7 кращих систем запобігання вторгнень (IPS)

7 кращих систем запобігання вторгнень


Системи запобігання вторгнень, також відомий як IPS, пропонуємо постійний захист даних та інформаційних ресурсів вашої компанії. Ці системи безпеки працюють в межах організації та заповнюють сліпі місця в традиційних заходах безпеки, які реалізуються міжмережевими стінами та антивірусними системами..

Захист межі вашої мережі запобіжить великій кількості хакерських атак. Встановлення брандмауерів та антивірусних програм все ще важливо. Ці заходи захисту стали дуже ефективними для запобігання потраплянню зловмисного коду в мережу. Однак вони були настільки успішними, що хакери знайшли інші способи отримати доступ до обчислювальної інфраструктури компанії.

Ця публікація заглиблюється в кожен із наведених нижче інструментів. Якщо у вас є лише час для резюме, ось наше список найкращих IPS:

 1. Менеджер подій SolarWinds Security (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Цей інструмент безпеки використовує як мережеві, так і хостові методи виявлення вторгнень і вживає запобіжних заходів. Встановлюється на Windows Server.
 2. Сплин Широко використовувані засоби мережевого аналізу, які мають функції запобігання вторгнень. Доступно для Windows, Linux та Cloud.
 3. Саган Безкоштовна система запобігання вторгнень, яка міняє файли журналів для даних про події. Встановлюється на Unix, Linux та Mac OS, але може збирати повідомлення журналу із систем Windows.
 4. OSSEC Безпека HIDS з відкритим кодом дуже шанована та безкоштовна у використанні. Працює в Windows, Linux, Mac OS та Unix, але не включає інтерфейс користувача.
 5. Відкрийте WIPS-NG Утиліта командного рядка з відкритим кодом для Linux, яка виявляє вторгнення в бездротові мережі.
 6. Fail2Ban Безкоштовний легкий IPS, який працює в командному рядку і доступний для Linux, Unix та Mac OS.
 7. Зек Мережева система виявлення вторгнень, яка працює на даних про трафік в реальному часі. Цей інструмент встановлюється на Linux, Unix та Mac OS і є безкоштовним у використанні.

Слабкі місця безпеки

Будь-яка система є настільки ж сильною, як і її найслабша ланка. У більшості стратегій безпеки ІТ, слабкість полягає в людській стихії системи. Ви можете застосувати автентифікацію користувачів за допомогою надійних паролів, але якщо користувачі записують паролі та зберігають нотатку близько до пристрою, який має доступ до мережі, ви також можете не перешкоджати застосуванню автентифікації користувачів.

Існує багато способів, завдяки яким хакери можуть націлити на співробітників компанії та наштовхнути їх на розкриття даних про вхід.

Фішинг

Фішинг став поширеним. Кожен навчився насторожено ставитись до попереджувальних електронних листів від банків або торгових платформ, таких як eBay, PayPal або Amazon. Фішинг-кампанія передбачає підроблена веб-сторінка від інтернет-сервісу. Хакер масово розсилає електронні листи на всі електронні листи у списку, купленому в Інтернеті. Не має значення, чи всі ці адреси електронної пошти належать клієнтам імітованої послуги. Поки деякі з людей, до яких звертаються, мають облікові записи на хитрому веб-сайті, тоді хакер має шанс.

У фішинг-спробах, жертві представлено посилання в електронній пошті це призводить до фальшивої сторінки входу, яка виглядає як звичайний екран входу імітованого сервісу. Коли жертва намагається увійти, це ім’я користувача та пароль переходять у базу даних хакера, і обліковий запис буде порушено без користування зрозуміти, що сталося..

Підводний риболовлі

Хакери націлюють на працівників компанії фішинг-афери. Вони також практикують підводне полювання, що трохи складніше, ніж фішинг. Під час підводного погляду, фальшива сторінка електронної пошти та логін буде спеціально розроблена так, щоб бути схожою на сайт компанії, яку зламують, а електронні листи будуть спрямовані спеціально на співробітників компанії. Спроби підводного полювання часто використовуються як перша фаза спроби прориву. Початковий прохід хак – це дізнатися деталі про деяких працівників компанії.

