Кінцевий посібник з Windows Server

Кінцевий посібник з Windows Server


Сервери надають послуги іншим комп’ютерам через мережу, і тому вони мають кілька додаткових вимог до своїх операційних систем, ніж звичайні ПК. Microsoft добре відома своєю операційною системою комп’ютера Windows, і вона створює особливий аромат цієї системи для підтримки серверів.

Windows Server є провідні системи управління серверами і є головний конкурент операційної системи Linux. Microsoft випустила регулярні переписування операційної системи, аж до останньої версії, а саме Windows Server 2019.

Сервер Windows NT

Microsoft працює з «NT“Торгова марка комерційної операційної системи Windows аж до 90-х років. Існувало кілька версій операційної системи з назвою NT.

Windows NT Advanced Server 3.1

Першою версією системи був Windows NT Advanced Server 3.1, який був випущений в 1993 році. Це була 32-бітна система, яка вийшла у версії для терміналів та інша для серверів. Версія сервера – це те, що перетворилося на сімейство продуктів Windows Server. Розділення спеціалізованої серверної версії операційної системи від стандартної версії NT пояснює, чому ніколи не було сервера Windows NT Server 1.

Windows NT Server 3.5

У 1994 році компанія представила Windows Server 3.5. Це дозволило взаємопов’язаність із системами Unix та Novell Netware. У той час Windows Server був новачком на ринку, і більшість мереж працювали Unix або Сервери Novell. Отже, сумісність з цими двома системами була важливою, якщо Windows Server коли-небудь буде прийнятий підприємствами з мережами.

Windows NT Server 3.51

У 1995 році Microsoft значно покращила свій інтерфейс Windows для ПК Windows 95. Компанія також випустила Windows NT Server 3.51 для управління комп’ютерами під керуванням Windows 95. Серверна система отримала можливість керувати ліцензіями на програмне забезпечення для клієнтських комп’ютерів, а також встановлювати та оновлювати Windows 95 та елементи операційної системи через мережу..

Windows NT Server 4.0

Сервер Windows NT не отримав вигляд інтерфейсу Windows 95 до 1996 року з випуском Windows Vista Windows NT Server 4.0. Ця версія операційної системи безкоштовно включала IIS 2.0. Інтернет-сервер інформації – це система веб-серверів Microsoft, яка на сьогодні є провідним програмним забезпеченням для веб-серверів у світі Сервер Apache HTTP як близький суперник. IIS лише обігнав Apache як найбільш широко встановлений веб-сервер у 2018 році, тому Microsoft пройшло 22 роки, відколи він почав включати IIS безкоштовно, щоб вибити безкоштовну систему Apache з першої точки.

Підвищена складність мереж відбилася на вдосконаленнях до сервера Windows NT завдяки доданим пакетам послуг та створенню Windows NT Server Enterprise у 1997 році. шифрування відкритого ключа послуги та управління операційною системою для кластерних серверів. Ще два доповнення, які враховували взаємодію з можливо перевантаженими мережами Сервер транзакцій і Сервер черги повідомлень.

Останнє вдосконалення для сервера Windows NT відбулося з Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition у 1998 році. Це покращило підключення до систем, що не належать до Windows, а також створило міст з 16-бітних програм DOS, щоб вони могли взаємодіяти з 32-бітним середовищем робочого столу..

Розвиток Windows Server

Microsoft випустила бренд “NT” у 2000 році з випуском Windows Server 2000. Відтоді назви версій Windows Server починали з року виходу кожного видання.

Windows Server 2000

Вдосконалення, отримані разом із Windows Server, дали операційній системі багато функцій, якими ми користуємось і сьогодні. Вони включали підтримку XML, створення сторінок активного сервера (ASP) та використання Active Directory для автентифікації користувачів. Операційна система Windows Server 2000 також представила концепцію індивідуальних версій, а також стандартну Windows Server, Microsoft випустила Advanced Server і Datacenter Server.

