5 найкращих інструментів та програмного забезпечення для шифрування баз даних


Що таке шифрування бази даних?

Шифрування бази даних – це процес перетворення даних, що зберігаються в базі даних та у простому текстовому форматі, в шифротекст за допомогою відповідного алгоритму, відомого як “ключ”. Таким чином, єдиний варіант, доступний для розшифровки та використання даних, буде за допомогою цього ключа.

Встигнути лише швидко поглянути на інструменти? Ось наш підсумок список найкращих інструментів шифрування бази даних:

 1. IBM Guardium для шифрування файлів і баз даних Забезпечує повну видимість під час шифрування та дешифрування структурованих або неструктурованих даних з хорошим рівнем автоматизації та масштабованості.
 2. Ворметричне прозоре шифрування Апаратне прискорене рішення для шифрування, що використовує шифрування даних у спокої з централізованим керуванням ключами, привілейованим контролем доступу користувачів та ін..
 3. Повний захист даних McAfee – розширений Рішення для шифрування кінцевої точки для спокою даних і руху в русі з контролем доступу та моніторингом поведінки користувачів.
 4. DbDefence для Microsoft SQL Завдяки методам маскування даних для таблиць баз даних забезпечується додатковий захист, замовте шифрування бази даних SQL.
 5. BitLocker Рішення шифрування “перехід на” для систем на базі Microsoft Windows, розроблених для забезпечення шифрування цілих томів.

Для чого нам потрібно шифрування бази даних?

Термін “шифрування” являє собою перетворення даних у захищений формат, який можна прочитати лише за допомогою ключа дешифрування. Вся мета полягає у тому, щоб забезпечити доступ до даних та працювати з ними лише уповноважені особи чи програми. У світі, який уже надто звик до порушень та злому, власники даних прийшли шукати способи збереження своїх даних. Програмна індустрія прислухалася до цього дзвінка і придумала рішення, де дані своїх клієнтів шифруються трьома основними способами:

 • Повнопривідне шифрування – шифрування накопичувачів в цілому і де все, що на них зберігається, зашифровано. Основні операційні системи, такі як Linux та Windows Server, оснащені функціями, що дозволяють шифрувати повний диск, до якого можна отримати доступ лише за допомогою пароля. Цей пароль потрібно ввести під час завантаження, щоб навіть сама операційна система могла отримати доступ до даних про нього. Будь-яка програма, яка потім запускається на сервері, не потребує доступу до пароля, оскільки операційна система обробляє свій доступ прозоро.
 • Часткове шифрування системи – шифрування лише для файлової системи, яке шифрує певну папку або файл даних, до яких потім можна отримати доступ лише за допомогою пароля. Цей метод схожий на попередній метод шифрування, як і тут, коли операційна система підтвердить правильний пароль, будь-які програми, які потребують роботи з даними, будуть робити це прозоро. Недолік тут полягає в тому, що помилка людини може призвести до збереження чутливих даних у незашифрованих файлових просторах чи системах.
 • Шифрування бази даних – безпека даних, що перетворює дані, що зберігаються в базах даних, у нерозбірливий сміття, що без пароля не має сенсу. Тут пароль потрібно вводити лише тоді, коли доступ до бази даних, а не тоді, коли запускається вся система. У такому випадку, якщо має бути несанкціонований доступ до диска – навіть якщо він був фізично видалений – винуватці не зможуть отримати доступ до даних, що знаходяться в зашифрованих базах даних.

Оскільки ми кілька разів згадували про «прозорість» у вищезазначених типах шифрування, виникає необхідність детально вивчити визначення поняття:

Прозоре шифрування бази даних (TDE) – що це таке?

Прозоре шифрування даних (TDE) – це технологія шифрування, яка використовується великими компаніями програмного забезпечення баз даних, такими як Microsoft, IBM та Oracle. Вони зробили цю технологію частиною функції захисту даних для ряду їх баз даних. Шифрування TDE Джерело зображення

TDE – це шифрування на рівні баз даних, яке працює на шифрування даних у спокої – це означає, коли дані не мають доступу, змінюються або пересуваються по мережі – кодуючи структуру бази даних, а не самі дані. Таким чином, навіть якщо диск викрадений, до нього не можна отримати доступ до бази даних без оригінального сертифіката шифрування та головного ключа.

TDE не вимагає змін коду програми або в іншому випадку, коли авторизовані користувачі отримують доступ до даних, отже, “прозорість” у назві. Програмістам або будь-яким додаткам не потрібно створювати макроси або оновлювати складні конфігурації для використання даних. Після їх авторизації операційна система робить розшифровку та відкриває базу даних для доступу до даних, що в ній.

Це також означає, що авторизованим користувачам та програмам не потрібно створювати допоміжні таблиці, тригери чи представлення для дешифрування даних, зашифрованих за допомогою TDE.

