CCNA: Кінцевий путівник

CCNA Найвищий путівник

The CCNA Сертифікація є одним із найповажніших мережевих даних у світі. Якщо ви шукаєте кваліфікацію, яка змінює вашу позицію лідера галузі, то цей сертифікат – це шлях. CCNA послужить свідченням ваших знань щодо роботи, налаштування та усунення несправностей у маршрутизованій та комутованій мережі підприємства..

Є діапазон CCNA іспити поза базовим іспитом, про який найчастіше посилаються (Маршрутизація та комутація CCNA). Хмара CCNA, Співпраця з CCNA, CCNA Cyber ​​Ops, CCENT Data Center, CCNA IndustrialCCNA Безпека, Постачальник послуг CCNA, і CCNA Wireless чи всі інші види іспитів CCNA, які ви можете скласти. Однак основна сертифікація CCNA є найбільш часто обговорюваною.

Сама експертиза займає 90 хвилин. Іспит охоплює такі теми:

 • Основи мережі
 • Технології комутації LAN
 • Технології маршрутизації
 • WAN Technologies
 • Інфраструктурні послуги
 • Безпека інфраструктури
 • Управління інфраструктурою

На іспиті ви зіткнетеся з вмістом на Модель OSI, IP-адресація, маршрутизатори, протоколи маршрутизації, безпека мережі, і WAN / LAN мережевий дизайн. Після складання іспиту ви зможете повідомити нинішнім та майбутнім роботодавцям, що ви чітко розумієте ці предмети та готові застосовувати їх у прямому середовищі..

Як подати заявку на іспит CCNA?

Щоб зареєструватися в CCNA, вам потрібно буде зв’язатися Пірсон VUE. Pearson VUE – компанія-партнер Cisco, яка забезпечує для вас екзаменаційне середовище, в якому потрібно пройти тест. Ви можете зареєструватися в Інтернеті. CCNA коштує 325 доларів (251 фунт). Однак якщо ви їдете ICND1 і ICND2 маршрут іспиту з двома іспитами, а не одним, вам потрібно заплатити 165 доларів (127 фунтів стерлінгів) за кожен.

Є тестові місця, доступні по всьому світу. При реєстрації на іспит вам знадобиться юридична назва, свій Ідентифікатор сертифікації Cisco або Ідентифікаційний номер тесту, назва вашої компанії, адреса електронної пошти, і спосіб оплати.

Як складаються іспити CCNA?

Щоб скласти іспит на CCNA, вам потрібно звернутися в авторизований центр тестування. Важливо це зазначити тест не можна приймати в Інтернеті. Під час відвідування іспиту вам потрібно буде вказати свою особу. Нічого, крім вашого посвідчення особи, забороняється всередині тестового центру. Після іспиту ви отримаєте ламінований папір та фломастер для використання у розрахунках та інші замітки під час іспиту.

Іспит (ів): і що трапляється після здачі іспиту

Для того, щоб отримати сертифікацію, вам потрібно скласти один з двох іспитів. Це:

 • Іспит ICND1 (100-101) та ICND2 (200-101)
 • Комбінований іспит CCNA (200-120)

Після здачі іспиту ви отримаєте сертифікацію як CCNA затверджений терміном на три роки. Після закінчення цього трирічного періоду вам потрібно буде скласти іспит знову, щоб зберегти сертифікацію. Цей формат, чому CCNA так високо цінується. Перевіряючи сертифікованих фахівців кожні три роки, Cisco гарантує, що стандарти залишаються високими. Це особливо важливо, враховуючи швидкість, з якою змінюється технологія. Перевірка змушує вас бути в курсі останніх технологічних розробок.

Також у вас є можливість піти на крок далі до інших удосконалених сертифікатів, таких як Сертифікований експерт із роботи з Cisco (CCIE) і Cisco Certified Network Professional (CCNA) сертифікація.