Windows Server 2003

Перезапис серверної системи, випущеної як Windows Server 2003, спрямований на зменшення подій, які потребують перезавантаження системи. Це було можливо встановити виправлення та оновлення на льоту не потребуючи перезавантаження системи. Компанія також покращила функції безпеки операційної системи, і це було вперше .NET середовище було включено до операційної системи Windows Server.

Версія Windows 2003 року включала концепцію ролей сервера, що дозволяло операційній системі підходити під конкретні спеціалізовані завдання, такі як DNS-сервер. Як і версії Standard, Advanced та Datacenter, Microsoft випустила веб-версію Windows Server 2003. Через деякий час після випуску Windows Server 2003 Microsoft виробила оновлення, яке перетворило систему в 64-бітове програмне середовище.

Windows Server 2003 R2

Windows Server 2003 R2 вийшов у 2005 році. Клієнти, які вже купили Windows Server 2003, отримали доступ до цієї нової версії безкоштовно. Усі продажі Windows Server 2003 після випуску цієї версії насправді були Windows Server 2003 R2.

Вдосконалення системи Windows Server, які з’явилися з R2, були зосереджені на питаннях безпеки. Аутентифікація користувача базувалася на Active Directory і досі існує. Однак Microsoft розробила додаткову функцію для цієї системи аутентифікації, яка була вбудована в R2. Ця нова функція була службами Федерації Active Directory. Метою цього розширення AD було включити зовнішні послуги до “єдиний знак наДозволів, якими керує мережа.

Іншим оновленням Active Directory був режим застосувань Active Directory, який створив взаємозв’язок із сторонніми програмами. Це дозволило їм отримати доступ до користувачів, які були підтверджені через AD, не включаючи безпосередньо процедури аутентифікації цього програмного забезпечення в AD.

Пакет R2 також дозволив це зробити встановити політику безпеки для груп машин через майстра налаштування безпеки. Інші вдосконалення R2 включали в себе кращу компресію даних для файлів, процедури передачі та реплікації для багатоканальних мереж WAN.

Windows Server 2008

Наступна версія Windows Server потребувала трьох років, щоб підготуватися, і вона включала ще одне вдосконалення до Active Directory. Компанія також внесла кілька принципових змін у взаємодію мережевих служб із функціями програмного забезпечення операційної системи.

Великим приріком для користувачів Windows Server у цій версії стало включення в систему віртуалізації Microsoft Hyper-V. Це рішення, можливо, було прийнято для підвищення конкурентоспроможності компанії в цій галузі, що стало зростаючою потребою в управлінні ІТ. Якщо системні адміністратори вже встановили Hyper-V, навіщо йти за рахунок залучення конкурентної системи VM?

Інші нові утиліти, що входять у Windows Server 2008, – це переглядач подій та менеджер серверів. Це були корисні інструменти системного адміністрування, які давали можливість адміністраторам отримати кращий контроль над діяльністю сервера.

Сервер Core був все більш важливим продуктом Microsoft. Це була гола версія програмного забезпечення Windows Server, яка дозволила отримати доступ до командного рядка. Його можна запустити без знайомого GUI Desktop середовища Windows та більше зверталися до системних адміністраторів, яким було зручніше середовище командного рядка що вони використовували на Unix і Linux.

Існує чотири випуски Windows Server 2008: Standard, Enterprise, Datacenter та Web.

Windows Server 2008 R2

Вперше доступний у 2009 році, Windows Server 2008 R2 досі використовується. Більшість змін, що відрізняють це від оригінального Windows Server 2008, були технічними та відбулися в базових допоміжних службах. До цього часу продукти Windows Server базувалися на Windows Vista. У Windows Server 2008 R2 є серце Windows 7. Отже, система виконує програму до a 64-розрядні навколишнє середовище.