Doxxing

Інформацію, зібрану на етапі підводного полювання, можна поєднувати з дослідженням людей, вивчаючи їхні сторінки в соціальних мережах або перебираючи деталі їхньої кар’єри. Це цільове дослідження називається doxxing. Зібрана інформація, цілеспрямований хакер може створити профілі ключових гравців у бізнесі та відмітити стосунки цих людей з іншим персоналом компанії.

Doxxer має на меті отримати достатню кількість інформації для успішного наслідування одного працівника. Завдяки цій ідентичності він може завоювати довіру оточуючих до цільової компанії. За допомогою цих хитрощів хакер може ознайомитись з рухом бухгалтерів компанії, її керівників та персоналу ІТ-підтримки..

Китобійний промисел

Після того, як хакер заслужив довіру різних співробітників, він може обманути дані про вхід у когось із бізнесу. Маючи велику впевненість та знання того, як люди спільно працюють у бізнесі, шахрай може навіть вкрасти великі суми грошей від компанії, навіть не входячи в систему; замовлення на фальшиві перекази можна давати по телефону. Таке орієнтування на ключовий персонал у бізнесі називається китобійним спортом.

Стратегії атаки

Для обходу між брандмауерами та антивірусними програмами хакери навчилися використовувати фішинг, підводний похід, докшинг та китобійний промисел. Якщо хакер має адміністраторський пароль, він може встановити програмне забезпечення, налаштувати облікові записи користувачів та видалити процеси захисту і безперешкодно отримувати доступ до всієї мережі, її обладнання, серверів, баз даних та додатків.

Ці нові стратегії нападу стали настільки поширеними, що адміністраторам безпеки компанії потрібно планувати захист припустимо, що заходи безпеки систем були порушені.

В останні роки передові стійкі загрози (APT) стала загальною стратегією для хакерів. У цьому сценарії, хакер може витратити роки на доступ до мережі компанії, отримати доступ до даних за бажанням, використовуючи ресурси компанії для запуску покриття VPN через шлюз компанії. Хакер навіть може використовувати сервери компанії для інтенсивних заходів, таких як видобуток криптовалют.

APT залишаються непоміченими, оскільки хакер знаходиться в системі як авторизований користувач а також обов’язково видаляє будь-які записи журналів, які показують його шкідливу активність. Ці заходи означають, що навіть коли виявлено вторгнення, все одно неможливо простежити і притягнути до кримінальної відповідальності зловмисника.

Системи виявлення вторгнень

Важливим елементом систем запобігання вторгнень є Система виявлення вторгнень (ІДС). IDS розроблений так, щоб шукати незвичну діяльність. Деякі методи виявлення імітують стратегії, використовувані брандмауерами та антивірусними програмами. Такі називаються виявлення на основі підпису методи. Вони шукають шаблони даних, щоб виявити відомі показники активності зловмисників.

Викликається другий метод IDS виявлення на основі аномалії. У цій стратегії програмне забезпечення для моніторингу шукає незвичні дії, які або не відповідають логічній схемі поведінки користувачів або програмного забезпечення, або не мають сенсу, коли їх розглядають у контексті очікуваних обов’язків конкретного користувача. Наприклад, ви не очікували, що користувач у відділі кадрів увійде в систему, щоб змінити конфігурацію мережевого пристрою..

Зловмисник не обов’язково повинен бути стороннім. Ви можете потрапити на зони вашої мережі співробітники, які досліджують межі об’єктів, до яких вони, як очікується, потребуватимуть доступу. Ще одна проблема полягає у працівниках, які використовують їх дозволений доступ до даних та засобів, щоб знищити або викрасти їх.

