Twoja szkoła śledzi Twoją aktywność online – oto, co możesz z tym zrobić

szkoła śledzi Twoją aktywność online

Początek nowego roku szkolnego jest już za kilka tygodni, co dla większości uczniów oznacza spędzanie dużo czasu online, albo do pracy, albo… „innych” rzeczy.

Ale niezależnie od tego, czy jesteś w szkole średniej, czy na uniwersytecie, istnieje szansa, że ​​czas spędzany w szkole w szkole będzie monitorowany w ten czy inny sposób. Od monitorujących użycie Wi-Fi po skanery biometryczne rejestrujące frekwencję – administratorzy mogą dowiedzieć się, kim jesteś, gdzie jesteś i co robisz online.

Co może śledzić Twoja szkoła?

1. Twoja aktywność online

Za każdym razem, gdy łączysz się z Wi-Fi w kampusie, z dowolnego urządzenia, Twoja szkoła wie, które strony odwiedziłeś. A jeśli witryny nie są zabezpieczone za pomocą HTTPS, może także zobaczyć to, na co spojrzałeś.

Twoja uczelnia lub szkoła średnia może również wdrożyć oprogramowanie do zarządzania klasą, które monitoruje użycie komputera i historię Internetu, jak ujawniono w badaniu przeprowadzonym przez obrońców prywatności Big Brother Watch w ponad 1000 szkół w Wielkiej Brytanii.

Jeśli Twoja uczelnia hostuje swój system poczty e-mail, prawdopodobne jest również, że cała korespondencja za jego pośrednictwem jest również monitorowana, jak ma to miejsce w przypadku kilku brytyjskich uniwersytetów.

2. Twoje ruchy w (i poza) kampusie

Oprócz odwiedzanych witryn uniwersytet może dowiedzieć się, gdzie jesteś, korzystając z Wi-Fi. W Australii kilka uniwersytetów śledzi przemieszczanie się studentów po całym kampusie za pośrednictwem telefonów komórkowych z łącznością Wi-Fi, a nawet może powiedzieć, w jakim dokładnie pokoju znajdują się studenci.

Chociaż uniwersytety obecnie śledzą jedynie ruchy studentów w ogóle, jest całkiem możliwe, że zastosowana technologia może się rozwinąć, aby zidentyfikować aktywność na poziomie indywidualnym – aby sprawdzić ilość czasu, kiedy nie jesteś w kampusie i odzwierciedlić ten czas w twoich ocenach, na przykład.

Połącz to z obecnością nadzoru kamer CCTV na terenie kampusu, a uniwersytet może w każdej chwili ustalić Twoją fizyczną lokalizację. Przerażający!

Jak powstrzymać uniwersytet przed śledzeniem cię

  1. Pobierz dodatek do przeglądarki EFT HTTPS Everywhere. Bonus: dodatek znajduje się również w naszym rozszerzeniu Chrome!
  2. To samo w sobie, że to mówimy, ale uzyskanie dobrej sieci VPN ukryje cały ruch internetowy przed administratorami Wi-Fi w szkole.
  3. Oddziel swoją prywatną i akademicką korespondencję; skorzystaj z usług dostawcy poczty e-mail, który stawia na pierwszym miejscu Twoją prywatność i bezpieczeństwo. Polecamy jednego z tych czterech dostawców poczty e-mail.
  4. Złóż oświadczenie o modzie anty-inwigilacyjnej, czy to trippy szalik, czy zwykła maska ​​na twarz, aby uniknąć identyfikacji kamer CCTV na terenie kampusu.
  5. Co najważniejsze, zapoznaj się z praktykami prywatności stosowanymi przez szkołę (lub z niej nie korzystającymi) i dowiedz się, ile Twój uniwersytet czerpie z działalności online.

5000 $ za twoje przemyślenia?

Czy interesujesz się prywatnością i bezpieczeństwem w Internecie? Jak chciałbyś zobaczyć zmianę polityki prywatności swojej szkoły (lub światowej, jeśli o to chodzi)? Powiedz nam w 400 słowach, a możesz wygrać stypendium w wysokości 5000 $!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me