8 кращих інструментів моніторингу системи для Windows та Linux

З ростом вашої організації збільшується кількість серверів, пристроїв та служб, від яких залежать. Термін “система” охоплює всі обчислювальні ресурси вашої організації. Кожен елемент системної інфраструктури покладається на базові сервіси або надає послуги компонентам, наближеним до користувача.

У мережах типово мислити систему як шаруватий стек. Користувацьке програмне забезпечення розташоване у верхній частині стека, а системні програми та послуги на наступному шарі вниз. Під службами та програмами ви зустрінете операційні системи та прошивку. Продуктивність програмних елементів слід контролювати як стек додатків.

Ми підемо детальніше про кожен інструмент пізніше у посібнику, але якщо вам не вистачає часу, ось наш короткий підсумок список семи восьми інструментів моніторингу системи:

 1. Монітор здоров’я сервера SolarWinds (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ) – Безкоштовний інструмент, який працює на Windows Server. Це дозволить контролювати доступність, стан здоров’я та продуктивність до 5 серверів.
 2. Моніторинг сервера Site24x7 (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Хмарний сервіс моніторингу, який відстежує продуктивність мереж, серверів, додатків та веб-сайтів.
 3. Paessler PRTG Network Monitor (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) – охоплює мережі, використання пропускної здатності, сервери та додатки. Цей інструмент безкоштовний для до 100 датчиків.
 4. Монітор сервера та додатків SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) – Комплексна система моніторингу, яка включає детальний огляд усіх ресурсів та служб, які підтримують кожну програму.
 5. Atera (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Система моніторингу та управління ІТ-інфраструктурою, яка постачається з хмари і призначена для використання у МСП.
 6. ManageEngine OpManager (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) – Комплексний монітор продуктивності мережевих пристроїв, який можна комбінувати з іншими інструментами управління ресурсами ManageEngine.
 7. Нагіос XI і Nagios Core – Nagios XI – платний монітор, а Nagios Core – безкоштовний. Обидва можуть бути розширені тисячами доповнень, доступних на форумі спільноти користувачів.
 8. Що Золото Золото – розширений інструмент моніторингу мережі з процедурами SNMP, що лежать в основі перевірок здоров’я пристроїв.

Користувачі помітять проблеми з продуктивністю програмного забезпечення, яке вони використовують, але ці проблеми рідко виникають у межах цього програмного забезпечення. Усі шари стеку додатків потрібно вивчити, щоб знайти першопричину проблем із продуктивністю. Потрібно усунути проблеми з моніторингом у реальному часі до їх виникнення. Інструменти моніторингу допомагають виявити помилки та збої в обслуговуванні, перш ніж вони почнуть впливати на користувачів.

Системний стек продовжується нижче програмного забезпечення. Проблеми з обладнанням можна запобігти за допомогою моніторингу. Вам потрібно буде стежити за серверами, мережевими пристроями, роботою інтерфейсу та ємністю мережевого зв’язку. Вам потрібно стежити за багатьма різними типами взаємодіючих системних елементів, щоб забезпечити безперебійність роботи ІТ-служб. Тут ми розглянемо шість складних пакетів системного моніторингу для Windows та Linux.

Чому системний моніторинг

Знати, чи є у комп’ютера проблеми, досить просто, коли комп’ютер знаходиться прямо перед вами. (Знаючи, що викликає проблему? Це складніше.)

Але комп’ютер, який сидить сам по собі, не такий корисний, як міг би бути. Навіть найменша мережа малого офісу / домашнього офісу має декілька вузлів: ноутбуки, настільні ПК, планшети, точки доступу до Wi-Fi, Інтернет-шлюз, смартфони, файлові сервери та / або медіа-сервери, принтери тощо. Це означає, що ви відповідаєте за “інфраструктуру”, а не просто “обладнання”. Будь-який компонент може почати поводитися погано і може викликати проблеми у інших.

Ви, швидше за все, покладаєтесь і на локальні сервери та сервіси. Навіть на особистому веб-сайті виникає нагальне питання: “Чи все-таки мій сайт працює?” І коли у вашого провайдера є проблеми, корисність вашої локальної мережі страждає. Вам потрібен монітор активності. Організації все більше покладаються на сервери та сервіси, розміщені у хмарі: програми SaaS (електронна пошта, офісні додатки, бізнес-пакети тощо); зберігання файлів; хмарний хостинг для ваших власних баз даних та додатків; і так далі. Для цього потрібне складне рішення для моніторингу, яке може працювати з гібридними середовищами.