Ця версія Windows Server побачила ще деякі зміни в Active Directory для поліпшення впровадження групової політики та з’явилося кілька нових служб. Сюди входили сервіси віддаленого робочого столу (RDS), що представляло собою перепакування термінальних служб. BranchCache і DirectAccess також з’явилася в цій версії Windows Server для поліпшення доступу до сервера від користувачів у віддалених місцях.

Windows Server 2012

До 2012 року Microsoft збиралася все виграти Хмара, Таким чином, він додав функції до Windows Server, щоб забезпечити кращу взаємодію із службами поза межами сайту. Компанія продала Windows Server 2012 як «Хмарну ОС». Це, мабуть, була кінцевою метою включення Hyper-V у версію Windows Server 2008.

Усі вдосконалення системи Windows Server у цій версії були зосереджені на тому, щоб інтегрувати Hyper-V у форму зробити хмарні ресурси так само легко інтегруватися в доставку на місце, як місцеві хости. У цій версії також було оновлено систему зберігання, опосередковане Hyper-V. У цьому випуску були включені віртуальний комутатор Hyper-V та репліка Hyper-V для покращення використання гібридних мережевих стратегій.

І PowerShell, і Core Core набули значення з цим випуском.

Було чотири випуски Windows Server 2012: Essentials, Foundation, Standard та Datacenter. Видання Essentials було спрямоване на малий бізнес.

Windows Server 2012 R2

Ця версія до Windows Server 2012 була випущена в 2013 році. Склад операційної системи побачив, що використання PowerShell ще більше розширилося. Microsoft продовжувала свою мету забезпечити кращі серверні функції на цьому місці забезпечила можливість інтеграції хмарних сервісів. Це стосувалося переписування систем безпеки та мережевих служб. Також було відремонтовано системи віртуалізації та зберігання та вдосконалено веб-сервіси.

Особливості зберігання, які були покращені в цій модернізації, включали реплікацію для розподілених файлів та покращений доступ до спільного використання файлів. Можливість для обслуговування мобільних пристроїв із програмним забезпеченням з сервера також було вдосконалено. Для вдосконалення управління мережевою конфігурацією Microsoft представила систему бажаного конфігурації на базі PowerShell.

Windows Server 2016

З’явилася важлива нова серверна система в комплекті з Windows Server 2016. Це Nano Server, легка мінімальна серверна реалізація, яка мала менше інтерфейсів, тому атакувати було складніше. Ця версія Windows Server також включала Server Core.

Системи VM також були додані до система шифрування для Hyper-V і нова здатність взаємодіяти з Докером. Цей інструмент був особливо корисним для “контейнерної обробки”, що дозволило системним адміністраторам доставляти корпоративне програмне забезпечення на пристрої, що належать користувачеві.

Microsoft представила мережевий контролер в Windows Server 2016. Цей інструмент дозволив адміністраторам керувати як фізичними, так і віртуальними мережевими пристроями з однієї консолі.

Windows Server 2016 був доступний у версіях Standard та Datacenter. Не було версії R2 для Windows Server 2016.

Windows Server 2019

Випущена в жовтні 2018 року, Windows Server 2019 – це остання версія серверної операційної системи від Microsoft. Нові функції цього випуску:

Проект Гонолулу

Зараз він називається Windows Admin Center, це утиліта управління сервером, яка не тільки розроблена для Windows Server 2019, але також може керувати серверами, що працюють під керуванням Windows Server 2012 R2 та Windows Server 2016. Консоль охоплює кілька серверів і не має значення, чи є операційною системою сервера, що контролюється, повною версією GUI, Server Core або Nano Server. Утиліта включає моніторинг продуктивності, управління конфігурацією та контроль служб, які працюють на кожному відстежуваному сервері.

Гіперконвертована інфраструктура (HCI)

Як видно з опису попередніх версій, Microsoft нарощувала потужність віртуалізації своєї серверної операційної системи з моменту її вперше в комплекті. Hyper-V з Windows Server 2008. Це десятирічна кампанія і відображається досягненнями хмарних сервісів Microsoft. Таким чином, за допомогою останньої сукупності всіх останніх розробок VM за останні роки в цьому пакеті мережеві адміністратори можуть мати справжні гібридні мережеві можливості.