Підготовка до іспиту

Зараз, навіть якщо кожен може скласти CCNA, сам іспит далеко не простий. Якщо ви не вкладете час на навчання, то не збираєтесь здавати. Тривалість часу, необхідного для підготовки до іспиту, змінюється не лише залежно від можливостей та відданості особи, яка здає її, але й того, чи вони самоучки чи ні. Робота зі встановленим курсом, швидше за все, стане найкращим способом підготуватися до іспиту, оскільки вам допоможе досвідчений професіонал, який пройде вас.

Однак клас CCNA, ймовірно, коштуватиме понад 1000 доларів. Це висока цифра і спонукало багатьох замість того, щоб отримати сертифікацію до самостійного навчання. Однак якщо ви скоріше хочете піти на самоті там є достатньо безкоштовних та платних ресурсів щоб ви могли зробити саме це. Якщо ви присвячуєтесь і навчаєтесь по кілька годин щодня, то, можливо, зможете пройти через один-два місяці.

Основні ресурси для проходження CCNA

Зараз CCNA настільки популярний, що є буквально сотні інтернет-ресурсів, за якими можна зателефонувати, щоб дізнатися, що вам потрібно. Незалежно від того, що ви віддаєте перевагу книгам, статтям, курсам чи відео, ви повинні змішувати вміст, який ви споживаєте, щоб забезпечити ваші найширші знання. Ми включили короткий список деяких найкращих книг CCNA, які допоможуть вам пройти початкові етапи навчання:

 • Cisco CCNA Маршрутизація та комутація 200-125 Офіційна бібліотека Cert Guide (2016) – надає вам повний погляд на іспит CCNA. Він також включає мережевий симулятор CCNA, лабораторні вправи та безліч екзаменаційних питань.
 • 101 лабораторії для іспиту на Cisco CCNA: 200-125 та 100-105 – Цей посібник має практичну увагу, що змушує вас навчитися вирішувати проблеми з мережею в реальному часі. Це безцінне для того, щоб переконатися, що ви не нехтуєте своїми практичними знаннями.
 • Повний посібник з маршрутизації та перемикання CCNA – Посібник-супровід CCNA Todd Lammle – один з найпопулярніших на ринку. Це тому, що він забезпечує поєднання доступного підходу до CCNA з практичними питаннями, лабораторіями та мережевим симулятором.
 • Посібник з маршрутизації та перемикання переносу команд CCNA – Ця книга призначена допомогти вам переглянути, які команди пов’язані з маршрутизацією та перемиканням. Якщо вам потрібно шукати ключове слово або підказку, це ресурс для вас.
 • 31 день до іспиту на маршрутизацію та перемикання CCNA – Ця книга призначена для тих, хто близький до даних іспиту та прагне вразити важкий огляд перед тим, як скласти іспит. Це визначається календарем, який встановлює щоденну тему поряд із контрольним списком заходів, які потрібно виконувати.

Наскільки складною є CCNA?

Однією з найбільш очевидних речей, яка впливатиме на ваше рішення скласти CCNA, є складність іспиту. Труднощі Маршрутизація та комутація CCNA іспит багато в чому залежить від ваших знань та вашої компетенції. Однак якщо ви не дуже інтимні з технологією Cisco, вам знадобиться дізнатися багато нової інформації.

Іспит CCNA має схильність до незрозумілої інформації часом. Це означає, що навіть якщо ви довго навчаєтесь протягом тривалого періоду часу, ви все одно можете дуже легко вийти з ладу. Дуже легко не помітити невеликі теми чи кишені знань, які мають велике значення у вашому підсумковому балі. Складність іспиту є однією з причин того, чому люди вирішили скласти два іспити (ICND1 та ICND2) замість одного. Розбивши іспит на CCNA на два іспити, ви можете набагато легше розділити теми та орієнтуватися на рецензування відповідно.

Чому я повинен отримати сертифікацію?

Існує багато переваг для отримання сертифікату CCNA – від гордості та працездатності до більш високої зарплати. Справа в тому, що CCNA користується широкою повагою, а власники сертифікатів мають підтвердження значних мережевих знань. Як результат цього, знання Адміністратори, які передають CCNA, можуть отримати більш високу зарплату, ніж ті, хто не має сертифікації.

