Якщо ви використовуєте віртуальне середовище, яке ви можете використовувати PRTG Network Monitor контролювати такі ключові показники, як використання пам’яті, ЦП, і швидкість диска. Іншими словами, ви можете бачити, як працює віртуальна послуга без необхідності пошуку багатьох варіантів.

Нижче ми представили таблицю конкретних датчиків моніторингу VMWare:

Датчик
Призначення
Датчик віртуальної машини VMWareВикористовує простий протокол доступу до об’єктів (SOAP) для моніторингу віртуальної машини
VMWare Датчик обладнання для господаряВідстежує продуктивність сервера ESX / ESXi.
Датчик стану апаратного забезпечення VMWareМоніторить працездатність вашої хост-системи.
Датчик зберігання даних VMWareМоніторить використання жорсткого диска та стан зберігання даних
VMWare Датчик продуктивності хостаВідстежує хост-сервер за допомогою SOAP

Моніторинг баз даних

PRTG Network Monitor також є свої функції моніторингу баз даних, які дозволяють відстежувати популярні бази даних, як-от Microsoft SQL, Oracle SQL, MySQL, і Postgre SQL. Досвід моніторингу баз даних, який надає компанія PRTG Network Monitor був розроблений з метою мінімізації часу запитів та повернення. Це означає, що у вас постійно оновлюється перегляд вашої бази даних.

Сигналізація також дуже корисна, оскільки повідомляє вас у випадку помилки або в базі даних обмежено дисковий простір або пам’ять. Це дозволяє негайно вжити заходів щодо конкретної проблеми, а не проводити подальшу діагностику.

Однак, що насправді робить Моніторинг баз даних PRTG Network Monitor чудово, є його попередньо визначеними датчиками. Існує над 200 датчиків моніторингу баз даних для найбільш відомих постачальників на ринку. Такі імена, як Microsoft, Oracle та IBM покриті власними датчиками PRTG Network Monitor. Це означає, що ви готові розпочати моніторинг різноманітних баз даних прямо з вікна, не запускаючи складні конфігурації.

Безпека

Хоча спеціально не розроблено для безпеки, варто це зазначити PRTG Network Monitor має своє рішення кластерного відмови. Це означає, що якщо центральний вузол кластера опускається, то послугу переймає інший вузол. Вигадлива фраза для цього є моніторинг толерантного відмови. Якщо ви придбали локальну ліцензію мережі PRTG Network, тоді одна помилка кластера включена за замовчуванням.

Ще один спосіб PRTG Network Monitor підтримує мережеву безпеку завдяки можливостям моніторингу брандмауера. PRTG Network Monitor аналізує ваш мережевий трафік та надсилає вам сповіщення, якщо стан вашого брандмауера змінюється. Це означає, що якщо ваш брандмауер вимкнеться без попередження, вам буде повідомлено негайно, щоб ви могли швидко вжити заходів.

На практиці це допомагає вам залишатися в Інтернеті, оскільки це дає можливість швидко реагувати, якщо ваша система була порушена. Без цього ваша система залишиться беззахисною перед зовнішніми загрозами, без брандмауера. Ви також можете бачити інші корисні дані, такі як найчастіше використовувані з’єднання, найактивніші відправники та найчастіше використовувані протоколи NetFlow щоб побачити, чи відбувається якась незвичайна діяльність.

Ціноутворення

Гнучка структура цін PRTG є однією з причин, чому він став продуктом, що виділяється. Структура цін варіюється за датчиками і підходить як для малих, так і для великих організацій. Структура цін показана нижче:

ДатчикиЦіна
100Безкоштовно
5001600 доларів (2553 фунтів)
10002850 доларів США (2232 фунтів)
25005950 доларів США (4661)
500010 500 доларів США (8 226 фунтів)
Необмежений14 500 доларів США (11 366 фунтів)

Як бачите, існує безкоштовна версія, яка виступає зручним кроком для невеликих компаній. Він пропонує можливість спробувати програму, не беручи на себе зобов’язання фінансово взяти участь у більшій покупці. Перша платна версія також пропонує конкурентоспроможну ціну в розмірі 1600 доларів (1,253 фунта), що значно нижче, ніж у багатьох інших найвищих продуктів моніторингу мережі.

З іншого боку, навіть найбільші організації підтримують видання XL1 PRTG Network Monitor який пропонує необмежену кількість датчиків за 14500 доларів (11 366 фунтів). Хоча більшості організацій це не буде потрібно, це добре, що немає можливості контролю.

Вердикт перегляду мережевого монітора PRTG: Вірте шуму

PRTG Network Monitor це продукт, який несе багато розпізнавання імен і повністю відповідає обходу, який його оточує. Він пропонує одну з найбільш економічно вигідних, масштабованих та універсальних систем моніторингу мережі, доступних на ринку. Від простого процесу налаштування та автоматичного виявлення до планування звітів, PRTG Network Monitor пропонує досвід моніторингу, який навіть новачки можуть отримати найбільше.

Перегляд даних про використання вашої мережі через інформаційну панель дуже легко зробити користувацький інтерфейс є PRTG Network Monitor – найпереконливіша функція. Незалежно від того, чи стежите ви за пропускною здатністю мережі, хмарними службами або технологією VMware, процес майже однаковий. Результатом цього є досвід моніторингу мережі, який забезпечує настільки ж сильний досвід у розподілених обчислювальних середовищах, як і у традиційних мережевих середовищах.

Незалежно від того, чи є ви МСП, який шукає ваш перший інструмент моніторингу мережі, або багатонаціональний, який шукає інструмент, що забезпечує масштабованість, PRTG Network Monitor – продукт для вас. Вам буде важко знайти рішення, яке забезпечує різноманітні функціональні можливості цього продукту за кращу ціну. Якщо ви хочете спробувати Монітор мережі PRTG Paessler радимо завантажити безкоштовну пробну версію перед покупкою.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map