8 кращих FTP та SFTP-клієнтів для Windows та Linux

Кращі FTP та SFTP-клієнти

FTP і SFTP відіграють велику роль в адмініструванні серверів WordPress, управлінні системами в мережі та спільним використанням файлів. Існує велика різноманітність безкоштовних та преміум-класів FTP та SFTP клієнтські програмні рішення там вам спробувати, тож у цьому творі ми допоможемо вам звузити вибір та знайти рішення, яке найкраще підходить для вас.

Ми детально розглядаємо інформацію про кожен із інструментів нижче, але, якщо вам не вистачає часу, ось наш список найкращих клієнтів FTP та SFTP:

 1. SolarWinds Solar-PuTTY (БЕЗКОШТОВНИЙ ІНСТРУМЕНТ) Безкоштовна утиліта передачі файлів, що включає SFTP FTP та SCP параметри
 2. WinSCP Широко використовувана безкоштовна утиліта для безпечної передачі файлів
 3. FileZilla Безкоштовна безпечна програма передачі файлів для Windows, Mac OS X та Linux
 4. CyberDuck Безкоштовна утиліта безпечної передачі файлів, яка працює на Windows та Mac OS та інтегрує підтримку багатьох популярних хмарних систем зберігання даних
 5. MonstaFTP Інтернет-сервіс, який працює через ваш браузер. Він розгортає FTP, FTPS, SFTP та SCP. Він доступний у безкоштовній та платній версіях
 6. Чашка кави безкоштовно FTP Безкоштовна утиліта передачі файлів для Windows, що включає FTP, FTPS та SFTP
 7. IP-перемикач Реалізація WS_FTP для Windows

Примітка. Тут ми охоплюємо клієнтське програмне забезпечення. Якщо ви адміністратор шукає серверне програмне забезпечення SFTP, перевіряти 20 кращих безкоштовних серверів SFTP та FTPS для Windows та Linux.

Що таке FTP?

Протокол передачі файлів (FTP) – це, як випливає з назви, протокол, який використовується для передачі файлів між комп’ютерами в мережі. FTP використовує порти 20 протоколу управління передачею (TCP) & 21 за замовчуванням. FTP дозволяє користувачам завантажувати, завантажувати, переглядати, перейменовувати, видаляти файли тощо.

FTP – відносно старий протокол. Хоча це допомагає пояснити деякі дивацтва, як, наприклад, використання двох портів, це також говорить про зрілість протоколу. Оригінальний стандарт для FTP, RFC 114, був опублікований у 1971 р. Діючий стандарт, RFC 959, була опублікована в 1985 році.

Режими підключення: Активний проти пасивного FTP

Є два дискретні режими підключення FTP: активний FTP і пасивний FTP. У активному режимі FTP порт 21 використовується для надсилання команд управління, які диктують, що відбувається під час сеансу FTP. Порт 20 використовується для фактичної передачі даних. У пасивному режимі FTP замість порту 20 використовується довільний порт більше 1023. Слабіт добре поглибившись у тему активного проти пасивного FTP, якщо вам цікаво дізнатися більше.

Режими передачі: Бінарний проти ASCII

Існують також два різних режими передачі FTP: двійковий і ASCII.

Для текстових файлів (тобто файл, що читається людиною, з такою програмою, як Notepad, vi або nano), ASCII рекомендується. Це тому, що режим передачі ASCII підтримує переклад символів між різними системами (наприклад, конверсія кінець символів рядка). Це може бути важливо при передачі сценарії.

Для нетекстових файлів, як JPEG-зображення, рекомендується бінарний режим передачі. Це тому, що переклад символів в режимі ASCII може пошкодити нетекстові файли. Якщо ви коли-небудь переносили зображення між двома комп’ютерами, і його не було видно на приймальній машині, першопричиною може бути використання режиму передачі ASCII.

Якщо вам стає важко йти в ногу, не переживайте занадто сильно. У більшості випадків можна просто використовувати бінарний режим передачі і не думати про це далі.