Збільшення зарплати

Шанс на підвищення зарплати є однією з найпоширеніших причин, чому адміністратори вирішують працювати на сертифікацію. Згідно з останнім опитуванням, середній рівень зарплати для CCNA становив $ 39,000 – $ 119,000 (30,226 – 92,225 £). Аналогічно, за даними Cisco, середня зарплата для CCNA становить 79 942 доларів (61 995 фунтів) .

Взагалі кажучи, менш просунута сертифікація, як A +, почне ставити вас приблизно в $ 30 000 (23 250 фунтів), і CCNA може запустити вас приблизно в 40 000 доларів (31 000 фунтів). Важливо зазначити, що у вас є також кар’єрний шлях, коли заробіток також може значно зрости до шестизначного діапазону. Це ще більше вірно, якщо ви використовуєте CCNA для переходу до іншої вдосконаленої сертифікації.

Доступ до більш розширених сертифікатів

Звичайно, щойно ви здасте іспит на CCNA під поясом, вам не доведеться відпочивати на лаврах; Ви можете перейти до отримання інших сертифікатів. Додатковий Cisco сертифікати такі як CCIE, CCNP, CCNA Безпека, і CCNA Wireless дозволить ще більше розвивати свої знання. Це не тільки допоможе вам під час щоденної роботи, але й допоможе встановити шлях для подальшого просування по службі та підвищення зарплати вниз.

Формування своїх знань

Один з найясніших мотивацій прийому CCNA – це просто покращити свої знання. Не існує жодних вимог щодо вступу, які не дозволять вам скласти іспит. Навіть якщо ви абсолютно новачок в мережевому адмініструванні, ви можете почати і навчитися навичкам зробити вас успішним адміністратором. Ви навчитеся поєднанню практичних та теоретичних знань, які можете взяти з собою протягом усієї своєї кар’єри.

Потенційні можливості роботи

Передача CCNA ставить вас у групу професіоналів з перевіреними знаннями щодо мереж та адміністрування мережі. Шляхи кар’єри, отримані завдяки CCNA, досить широкі, і ви часто бачите мережевих інженерів, техніків, інженерів з технічної підтримки, адміністраторів та аналітиків, які здають іспити CCNA. Хоча обов’язки вашої роботи різняться від посади до посади, це типові назви, для яких CCNA відкриває двері.

Чому я не повинен складати іспит?

Хоча іспит на CCNA все ще має багато над потенційними кандидатами, є ряд причин, чому CCNA не настільки престижна, як раніше. Хоча CCNA все ще має реальну цінність з точки зору того, щоб допомогти вам зрозуміти основні концепції мереж, важливо бути реалістичним щодо обмежень цієї сертифікації.

 • CCNA стає застарілою

Світ мереж змінився дивовижними темпами із зростанням нових технологій, телефонних систем VOIP, хмарних сервісів та SDN, порушуючи традиційні концепції, закладені в іспиті CCNA. Традиційний підхід в мережі, який підтримується Маршрутизація та комутація CCNA достатньо, щоб ви зрозуміли основи, але недостатньо, щоб допомогти вам самостійно орієнтуватися в цьому швидкоплинному ландшафті.

 • CCNA надає вам обмежені знання

Як наслідок, існує великий розрив у роботі з мережевими знаннями, які ви отримуєте на іспиті CCNA, і в тому, що вам потрібно, щоб стати спеціалістом з мереж. Під час заходу в CCNA важливо зауважити, що вам потрібно буде розвинути додаткові навички та досвід, якщо ви хочете отримати максимум результатів у своїй кар’єрі. Хоча CCNA все ще має високу ступінь поваги до мережевої спільноти, не помиляйтесь, думаючи, що ця кваліфікація є достатньою для вас.

 • Вам потрібно вкласти багато часу та грошей

Для того, щоб скласти іспит на CCNA, вам потрібно вкласти значну кількість часу та грошей на підготовку. Здача іспиту CCNA зводиться до години практики, і якщо ви не знаєте технології Cisco дуже приємноя не зможу обійти цей процес. Ви також не маєте гарантії, що отримаєте сертифікацію, навіть якщо ви будете щодня ставити години.