Особливості HCI останнього сервера Window орієнтовані більше на споживачам послуг а не провайдерів. Однак ця система здатна підтримувати програмно-визначені центри обробки даних а також їх клієнтів. Можливості HCI пропонують можливість налаштувати віртуалізовані послуги, не знімаючи систему. Багато коригувань до ресурсів, що підтримують VM, навіть можуть бути виконується автоматично.

Linux на Windows Server

Вже можливо запустити Linux на сервері Windows через VM. Однак Windows Server 2019 зробить цей хостинг трохи далі, надаючи сумісну з Linux підсистему. Вони називаються “рідні екрановані віртуальні машини для Linux.”

Розширений захист від загрози Windows Defender (ATP)

Останньою загрозою безпеці для ІТ-систем є “розширена стійка загроза”. Ці атаки APT здатні обійти традиційні антивірусні системи, оскільки їх місце входу часто полегшується китобійним спортом, підводним полюванням та профілактикою соціальних медіа. Оскільки традиційні тактики захисту для блокування доступу вже не є достатніми для захисту систем і даних, передові системи захисту від загрози стали важливими. Включення ATP Windows Defender у Windows Server 2019 є дуже вітальне доповнення до безпеки. ATP відстежує діяльність облікових записів, захищає файли журналів від несанкціонованих змін та відслідковує дії користувачів навколо сховища даних для виявлення вторгнення APT.

Основний сервер і сервери

The Сервер Core опція вбудована в Windows Server з 2008 року. Зараз він навіть худший, представляючи 50% від розміру повноцінного Windows Server 2019 під керуванням GUI. Це зменшення також поширюється на контейнеризацію доставки програмного забезпечення при його доставці на пристрої, що належать користувачеві. Зниження накладних витрат, створених механізмом контейнеризації, зроблено не за рахунок безпеки.

Керування графічним інтерфейсом

Як і у всій версії Windows Server для довгострокових службових каналів, користувачі випуску 2019 року отримують доступ до повних інструментів адміністрування в інтерфейсі GUI. Ця функція недоступна для тих, хто просто встановить сервер Core або Nano Server.

Довгостроковий канал обслуговування

Кожна нова версія Windows Server не обов’язково робить попередні версії застарілими. Майкрософт класифікує всі стандартні версії Windows Server як частина їх Довгостроковий канал обслуговування (LTSC). Ці продукти підтримуються протягом 10 років. Цей період підтримки покривається п’ятьма роками підтримки, яка включається до ціни закупівлі, а решта п’яти років вимагає продовження контракту на підтримку.

Заміна операційної системи Windows Server не є автоматичною і вимагає придбання нової версії окремо. Це за винятком версій R2, дозволених як безкоштовне оновлення для клієнтів оригінальної версії цього випуску. Отже, Windows Server 2003 R2 був доступний безкоштовно тим клієнтам, які вже придбали Windows Server 2003.

Версії 2008 року R2, 2012 R2 та 2018 року досі активно працюють у всьому світі.

Піврічний канал

Microsoft створила другу модель придбання для Windows Server у 2017 році. Це Піврічний канал (SAC). Продукти, доступні через цей канал, не збігаються з версіями Windows Server, які продаються через Довгостроковий канал обслуговування. Коротші терміни випуску для цієї групи товарів означають, що загальні елементи, пропоновані в двох каналах, з часом розходяться.

Продукція SAC спрямована на компанії з розробки програмного забезпечення яким потрібні новіші інновації швидше, ніж підприємства, які хочуть стабільних серверів підтримувати свою регулярну діяльність. Як пояснюється в назві, версії сервера SAC випускаються кожні півроку і включають договори на підтримку, які тривають лише 18 місяців.

