Microsoft Access: це все ще актуально?

Microsoft Office 29 років – він був запущений у листопаді 1990 р. Не так багато програмних пакетів користуються такою довговічністю. Однак пакет Microsoft не залишався таким же протягом багатьох років. Деякі елементи додаються, а інші опускаються. Один із компонентів набору продуктивності, який все ще є, є Microsoft Access.

Доступ дебютував у 1992 році. Майкрософт протягом багатьох років намагався створити СУБД настільних ПК і швидко відстежував процес розробки, купуючи одного з лідерів ринку, FoxPro. Хоча Microsoft продовжувала продавати та розробляти FoxPro, вона змогла вибрати частину коду та послуг свого нового придбання для того, щоб розпочати власний проект бази даних. Переливання пройшло успішно.

Доступ їхав на успіх Windows. Основні суперники пакету не помітили зростання цієї операційної системи і не випустили версії Windows досить швидко. Microsoft також вбила FoxPro, щоб звільнити місце на ринку доступу. Успіх цього інструмента збільшився, коли він був включений до Microsoft Office у 1995 році. Потім цей інструмент став частиною еволюційного конвеєра Microsoft Office з вимогою регулярно ремонтуватися в синхронізації з розробкою інших компонентів Office..

Розгортання Microsoft Access

Одна з проблем Microsoft Access полягає в тому, що він має власний формат файлів, несумісний з будь-якою іншою системою. У той час як Microsoft прийняла сумісну для OpenDocument Format сумісну XML структуру файлів для Excel і Word, вона залишила стару файлову структуру Access. Формати файлів .docx і .xmlx Word та Excel стали універсальним межею каменів типів файлів у відповідних полях застосувань. Однак формат .accdb, який використовується Access, ніколи не заважав уяві громадськості та інших розробників конкурентних пакетів продуктивності не були зацікавлені у створенні сумісності файлів Access у своїх додатках для настільних баз даних.

Поширене використання Microsoft Access полягає в тому, щоб зберегти його як передумови для більш успішних комерційних СУБД. Наприклад, Access може приєднуватися до бази даних Oracle, тому програми, написані в Access, можуть підключатися до даних, що зберігаються в базі даних Oracle. Доступ також може підтримуватися для SQL Server та Sybase. Однак таке перестановка додатку Access трохи нагадує період напіввиведення. Це остання інстанція для Access, яка виступає шкірою для більш успішних RDBMS?

Оскільки попит на навички програмування Access зменшується, все менше програмістів намагаються вивчати систему. Це починає цикл занепаду, коли відсутність наявного пулу навичок розробника відштовхує менеджерів проектів від використання середовища для розробки нового продукту. Отже, дефіцит програмістів створює дефіцит проектів цією мовою, а відсутність попиту на ці навички робить оволодіння цією мовою поганим кроком у кар’єрі. Таким чином, набір навичок скорочується далі і цикл спаду триває. Microsoft Access може слідувати COBOL, FoxPro та SQLBase по шляху до забуття.

Доступ виходить витончено

Майкрософт не міг не помітити, що метеоричне падіння доступу з висоти як найпоширенішої системи баз даних настільних ПК у 2011 році стало незручною у 2017 році. Компанія оголосила в листопаді 2017 року, що наближається до 25-річчя програми, що він мав намір звільнити Microsoft Access зі свого Інтернет-пакета продуктивності.

Офіційна дата відключення для Access Web Apps та веб-баз даних в Office 365 була визначена на квітень 2018 року. Незважаючи на вилучення доступу зі свого набору продуктивності в Інтернеті, Microsoft продовжувала розробляти програмне забезпечення для настільних ПК, випустивши Access 2019 у вересні 2018 року в рамках Office 2019.

Отже, ось воно, ще в кінцівці. Майбутнє комерційного програмного забезпечення полягає у хмарі, і це знають нові програмисти. Видалення доступу з версії програмного забезпечення Microsoft Office для Microsoft Office відчужувало всіх прихильників спільноти програмістів. Це кар’єрний вбивця.

Затяжна мета Access полягає в ринку самобудування. Однак, який оператор малого бізнесу збирається заважати створювати базу даних контактів у Access або налаштовувати форму рахунків-фактур, коли в Інтернеті є багато готових генераторів рахунків? Хто збирається створити базу даних рецептів для кухні, коли безліч веб-сайтів для приготування їжі вже роблять такі рецепти в будь-який час за потребою?

