W zamknięciu rządu USA twoja prywatność jest hitem

Zamknięcie rządu USA powoduje problemy z prywatnością


Już po trzecim tygodniu zamknięcie rządu USA oficjalnie stało się najdłuższym w historii. Ponad 800 000 pracowników federalnych pracuje bez wynagrodzenia, a efekty, jak można sobie wyobrazić, zaczynają się kumulować.

Podczas gdy wpływ na parki narodowe, linie bezpieczeństwa na lotniskach i popularne atrakcje kulturalne można łatwo zaobserwować, niektóre bardziej niepokojące efekty są nieco trudniejsze do oszacowania.

Na początek strony internetowe zarówno Federalnej Komisji Handlu (FTC), jak i Federalnej Komisji ds. Komunikacji (FCC) są niedostępne, co oznacza, że ​​konsumenci pozostają w tyle. Być może bardziej przerażające, FTC zamknęło również witrynę kradzieży tożsamości – stronę, na której ludzie zgłaszają się na oszustwo.

Po otwarciu witryny pojawia się surowe powiadomienie o treści:

„Z powodu zamknięcia rządu nie jesteśmy obecnie w stanie zaoferować tej usługi internetowej. Wznosimy normalne operacje, gdy rząd otrzyma finansowanie. ”

Oznacza to, że oprócz mniejszej regulacji wszystkich twoich ulubionych (lub niezbyt ulubionych) obiektów finansowanych przez rząd, takie zamknięcie może przypadkowo zagrozić Twojej prywatności.

Co się dzieje, gdy nie ma nikogo do powiedzenia?

Kradzież tożsamości była drugą co do wielkości skargą konsumentów do FTC w 2017 r., Kiedy złożono ponad 100 000 nowych zgłoszeń. Był to wzrost o 3% w stosunku do 2016 r. I oczekuje się, że wzrośnie również w ubiegłym roku.

„Bez odpowiedniej możliwości składania i dokumentowania raportów o oszustwach hakerzy mają więcej swobody niż kiedykolwiek wcześniej”.

Bez odpowiedniej możliwości składania i dokumentowania raportów o oszustwach hakerzy mają więcej swobody niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że ludzie, którzy próbują zgłosić przestępstwo lub zweryfikować starszy raport, są w zasadzie w stanie zawieszenia.

A potem jest zagrożenie ze strony robotów i oszustów. Ponieważ FCC jest nieaktywna, ludzie nie są w stanie zgłaszać i ujawniać fałszywych numerów, więc te automatyczne połączenia ze spamem mogą swobodnie się rozwijać.

Już teraz ludzie zgłaszali połączenia, które wykorzystują zamknięcie jako sposób na przekonanie niepozornych słuchaczy do przekazania swoich danych osobowych. Jeden z nich w szczególności zaczepia odbiorców, twierdząc, że niedawne zamknięcie systemu wpłynęło na ich pozycję w IRS. Następnie prosi słuchacza o „zweryfikowanie” danych osobowych poprzez przekazanie ich.

Niestety, bez możliwości sprawdzenia i zweryfikowania, które numery są rzeczywiste, a które nie, większość osób blokujących połączenia innych firm nie jest w stanie zaktualizować swojego oprogramowania, co prowadzi do większej liczby niepotrzebnych połączeń i większej liczby klientów.

Prywatność zajmuje miejsce podczas zamykania

Problemy rozciągają się także daleko od Waszyngtonu. Ludzie w Phoenix w Arizonie zarzucili Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że wysłał e-maile z masową rezygnacją do setek osób – których osobiste adresy e-mail były jawnie widoczne dla każdego odbiorcy wiadomości.

Wiele lokalnych urzędów imigracyjnych również zaczęło wcześnie zamykać. Jak zauważono na stronie internetowej USCIS: „Informacje te mogą się szybko zmienić, więc sprawdź tę stronę w dniu swojego spotkania.” Chociaż zamknięcia biura USCIS mogą nie wpływać bezpośrednio na twoją prywatność, to niewielka troska o dane osobowe jest z pewnością pewna przenieść do innych gałęzi – jeśli jeszcze nie.

Rząd USA jest największą potęgą szpiegowską na świecie, a przy wszystkich zgromadzonych potencjalnie kłopotliwych danych hakerzy nigdy nie mieli lepszego czasu, aby znaleźć drogę do.

Czego się spodziewać, jeśli zamknięcie będzie kontynuowane

Chociaż nie można przewidzieć, kiedy zakończy się zamknięcie, oto czego można się spodziewać na frontach prywatności i bezpieczeństwa.

Jednym z trendów, który zobaczysz, jest coraz więcej witryn nieaktywnych. Już teraz witryny finansowane przez rząd, takie jak NASA i Departament Sprawiedliwości, stały się obojętne, a jeśli zamknięcie będzie kontynuowane, kolejne witryny zostaną automatycznie zamknięte z powodu nieaktualnych lub wygasłych certyfikatów bezpieczeństwa. Według Engadget wygasło już ponad 80 certyfikatów TLS.

FCC przestało także certyfikować nowe urządzenia elektroniczne, które trafiają na rynek. Choć może to nie mieć bezpośredniego wpływu, długoterminowe konsekwencje mogą być niepokojące. Jeśli jakiś gadżet jest dostarczany z superinwazyjną wbudowaną technologią szpiegowską, może nie być potwierdzony przez dni, tygodnie, a nawet lata.

W przypadku niektórych z tych niebezpieczeństw nadal masz możliwość ucieczki. Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą kradzieży danych lub tożsamości, skontaktuj się ze swoim bankiem i postępuj zgodnie z instrukcjami na tej zarchiwizowanej stronie. Co do reszty, możesz być na tej samej łodzi, co owłosiony pracownik rządowy: wystarczy, że zaczekasz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map