Wada FaceTime pozwala usłyszeć Cię, zanim jeszcze odpowiesz

Ekran połączenia przychodzącego na iPhonie, z wyjątkiem obu ikon oznaczających akceptację. Nawet ten odrzucony. Ładny.

Pomyśl dwa razy, zanim przeklniesz tego byłego, który nie przestanie dzwonić: nowo wykryty błąd w FaceTime firmy Apple oznacza, że ​​ktoś może zadzwonić do ciebie i słuchać mikrofonu twojego telefonu – nawet jeśli nie odbierzesz.

Innymi słowy, jeśli zobaczysz dzwonienie FaceTime na twoim urządzeniu, osoba dzwoniąca może już słuchać tego, co mówisz lub robisz.

Jak działa błąd FaceTime

Otwórz aplikację FaceTime i zacznij dzwonić do kontaktu. Zanim ta osoba odbierze, przesuń palcem w górę i dodaj własny numer telefonu do połączenia.

Po dodaniu FaceTime zakłada, że ​​połączenie jest aktywnym połączeniem konferencyjnym i rozpoczyna wysyłanie dźwięku do osoby, do której dzwonisz – nawet jeśli ta osoba nie odebrała.

Co gorsza, jeśli odbiorca połączenia naciśnie przycisk zasilania lub głośności, aby Cię zignorować, telefon ofiary również zacznie wysyłać wideo!

Chroń się przed błędem FaceTime

Do czasu rozwiązania problemu przez Apple najlepszą opcją jest wyłączenie FaceTime w ustawieniach telefonu lub komputera. Oto jak to zrobić:

Jak wyłączyć FaceTime na urządzeniu z systemem iOS

  1. Otwórz aplikację Ustawienia
  2. Wyszukaj FaceTime i dotknij wyniku
  3. Upewnij się, że jest WYŁĄCZONY

Jak wyłączyć FaceTime na komputerze Mac

  1. Otwórz aplikację FaceTime na komputerze Mac
  2. Wybierz FaceTime z paska menu
  3. Kliknij opcję Wyłącz FaceTime

Firma Apple tymczasowo wyłączyła Group FaceTime w odpowiedzi na tę usterkę, która wydaje się rozwiązać problem większości użytkowników. W tym tygodniu obiecane jest trwałe rozwiązanie wraz z aktualizacją oprogramowania.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me