Usuń je teraz: najgorsze aplikacje na prywatność w 2019 roku

Ikony aplikacji Angry Birds, Holy Bible, Facebook i Flashlight.


Zbliża się pora roku, kiedy na dobre odchodzą rozwiązania.

Ale nie pobijaj się. Możesz czuć się jak wielka fatalna porażka, ale prawdopodobnie po prostu nie wybrałeś właściwych rozdzielczości. Podczas gdy obietnica, że ​​uderzysz na siłownię pięć dni w tygodniu, wydawała się zarówno uspokajająca, jak i wyjątkowo wiarygodna, gdy siedziałeś przy świątecznym stole, wpychając do ust czekoladę i mięso, ale tak naprawdę nie jest to zrównoważony cel.

Aby poczuć się lepiej, zamień swoje rezolucje i wybierz coś łatwiejszego do osiągnięcia, ale z równie cudownymi pozytywami?

Zgadza się! Firma VPN ma zamiar zaproponować sposoby poprawy twojego życia dzięki rozwiązaniom dotyczącym prywatności i bezpieczeństwa. Usiądź więc, proszę bardzo.

1. Angry Birds

Jeśli jesteś międzynarodową organizacją szpiegującą, do której aplikacji chcesz zbierać informacje o użytkownikach smartfonów?

Jeśli wybrałeś Angry Birds, gratulacje! Myślisz tak samo jak NSA i GCHQ.

Wydana w 2009 roku gra Angry Birds była ponad 2 miliardami pobrań. Być może była to pierwsza gra mobilna, która osiągnęła wielki sukces. A czego brakuje w grze, z pewnością rekompensuje to nieszczelne dane.

Sam Ed Snowden twierdził, że aplikacja wysysa dane, ale dopiero gdy pojawiły się wiadomości, że międzynarodowe agencje wywiadowcze wykorzystywały ją do zbierania informacji, które ludzie naprawdę zauważyli.

Platforma reklam mobilnych umieściła fragment kodu w Angry Birds, który pozwolił firmie kierować reklamy do użytkowników na podstawie wcześniej zebranych informacji. Niestety biblioteka danych reklamy była widoczna, co oznacza, że ​​przeciekała informacje o użytkowniku, takie jak numer telefonu, dzienniki połączeń, lokalizacja, powiązania polityczne, orientacja seksualna i stan cywilny. Nic dziwnego, że NSA już o to chodziło.

Jeśli uważasz, że twórcy gry, nowsze wersje Angry Birds nie są tak wrażliwe jak ich przodkowie, więc jeśli musisz strzelać do świń kurczętami, zaktualizuj aplikację.

2. Aplikacja YouVersion Bible

YouVersion Bible App działa na ponad 300 milionach urządzeń na całym świecie. Podobno jest aplikacją biblijną nr 1 i zawiera ponad 1400 Biblii w ponad 1000 językach. Gromadzi także dane, tak jakby Jutro Pochwycenie miało nadejść.

Godne uwagi uprawnienia, których wymaga aplikacja, to pełny dostęp do Internetu, możliwość łączenia się i rozłączania z Wi-Fi, modyfikowania zapisanych treści w telefonie, śledzenia lokalizacji urządzenia i odczytywania wszystkich kontaktów użytkownika.

Nie jest od razu jasne, dlaczego aplikacja potrzebuje wszystkich tych danych. Można jedynie założyć, że zgłasza to wszystko wybranemu przez siebie bóstwu. Cóż, to lub agencje reklamowe.

AKTUALIZACJA: Przedstawiciel YouVersion napisał, aby powiedzieć, że uprawnienia aplikacji mają na celu zapewnienie „możliwie najlepszych wrażeń dla naszych użytkowników” oraz że programista, non-profit, „nie będzie sprzedawał danych użytkowników ani danych osobowych”.

3. Każda aplikacja latarki

Zacznijmy od tego, że jest rok 2019 i prawie wszystkie telefony mają wbudowaną funkcję latarki. Jeśli masz aplikację innej firmy, w najlepszym wypadku jest to bezcelowe.

Aplikacje Flashlight to najlepszy wybór dla hakerów, którzy chcą uzyskać dostęp do telefonu. Nie podejrzewający niczego użytkownicy pozostają w ciemności, ponieważ pozornie pomocna i nieszkodliwa aplikacja latarki infekuje telefony złośliwym oprogramowaniem.

W przeszłości wiele się mówiło o niebezpieczeństwach związanych z instalowaniem aplikacji do latarek i naprawdę nie ma potrzeby narażania się na ryzyko. Ale jeśli masz już zainstalowaną aplikację latarki innej firmy, sprawdź jej uprawnienia. I możesz najpierw usiąść.

4. Facebook

Nic dziwnego, że odradzamy to.

Skandal Cambridge Analytica pokazał zakres zbierania danych przez Marka Zuckerberga. W związku z mnóstwem innych nadużyć prywatności na przestrzeni lat nadszedł czas, aby usunąć aplikację Facebook z urządzenia inteligentnego.

Prawdziwy zasięg nadzoru telefonu przez Facebooka jest oszałamiający. Aplikacja może robić zdjęcia i nagrywać filmy, nagrywać dźwięk, dodawać i usuwać kontakty, czytać teksty, czytać kalendarz, zastępować inne aplikacje… to trwa. Krótko mówiąc, aplikacja Facebook ma alarmującą kontrolę nad twoim telefonem i wszystkim na nim.

Ale prywatność to nie jedyny powód do uwolnienia się z kajdan szpiegowskich na Facebooku. Bez względu na to, jak dobry jest Twój telefon, odinstalowanie aplikacji Facebook poprawi go. Aplikacja stale działa w tle, zużywając zarówno baterię, jak i limit danych. To gigantyczny świnia zasobów.

Jeśli musisz korzystać z Facebooka, dodaj skrót do witryny na ekranie głównym. I pamiętaj, aby po zakończeniu zamknąć kartę. Przynajmniej w ten sposób nie będzie szpiegował telefonu (i zjadał jego zasoby), gdy na niego nie patrzysz.

Wniosek: Dopasuj aplikację

Podczas gdy ty i twoje zwiotczałe ciało mogłeś nie spełnić postanowień noworocznych, aby uzyskać formę, nie ma powodu, dla którego nie możesz poprawić swojego życia w mniej fizyczny sposób.

Jeśli masz którąkolwiek z wyżej wymienionych aplikacji, zwiększ swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie, zrzucając je jak funty, których nie możesz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map