5 найкращих інструментів Wake-on-LAN

Що таке інструмент Wake-on-LAN?

Wake-on-LAN (скорочено WoL) – це стандартний мережевий протокол, який використовується для віддаленого виведення комп’ютера з режимів малої потужності – тобто, Сон або сплячий режими.

Таким чином, інструмент Wake-On-LAN – це інструмент мережевого адміністрування, який використовується для пробудження машин у локальній мережі (LAN) відправлення протоколу WoL або “магічного пакета” на вибір машин, у яких увімкнено функцію Wake-On-LAN у своїх BIOS-конфігураціях. Звичайно, як ми зараз збираємось побачити, мережева карта інтерфейсу (NIC) також повинна підтримувати цю функцію та включити її.

Дивись також: 11 кращих моніторів локальної мережі

Тим часом, то чарівний пакет являє собою простий, легкий кадр мовлення що містить у своєму корисному навантаженні 102B: 6 байт маски підмережі all-255 (FF FF FF FF FF FF FF у шістнадцятковій формі) та 48-бітної MAC-адреси цільового комп’ютера, повтореної шістнадцять разів.

Наведене вище зображення є діаграмою подання магічного пакету WoL, що надсилається від 192.168.2.26 до 255.255.255.255:9.

Якщо ви просто хочете швидкого огляду, ось наш підсумок список 5 найкращих інструментів Wake-on-LAN:

 1. SolarWinds Wake-on-LAN з набором інструментів інженера (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Створює магічні пакети для пробудження віддалених підключених до мережі комп’ютерів зі сну або сплячого режиму. Один із 60 мережевих інструментів у наборі.
 2. Aquila Technology Wake-on-LAN Забезпечує доступ до функції WoL в інтуїтивно зрозумілому графічному інтерфейсі, який перераховує підключені до мережі ПК та стан за MAC-адресою.
 3. EMCO WakeOnLan Добре для виявлення мережі може виявити комп’ютери в доменах та робочих групах, виконавши всебічне сканування в мережі.
 4. NirSoft WakeMeOnLan Може сканувати ділянки мережі та виявляти комп’ютери з увімкненою функцією WoL та відображати MAC та IP адреси.
 5. Прокиньтесь через LAN X Включає можливості пакетного перезавантаження, що чудово підходить для роботи з оновленнями.

Налаштування Wake-on-LAN на ПК

Давайте подивимось, як можна включити WoL на комп’ютері ПК та зробити його доступним для віддаленого завантаження:

 1. Введіть BIOS – іноді відомий як меню налаштування – використовуючи метод, специфічний для вашого комп’ютера.

 1. Увімкнути WoL– вам, мабуть, доведеться викопати трохи глибше, щоб знайти точне підменю, яке містить параметри (зазвичай це вдосконалені параметри живлення, а налаштування за замовчуванням – «Вимкнено»).

 1. Потім увімкніть віддалені варіанти пробудження NIC – перейдіть до диспетчера пристроїв, розгорніть «Мережеві адаптери», клацніть правою кнопкою миші ваш NIC, перейдіть до Властивості, натисніть на вкладку «Додатково» та увімкніть «Пробудьте магічний пакет».

 1. ОС також повинна бути налаштована так, щоб дозволяти лише WoL – На вкладці “Управління живленням” увімкніть “Дозволити цьому пристрою розбудити комп’ютер” та “Дозволити лише чарівний пакет розбудити комп’ютер”.

І це все; тепер ваш ПК готовий приймати пакети WoL та вмикати чи вимикати живлення залежно від інструкцій. Не забувайте, що налаштування на машинах MAC або Linux трохи відрізняються від тих, що ми бачили тут. А також пам’ятайте, щоб увімкнути обробку пакетів широкомовних передач на ваших маршрутизаторах.

ПРИМІТКА: Ви можете встановити сторонніх sniffer пакетів WoL на своїх комп’ютерах, щоб відслідковувати WoL-пакети.

Для чого потрібні засоби Wake-on-LAN?

Ось два сценарії, для яких потрібні послуги інструменту WoL:

 • Можливо, ви не можете зайти в офіс, але вам потрібні деякі дані зі свого комп’ютера; Найпростішим способом вирішити цю проблему було б увімкнути її за допомогою інструменту WoL і потім отримати доступ до нього віддалено.
 • Адміністратори можуть працювати на комп’ютері або сервері, який знаходиться в іншому місці, як би вони були поруч – навіть якщо вони були на іншому континенті.