Чи захищено FTP?

Одним словом, ні. FTP надсилає файли та облікові дані по всій мережі в чіткий текст. Це означає, що дані, надіслані за допомогою FTP НЕ шифрується.

З цієї причини часто краще використовувати зашифрований метод передачі типу FTPS (FTP Secure) або SFTP (Протокол передачі файлів SSH).

Що таке FTPS?

FTPS ефективно FTP з підтримкою TLS (Захист транспортного шару) шифрування. Раніше FTPS також використовував SSL (Secure Sockets Layer). Сьогодні SSL набагато рідше зустрічається з FTPS через різні проблеми безпеки. Використання FTPS замість стандартного FTP дозволяє отримати функціональність FTP плюс переваги шифрування та сертифікатів.

Є два основні типи з’єднань FTPS, неявні та явні. Сервери, що використовують неявний FTP, слухають з’єднання на порту 990 замість порту 21. As Згаданий FileZilla, неявна FTPS є застарілим протоколом на даний момент. Це означає, що ви не побачите неявних FTPS, які використовуються стільки, скільки явні FTPS в наші дні. Явний FTPS (a.k.a. FTPES) використовує порт 21, як стандартний FTP, і дозволяє клієнту явно викликати зашифроване з’єднання.

Що таке SFTP?

SFTP, скоріше протизаконно НЕ є лише зашифрованою версією протоколу FTP. Хоча це служить тій самій цілі передачі та керування файлами під кришкою SFTP значно відрізняється, ніж FTP і FTPS. Багато з цих відмінностей випливають з того, що SFTP розташовується на протоколі SSH (Secure Shell).

Однією з головних відмінностей є використання портів. На відміну від використання двох дискретних портів, SFTP використовує лише один. За замовчуванням цей порт – порт TCP 22 (порт SSH за замовчуванням). Використання порту SSH надає додаткову перевагу – зробити SFTP загалом більш “безпечним для брандмауера” і менше шансів бути заблокованим за замовчуванням.

Крім того, SFTP дозволяє користувачам отримувати переваги від використання SSH-ключів. Якщо ви не знайомі з перевагами ключів SSH та асиметричної криптографії, ознайомтесь Ця стаття від Digital Ocean. Коротше кажучи, ключі SSH додають додатковий рівень безпеки до процесу аутентифікації.

Особисто я віддаю перевагу SFTP перед FTP / FTPS / FTPES, але є аргументи справи для обох. Близькість повсюдності SFTP на більшості серверів Linux / Unix, переваги брандмауера від використання одного порту та переваги безпеки використання SSH є причинами мого вподобання. Однак деякі можуть зробити аргумент для FTPS на основі специфіки даного середовища (наприклад, якщо вже запущені FTP-сервери), підтримка Сертифікати X.509, або підтримка передачі файлів із сервера на сервер.

А як щодо SCP та FISH?

Якщо ви досліджуєте протоколи передачі файлів, можливо, ви натрапили на SCP (Secure Copy) та РИБИ (Файли, передані по протоколу оболонки). Ці два протоколи схожі на SFTP, оскільки вони використовують SSH для полегшення з’єднання (FISH також може використовувати рш).

SCP – популярне рішення, яке може виявитися корисним, якщо вам просто потрібно перенести файли. Однак якщо вам потрібно перераховувати віддалені каталоги, створювати нові каталоги, видаляти файли або виконувати інші адміністративні завдання, вам потрібно буде використовувати SFTP або FTP.

FISH не настільки широко використовується, як SCP або SFTP, але може бути корисним, коли ресурси та можливість встановлення програмного забезпечення на стороні сервера сильно обмежені.

Де є FTP & SFTP використовується?

