Кращий монітор пропускної здатності – безкоштовні інструменти для аналізу використання мережевого трафіку

Моніторинг пропускної здатності

Що таке моніторинг пропускної здатності і чому це важливо?

Моніторинг пропускної здатності – це практика вимірювання доступної пропускної здатності в локальній мережі (LAN) або широкосмуговій мережі (WAN).

Монітор пропускної здатності надасть інформацію в режимі реального часу про використання вашої мережі, щоб ви могли проактивно керувати будь-якими обмеженнями, але найголовніше визначити свинки пропускної здатності у вашій мережі, які можуть вказувати на інші проблеми, такі як вторгнення в мережу..

Нижче ми висвітлюємо кожен із наведених нижче інструментів, але якщо вам не вистачає часу та хочете отримати короткий підсумок, ось ось наш список найкращих інструментів контролю пропускної здатності:

  1. Монітор пропускної здатності в режимі реального часу SolarWinds (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ) – безкоштовний набір інструментів, який використовує NetFlow, J-Flow та sFlow для запису шаблонів трафіку та захоплення пакетів.
  2. Paessler PRTG Network Monitor (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) – Інструмент PRTG містить велику кількість датчиків, серед яких монітори NetFlow та sFlow.
  3. SoftPerfect NetWorx – Безкоштовно на 30 днів цей інструмент для Windows, Mac OS та Linux був би ідеальним для моніторингу невеликих мереж.
  4. ManageEngine Bandwidth Monitor – Ця частина набору інструментів контролю інфраструктури, ця утиліта використовує обмін повідомленнями NetFlow для вивчення мережевого трафіку.
  5. ntopng – За допомогою безкоштовного видання для спільноти цей монітор із відкритим кодом використовує nProbe для збору інформації про потоки трафіку.
  6. Що Золото Золото – Інструмент мережевого моніторингу, який встановлюється в Windows і може бути розширений спеціалізованим модулем аналізу мережевого трафіку.

Чому слід контролювати пропускну здатність Інтернету?

Якщо ви користуєтеся WAN з великою кількістю взаємодії між сайтами, якщо ви інтегруєте хмарні сервіси в свою ІТ-інфраструктуру, або якщо вашим головним відділом бізнесу є ваш веб-сайт, ваш моніторинг пропускної здатності повинен охоплювати продуктивність Інтернету, а також використання пропускної здатності мережі..

Ви, без сумніву, маєте план обслуговування з Інтернет-провайдером, щоб з’єднати ваш бізнес разом у всьому світі та спілкуватися з постачальниками та замовниками. Можливо, ви вибрали план, який не забезпечує вам достатню пропускну здатність. Ви дізнаєтеся про цю ситуацію лише тоді, коли будете стежити за спожитою пропускною здатністю на своїх інтернет-з’єднаннях.

Навіщо використовувати інструмент монітора мережевого трафіку?

Ваш Інтернет-провайдер обіцяє надати вам надійну мережу Інтернет певного обсягу; обрана мережева апаратна установка призначена для забезпечення певного рівня обслуговування у вашому об’єкті. Чи отримуєте ви очікувану пропускну здатність та доступність, або щось не вдається отримати? Чи несподіваний трафік споживає пропускну здатність, яку ви отримуєте?

Інструменти, що контролюють мережевий трафік і пропускну здатність, можуть використовувати різні технології. Хост може спостерігати всі пакети, що проходять через певний мережевий інтерфейс (тобто захоплення пакетів). Більшість керованих мережевих пристроїв – і хостів – підтримують SNMP, і тому їх можна запитувати, щоб отримати статистику продуктивності.

Моніторинг пропускної здатності фокусується на наявній ємності мережевого обладнання та обсязі тієї ємності, яка зайнята трафіком. Ви можете додатково розширити цю видимість, отримавши розподіл обсягів трафіку за додатком або за джерелом та пунктом призначення, щоб визначити, де перебувають реальні нахили пропускної здатності..

