IIS vs Apache – яка платформа сервера найкраще підійде для вас?

IIS проти Apache

Програмне забезпечення веб-сервера займає багато роботи над створенням власних веб-сайтів. Існує ряд варіантів підтримки веб-додатків на ринку, але Інтернет-сервіси інформації та сервер Apache HTTP керують цим пакетом. За даними Netcraft, IIS є лідером ринку за часткою ринку усіх сайтів У цій лізі IIS має 40,65% ринку, тоді як Apache 20,28%. За часткою ринку доменів Apache є лідером з 33,99% ринку, а IIS – 26,36%. Отже, обидва ці варіанти дуже широко реалізовані. Для порівняння, програмне забезпечення веб-сервера Google встановлено лише на 1,39% усіх сайтів.

Якщо ви налаштовуєте новий сервер для свого веб-сайту, вам, мабуть, цікаво, для якої з цих двох систем іти. У цьому посібнику ми розглянемо кожен варіант та пояснимо переваги IIS та Apache. Озброївшись цими знаннями, ви зможете вибрати як апаратне, так і програмне забезпечення для роботи вашого веб-сервера.

Інтернет-інформаційні послуги (IIS)

IIS від Microsoft має багато що рекомендувати. Хоча це власна система, вона базується на ряді загальнодоступних протоколів, до яких належать Протокол передачі HyperText (HTTP), the Простий протокол передачі пошти (SMTP), та Протокол передачі файлів (FTP). Отже, основна технологія цієї системи сумісна зі стандартними веб-інтерфейсами у всьому світі.

Програмне забезпечення підтримується корпорацією Майкрософт і часто латується та оновлюється, щоб закрити нові хакерські подвиги. Особливості безпеки IIS зробили його більш безпечним варіантом, ніж Apache. Як комерційний продукт, IIS конкурує на ринку з новими розробками, які відповідають потребам маркетологів. Інструмент орієнтований на продажі, а це означає, що він не вільний у використанні. Однак існує обмежена безкоштовна версія, яка називається IIS Express. Стандартна версія IIS постачається в комплекті з Windows Server.

Величезна перевага IIS полягає в тому, що він інтегрується з іншими пропозиціями Microsoft, конкретно .NET і ASPX сценарій мови. Крім того, консоль управління є дуже гладкою і включає поглиблені звіти про продуктивність та аналіз. Коротше кажучи, вибір веб-сервера, який виробляє провідний постачальник програмного забезпечення, дає вам надійну гарантію передових патчів безпеки та очікування функцій, керованих маркетингом..

Найбільша увага IIS – це те, що він є власником і не є безкоштовним у використанні. Ще один головний фактор, який може змусити вас не вибирати IIS, це те, що це працює тільки в Windows середовища. Якщо ви вже купили сервер Linux, ви просто не можете використовувати IIS.

Сервер Apache HTTP

The Апач варіант є вільний у користуванні і є проект з відкритим кодом. Ці два фактори чудово знижують витрати на запуск, але це також означає, що Фонд Apache не має грошей для фінансування розвитку. Розвиток Apache все виконують ентузіасти-волонтери. ви не отримуйте доступу до довідкової служби за допомогою якщо у вас виникли проблеми з тим, щоб будь-яка частина HTTP-сервера працювала. Однак є широке співтовариство користувачів та ентузіастів в Інтернеті та на цьому каналі надається постійний потік порад та оновлених попереджень про те, як найкраще використовувати серверну систему. Управління з відкритим кодом цієї опції означає, що ви можете самі прочесати код і навіть адаптувати програмне забезпечення для створення власної індивідуальної реалізації.

Apache не обмежений однією операційною системою. Однак це так краще підходить для Linux навколишнє середовище. Настільки, що він став частиною групи рішень веб-служб, які відомі як ЛАМПА. Ця абревіатура означає Linux для операційної системи, Апач для веб-сервера, MySQL для системи управління базами даних, і PHP для сценаріїв. Це розцінювалося як «нестандартне» рішення веб-сервера і дуже довго було лідером у галузі. IIS лише нещодавно обігнав Apache як провідну систему веб-серверів. Ви не обмежені PHP для створення сценаріїв на сервері Apache HTTP, оскільки він також підтримує Perl та Python.

Ядро Apache можна поширити на додайте безпеку транспортного шару та покрийте HTTPS. Інший додаток надасть вам можливість доставки FTP.

Зробити вибір

Якщо ваш веб-сайт багаті на ЗМІ, ти, мабуть, був би краще вибрати вибір IIS. Сервер інтегрується з іншими продуктами Microsoft і має кращі методи роботи з відтворенням аудіо та відео. Ще одна причина, що IIS буде кращим для медіа-сайтів, це те, що він використовує багато менше ресурсів для обробки для кожного з’єднання та передачі медіафайлів можна витратити багато часу на обробку.

Для портативність, вам би краще було Сервер Apache HTTP. Якщо ви очікуєте, що незабаром буде торгувати обладнанням вашого сервера, незалежність операційної системи Apache розширює ваші можливості придбання. Сервер Apache HTTP може працювати як в Windows, так і в Linux.

Причиною того, що ці дві системи мають дуже близьку частку ринку, є те, що існує дуже невелика різниця між ними в частині вразливості та продуктивності. В Інтернеті є багато результатів тестів, які показують, що той чи інший має кращі часи відгуку. Однак результати зазвичай дуже близькі, і переможцем у цих тестах зазвичай виявляється та система, якій тестер віддавав перевагу з самого початку.

Спільнота веб-розробників дуже чітко поділена за принципами Apache та IIS, оскільки програмісти стають досвідченими однією мовою і одне середовище, і роботодавці не спонукають їх переходити. Отже, ваш вибір веб-сервера може заблокувати вас в одному пулі навичок.

The найбільший вплив на ваш вибір між цими двома системами буде наявні апаратні та програмні ресурси. Якщо ви зараз стартап, який не має приміщень чи обладнання, ви можете вибрати будь-яку з цих систем. Якщо у вас вже є обладнання, на якому працює Linux, ви, швидше за все, обрати Apache HTTP Server. Хоча Apache може працювати в Windows, якщо ви вже маєте свій бізнес на базі продуктів Microsoft, у вас уже є навички на місці, сумісніші з IIS, ніж Apache.

Розміщення бізнесу в Інтернеті

Якщо у вас ще немає ресурсів на місці, ви можете відкрити доступ до хмарних веб-серверів. Великою перевагою цих послуг є те, що вони включатимуть серверне програмне забезпечення. Тож тоді ваше рішення буде базуватися на структурах ціноутворення, масштабованості та інших сервісах, що входять до веб-сервера.

Прийняття рішень є непростим завданням, а той факт, що між IIS та Apache є різною різницею у ефективності, робить насправді вибір ще складніше. Однак існує суперечливість цієї подібності. Обидві ці системи є налагодженими та широко застосовуються. Тому мало ризику, що б ви не скористалися цими двома, ви зробили б “неправильний” вибір.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map