Ви можете знайти FTP та SFTP, що використовуються в широкому спектрі випадків використання. У будь-який час, коли вам потрібно перенести файли з комп’ютера A на комп’ютер B або керувати файлами на віддаленій системі, це потенційний випадок використання SFTP та FTP. Деякі з найпопулярніших випадків використання:

 • Завантаження файлів у подібні системи управління вмістом (CMS) WordPress.
 • * нікс адміністрування сервера. Тут популярний вибір SFTP.
 • Файлообмінник. Використання протоколу типу SFTP може бути особливо корисним для задоволення вимог відповідності (наприклад, для SOX, HIPPA, або FIPS).
 • Оновлення прошивки. Багато пристроїв підтримують оновлення мікропрограмного забезпечення через FTP або SFTP.

Що шукати у FTP / SFTP клієнта?

Відповідь на це питання насправді “це залежить”. Якщо ви домашній користувач або просто керуєте веб-сайтом WordPress або двома, можливо, ви зможете піти з дуже простого клієнта для передачі файлів. Все, що вам може знадобитися – це простий графічний інтерфейс користувача (GUI) та підтримка протоколу чи двох. З іншого боку, якщо ви є досвідченим користувачем або дотримуєтесь певних вимог відповідності, можливо, у вас є набагато більш широкий перелік потреб, що стосується ваших потреб клієнтського програмного забезпечення FTP / SFTP. Нижче наводиться короткий перегляд деяких функцій, про які ви можете стежити:

 • Протоколи & підтримка методу шифрування – Чи знаєте ви, що вам буде потрібно лише підтримка SFTP? Ви знаходитесь в ролі, коли один сервер використовує SFTP, інший FTPS, інший HTTPS та інший FTP? Аналогічно, чи піклуєтесь ви (з причин відповідності чи іншим чином) щодо безпеки методів шифрування, якими користується клієнтське програмне забезпечення? Вам потрібно буде враховувати ці моменти, підбираючи клієнтське програмне забезпечення.
 • Перетягніть & крапля – Це дійсно зручна функція, але перетягування з графічним інтерфейсом клієнтського програмного забезпечення може дійсно впорядкувати процес передачі файлів.
 • Перевірки цілісності файлів – Звідки ви знаєте, що файл, який ви перемістили з місця А до місця B, зробив його там без корупції? Порівнювати хеш або контрольну суму може допомогти вам це зробити. Деяке програмне забезпечення клієнта подбає про це за вас.
 • Планування дій – Скільки часу ви заощадите, якщо ви або ваша команда зможете автоматизувати передачу файлів? Якщо ви перебуваєте в середньому чи великому бізнесі, автоматизація легких речей може допомогти заощадити Opex.
 • Межі з’єднання – Вам потрібно вміти здійснювати необмежену кількість зв’язків чи ви можете піти лише з одним або двома?
 • Ведення журналів – Для аудиту, дотримання та усунення несправностей докладні журнали можуть бути дуже важливими. Чи має значення для вас ведення журналів?
 • Синхронізація & резервні копії – Чи потрібно мати можливість автоматично синхронізувати файли у двох різних місцях? Чи дозволить автоматизація процесу резервного копіювання заощадити вашу команду багато часу? Якщо так, шукайте ці функції у вашому клієнтському програмному забезпеченні.

Кращі FTP та SFTP-клієнти

1. SolarWinds Solar-PuTTY (БЕЗКОШТОВНИЙ ІНСТРУМЕНТ)

Сонячні вітри нещодавно звільнений Solar-PuTTY, програмне забезпечення, яке займає популярне PuTTY програмне забезпечення та створює його трохи далі, щоб додати більш сучасний графічний інтерфейс та різноманітні додаткові функції. Я найближчим часом детальніше висвітлюю це програмне забезпечення, тому ми зупинимось на особливостях FTP, SCP та SFTP SolarPutty тут.

Коротше кажучи, це портативне програмне забезпечення є корисним інструментом для спеціальних передач файлів. Це безкоштовно, підтримує перетягування та перенесення, реєстрацію, зберігання облікових даних та сеансів тощо. Я трохи використовував Solar-PuTTY замість PuTTY як мій клієнт, що перейшов до SSH, і клієнт SFTP був хорошим плюсом.