Найкращі засоби шифрування бази даних

Гаразд, так … ось список наших 5 варіантів найкращих інструментів шифрування та програмних рішень для використання з вашими даними:

1. IBM Guardium для шифрування файлів і баз даних

IBM Guardium для шифрування файлів і баз данихШифрування даних IBM Guardium – це відповідь підприємствам, які шукають рішення для шифрування бази даних, що походить від всесвітньо створеного технологічного бренду..

За допомогою цього інструменту TDE реалізується з шифруванням та дешифруванням, що відбувається над системами файлів даних та об’ємами зберігання або дисками. Таким чином доступ до даних є прозорим для користувачів, додатків, баз даних, операційних систем та систем управління сховищами. Схема шифрування файлів і баз даних IBM Guardium Джерело зображення

IBM Guardium використовується для шифрування як структурованих, так і неструктурованих джерел даних, а також може бути масштабовано, щоб продовжувати задовольняти потреби в безпеці бізнесу, навіть якщо він продовжує зростати..

Нарешті, IBM Guardium для шифрування файлів і баз даних виконує законовані шифрування, що диктуються політикою. Він пропонує можливість централізованого управління ключами шифрування, що дозволяє підприємствам захищати свої дані, одночасно забезпечуючи їх сумісність з GDPR. Тим часом політики легко визначаються за допомогою зручного сервера управління, а потім можуть бути розгорнутими та впроваджені в декілька операційних систем (Windows, Linux та Unix).

2. Ворметричне прозоре шифрування

Ворметричне прозоре шифруванняVormetric Transparent Encryption – інструмент безпеки TDE, інструмент безпеки в режимі спокою з централізованим керуванням ключами, контролем доступу користувачів та оснащений детальним журналом аудиту доступу до даних.. Ворметрична схема прозорого шифрування Джерело зображення

Завдяки цьому рішенням шифрування виділяється його здатність захищати дані там, де вони можуть зберігатися – локально, через безліч хмарних систем зберігання даних та великих даних. Адміністратори можуть вибрати шифрування операційної файлової системи або перейти на повне дискове шифрування.

Велика сила Vormetric Transparent Encryption виявляється, просто переглянувши дані, які він може охоплювати: він легко розгортається, може масштабуватися, щоб охопити десятки тисяч фізичних або віртуальних серверів, а також працює на платформах Windows, Linux та Unix..

Однією унікальною особливістю, що поставляється з цим рішенням від Thales eSecurity, є те, що для початкових операцій шифрування даних не потрібно простою. Адміністратори можуть просто скористатися параметром “Трансформація даних в реальному часі”, де бази даних та файли можуть бути зашифровані поки дані використовуються.

Знову є немає простоїв, факт, який можна оцінити при розгляді деяких інструментів, може вимагати чистого аркуша – встановлення на нових серверах баз даних, перш ніж дані можуть бути зашифровані.

3. Повний захист даних McAfee — Advanced

Повний захист даних McAfee - розширений McAfee – один з найбільших гравців на ринку антивірусних рішень, а його повний захист даних – сучасний інструмент шифрування – це доказ того, що він робить якісні продукти.

Цей інструмент шифрування накопичувачів на рівні підприємства працює у багатьох випадках використання, включаючи запобігання втрат даних, шифрування повного диска, контроль пристроїв і навіть захист даних, що зберігаються у хмарі (Dropbox та Google Drive, щоб назвати декілька). Його можна використовувати на серверах, на яких працює версії Windows та Mac OS X.

Крім шифрування даних на дисках та контролю доступу, Повний інструмент захисту даних McAfee автоматично шифрує файли та папки перед тим, як вони переміщаються через локальну мережу, і навіть тоді, коли вони спільно використовуються поза нею. Повний захист даних McAfee - розширена схема Дивно, але це повне рішення щодо захисту даних є відносно недорогим, враховуючи потужність, яку він приносить малому та середньому бізнесу, який хоче захистити свої дані.

4. DbDefence для Microsoft SQL

DbDefence для Microsoft SQL Для підприємств, які використовують Microsoft SQL Server (включаючи SQL Express і LocalDB), мало програмних рішень пропонують безпеку даних як DbDefence; це, мабуть, найбільш ідеальний інструмент для шифрування даних SQL.