Профілактика інтрузії

Системи запобігання вторгнень працюють максимально “краще пізно, ніж ніколи.”В ідеалі, ви б не хотіли, щоб сторонні особи отримували несанкціонований доступ до вашої системи. Однак, як пояснено вище, це не ідеальний світ, і є багато мінусів, що хакери можуть виманити авторизованих користувачів у видачі своїх облікових даних.

Зокрема, є системи запобігання вторгнень розширення до систем виявлення вторгнень. IPS діють після виявлення підозрілої активності. Таким чином, до моменту виявлення вторгнення, можливо, вже було завдано шкоди цілісності вашої системи.

IPS здатний виконувати дії, щоб закрити загрозу. Ці дії включають:

 • Відновлення файлів журналу зі сховища
 • Призупинення роботи облікових записів користувачів
 • Блокування IP-адрес
 • Процеси вбивства
 • Завершення роботи систем
 • Запуск процесів
 • Оновлення налаштувань брандмауера
 • Сповіщення, запис та повідомлення про підозрілі дії

Відповідальність завдань адміністратора, які роблять можливими багато з цих дій, не завжди зрозуміла. Наприклад, захист файлів журналів за допомогою шифрування та резервне копіювання файлів журналів, щоб їх можна було відновити після фальсифікації – це дві дії щодо захисту загрози, які зазвичай визначаються як системні завдання виявлення вторгнень.

Обмеження систем запобігання вторгнень

У будь-якій системі ІТ є багато потенційних слабких місць, але IPS, хоча і дуже ефективний для блокування зловмисників, не призначений для закриття всіх потенційних загроз. Наприклад, типовий IPS не включає управління програмними виправленнями або контроль конфігурації мережевих пристроїв. IPS не керуватиме політикою доступу користувачів та не заважатиме співробітникам копіювати корпоративні документи.

ІДС та IPS пропонують виправити загрозу лише після того, як зловмисник вже розпочав діяльність в мережі. Однак ці системи повинні бути встановлені для забезпечення елемента в ряді заходів безпеки для захисту інформації та ресурсів.

Рекомендовані системи запобігання вторгнень

На сьогоднішній день існує надзвичайно велика кількість інструментів IPS. Багато з них є безкоштовними. Однак вам знадобиться багато часу, щоб вивчити та спробувати кожен IPS на ринку. Ось чому ми склали цей посібник із систем запобігання вторгнень.

1. SolarWinds Security Event Manager (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)

Журнал і менеджер подій Solarwinds

The Менеджер подій SolarWinds Security керує доступом до файлів журналів, як випливає з назви. Однак інструмент також має можливості мережевого моніторингу. Програмний пакет не включає засоби моніторингу мережі, але ви можете додати цю можливість, скориставшись безкоштовним інструментом Snort для збору мережевих даних. Ця настройка дає вам дві перспективи щодо вторгнення. Існує дві категорії стратегій виявлення, які використовуються ІДС: мережеві та хостові.

Система виявлення вторгнень на основі хоста вивчає записи, що містяться у файлах журналів; мережева система виявляє події в живих даних.

Інструкції щодо виявлення ознак вторгнення включені в програмний пакет SolarWinds – вони називаються правилами кореляції подій. Ви можете залишити систему, щоб просто виявити вторгнення та блокувати загрози вручну. Ви також можете активувати функції IPS менеджера подій безпеки SolarWinds, щоб автоматично виправити загрозу.

Розділ IPS менеджера подій SolarWinds Security Event реалізує дії, коли виявляються загрози. Ці робочі процеси називаються Активні відповіді. Відповідь може бути пов’язана з конкретним сповіщенням. Наприклад, інструмент може записувати в таблиці брандмауера для блокування доступу до мережі до IP-адреси, яка була ідентифікована як підозріла дія в мережі. Ви також можете призупинити облікові записи користувачів, зупинити або запустити процеси та вимкнути апаратне забезпечення або всю систему.

Менеджер подій безпеки SolarWinds може бути встановлений лише на Windows Server. Однак його джерела даних не обмежуються журналами Windows – він також може збирати інформацію про загрозу Unix і Linux системи, підключені до приймаючої системи Windows через мережу. Ти можеш отримати 30-денний безкоштовний пробний період з Менеджер подій SolarWinds Security перевірити це на собі.