Хоча я не можу сказати, що мені більше подобається інтерфейс Solar-PuTTY, ніж WinSCP для передачі SFTP / SCP, той факт, що це також клієнт SSH, є великим плюсом. Це і зберігання сеансів дозволяє мені досить просто використовувати Solar-PuTTY регулярно. Якщо ви шукаєте частину безкоштовного програмного забезпечення для Windows, яка може слугувати клієнтським програмним забезпеченням типу «Swiss Army Knife», спробуйте Solar-PuTTY безкоштовно.

SolarWinds Solar-PuTTYЗавантажити 100% БЕЗКОШТОВНО Інструмент

2. WinSCP

WinSCP є популярним клієнтом для передачі файлів для Windows, який може похвалитися понад 114 мільйонами завантажень. Це безкоштовно, розширюється та підтримує SFTP, FTP (S), SCP, та WebDav (розширення HTTP). WinSCP підтримує перетягування, різноманітність мов, сценаріїв та включає в себе інтегрований текстовий редактор.

Це програмне забезпечення було моїм програмним забезпеченням SFTP і SCP протягом досить тривалого часу. CLI (інтерфейс командного рядка), інтеграція PuTTY та велика база користувачів – все це допомагає розширити, скільки ви можете отримати з цього безкоштовного програмного забезпечення. Ви можете завантажити WinSCP тут.

3. FileZilla

FileZilla є вільним та відкритим кодом (випущений під Загальна публічна ліцензія GNU) Програмне забезпечення для клієнтів FTP для Windows, Mac OS X та Linux.

FileZilla – популярне та зріле клієнтське програмне забезпечення FTP, яке підтримує FTP, FTPS та SFTP. «Про» версія FileZilla додає підтримку WebDav та різноманітних хмарних постачальників даних (Amazon S3, Dropbox тощо). FileZilla підтримує перетягування, передачу файлів більше 4 ГБ, налаштовані обмеження швидкості передачі тощо. Одна з найбільших переваг FileZilla його велике співтовариство користувачів. Якщо ви застрягли, намагаючись зрозуміти речі самостійно і зіткнулися з проблемами, це може бути дуже корисним безкоштовним ресурсом. Ви можете завантажити клієнт FileZilla безкоштовно тут.

Однією з закидів FileZilla було те, що він намагається додати “програмне забезпечення” під час встановлення. Хоча це зрозуміло, враховуючи те, що вони намагаються заробити трохи грошей, це може бути непридатним для багатьох користувачів. Принаймні, FileZilla дає можливість відмовитися від додаткового програмного забезпечення під час встановлення. Це те, про що вам слід знати, перш ніж сліпо клацнути через встановлення цього програмного забезпечення.

4. CyberDuck

CyberDuck це безкоштовний та відкритий клієнт для передачі файлів з підтримкою широкого спектру протоколів та постачальників хмарних сховищ. CyberDuck є надійною альтернативою для користувачів, які хочуть відійти від FileZilla, оскільки пропонує багато однакових функцій та можливість імпорту закладки з FileZilla (а також ряд інших програм).

Хоча CyberDuck має респектабельний набір функцій, коли мова йде про підтримку протоколу (FTP, FTPS, SFTP та WebDAV всі підтримуються) та безпеку, мені справді виділялася підтримка широкого спектру хмарних постачальників даних. CyberDuck може похвалитися підтримкою Amazon S3, OpenStack Swift, Backblaze B2, Microsoft Azure & OneDrive, Google Drive, DRACOON і Dropbox.

Графічний інтерфейс не за замовчуванням переглядає «дві панелі» перегляду перетягування, як і багато інших клієнтів, але я не мав проблем із перетягуванням із Провідника Windows у графічний інтерфейс CyberDuck. Ви можете завантажити CyberDuck для Windows або Mac безпосередньо зі своєї домашньої сторінки тут.