Статистика мережевого трафіку

Потрібно стежити за витратою пропускної здатності кожного посилання у вашій мережі, а не лише про загальну доступність пропускної здатності. Одне посилання може перевантажуватися, а інше зберігати запасну ємність. Додавання додаткової пропускної здатності для зменшення перевантаження на одній ланці може призвести до проходження додаткової пропускної здатності та перевантаження інших посилань. Це переповнене посилання може приховувати недостатність пропускної здатності в інших областях мережі.

Якщо ваші мережеві пристрої підтримують протокол моніторингу трафіку, наприклад NetFlow або sFlow, вони можуть публікувати дані про трафік у вашому інструменті моніторингу. Докладніше про ці технології дивіться у розділі «Вступ до аналізу трафіку» в «Кращі безкоштовні аналізатори та колектори NetFlow для Windows» та «NetFlow vs sFlow»: у чому різниця та що краще?

Інструменти контролю пропускної здатності мережі

Які інструменти контролю пропускної здатності мережі підходять саме вам? При проведенні порівняння інструментів мережевого моніторингу є кілька міркувань. Одним із факторів є те, які технології моніторингу підтримує встановлене обладнання (наприклад, чи підтримують вони SNMP? NetFlow? SFlow?). Один – це розмір і складність вашої мережі; простий інструмент, який ідеально підходить для невеликого офісу, є абсолютно неадекватним для великої складної мережі. Тут ми розглянемо найпопулярніші та багатофункціональні засоби вільного контролю пропускної здатності, які можуть надавати дані в реальному часі про використання мережі та пропускної здатності Інтернету..

Засоби моніторингу, що дозволяють виконувати тест пропускної здатності мережі на вимогу, надають аналітичні функції. Усунення проблем із пропускною здатністю неможливо без можливості збирання та зберігання мережевого трафіку.

Вимоги до моніторингу пропускної здатності

Вам потрібен інструмент, який може контролювати вашу мережу за вами, поки ви зайняті іншими завданнями. Щоб отримати такий рівень обслуговування від монітора пропускної здатності, переконайтеся, що ви вибрали інструмент, який може перевірити рівень трафіку, що наближається до вашої повної пропускної здатності, і надішле вам сповіщення. Звіти, які можна запланувати в усі години дня, також допоможуть вам стежити за використанням пропускної здатності 24/7.

Аналітичні функції інструментів допомагають планувати свої потреби в потужності як для задоволення поточного попиту, так і для врахування збільшення тренд-трафіку, а також для надання додаткових послуг за потреби.

Якщо ваш вибраний інструмент пропускної здатності може зберегти зібраний трафік у файл, відкрити файли та дані про трафік у переглядачі, ви можете почати спостерігати за схемами трафіку спостерігачів. Переглядачі, які включають можливості фільтрації, сортування та тегування, дозволять вам визначити джерела проблем із пропускною здатністю пропускної здатності. Аналітичні інструменти, які мають складні графічні зображення для даних та вичерпні формати звітності, дозволять вам повідомляти про проблеми та рішення зацікавленим сторонам вашої організації та приймати спільні рішення.

Найкращі монітори пропускної здатності

Ми врахували всі вищезазначені вимоги та склали рекомендації щодо програмного забезпечення, яке слід враховувати, коли ви знаходитесь на ринку для монітора пропускної здатності. На даний момент доступно багато чудових моніторів, але у вас не буде достатньо часу, щоб перевірити їх усі. Отже, ми написали цей посібник, щоб скоротити час, який вам доведеться витратити на дослідження нового програмного забезпечення для вашого підприємства.

1. Монітор пропускної здатності в режимі реального часу SolarWinds – БЕЗКОШТОВНА СКАЧАННЯ БУНДУ

SolarWinds складає набір продуктів, що надають комплексну підтримку для моніторингу та управління мережею. Їх аналізатор трафіку в режимі реального часу надає корисні дані про пропускну здатність пристроїв, що підтримують NetFlow; ми обговорювали цей інструмент у попередньому дописі про найкращі безкоштовні аналізатори та колектори NetFlow. Тут ми зупинимося на іншому безкоштовному інструменті від SolarWinds, моніторі пропускної здатності в режимі реального часу.