SolarWinds Security Event ManagerЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

2. Спінк

Сплин
Splunk – це аналізатор мережевого трафіку, який має можливість виявлення вторгнень та можливостей IPS. Існує чотири видання Splunk:

 • Безкоштовно
 • Splunk Light (30-денна безкоштовна пробна версія)
 • Splunk Enterprise (60-денна безкоштовна пробна версія)
 • Хмара Splunk (15-денна безкоштовна пробна версія)

Усі версії, крім Splunk Cloud, працюють Windows і Linux. Хмара Splunk доступна на Програмне забезпечення як послуга (SaaS) через Інтернет. Функції IPS Splunk включені лише у видання Enterprise та Cloud. Система виявлення працює як на мережевому трафіку, так і на файлах журналів. Метод виявлення шукає аномалії, які є зразками несподіваної поведінки.

Більш високий рівень безпеки можна досягти, вибравши надбудову Splunk Enterprise Security. Це доступно у семиденній безкоштовній пробній версії. Цей модуль розширює правила виявлення аномалії за допомогою AI та включає в себе більше виконуваних дій для виправлення вторгнень.

3. Саган

Скріншот Сагана

Саган є безкоштовна система виявлення вторгнень який має можливості виконання сценарію. Засіб підключення дій до сповіщень робить це IPS. Основні методи виявлення Sagan включають моніторинг файлів журналів, а це означає, що це система виявлення вторгнень на основі хоста. Якщо ви також встановите Snort і вихідний канал із цього сніферу пакету в Sagan, ви також отримаєте мережеві засоби виявлення від цього інструменту. Можна також подати мережеві дані, зібрані за допомогою Зек (раніше Бро) або Суріката в інструмент. Sagan також може обмінюватися даними з іншими інструментами, сумісними з Snort Підводне плавання, Скріп, Анавал, і БАЗА.

Саган встановлюється на Unix, Linux, і Mac OS. Однак він також може забрати повідомлення про події з підключених Windows систем. До додаткових функцій входить відстеження місцезнаходження IP-адреси та розподілена обробка.

4. OSSEC

Скріншот OSSEC

OSSEC – дуже популярна система IPS. Методи його виявлення засновані на вивченні файлів журналів, що робить його a хост-система виявлення вторгнень. Назва цього інструмента означає «Безпека з відкритим кодом HIDS“(Незважаючи на відсутність” Н “там).

Те, що це проект з відкритим кодом, чудово, оскільки це також означає, що програмне забезпечення є вільним у використанні. Незважаючи на те, що він є відкритим кодом, OSSEC фактично належить компанії: Trend Micro. Мінусом використання безкоштовного програмного забезпечення є те, що ви не отримуєте підтримки. Цей інструмент широко використовується, і спільнота користувачів OSSEC – це чудове місце для отримання порад та рекомендацій щодо використання системи. Однак якщо ви не хочете ризикувати, покладаючись на поради любителів щодо свого програмного забезпечення компанії, ви можете придбати професійний пакет підтримки від Trend Micro.

Правила виявлення OSSEC називаються “політики.”Ви можете писати власні політики або безкоштовно отримувати пакети від спільноти користувачів. Можна також вказати дії, які повинні бути виконані автоматично, коли виникають конкретні попередження.

OSSEC працює Unix, Linux, Mac OS, і Windows. Переднього кінця для цього інструменту немає, але ви можете інтерфейсувати його Кібана або Graylog.

5. Відкрийте WIPS-NG

Скріншот OpenWIPS-NG

Якщо вам спеціально потрібен IPS для бездротових систем, спробуйте відкрити WIPS-NG. Це безкоштовний інструмент що виявить вторгнення та дозволить вам встановити автоматичні відповіді.

