Badanie ExpressVPN: 71 procent Amerykanów zaniepokojonych tym, jak marki gromadzą i wykorzystują swoje dane osobowe

ExpressVPN, wiodący dostawca VPN, ogłosił dziś wyniki nowej ankiety. Badanie przeprowadzone wśród 1000 dorosłych Amerykanów w wieku 18+, przeprowadzone przez Propeller Insights w imieniu ExpressVPN w kwietniu 2018 r., Wykazało, że bezpieczeństwo danych jest najważniejsze dla zdecydowanej większości Amerykanów, że zaufanie do firm technologicznych jest niskie, a większość Amerykanów opowiada się za neutralnością sieci bez względu na skłonności polityczne.


W Amazon We Trust (trochę)

Prawie trzy czwarte Amerykanów (71 procent) martwi się tym, w jaki sposób marki zbierają i wykorzystują swoje dane osobowe. Amerykanie mają najmniej zaufania do Ubera (5 procent), Snapchata (6 procent) i Twittera (8 procent), ale jedna trzecia (34 procent) nie ufa żadnej firmie technologicznej z ich cyfrową prywatnością.

Firmy technologiczne, którym ufają Amerykanie, to:

 • Amazonka – 30 procent
 • Google – 27 procent
 • Jabłko – 22 proc
 • Microsoft – 22 procent

Pomimo niedawnego skandalu 19 procent Amerykanów nadal ufa Facebookowi.

„Nagłówki przypominają nam codziennie, że firmy zbierają nasze dane osobowe i albo nadużywają, albo nie zabezpieczają ich, nic dziwnego, że Amerykanie stają się bardziej chronieni przed swoimi danymi i bardziej sceptycznie nastawieni do marek cyfrowych, z którymi prowadzą interesy” – powiedział Harold Li, wiceprezes ExpressVPN. „Ludzie naprawdę budzą się z potrzeby wzięcia swojej prywatności i bezpieczeństwa w swoje ręce”.

Prawie wszyscy Amerykanie martwią się o bezpieczeństwo danych

Dziewięciu na 10 Amerykanów martwi się o prywatność w Internecie i bezpieczeństwo danych, w szczególności kradzież tożsamości (54 procent) i oszustwa związane z kartami kredytowymi (16 procent).

Ponad połowa (55 procent) martwi się również o monitorowanie swoich rozmów za pośrednictwem inteligentnych urządzeń domowych, a urządzenia Amazon Alexa, takie jak Echo (29 procent) i Google Home (25 procent) na szczycie listy.

Większość Amerykanów (68 procent) obawia się o swoje bezpieczeństwo w Internecie. W szczególności najbardziej denerwują się:

 • Bankowość i transakcje finansowe – 45 procent
 • Zakupy online – 15 procent
 • Korzystanie z publicznego Wi-Fi – 15 procent

Większość Amerykanów nie ufa dostawcom Internetu i nadzorowi rządowemu

Siedemdziesiąt sześć procent Amerykanów zgadza się również, że dostawcy usług szerokopasmowych nie powinni mieć prawa do sprzedawania informacji o aktywności internetowej klientów innym firmom.

Niepokoje budzą nie tylko korporacje. Sześćdziesiąt jeden procent Amerykanów obawia się, że ich prywatność zostanie zagrożona w wyniku rządowej inwigilacji.

„Rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności w Internecie są kluczowym powodem, dla którego coraz więcej Amerykanów decyduje się na VPN”, dodał Li. „Bezpieczne szyfrowanie VPN pomaga chronić dane osobowe i urządzenia, zarówno przed hakerami w publicznej sieci Wi-Fi, dostawcami Internetu, którzy chcą sprzedawać historie przeglądania reklamodawcom, jak i programami masowego nadzoru publicznego”.

W tygodniu po głosowaniu Kongresu pod koniec marca, aby umożliwić dostawcom usług internetowych sprzedaż danych osobowych swoich klientów, ExpressVPN odnotował ogromny wzrost popytu – liczba subskrypcji w USA wzrosła o 97 procent z miesiąca na miesiąc i 204 procent z roku na rok. Od tego czasu popyt nie spadł, dzięki czemu Stany Zjednoczone są jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków ExpressVPN.

Większość Amerykanów opowiada się za neutralnością sieci

Większość Amerykanów (72 procent) martwi się o przyszłość Internetu bez neutralności sieci. Wobec braku neutralności sieci Amerykanie uważają, że ich dostawcy Internetu szerokopasmowego:

 • Pierwszeństwo mają firmy płacące za grę – 80 procent
 • Zmuszaj klientów do płacenia dodatkowo za dostęp do niektórych stron i aplikacji – 78 procent
 • Spowolnij transmisję niektórych rodzajów danych – 76 procent
 • Blokuj określone witryny i treści – 75 procent

Połowa Amerykanów twierdzi, że stanowisko kandydata w sprawie neutralności sieci wpłynęłoby na jego głos, a dwa razy więcej (34 procent) powiedziałoby, że pozytywnie wpłynęłoby na ich głos, niż ci, którzy twierdzą, że wpłynęłoby to negatywnie (16 procent). Co więcej:

 • Kołysałoby się 59 procent Amerykanów, a 43 procent poparło
 • Zrobiłoby to 59 procent amerykańskich kobiet nie być kołysanym w taki czy inny sposób
 • Kołysałoby się 57 procent pokoleń, a 35 procent opowiedziałoby się za
 • Zaledwie 17 procent demokratów i republikanów zagłosuje przeciwko kandydatowi ze względu na poparcie neutralności sieci przez kandydata  

Około połowa Amerykanów (49 procent) uważa serwis internetowy za narzędzie publiczne, podobne do wody i gazu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map