Номери версій цих версій Windows Server походять з року та місяця їх випуску. Отже, на сьогоднішній день було:

 • Windows Server, версія 1709 (вересень 2017 р.)
 • Windows Server, версія 1803 (березень 2018 року)
 • Windows Server, версія 1809 (вересень 2018)

Ці пропозиції для Windows Server є менше функцій користувальницького інтерфейсу ніж операційні системи Windows Server, пропоновані в довгостроковому каналі обслуговування. Вони інтегровані в хмарні послуги передплати Microsoft, включаючи Забезпечення програмного забезпечення, Azure Marketplace, і Візуальна студія.

Хмара Windows Server

Хмарний хостинг означає, що ви можете отримати Windows Server на віддаленій інфраструктурі, а не лише на локальних машинах. Microsoft пропонує свої хмарні сервери Azure на основі підписки. Однак ви не обмежуєтесь власними послугами Microsoft, якщо хочете отримати Windows Server у хмарі. Інші постачальники використовують Windows Server, що дозволяє вам вибирати між планами обслуговування, пропонованими різними компаніями, якщо ви хочете використовувати Windows Server без необхідності купувати його та запускати його на власному обладнанні. Наприклад, Google Cloud включає опцію Windows Server.

Незалежно від того, чи вирішите ви перенести всю свою діяльність на сервер у хмару чи створити гібридну мережу, останні версії Windows Server дозволять вам безперешкодно надавати послуги персоналу та клієнтам..

Моніторинг Windows Server

Хоча Windows Server включає безліч функцій моніторингу, вам потрібно буде додати спеціалізоване програмне забезпечення для моніторингу для повного управління системою. І хмарна, і локальна версії системи покладаються на апаратні елементи, які можуть піти не так, і вам потрібно постійно тримати вкладки щодо підключень до вашого сервера, будь то у вашій власній локальній мережі або через Інтернет.

Інструменти управління Microsoft SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Монітор сервера та додатків SolarWinds

Кількість різних компонентів, які успішно працюють із сервером, важко відстежити вручну. SolarWinds Інструменти управління Microsoft буде охоплювати операції з Windows Server та його елементами, повідомляючи про те, коли стануть проблеми. Ця автоматизована допомога залишає вас безкоштовно зосередитись на більш складних проектах, наприклад управління бюджетом та підтримка користувачів.

The Монітор сервера та додатків від SolarWinds стане вашим найважливішим помічником при моніторингу Windows Server. Для утримання всієї мережі потрібно буде Монітор продуктивності мережі SolarWinds так само. SolarWinds розробила стабільний інструмент управління інфраструктурою на загальній платформі під назвою Orion. Завдяки цьому два модуля прорізуються разом. Це дає змогу скористатися багатомодульними утилітами, такими як PerfStack. Цей помічник відображає служби підтримки та обладнання, а також Windows Server і допомагає швидко визначити, який саме елемент у стеку працює погано, коли Windows Server погано працює..

Ви можете завантажити та використовувати інструменти управління SolarWinds Microsoft для 30-денної безкоштовної пробної версії.

SolarWinds Microsoft Management ToolsЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Версії Windows Server

Не всі прагнуть мати найновішу версію програмного забезпечення, оскільки передові програми часто можуть бути нестабільними. Враховуючи, що ви отримуєте повних десятирічної підтримки купуючи Windows Server, не завжди має фінансовий сенс виплачувати все заново щоразу, коли нова версія стає доступною.

Тим, хто хоче, щоб найновіше серверне програмне забезпечення від Microsoft було б краще вибрати для цього Піврічний канал або вибір цілком хмарне рішення що включає зобов’язання бути в курсі останньої версії операційної системи.

Яку версію Windows Server ви зараз використовуєте? Чи спокусились ви спробувати придбати формат SAC? Ви вважаєте за краще тримати ваші сервери вдома, або ви вже перейшли до Хмари? Залиште повідомлення в Коментарі розділ нижче та діліться своїми ідеями та досвідом із громадою.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map