Інструменти контролю пропускної здатності та аналізатори трафіку на основі NetFlow та sFlow допомагають вам бути в курсі активності, потужностей та здоров’я вашої мережі. Вони дозволяють спостерігати за трафіком, коли він проходить через маршрутизатори та комутатори, або прибуває до та залишає хостів.

Але що з хостами у вашій мережі, їх обладнанням та службами та програмами, що працюють там? Моніторинг активності, потенціалу та здоров’я хостів та додатків є основою моніторингу системи.

Основи системного моніторингу

Для того, щоб ваша система підходила за призначенням, ваші моніторингові дії повинні охоплювати такі пріоритети:

 • Прийнятні швидкості доставки
 • Постійна наявність
 • Профілактичне обслуговування
 • Моніторинг версій програмного забезпечення та виправлення
 • Виявлення вторгнень
 • Цілісність даних
 • Моніторинг безпеки
 • Пом’якшення атаки
 • Профілактика та виявлення вірусів

Відсутність фінансування може призвести до компромісу щодо моніторингу повноти. Витрати на моніторинг можуть бути виправдані через це:

 • зменшує витрати на підтримку користувачів / клієнтів
 • запобігає втраті доходу, спричиненій відключеннями системи або атакою
 • запобігає витоку даних, що призводить до судових процесів
 • запобігає пошкодженню обладнання та втраті важливих для бізнесу даних

Витрати на моніторинг системи зменшують витрати в інших сферах ІТ-бюджету.

Основні засоби моніторингу системи

Кожен, хто цікавиться роботою своєї робочої станції чи ноутбука, швидше за все, стикався з диспетчером завдань Windows або з ПС та Linux. (Досвідченіші знання про Sysinternals в Windows та htop, atop, pgrep та pstree в Linux.)

Windows Task Manager відображає інформацію про використання додатків високого рівня.

Диспетчер завдань – хороший приклад основної інформації щодо моніторингу діяльності, яку ви можете дізнатися про хост, починаючи з запущених процесів і які в даний час споживають найбільше ресурсів.

Windows Task Manager відображає високу ступінь використання системи.

Підніміться на рівень, і він покаже вам поточне та недавнє використання таких ключових ресурсів, як процесор, пам’ять, диск та мережеві з’єднання. На інших вкладках буде показано докладнішу інформацію про запущені процеси, послуги операційної системи та інші ключові дані.

У верхній частині Unix / Linux показано поточне використання системи та процесів.

У Unix та Linux є аналогічні інструменти, як топ.

Диспетчер завдань та вершина забезпечують постійне оновлення відображення використання. Ці прості утиліти для моніторингу в режимі реального часу хороші для базового спеціального моніторингу однієї машини, щоб побачити, що працює і що споживає ресурси системи.

Мінімальні можливості програмного забезпечення для моніторингу системи

Більш складний пакет системного моніторингу забезпечує набагато більш широкий спектр можливостей, таких як:

 • Моніторинг декількох серверів. Обробка серверів від різних постачальників під управлінням різних операційних систем. Моніторинг серверів на декількох сайтах та у хмарних середовищах.
 • Моніторинг діапазону показників сервера: доступність, використання процесора, використання пам’яті, місця на диску, часу відгуку та швидкості завантаження / завантаження. Моніторинг температури процесора та напруги живлення.
 • Моніторингові програми. Використання глибоких знань про загальні програми та сервіси для моніторингу основних процесів сервера, включаючи веб-сервери, сервери баз даних та стеки програм.
 • Автоматично попереджає вас проблем, таких як перевантажені або знижені сервери або мережеві пристрої, або тривожні тенденції. Індивідуальні сповіщення, які можуть використовувати декілька методів для зв’язку з вами – електронною поштою, SMS-повідомленнями, пейджером тощо.
 • Спускові дії у відповідь на сповіщення, автоматично вирішувати певні класи проблем.
 • Збір історичних даних про здоров’я та поведінку сервера та пристроїв.
 • Відображення даних. Скорочення даних та аналіз тенденцій для відображення освітлювальних візуалізацій даних.
 • Звіти. Крім дисплеїв, генерування корисних попередньо визначених звітів, які допомагають у виконанні таких завдань, як прогнозування потужностей, оптимізація використання ресурсів та прогнозування потреб у технічному обслуговуванні та модернізації.
 • Настроювана звітність. Засіб, який допоможе вам створити спеціальні звіти.
 • Проста налаштування, використовуючи такі методи, як автоматичне відкриття та знання типів сервера та додатків.
 • Нерозбірливість: накладення низьких витрат на ваші виробничі машини та послуги. Розумне використання агентів для вивантаження моніторингу, де це доречно.
 • Масштабованість: Здатний рости разом з вашим бізнесом, від малого або середнього бізнесу (SMB) до великого підприємства.