Цей інструмент TDE забезпечує безпеку даних без шкоди для швидкості роботи. DBA мають повний контроль над тим, що їм потрібно для захисту та налаштування DbDefence для роботи над таблицями (деякими або всіма ними), входами та програмами, які отримують доступ до обмежених даних. Режими DbDefence Джерело зображення

Режими конфігурації дозволяють три рівні захисту даних БД:

 • TDE що дбає про шифрування, коли дані знаходяться в спокої
 • A “Чорна коробка”Функція, яка блокує бази даних від можливості перегляду об’єктів (таблиць, процедур та функцій) без належної авторизації
 • Рішення середнього рівня, відоме як маскування даних (PDF), що дозволяє захищати TDE, а також приховувати чутливі стовпці від адміністраторів та інших користувачів Power

Нарешті, DbDefence – це ефективний інструмент шифрування, який легко встановити та запустити; це просто легке, ефективне шифрування бази даних SQL і все ж має крихітний цифровий слід.

5. BitLocker

Windows 10 BitLocker Це повне дискове рішення для шифрування, яке приходить до нас за допомогою Microsoft Inc. Оскільки понад 90 відсотків у світі використовують одну з їх операційних систем, а також, враховуючи, що Windows 10 займає майже 49 відсотків частки ринку настільних ОС, це важливо знати найкращий спосіб захистити дані про те, яка найпопулярніша операційна система.

Шифрування дисків BitLocker, як це офіційно відомо, це вбудована функція захисту даних Windows, яка доступна в операційних системах Windows прямо з перших днів Vista. Він служить для захисту користувачів від втрати даних або крадіжок, які можуть статися у випадку викрадення, втрати пристрою або з необережного виведення з експлуатації.. Ключ запуску Bitlocker Найкращий спосіб використовувати цей інструмент шифрування – це спільно з Модуль надійної платформи (TPM) – функція апаратної безпеки, яка поставляється майже з усіма новими комп’ютерами сьогодні. Без цього BitLocker все ще працюватиме в шифруванні накопичувачів, але замість цього вимагають, щоб адміністратор вставляв USB-накопичувач, що містить ключ запуску, під час завантаження зашифрованих пристроїв.

Основна концепція цього інструмента безпеки полягає у тому, щоб переконатися, що до диска не надається несанкціонований доступ – будь то за допомогою інструментів програмного забезпечення атаки чи фізичного переміщення жорсткого диска на інший комп’ютер.

Приємним фактором BitLocker є той факт, що все, що потрібно для захисту диска та всіх даних на ньому, – лише кілька кліків.

Кілька слів обережності

Тепер, хоча всі ці засоби шифрування пропонують спосіб захисту даних, завжди буде одна слабка сторона: адміністратор. Тому що хакерам слід отримати доступ до пароля адміністратора – чи це через халатність у збереженні пароля, чи тому, що вони недостатньо подбали про використання складного – ніщо не завадить їм отримати повний доступ до даних.

Рішення: ніколи не використовуйте паролі за замовчуванням. Також створіть складні паролі, про які не можна здогадатися, і не записуйте їх там, де хто їх може знайти.

Це ж стосується будь-яких додатків, яким надано дозвіл на доступ до дисків, файлових систем або баз даних; хакери можуть використати будь-які недоліки в самих додатках та отримати доступ до даних, використовуючи їх.

Рішення: будьте уважні, які ролі та дозволи ви надаєте кожній програмі. Будьте в курсі виправлень та оновлень, щоб будь-які подвиги були зірвані.

Чи є недоліки використання інструментів шифрування бази даних?

Гаразд, ми лише витратили весь цей час на обговорення, які інструменти були б ідеально підходять для ряду сценаріїв налаштування сервера. Ми також торкнулися пари запобіжних заходів.

Тепер ми розглянемо, які мінуси стосуються шифрування бази даних. Тому що, хоча ви, можливо, готові захистити свої дані, є деякі аспекти, про які також потрібно стежити. Вони є:

 • Забуття пароля – адміністраторам потрібно використовувати складні паролі, щоб справді захистити свої бази даних, і, на жаль, це значно полегшує їх забуття; якщо вони є, то, мабуть, більше немає доступу до цих даних.
 • Помилкове почуття безпеки – хоча шифрування даних за допомогою цих останніх інструментів захищає ваші дані, це не означає, що ви повинні опустити вашу охорону; завжди слідкуйте за новими способами злому. Переконайтеся, що ви підтримуєте все своє цифрове середовище виправленим та оновленим.
 • Свисання ресурсів – хоча більшість інструментів шифрування бази даних не є ресурсомісткими, справа може змінюватися, коли ваші дані зростатимуть, і коли у вас буде більша кількість користувачів або додатків, які продовжують запитувати все більше даних. Ця вартість безпеки може бути компенсована збільшенням ресурсів, але це також означатиме переконання керівництва збільшити бюджет

Дивлячись на ці недоліки, можна з упевненістю сказати, що переваги їх переважають далеко. Це призводить нас до висновку: якщо у вас є конфіденційні та конфіденційні дані, завжди слід розглянути можливість їх шифрування.

Рекомендоване зображення тумбледора з Pixabay 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map