Монітор пропускної здатності в режимі реального часу SolarWinds працює в Windows. Він використовує SNMP для опитування кількох мережевих інтерфейсів у режимі реального часу для статистики їх трафіку та візуально відображає статус обраного інтерфейсу графічно.

SolarWinds RTBM: Список виявлених інтерфейсів, за якими можна контролювати

Малюнок 1: Список виявлених інтерфейсів, за якими можна контролювати

Після надання IP-адреси та параметрів SNMP для пристрою або хоста, Монітор пропускної здатності в режимі реального часу перераховує там інтерфейси та основні дані про них.

SolarWinds RTBM: Графічне відображення використання інтерфейсу

Малюнок 2: Графічне відображення використання інтерфейсу

Вибір одного з інтерфейсів забезпечує графічне відображення використання пропускної здатності на цьому інтерфейсі.

SolarWinds RTBM: Встановлення порогів оповіщення про використання інтерфейсу

Малюнок 3: Встановлення порогів оповіщення про використання інтерфейсу

Ви можете встановити порогові порогові рівні, щоб графік відображав попередження, коли використання перевищує вибрані межі.

Монітор пропускної здатності в режимі реального часу – це чудовий спосіб побачити, що відбувається на конкретних інтерфейсах, особливо для пристроїв, які не підтримують NetFlow (або sFlow). Аналізатор трафіку в режимі реального часу SolarWinds може збирати трафік за допомогою розмови, програми, домену, кінцевої точки та протоколу; Монітор пропускної здатності працює з більш основних показників, тому не може цього робити. Але якщо у вас є пристрої, які не підтримують протоколи контролю потоку трафіку, Монітор пропускної здатності в реальному часі є важливим інструментом.

ДВІ БЕЗКОШТОВНІ ІНСТРУМЕНТИ: Отримайте обидва безкоштовні інструменти від SolarWinds в наборі моніторингу пропускної здатності.

Ви також можете отримати обидва ці безкоштовні інструменти від SolarWinds у наборі моніторингу пропускної здатності.

Інший варіант моніторингу пропускної здатності, який пропонує SolarWinds, – це ipMonitor. Це не безкоштовний інструмент, але ви можете спробувати його на 14-денній безкоштовній пробній версії. Це спеціалізований інструмент, який відстежує мережі, сервери та додатки. Він постійно інформує вас про всі показники ефективності, включаючи доступність часу, якість обслуговування в Інтернеті та ємність мережі. Цей монітор працює на даних у режимі реального часу, включає сповіщення та функції звітування, і це допоможе вам усунути несправності системи, пов’язані з ємністю.

Якщо ви вирішили перейти до інструменту затрат, який може зростати з вашим бізнесом до сфери діяльності підприємства, Мережний аналізатор пропускної здатності мережі включає Монітор продуктивності мережі та аналізатор трафіку NetFlow; Докладніше про ці інструменти див. в огляді аналізатора трафіку SolarWinds NetFlow.

ВИБОР редактора

Потужний інструмент, який не лише відстежує та графікує декілька мережевих інтерфейсів у режимі реального часу, але ви також можете встановити порогові порогові рівні та сповіщення, особливо для пристроїв, які не підтримують NetFlow. У комплекті з безкоштовним мережевим аналізатором ви можете бачити трафік за допомогою розмови, програми, домену та кінцевої точки. Це також на 100% безкоштовно.

Завантажити: БЕЗКОШТОВНИЙ набір для контролю пропускної здатності від SolarWinds

Офіційний сайт: www.solarwinds.com/network-bandwidth-analyzer-pack/

ОС: Windows

2. Мережевий монітор Paessler PRTG (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)

Мережевий монітор Paessler PRTG – це рішення “включені батареї”, яке відстежує використання пропускної здатності, стан пристроїв у вашій мережі тощо. Безкоштовна версія обмежена 100 датчиками після першого місяця; оскільки датчик – це індивідуальний потік даних, для кожного пристрою зазвичай потрібно кілька датчиків.