Кращі засоби моніторингу системи

Окрім мінімальних можливостей програмного забезпечення для моніторингу системи, які ми перераховували вище, під час вибору інструментів у цій публікації ми також врахували деякі наступні критерії:

 • Простота встановлення та використання, включаючи наявність документації, форумів громад та підтримки
 • Прихильність до постійних оновлень, удосконалень та постійного обслуговування.
 • Застосування для вирішення проблем у реальному світі та надійний набір функцій.

1. Монітор здоров’я сервера SolarWinds (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ)

SolarWinds виробляє набір продуктів для всебічного моніторингу та управління мережею. Для моніторингу системи найбільш релевантними є два: безкоштовний інструмент, серверний монітор здоров’я та інструмент затрат, монітор сервера та додатків.

Безкоштовно Монітор здоров’я сервера (ШМ) буде контролювати доступність, стан здоров’я та продуктивність до 5 серверів – якщо у вас потрібний тип серверів.

 • Підтримувані сервери: Dell PowerEdge ™, HP ProLiant ™ та IBM eServer ™ xSeries.
 • Підтримувані корпуси лез: Dell PowerEdge M1000e та HP BladeSystem c3000 та c7000.
 • А підтримувані гіпервізори: VMware vSphere® ESX Hypervisor та ESXi ™ Hypervisor.

SHM використовує SNMP, WMI та CIM для опитування стандартних компонентів на кожному сервері, включаючи джерело живлення, швидкість вентилятора, температуру, процесор та акумулятор.

Після встановлення SHM конфігурація є простою. Для кожного сервера ви вказуєте ім’я хоста або IP-адресу та надаєте облікові дані для SNMP, WMI та / або VMware. Ви також можете налаштувати інтервал опитування.

SolarWinds Server Health Monitor підсумовує стан найвищого рівня моніторингу серверів.

На вкладці приладової панелі відображається загальне стан здоров’я серверів, що відстежуються. Ви можете натиснути на сервер, щоб отримати його деталі. Кожен датчик на цьому сервері вказаний у списку, і ви можете натиснути датчик, щоб отримати більш детальну інформацію.

Монітор здоров'я SolarWinds Server може переглядати детальний стан на обраному сервері.

SHM дає можливість майже в режимі реального часу бачити здоров’я невеликої колекції серверів. Як інструмент початкового рівня, він не включає механізм надсилання вам сповіщень, коли вас немає перед екраном, або для створення звітів про речі, такі як історичні тенденції.

ВИБОР редактора

Контролюйте стан, стан та доступність апаратного забезпечення сервера

Завантажити: Завантажте безкоштовну версію на SolarWinds.com

Офіційний сайт: www.solarwinds.com/free-tools/server-health-monitor/

2. Моніторинг сервера Site24x7 (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Site24x7 охоплює всі аспекти моніторингу системи, забезпечуючи видимість роботи мережі, сервера та додатків. Таке поєднання компетенцій чудово підходить для тих, хто здійснює віртуалізацію. Інструмент здатний контролювати Microsoft Hyper-V та VMware, а також відстежувати діяльність контейнерів Docker.

Як хмарна система, Site24x7 є нейтральним щодо розташування. Вашій команді з управління інфраструктурою не потрібно знаходитись у тій самій будівлі, що і керованими об’єктами. Доступ до панелі інструментів здійснюється через браузер, а також є додаток для отримання доступу через мобільні пристрої.

Моніторинг сервера дає вам постійні оновлення статусів, які включають процесор, пам’ять, диск, мережевий інтерфейс, операційну систему програмного забезпечення, порти та перевірку файлової системи. Загалом, інструмент охоплює понад 30 різних факторів продуктивності сервера.