5. MonstaFTP

MonstaFTP є новим підходом до FTP. Це додаток на основі PHP та Javascript працює на веб-сайті та ефективно робить ваш браузер клієнтом FTP. Хоча це означає, що адміністратору сервера потрібно було б його налаштувати, і тому це не ідеальне рішення для всіх, ми подумали, що ідею варто також відзначити і тут..

Підтримка MonstaFTP FTP, FTPS, SFTP, і SCP. Це дозволяє користувачам завантажувати .zip файли та витягувати їх на стороні сервера, редагувати файли на екрані, налаштовувати користувальницький інтерфейс та ребрендіровать програмне забезпечення. Це може бути цікавим рішенням, якщо ви адміністратор прагнете полегшити життя своїм користувачам. На відміну від того, щоб змусити їх вибирати клієнта самостійно (що може спричинити за собою нетривіальне навантаження на підтримку), ви можете надати клієнта на стороні сервера. Можливість перетягування з Windows Explorer – також приємний плюс.

На цей час доступні легкі (безкоштовні), ділові ($ 49 / рік) та хост ($ 149 / рік) версії MonstaFTP. Ви можете завантажити безкоштовну версію або придбати ліцензію тут. Ви також можете додати безкоштовну пробну версію Host Edition за 45 днів, коли ви завантажуєте версію Lite. Якщо ви хочете взяти його на тестовий диск перед встановленням, ви можете демонструвати MonstaFTP зі свого браузера тут.

6. Чашка кави безкоштовно FTP

Кавова чашка Безкоштовний FTP є вільним FTP, FTPS, і SFTP клієнт для Windows операційні системи. Крім цих протоколів передачі файлів, він також може підтримувати HTTP. Графічний інтерфейс підтримує перетягування, і якщо ви добре з рекламою внизу вікна, це досить просто у використанні.

Безкоштовна версія FTP Cup Coffee підтримує архівні, комбіновані закладки, інформацію про історичні файли тощо. Платна версія цього програмного забезпечення Direct FTP додає такі функції, як вбудований редактор коду з функцією доповнення коду. Ви можете завантажити чашку кави безкоштовно FTP тут. Ви можете придбати Direct FTP тут.

7. IP-перемикач

IPswitch пропонує надійний професійний клієнт WS_FTP для Windows з різноманітними розширеними функціями. За даними IPswitch, цьому популярному клієнту для передачі файлів довіряють понад 40 мільйонів користувачів.

Професійний клієнт WS_FTP може підтримувати різні протоколи передачі, включаючи FTP, FTPS, SFTP, HTTP та HTTPS. Це робить клієнтське програмне забезпечення IPswitch дуже розширюваним. Якщо один протокол не працює, вам не потрібно буде негайно переходити до іншого програмного забезпечення, щоб виконати роботу. Оскільки у багатьох випадках використання перевагу передачі HTTP або HTTPS на FTP або SFTP, додавання цих двох протоколів є великим плюсом.

WS_FTP Professional Client також дуже серйозно ставиться до безпеки. Передача файлів може бути забезпечена 256-бітним шифруванням AES транспорту, цілісність файлів перевіряється за допомогою різних методів, включаючи SHA512, PGP підтримується шифрування файлів, а криптографія підтверджена FIPS 140-2. Ці функції є великим плюсом не тільки для ділових користувачів, які прагнуть залишатися сумісними, але й користувачів, які приносять премію за безпеку.

Ще однією перевагою професійного клієнта WS_FTP є можливість автоматизації завдань та резервного копіювання даних. Наприклад, якщо ви хочете видалити файл з місця А після його перенесення до місця B, ви можете автоматизувати цей процес разом із передачею. Так само ви можете планувати та стискати резервні копії важливих даних у різних місцях, включаючи жорсткі диски, мережеві спільні файли, файлові сервери чи послуги Інтернет-хостингу. Функція синхронізації допомагає зберігати різні каталоги в синхронізації один з одним і може допомогти впорядкувати адміністрування.