Мережевий монітор PRTG працює на Windows. Він використовує SNMP, WMI, NetFlow, sFlow та обнюхування пакетів. Налаштування інструменту є дещо складним, але надаються майстер налаштування та відео з практичними вказівками.

PRTG Network Monitor: Перегляд топових дикторів, з'єднань, протоколів та іншого використання

Рисунок 11: Перегляд провідних дикторів, з’єднань, протоколів та інших можливостей використання

Безкоштовна версія мережевого монітора PRTG надає добре забезпечений набір інструментів для моніторингу невеликої мережі, завантажуйте безкоштовну пробну версію тут. Детальніше див. Найкращі безкоштовні аналізатори та колектори NetFlow для Windows.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію на Paessler.com

3. SoftPerfect NetWorx

Багато наборів інструментів для моніторингу мережі передбачають, що ви керуєте великою і складною мережею і таким чином надаєте складний набір можливостей. Але в категорії моніторингу пропускної здатності є багато інструментів, які йдуть в іншому напрямку, контролюючи пропускну здатність одного ПК. Це, мабуть, занадто мінімалістично для вас, але якщо у вас невеликий офіс і вам потрібно стежити лише за одним (або кількома) ПК та одним маршрутизатором, то SoftPerfect NetWorx може стати простим інструментом, який вам потрібен.

NetWorx – це чистий інструмент, який буде контролювати використання пропускної здатності на одному або декількох ПК або на одному комп’ютері Mac або Linux; і він також може контролювати пропускну здатність вашого маршрутизатора до Інтернету через SNMP. NetWorx зараз є ліцензованим інструментом, тому він безкоштовний протягом 30 днів, після чого ви маєте отримати (досить дешеву) ліцензію.

SoftPerfect NetWorx: моніторинг за допомогою SNMP з NetWorx

Рисунок 7: Моніторинг за допомогою SNMP за допомогою NetWorx

Окрім пропускної здатності графіків, NetWorx надає декілька інструментів, як вимірювач швидкості та звіт про використання користувача.

4. ManageEngine інструмент контролю пропускної здатності

ManageEngine виробляє повний набір мережевого управління та пропонує безкоштовні версії деяких їх інструментів. У нашій статті про найкращі безкоштовні аналізатори та колектори NetFlow для Windows ми розглянули ManageEngine NetFlow Analyzer, який забезпечує видимість у реальному часі пропускної здатності мережі та структури трафіку, коли у вас є пристрої, які підтримують NetFlow. Аналізатор NetFlow відображає трафік за програмами, розмовами, протоколами тощо; він може попередити вас про проблеми та має низку варіантів створення звітів. Тут ми зупинимось на інструменті моніторингу пропускної здатності, який є частиною безкоштовного видання ManageEngine OpManager.

Інструмент контролю пропускної здатності використовує SNMP. Він працює на Windows або Linux. Безкоштовне видання підтримує моніторинг 10 пристроїв та їх інтерфейсів.

ManageEngine OpManager: пристрої та їх інтерфейси та сповіщення

Малюнок 8: Пристрої та їх інтерфейси та сповіщення

Налаштування OpManager – це багатоетапний процес, але не надто складний. Після надання параметрів підмережі та SNMP OpManager просканує ваші підмережі та виявить ваші пристрої. Потім на вкладці “Інвентар” ви можете перевірити стан інтерфейсів пристроїв. Ви можете переглядати графіки та таблиці швидкості мережі та пропускної здатності мережі, а також апаратні показники пристрою, як згорнутий на рівні пристрою, так і свердлити до певного інтерфейсу.