Екрани моніторингу програм у цьому інструменті дають постійний перегляд у реальному часі всієї діяльності у вашій мережі. Він шукає причини виявлених помилок, аж до аналізу рядків коду.

Моніторинг не обмежується одним конкретним сайтом. Пакет Site24x7 може охопити всю мережу, щоб перевірити, чи є багатомістові системи та віддалені системи. Якщо ви не запускаєте власні сервери, але використовуєте хмарні ресурси, ви все одно можете розгорнути монітор Site24x7, щоб отримати видимість про ефективність вашої мережі. Інструмент може контролювати сервери AWS та Microsoft Azure.

Місцевий сайт 24 × 7 може контролювати пристрої під керуванням Windows, Windows Server, Linux, FreeBSD Unix та OS X. Інструмент може надати детальні дані про діяльність для кожного комутатора у вашій мережі, а також може контролювати бездротові мережі.

Site24x7 пропонується в пакетах, що відповідають компаніям, що керуються веб-сайтами та MSP, а також звичайним компаніям з виробництва цегли та мінометів. За послугу стягується плата за підписку, і існує обмежена безкоштовна версія, яка може контролювати до п’яти серверів.

Ти можеш отримати 30-денний безкоштовний пробний період системи. Якщо ви вирішите не купувати наприкінці пробного періоду, ви переходите до безкоштовної редакції.

Site24x7 Моніторинг сервераЗапустіть 30-денну безкоштовну пробну версію

3. Мережевий монітор Paessler PRTG (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)

Мережевий монітор Paessler PRTG – це рішення “включені батареї”, яке відстежує ваші сервери та пристрої, мережевий трафік тощо. PRTG може використовувати NetFlow та sFlow, і ми детально висвітлювали це в нашому дослідженні безкоштовних аналізаторів трафіку NetFlow.

Мережевий монітор PRTG працює на Windows. Він здійснює моніторинг поштових серверів, веб-серверів, серверів баз даних, файлових серверів та віртуальних серверів. PRTG може контролювати кілька сайтів та хмарні сервіси. Він використовує SNMP, WMI, NetFlow, sFlow, ping, ssh, REST API та обмін пакетами.

Налаштування інструменту є дещо складним, але майстер налаштування та відео з практичним керівництвом ведуть вас через кроки. Інструмент знайде безліч пристроїв та серверів за допомогою автоматичного відкриття.

Дерево пристроїв Paessler PRTG показує сервери у вашій мережі та датчики, що стежать за ними.

В інтерфейсі користувача основним виглядом є дерево пристроїв, що показує пристрої (включаючи сервери) у вашій мережі, і датчики, що контролюють кожен.

Paessler PRTG 10 найкращих показників сервера зводить критичний стан ваших серверів.

З боку апаратного забезпечення сервера його датчики можуть відстежувати навантаження процесора, пам’ять, диск, середовище серверної кімнати тощо. З боку додатків у комплекті є понад 200 типів датчиків для загальних мережевих служб, включаючи HTTP, SMTP / POP3 (електронна пошта) , FTP тощо.

Paessler PRTG виявляє проблеми, відображає їх у списку та надсилає тривогу.

Ви можете вказати пороги сповіщень, а PRTG може надсилати сповіщення про виявлені проблеми за допомогою декількох методів, включаючи електронну пошту та SMS. Він надає низку попередньо визначених звітів та засобів для розробки спеціальних звітів. Також можуть бути заплановані звіти.

Безкоштовна версія обмежена 100 датчиками після 30-денного випробування, яке ви можете завантажити тут. Оскільки датчик – це індивідуальний потік даних, для кожного сервера та пристрою зазвичай знадобиться кілька датчиків.

Безкоштовна версія мережевого монітора PRTG забезпечує добре забезпечений набір інструментів для моніторингу невеликої мережі.

Paessler PRTG Network MonitorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

4. Монітор сервера та додатків SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Монітор серверів і прикладних програм SolarWinds (SAM) є частиною набору витрат Orion мережевих інструментів моніторингу та управління; ми розглянули компоненти набору Orion у нашій статті про найкращі аналізатори руху sFlow. Якщо серверний монітор здоров’я може задовольнити потреби невеликого магазину, SAM може охоплювати малий бізнес для великих підприємств. SolarWinds пропонує 30-денну безкоштовну пробну версію SAM.