Відкриті WIPS-NG – це проект з відкритим кодом. Програмне забезпечення може бути запущене лише Linux. Ключовим елементом інструменту є sniffer бездротових пакетів. Елемент sniffer – це датчик, який працює і як збирач даних, і передавач рішень для блокування вторгнення. Це дуже грамотний інструмент, оскільки його розробили ті самі люди, що писали Повітряний удар-НГ, який добре відомий як хакерський інструмент.

Інші елементи інструменту – це серверна програма, яка виконує правила виявлення, та інтерфейс. Інформацію про мережу Wi-Fi ви можете бачити на інформаційній панелі. Ви також можете встановити дії для автоматичного запуску, коли виявлено вторгнення.

6. Fail2Ban

Скріншот Fail2ban

Fail2Ban – це легкий варіант IPS. Це безкоштовний інструмент виявляє вторгнення хост-методи, що означає, що він вивчає файли журналів на предмет ознак несанкціонованої діяльності. Серед автоматизованих відповідей, які інструмент може реалізувати, є заборона IP-адреси. Зазвичай ці заборони тривають декілька хвилин, але ви можете налаштувати період блокування на панелі приладів утиліти. Правила виявлення називаються “фільтриІ ви можете пов’язати відновлювальна дія з кожним з них. Ця комбінація фільтра та дії називається “в’язниця.”

Fail2Ban можна встановити на Unix, Linux, і Mac OS.

7. Зек

Екран Бро

Зек (раніше називався Bro untill 2019) – це ще одна чудова безкоштовний IPS. Це програмне забезпечення встановлюється на Linux, Unix, і Mac OS. Zeek використовує мережеві методи виявлення вторгнень. Під час відстеження в мережі шкідливої ​​активності Zeek також надає статистичні дані про продуктивність ваших мережевих пристроїв та аналіз трафіку.

Правила виявлення Zeek діють на Шар програми, що означає, що він здатний виявити підписи через пакети. У Zeek також є база даних пов’язані з аномалією правила виявлення. Етап виявлення роботи Zeek проводиться за допомогою “двигун подій.Це записує пакети та підозрілі події, які потрібно подати. Сценарії політики пошук через збережені записи щодо ознак діяльності зловмисників. Ви можете писати власні сценарії політики, але вони також входять до програмного забезпечення Zeek.

А також дивлячись на мережевий трафік, Zeek буде стежити за конфігураціями пристроїв. Аномалії мережі та нерегулярна поведінка мережевих пристроїв відслідковуються за допомогою моніторингу SNMP пастки. Як і регулярний мережевий трафік, Zeek приділяє увагу HTTP, DNS та FTP діяльності. Інструмент також попередить вас, якщо виявить сканування портів, що є хакерським методом, який використовується для отримання несанкціонованого доступу до мережі.

Виберіть систему запобігання вторгнень

Коли ви прочитаєте визначення інструментів IPS у нашому списку, першим вашим завданням стане звузити вибір відповідно до операційної системи сервера, на якому ви маєте намір встановити захисне програмне забезпечення.

Пам’ятайте, ці рішення не замінюють брандмауери та антивірусні програми – вони забезпечують захист у таких областях, які традиційні методи безпеки системи не можуть спостерігати.

Ваш бюджет стане ще одним вирішальним фактором. Більшість інструментів у цьому списку безкоштовні.

Однак ризики подати до суду якщо хакери отримають дані про клієнтів, постачальників та працівників, що зберігаються в ІТ-системі вашої компанії, втратить вашу компанію багато грошей. У цьому контексті витрати на оплату системи запобігання вторгнень не такі великі.

Зробіть аудит навичок, які ви маєте на місці. Якщо у вас немає персоналу, який би вирішував технічну задачу встановлення правил виявлення, вам, мабуть, буде краще вибрати інструмент, який професійно підтримується.

В даний час ви використовуєте систему запобігання вторгнень? Яким ти користуєшся? Ви думаєте про перехід на інший IPS? Залиште коментар у Коментарі розділ нижче, щоб поділитися своїм досвідом із спільнотою.

Зображення: Hacker Attack Mask від Pixabay. Публічний домен.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map