ManageEngine OpManager: Збірка інтерфейсу

Малюнок 9: Збірка інтерфейсу

ManageEngine OpManager: графіки використання інтерфейсу

Малюнок 10: Графіки використання інтерфейсу

На рівні інтерфейсу ви можете створювати звіти, що показують пропускну здатність за останні 12 годин до минулого місяця. Ви також можете встановити пороги для отримання автоматизованих електронних повідомлень або SMS-повідомлень. Відслідковуючи шлюз до свого провайдера, ви можете перевірити використання Інтернету та кількість пропускної здатності, яку ви насправді отримуєте.

Інструмент моніторингу пропускної здатності в поєднанні з іншими функціями безкоштовної версії ManageEngine OpManager надає вам добре закруглений набір можливостей для моніторингу 10 або менше пристроїв у невеликій мережі.

5. ntopng

ntopng – це веб-інструмент аналізу трафіку з відкритим кодом. Версія спільноти ntopng безкоштовна; професійна (малий бізнес) та корпоративна версії вимагають придбання ліцензії. Усі версії виконують захоплення пакетів; у версії підприємства також використовується SNMP. Для отримання даних про потоки ntopng залежить від nProbe; Повністю функціонуюча версія nProbe вимагає платної ліцензії. Ліцензії безкоштовні для освітніх та некомерційних організацій.

ntopng: перегляд потоків

Малюнок 12: Перегляд потоків

Веб-інтерфейс ntopng користувальницький інтерфейс накопичує дані в трафік (наприклад, топ-динаміки), потоки, хости, пристрої та інтерфейси.

ntopng: перегляд протоколівntopng: перегляд протоколів

ntopng – це інструмент для моніторингу трафіку з відкритим вихідним кодом та пропускної здатності.

6. Що Золото Золото

WhatsUp Gold – це відомий інструмент моніторингу мережі від IPSwitch, який багатий на функції, але простий. Він доступний як у безкоштовній версії для початківців, так і в 30-денній пробній версії для оцінки виплаченого.

WhatsUp відстежує мережевий трафік, сервери, віртуальні сервери, хмарні сервіси та програми. Безкоштовна версія – це безкоштовна п’ятибальна ліцензія на моніторинг до п’яти ресурсів (наприклад, п’ять серверів).

Що потрібно встановити в Windows. Установка проста і використовує автоматичне відкриття. Інтерфейс користувача забезпечує безліч переглядів інтерактивної мережевої карти та можливість детально досліджувати проблеми.

Перегляд списку WhatsUp Gold містить перелік виявлених пристроїв.Перегляд списку WhatsUp Gold містить перелік виявлених пристроїв.

Засоби аналізу трафіку працюють з широким діапазоном пристроїв із підтримкою потоку, включаючи NetFlow, sFlow, NetFlow-Lite, IPFIX та J-Flow.

Інформаційна панель аналізу трафіку WhatsUp Gold показує стан трафіку.Інформаційна панель аналізу трафіку WhatsUp Gold показує стан трафіку.

Інформаційні панелі налаштовуються. WhatsUp надає багато звітів із консервами, включаючи звіти про пропускну здатність та використання; Ви також можете створювати спеціалізовані звіти.

WhatsUp Gold 10 найкращих подань показуєПерегляд Top 10 показує «топ-10» пристроїв з різною статистикою

Ви можете налаштувати сповіщення, щоб повідомляти вас про те, коли відправники чи приймачі перевищують поріг пропускної здатності, коли інтерфейси перевищують поріги використання тощо. Існує кілька можливих способів оповіщення, включаючи електронну пошту та SMS. Запущені дії дають можливість автоматично виконувати дії як відповіді на сповіщення.

Безкоштовне видання WhatsUp Gold – це простий і повнофункціональний інструмент для моніторингу та управління невеликим магазином. Перехід на версію за вартістю дозволяє перейти до покриття великих мереж.

Порівняння мережевих інструментів моніторингу

Для контролю пропускної здатності вашої мережі доступно кілька хороших безкоштовних варіантів. Вибір потрібного буде залежати від встановленого мережевого обладнання, розміру та вишуканості вашої мережі та того, як ви очікуєте, що вона зростатиме..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me