Як випливає з назви, SAM моніторить стан здоров’я та продуктивність серверного обладнання та віртуальних серверів від багатьох постачальників, а також здійснює глибокий моніторинг багатьох сотень програм. Він може контролювати декілька сайтів та хмарних середовищ, таких як Azure та AWS.

Набір SolarWinds Orion автоматично відкриє хости та пристрої у вашій мережі. Тоді ви можете почати стежити за ними.

SolarWinds Server and Monitor Monitor графічно показує стан верхнього рівня сервера.

Після виявлення сервера та моніторингу запущено, перегляньте розділ Деталі вузла, щоб побачити відображення SAM про дані про продуктивність та стан здоров’я..

SolarWinds SAM показує деталі на сервері в таблицях та графіках.

Дані про стан сервера відображаються як графічно, так і в таблицях.

Потрібно друге сканування виявлення, щоб SAM міг виявляти програми, що працюють на раніше виявлених вузлах.

Виявлення програм SolarWinds SAM сканує сервери, які шукають відомі програми зі вибраного списку.

Ви можете налаштувати сканування виявлення програм, щоб вказати, які програми SAM слід шукати. Тоді ви надали облікові дані SAM для доступу до інформації про різні вузли.

SolarWinds SAM зводить стан програм у вашій мережі в таблиці та графіки.

Один SAM виявив додатки та розпочав його регулярне сканування. Звіт про програму покаже статус найвищого рівня для програм, що працюють на ваших серверах.

SolarWinds SAM розгортає стан серверів і додатків у таблицях із включеним розгортанням.

Підсумок містить попередження та події програми, топ-10 вузлів за завантаженням процесора, фізичною пам’яттю, віртуальною пам’яттю, операціями вводу / виводу тощо.

SAM, працюючи з набором інструментів моніторингу та управління мережею SolarWinds, надає повний спектр функцій для налаштованих панелей управління, аналізу, оповіщення, звітування тощо.

SAM і набір SolarWinds – це пакети корпоративного класу, тому вони недешеві і вимагають значних ресурсів на сервері, який їх розміщує. Більшість компонентів спрацьовує за додаткову плату. Але якщо ваша мережа велика або зростає, пакет SolarWinds з SAM варто вивчити.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ:

www.solarwinds.com/server-application-monitor/

SolarWinds Server і Application MonitorDownload БЕЗКОШТОВНА 30-денна пробна версія на SolarWinds.com

5. Атера (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Атера – система віддаленого моніторингу та управління (RMM), розроблена для використання керованими постачальниками послуг (MSP). Інструмент виходить за рамки системного моніторингу, оскільки включає велику кількість утиліт адміністрування системи, таких як менеджер патчів.

Послуга Atera дозволяє техніці MSP контролювати ІТ-інфраструктуру клієнта шляхом встановлення програмного забезпечення агентів на цьому віддаленому сайті. Як тільки послуга починається для нового клієнта, система Atera здійснює пошук по клієнтській мережі та записує в журнал усі приєднані пристрої. Це створює інвентар обладнання та запускає процес моніторингу для кожного пристрою.

Атера також здійснює пошук усіх кінцевих точок та серверів, щоб записати, яке програмне забезпечення встановлено на сайті. Цей пошук подається до функцій управління ліцензіями в системі. Як пошук обладнання, так і журнал програмного забезпечення представляють можливості для MSP коригувати договори, щоб відобразити, яку саме інфраструктуру буде контролювати служба – багато клієнтів не знають, яке обладнання та програмне забезпечення вони мають на місці до початку договору про MSP..

Система моніторингу включає нагляд за мережами, серверами та програмами. Монітор сервера перевіряє всі стандартні питання продуктивності сервера. До них відносяться ємність та використання процесора, пам’яті та диска.

Продуктивність додатків тісно пов’язана зі статусами серверів, які їх розміщують. Особливо це стосується віртуалізації. Atera здатна контролювати широкий спектр програм, включаючи веб-сервери та сервери електронної пошти, бази даних, віртуалізації та комунікаційні послуги.

Система Atera включає в себе модулі моніторингу для внутрішнього користування MSP. До них належать управління контрактами, управління клієнтами та управління командою.

Крім процесів моніторингу, Atera включає в себе програмне забезпечення для управління довідковою службою, яке включає засоби віддаленого доступу та спілкування в чаті для використання техніками, що обслуговують службу довідки.