Крім того, це програмне забезпечення від IPswitch включає ряд інших преміальних функцій, які допомагають зробити це цілісним клієнтським рішенням передачі файлів. До таких функцій належать: сповіщення електронною поштою, необмежене з’єднання, підтримка проксі-сервера, ведення журналів, можливість створення та перегляду мініатюр (думаю WordPress) та багато іншого.

Незважаючи на те, що функція є повною набором, я знайшов WS_FTP Professional Client досить простим, щоб розпочати роботу. Графічний інтерфейс перетягування досить інтуїтивно зрозумілий і допомагає вам зануритися прямо в передачу файлів. Ви можете завантажити безкоштовну пробну версію FTP-клієнта IPswitch тут.

8. Вбудовані програми CLI для Linux, Windows та macOS

Якщо ви не можете або не хочете інсталювати будь-які програми, можливо, ви зможете скористатися різними параметрами командного рядка, доступними в більшості сучасних операційних систем. Тут ми надамо короткий огляд того, що доступно для Linux, macOS та Windows.

Для тих, хто вам комфортний із вбудованим CLI Linux SFTP і FTP програми можуть бути всіма необхідними. Якщо вам зручно використовувати SSH з командного рядка, використання цих двох програм повинно бути досить простим. Щодо праймера на SFTP від ​​Linux CLI, ознайомтесь ця стаття Digital Ocean.

З огляду на те, що вони обоє * операційні системи на базі nix, програма командного рядка macOS SFTP аналогічна описаній вище програмі Linux SFTP. Однак, починаючи з High Sierra, macOS відмовився від підтримки командного рядка для простого тексту FTP (перевірте це Apple обговорення для деталей). Якщо вам потрібна підтримка простого FTP CLI і ви працюєте з новим macOS, встановлюючи відкритий код інетутил може бути шлях. Установка inetutils команди заварки може бути використана для установки набору інструментів inetutils. Примітка: inetutils включає в себе різноманітні клієнтські та серверні програми, багато з яких передають дані в простому тексті. Подумайте про використання зашифрованого способу передачі файлів, такого як SFTP або FTPS, замість того, щоб встановлювати inetutils.

Windows також пропонує вбудовану програму FTP командного рядка, яку можна викликати просто, ввівши “ftp” у командному рядку. Однак такої програми для SFTP не існує, тому вам потрібно буде встановити сторонній інструмент, як-от PSFTP (від творців Putty).

Почесні згадки

Було два клієнтські програмні продукти, які просто пропустили складання нашого списку (якщо ви вважаєте, що нам варто переглянути, повідомте про це у розділі коментарів нижче).

Класичний FTP – це програмне забезпечення, яке ви можете розглянути, якщо ви користувач Windows Home, якому потрібна лише підтримка FTP та FTPS (SFTP не підтримується). Зважаючи на контекст нашого списку, ми вирішили залишити його, оскільки безкоштовна версія доступна лише для некомерційного використання.

FireFTP це популярний браузер, який ми додали б до нашого списку, якби FireFox не відмовився від підтримки. Зараз FireFTP рекомендує користувачам використовувати менш популярний браузер WaterFox, тому ми вирішили залишити їх. Причина цього рішення полягала не в тому, що FireFTP або WaterFox є підрозділом, лише те, що зміна браузерів лише для підтримки FTP не може бути ідеальною, враховуючи наявність альтернатив.

Дайте нам знати, що ви думаєте!

Це був наш список восьми кращих FTP та SFTP-клієнтів для Windows та Linux. Ви пробували будь-який із програмних продуктів, згаданих у цій статті? Як ви думаєте, щось ми залишили? У вас є питання щодо одного FTP або SFTP? Повідомте нас у розділі коментарів нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me