Все, що потрібно в обох випадках – це розбудити комп’ютери кількома клацаннями на хорошому інструменті WoL.

Отже, які найкращі засоби Wake-on-LAN?

Нижче у нас є 5 інструментів, які ми визнали найкращими у своєму класі інструментами WoL, які ефективні, прості у використанні та мають легкий слід.

1. SolarWinds Wake-on-LAN з набором інструментів інженера (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

SolarWinds - меню WoL

SolarWinds Wake-on-LAN є одним з найпопулярніших інструментів WoL там і постійно отримує чудові відгуки задоволених адміністраторів мережі. Можливо, те, що робить його привабливим для більшості своїх шанувальників, – це те, що він забезпечує те, що він повинен робити – віддалене живлення на мережевому ПК; ні мюс, ні суєти.

Але одне, напевно, інструмент сприймає свою роботу серйозно: він розсилає декілька пакетів WoL – з інтервалом – щоб переконатися, що вони досягли свого призначення. Це можна зрозуміти у великих мережах або тих, хто має високий трафік, де адміністратор навіть може створювати пакетні файли, які автоматизують завдання.

SolarWinds Wake-On-LAN – це приємний інструмент для використання за допомогою простого в користуванні інтерфейсу, який можна використовувати для керування комп’ютерами, які перебувають у тій самій локальній мережі, що і комп’ютер адміністратора. Він може працювати як і віддалені, до яких можна отримати доступ дистанційно – навіть через Інтернет.

Цей інструмент WoL можна завантажити як окремий інструмент або придбати у складі потужного преміального набору інструментів SolarWinds: Набір інструментів інженера і доступний на 14-денна безкоштовна пробна версія для завантаження та оцінки.

SolarWinds Wake-on-LAN з набором інструментів інженераЗавантажте 14-денну безкоштовну пробну версію

2. Техніка Aquila Wake-on-LAN

Меню WoL AquilaWOL

З Техніка Акіла ми отримуємо інструмент WoL, багатий функціями, які дійсно можуть допомогти адміністраторам, наприклад, пінг-комп’ютером та виконанням віддаленого доступу до робочого столу та аварійних відключень.

За допомогою свого простого графічного інтерфейсу адміністратори також можуть надсилати пакети WoL на MAC-адреси через широкомовні IP-адреси або на повноцінне доменне ім’я. Потім отримана відповідь може допомогти виявити та додати комп’ютери до каталогу інструменту, а також він може слухати WoL-пакети – це означає, що не потрібно додаткового програмного забезпечення для відстеження пакетів.

Конфігурацію можна експортувати та зберігати в автономному режимі для подальшого використання, тоді як журнали подій Aquila можуть допомогти у вирішенні проблем.

WoL Aquila дозволяє використовувати інтерфейси CLI (інтерфейс командного рядка) та інтерфейс графічного інтерфейсу, і їх можна використовувати як у мережах DHCP, так і в статичних IP-адресах, і навіть можна використовувати для відключення машин Linux.

3. EMCO WakeOnLan

Емко WoL меню

Хоча EMCO пропонує безкоштовні та преміальні версії свого інструменту WoL, колишній не розчарує адміністраторів. Власне кажучи, цей інструмент був спеціально розроблений як важкий інструмент, спрямований на більші чи корпоративні мережі з великим потоком руху.

Унікальною точкою продажу EMCO WoL є те, що адміністратори мережі можуть розбудити декілька віддалених комп’ютерів одночасно та за розкладом; це економить час.

Ви можете використовувати інструмент мережевого сканування для виявлення комп’ютерів у доменах та робочих групах. Як тільки він знайдений, він може знайти їх MAC-адреси за допомогою одного з чотирьох методів – сусідського виявлення (ND), NetBIOS, WinAPI або WMI.

Ще одна виняткова особливість, яку цей інструмент приносить на стіл, – це його здатність стежити за мережами в режимі реального часу та добре описувати сповіщення електронною поштою. І це навіть не враховує його веб-інтерфейс API звітів та події безпеки.

4. NirSoft WakeMeOnLan

Меню WoL NirSoft

З WoL NirSoft’s, адміністратори мають право вибирати, який розділ – чи підмережу – мережі, яку вони хочуть сканувати, а потім працювати. Це відбувається тому, що інструмент дозволяє встановлювати діапазони IP-адрес перед початком сканування.