Atera – це хмарна послуга, тому MSP не потрібно встановлювати жодне програмне забезпечення для її використання. Весь доступ до інформаційних панелей сервісу здійснюється через стандартний веб-браузер. Послуга стягується за передплату із стягуванням плати за техніку в місяць. Також є щорічний тариф, який працює дешевше. Atera доступна для тестування на 30-денна безкоштовна пробна версія.

30-денна безкоштовна пробна версія AteraStart

6. ManageEngine OpManager (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

ManageEngine виробляє повний набір мережевого управління та пропонує безкоштовні версії деяких їх інструментів. У нашому описі безкоштовного програмного забезпечення для моніторингу пропускної здатності ми раніше розглядали безкоштовне видання ManageEngine OpManager.

Налаштування OpManager – це багатоетапний процес, але не надто складний. Після надання параметрів підмережі та SNMP OpManager просканує ваші підмережі та виявить ваші пристрої.

OpManager відстежує показники доступності та продуктивності фізичних та віртуальних серверів. Плагін Моніторинг продуктивності додатків додає можливість контролювати програми. OpManager використовує SNMP, WMI та CLI через SSH або telnet.

ManageEngine OpManager показує зведене використання та доступність ваших серверів.

На вкладці “Сервер топ-10” відображається максимальна ефективність та доступність для виявлених фізичних серверів.

ManageEngine OpManager аналогічно відображає доступність та використання для віртуальних серверів.

На вкладці «Підсумок віртуалізації» відображаються показники для ваших віртуальних серверів.

OpManager містить складні засоби для оповіщення та звітів. Ви можете встановлювати сповіщення на основі порогів; і він має різноманітні корисні звіти про консервування, починаючи від підтримки усунення несправностей до планування потенціалу та виставлення рахунків, а також засобів для створення спеціальних звітів.

Попередньо визначений звіт про стан здоров’я ManageEngine opManager збирає дані про стан здоров’я для серверів.

Заздалегідь визначені звіти включають “Стан здоров’я мережі”, який дає збір для всіх виявлених хостів.

Плагін “Моніторинг продуктивності додатків” доступний безкоштовно лише для 30-денної пробної версії. Він додає моніторинг стеків додатків і серверів, веб-серверів і служб, баз даних, контейнерів, а також загальнодоступних та гібридних хмарних середовищ.

Безкоштовна версія ManageEngine OpManager надає вам добре всебічний набір можливостей для моніторингу 10 або менше пристроїв у невеликій мережі.

ManageEngine OpManagerDownload БЕЗКОШТОВНА 30-денна пробна версія на ManageEngine.com

7. Nagios XI і Nagios Core

Nagios – стійкий стандарт в моніторингу мережі. Nagios Core – безкоштовна версія з відкритим кодом, а Nagios XI – це комерційний варіант за вартістю з додатковими функціями та автоматизованою допомогою для налаштування. Nagios має репутацію потужного, надійного, масштабованого та надзвичайно налаштованого – та є складним у налаштуванні.

У безкоштовній версії є крива навчання, але і активне співтовариство. Він контролює сервери, сервіси та програми, як і комерційну версію. Вона включає звітування електронною поштою та SMS, базовий інтерфейс користувача (включаючи мережеву карту) та основні звіти.

У Nagios Core не вистачає автоматичного відкриття, і ви повинні навчитися налаштовувати та підтримувати складну конфігурацію. З іншого боку, це дає велику гнучкість для налаштування та розширення інструменту. Додатки, розроблені спільнотою, можуть виявити та допомогти розпочати роботу з конфігурацією.

Ви можете використовувати безкоштовну 60-денну пробну версію для оцінки версії за вартістю, і, якщо ви вирішите перейти з безкоштовною, збережіть автоматично створені конфігураційні файли з / usr / local / nagios / тощо перед тим, як видалити копію eval. Потім ви можете використовувати ці файли як вихідну точку для конфігурації нового встановлення.

Комерційна версія Nagios XI має більш багатий набір функцій, включаючи автоматизовану підтримку виявлення ваших пристроїв та хостів, автоматичну настройку інструменту та підтримувані комерційними додатками. У ньому є набагато більш досконалий користувальницький інтерфейс та більш досконала звітність, яка охоплює тенденції, допомогу в плануванні потенціалу тощо.