Альтернативи доступу до Microsoft

Подумайте про ситуацію, коли комусь все-таки потрібно використовувати Access, і так само швидко ви можете придумати кращу альтернативу, яка вже є. Якщо ви не можете, ми створили короткий список альтернатив Microsoft Access.

1. Похідні OpenOffice

OpenOffice представив серйозну проблему для Microsoft Office. Він містив усі елементи, які хотів від Microsoft Office, але був безкоштовним. Майкрософт вирішив це, і, зрештою, безкоштовна OpenOffice не змогла забезпечити достатньо інвестицій, щоб оновити її в курсі. Помилки в системі врешті-решт зробили це ризиком для безпеки і безкоштовна альтернатива Office засохла.

OpenOffice існує і сьогодні, хоча, як проект з відкритим кодом, його код був доступний, і багато людей зробили власні версії. У більшості випадків «вилки» OpenOffice використовували однакові назви компонентів для окремих програм у наборі. Еквівалент OpenOffice Access називається Base. Base має власний формат файлу – .odb – і він не в змозі відкривати .accdb файли, створені в Access. База не краща за Access, за винятком того, що вона безкоштовна. Є ще версії OpenOffice, доступні безкоштовно.

Apache OpenOffice

Apache OpenOffice

Оригінал OpenOffice вийшов на Apache Foundation. Фонд спочатку отримав деяку підтримку від IBM, яка позичила проект команді розробників, яка переписала його на те саме, і IBM Lotus Symphony. З моменту виходу компанії IBM проект збився. База все ще є компонентом Apache OpenOffice, і вона абсолютно безкоштовна у використанні.

LibreOffice

LibreOffice

LibreOffice є клоном OpenOffice і виявився більш успішним. Набір включає Base, що є хорошою безкоштовною альтернативою Microsoft Access. Він має версії для Windows, Mac OS, Linux та Android.

OxygenOffice Professional

OxygenOffice

OxygenOffice Professional – ще один вільний клон з відкритим кодом OpenOffice. Він включає Base, і його можна встановити на Windows та Linux.

2. Google Форми

Google Форми

Google G -Suite є дуже сильним конкурентом для Office 365. Безкоштовну версію просто називають Google Docs, хоча вона містить більше, ніж однойменний текстовий процесор. Google Форми є частиною набору. Ви можете використовувати Google Forms для створення екранів введення даних та запитів даних, а також використовувати Google Таблиці (електронну таблицю) в якості резервної бази даних.

Інтерфейс Google Forms дуже простий у використанні, і кожен може створити невелику програму бази даних без будь-яких технічних знань. Перегляньте це відео на YouTube про те, як створити базу даних за допомогою інструментів Google.

3. Калігра Офіс

Каллігра офіс

KDE виробляє Calligra Office, проект з відкритим кодом, який є безкоштовним у використанні. Система баз даних у Calligra Office називається Kexi. Він використовує формат OpenDocument, .odb як власний тип файлу. Calligra Office встановлюється в Windows, Mac OS, Linux та BSD Unix.

4. Зохо Творець

Зохо Творець

Zoho Creator – це онлайн система управління базами даних. Він неймовірно простий у використанні та має дуже привабливу панель приладів. Додаток розміщено та містить місце для зберігання даних, які ви збираєте через нові екрани. Це професійне рішення, тому воно не є безкоштовним. Послуга стягується за передплату і доступна в чотирьох рівнях плану. Система доступна для випробування без ризику під час 15-денної безкоштовної пробної версії.

5. Бульбашка

Пузир логотип

Bubble – хороша альтернатива для тих, хто використовує Access для інтерфейсу до інших СУБД. Це безкодовий інструмент розробки веб-сайтів, який включає можливість створення форм даних для введення даних та запитів. Компанія також пропонує послуги хостингу. Ви можете створити сайт або сторінку та розмістити їх на серверах Bubble, налаштувавши нові бази даних або посилання на існуючі бази даних.

Це платна послуга, але є безкоштовна версія. На вашій сторінці на безкоштовній бульбашці буде надруковано “Вбудований міхур”.

Залиште доступ позаду

Якщо у вас було депресії щодо відмови Microsoft Access, то, сподіваємось, цей огляд стану пакету та його альтернатив викликав певну приємність. Шлях до виходу з депресії доступу – це спробувати деякі інші системи баз даних.

Безкоштовні альтернативи у цьому списку показують, що ви не повинні платити за Access в першу чергу. Одна з проблем, з якою ви зіткнетеся, – це перенесення даних із формату .accdb. Однак ви можете експортувати дані у форматі CSV та імпортувати їх у нову базу даних, створену з будь-якою СУБД.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me