Після цього результат відсканованої мережі може бути збережений у списку, який містить відповідну інформацію, таку як MAC та IP адреси. Саме за допомогою цього списку інструмент розсилає пакети WoL наступного разу, коли потрібні його послуги – все, що потрібно, щоб розбудити комп’ютери – це натискання кнопки. Звичайно, є також можливість запустити його з CLI.

NirSoft гарантує, що він регулярно оновлює свій інструмент, доступний для Windows 8 та Windows 10, а також абсолютно безкоштовний.

5. Прокидайтесь по LAN X

Меню WokeOnLANx WoL

Прокиньтесь через LAN X це інструмент, розроблений з урахуванням адміністраторів, і є досить надійним набором функцій, які дозволяють виконувати такі завдання, як включення чи вимкнення ПК, і навіть перезавантажувати їх партіями, якщо потрібно.

Це інструмент WoL, який можна запустити, використовуючи режими GUI та CLI, які можна легко налаштувати для кращої продуктивності та глибоких результатів.

Унікальною особливістю цього інструменту є те, що він може повідомити адміністраторам про останній час завантаження комп’ютера. Якщо це вас не вражає, як щодо того, що він може сказати, скільки дискового простору є на комп’ютері, а також які системні служби на ньому встановлені на “Автоматично” або просто простоюють.

Все ще не вражений? Ну а як щодо того, що його можна використовувати для віддаленого доступу? Все це безкоштовно, і ви отримуєте уявлення про те, чому воно є в цьому списку.

Хоча ми пообіцяли подарувати вам п’ять найкращих інструментів Wake-On-LAN, у нас є ще кілька «смаколиків» для вас:

Кращий CLI WoL

Для тих із нас, хто вважає за краще робити речі, використовуючи лише інтерфейси командного рядка:

 • MatCode MC-WOL – це призначений для адміністраторів, які хочуть WoL-інструмент без дурниць, який може вмикати ПК, навіть якщо вони знаходяться в одних і тих же сегментах локальної мережі.
 • Gammadyne WOL – цей інструмент WoL може використовуватися на комп’ютерах, які потребують паролів, перш ніж вони можуть бути включені та доступ до них через певний порт.

Пробудьте через локальну мережу зі свого смартфона

Окрім використання комп’ютера чи ноутбука для надсилання пакетів WoL, адміністратори також можуть використовувати свої телефони для управління машинами у своїй мережі. Наступне відео демонструє, як це можливо, а також показує, як налаштувати комп’ютер для роботи з пакетами WoL.

Речі, які потрібно враховувати, найкращі інструменти Wake on LAN

Перш ніж ми залишимо вас з вибором найкращих інструментів Wake On LAN, давайте розглянемо кілька важливих моментів, перш ніж почати користуватися ними:

 • Пакет WoL однозначно “адресований” кожному комп’ютеру і може розбудити лише одну машину. Корисне навантаження пакета навмисно тримається на світлі з короткими інструкціями, тому його можна легко виконати за допомогою схеми, присутньої в NIC, яка, як правило, працює на мінімальних енерговитратах. Це означає, що вам може знадобитися надіслати більше одного пакету, щоб забезпечити його доставку та виконання.
 • Мінімальна вимога для надсилання пакета WoL – це цільова MAC-адреса. Насправді IP-адреси та імена DNS не так важливі, як пакет працює на рівні, який не залежить від шарів протоколу.
 • Оскільки пакет WoL в основному є пакетом UDP, підтвердження доставки не надсилаються назад після доставки; насправді, немає гарантії, що пакет буде доставлений взагалі. Тому для цього потрібно надіслати декілька пакетів (за допомогою пакетних файлів), щоб переконатися, що цільовий комп’ютер справді налаштований – можливо, використовуючи команду ping.
 • Чарівні пакети WoL – це широкомовні пакети (завдяки номеру вузла “FFFFFFFFFFFF”), які зазвичай нахмурюються в локальній мережі. У більших, маршрутизованих мережах, значить, потрібно створити конфігурації, що дозволяють пакетам UDP переходити через маршрутизатори та пробуджувати комп’ютери в інших сегментах..

Після того, як ці моменти будуть взяті до уваги, це просто питання вибору будь-якого найкращого інструменту Wake on LAN, перерахований вище, та впровадження його.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map