Nagios XI створений для роботи на Red Hat Linux і CentOS. Для Windows використовуйте пристрій VM з Hyper-V або VMware. Він включає інструмент автоматичного виявлення та майстра конфігурації для додавання нового пристрою, хоста чи програми).

Інформаційна панель Nagios XI Op Center відображає загальний стан мережі.

Після встановлення і моніторингу Nagios XI на екрані “Операції” відображається поточний стан мережі на високому рівні, а Операційний центр дозволяє переходити до згаданих елементів.

На сторінці стану хостів Nagios XI відображаються хости і вмикається детальна інформація.

На сторінці стану хостів відображається підсумок показників для відстежуваних хостів. Ви можете перейти до окремого хоста, щоб переглянути деталі, включаючи графіки продуктивності, інформацію про планування потужностей, тривоги тощо.

Nagios XI Status Status показує стан служб, що працюють на серверах, дозволяє здійснювати детальну інформацію.

Сторінка статусу послуги підсумовує стан послуг, що відстежуються.

Nagios – це продумане рішення для моніторингу мережі. Як і в інших інструментах, які пропонують повністю вільну від комерційної версії компромісну версію, ви повинні вирішити, чи маєте ви (чи будете розвивати) досвід та час для використання безкоштовного інструменту, чи платити за автоматизацію та вигідніше буде підтримка комерційної версії.

8. Що Золото Золото

WhatsUp Gold – це давно створений інструмент моніторингу мережі від IPSwitch. Це багатофункціональний, але простий сервер і інструмент моніторингу додатків.

WhatsUp відстежує сервери, віртуальні сервери, хмарні сервіси та програми. Він також стежить за мережевим трафіком. Хмарний моніторинг включає гібридні хмарні середовища для Azure та AWS.

Безкоштовна версія – це безкоштовна п’ятибальна ліцензія на моніторинг до п’яти ресурсів (наприклад, п’ять серверів).

Що потрібно встановити в Windows. Установка проста і використовує автоматичне відкриття. Користувацький інтерфейс забезпечує безліч переглядів, включаючи інтерактивну мережеву карту та можливість деталізованого дослідження проблем. Інформаційні панелі налаштовуються.

Він надає багато звітів із консервами та налаштування звітів. Існує кілька варіантів сповіщення, включаючи електронну пошту та SMS. Запроваджені дії також можуть бути визначені для автоматичного реагування на сповіщення.

У списку списку WhatsUp Gold відображаються хости, що відстежуються.

У списку списку WhatsUp показані виявлені хости та пристрої, підсумовуючи їх характеристики та стан.

Картографічний вигляд WhatsUp Gold показує логічну карту хостів, що відстежуються, дозволяє деталізувати.

Перегляд карт – це інтерактивна карта для візуалізації компонентів вашої мережі та їх статусів. Можна перевірити наявність та працездатність окремих вузлів.

WhatsUp Gold Top 10 показує критичний статус хостів, що відстежуються.

У верхній частині 10 відображаються критичні статуси у вашій мережі.

Додатковий додаток Моніторинг продуктивності додатків за вартістю додає можливість контролювати звичайні програми та послуги.

Безкоштовне пробне видання WhatsUp Gold – це простий і повнофункціональний інструмент для моніторингу та управління невеликим магазином. Перехід на версію за вартістю дозволяє перейти до покриття великих мереж.

Висновок

Окрім інструментів для моніторингу ваших систем, вам потрібен протокол для вирішення проблем та реагування на інциденти. Найкращі практики моніторингу системи вимагають продуманості та уваги до дизайну.

Безкоштовні інструменти спокушають, особливо, якщо ви обмежуєте бюджет. Безкоштовні версії платного програмного забезпечення зазвичай обмежені у своїх можливостях, щоб вони могли підтримувати лише невеликі мережі. Деякі безкоштовні програми пропрацювали набір інструментів досвідчених мережевих адміністраторів, в основному, з ознайомлення. Однак ці інструменти недостатньо фінансуються, як правило, недостатньо підтримувані та не мають проблем.

Планування є ключовим етапом при придбанні нового програмного забезпечення для моніторингу. Вам потрібно шукати набори інструментів моніторингу, які охоплюють весь стек системи. Пам’ятайте, що витрати на моніторинг заощаджують ваші гроші в інших сферах ІТ-департаменту та запобігають втраті доходу для бізнесу через збій системи.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me