Чи потрібна мені лабораторія для вивчення мого іспиту CCNA? (А чи можу я замість цього використовувати тренажер ?!)

Одне з найбільш часто заданих запитань, що прагнуть до CCNA, – чи важливо лабораторія для проходження CCNA чи ні. Хоча лабораторія вам не потрібна для того, щоб скласти іспит, рекомендується використовувати домашню лабораторію. Якщо у вас є досвід роботи з продуктами Cisco, пропуск лабораторії – це не найгірше у світі, але якщо ваш досвід тут обмежений, ви напевно хочете перейти до домашньої лабораторії..

Причина полягає в тому, що екзамен CCNA сильно базується на вашому вільному володінні обладнанням Cisco, таких як маршрутизатори та комутатори. Якщо ви не можете фактично контролювати ці компоненти в прямому мережевому середовищі, тоді ви не збираєтеся передавати CCNA. Включення лабораторій у ваше дослідження майже завжди піде на користь вам, коли справа стосується дня іспиту.

Якщо ви не хочете обрати маршрут для лабораторії, тоді можете використовувати тренажери. Симулятори імітують поведінку реальних маршрутизаторів та комутаторів, щоб створити макетне середовище моніторингу. Це краще, ніж жодна лабораторна робота, але вона не має тих же можливостей, що і ваша стандартна лабораторія. Симулятори також мають звичку втручатися в автоматичне виправлення та заважати робити власні помилки.

Ви хочете мати на увазі, що між налаштуванням реального маршрутизатора та налаштуванням на мережевому симуляторі є велика різниця. Якщо у вас є лише досвід роботи з імітованими маршрутизаторами, тоді, коли ви вперше взаємодієте з реальним, це, мабуть, буде нервовим досвідом. Практика в мережевій лабораторії надає вам можливість розвинути свою впевненість тож ви готові виступити, коли досягнете живого середовища.

Інтернет-спільнота

Один з найкращих напрямків дій, який потрібно здійснити, якщо ви хочете здійснити CCNA, – це приєднатися до громади, яка її оточує. В Інтернеті існує багато різних форумів, присвячених обміну інформацією, думками та ресурсами на іспиті CCNA. Вони також пропонують вам можливість поговорити з однодумцями та задати власні запитання щодо іспиту.

Дві найкращі інтернет-спільноти включають навчальну мережу Cisco та підредагування CCNA на Reddit. Ці форуми працюють з великою кількістю користувачів. Хоча інтернет-спільноти можуть бути чудовим ресурсом, ви хочете ще раз перевірити деяку інформацію, яку ви бачите, за допомогою більш офіційного вибору, щоб переконатися, що вона правильна. Хоча дев’ять разів із десяти не виникне жодних питань, ви не можете перевірити знання всіх, з ким ви контактуєте в Інтернеті, тож перевірка на офіційному ресурсі – хороший спосіб перехрестити посилання.

CCNA: Варто боротьби  

Як ви бачите, процес започаткування іспиту CCNA простий. Ніяких обмежень для вступу немає, і якщо ви подасте заявку та сплатите іспит, ви зможете скласти тест незалежно від ваших поточних сертифікатів. Щойно ви подали заявку, вам належить важко вчитися на великий день. Незважаючи на те, що CCNA є великим зобов’язанням, це виграшна битва.

Незалежно від того, чи вибираєте ви самостійне навчання, чи вступаєте до класу, ви туди потрапите, поки наполегливо працюєте. CCNA – це не те, що можна пройти лише з частковою інвестицією у часі, і вам потрібно буде дати все можливе, щоб досягти успіху. Отримавши сертифікацію, ви будете більш ніж винагороджені збільшенням знань, перспектив та зарплати, що поставляється разом з вашим новим знайденим досвідом.

Дивись також:
Пошук вашої першої роботи в галузі кібербезпеки – Посібник

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me