Oto dlaczego australijski projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie jest okropnym pomysłem

Australijska flaga znajduje się na szeregu cyfr alfanumerycznych.

Pomimo międzynarodowego protestu Australia uchwaliła nowy projekt ustawy, który zasadniczo zakazuje technologii szyfrowania, przez co jej populacja 25 milionów (i 10 milionów odwiedzających rocznie) jest mniej bezpieczna.

„Ustawa o telekomunikacji i innych zmianach legislacyjnych (pomoc i dostęp)” z 2018 r. Wymaga od firm technologicznych wbudowywania backdoorów i słabych punktów w dowolne systemy komunikacyjne, w tym aplikacje, telefony lub usługi sieciowe.

Prawo zmusi popularne aplikacje, takie jak WhatsApp lub Telegram, do udostępnienia czatów australijskim organom ścigania. W niektórych przypadkach prawo zakazuje nawet firmom informowania użytkowników o braku ochrony, a nadzór sądowy jest bliski.

Moc udostępniona wszystkim agencjom, z wyjątkiem tych zwalczających korupcję

Nowe przepisy uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie prac inżynieryjnych w Australii lub poleganie na australijskich dostawcach lub podwykonawcach. Każde oprogramowanie pochodzące z Australii może teraz zawierać słabości, które mogą zostać wykorzystane przez konkurentów, małżonków lub przestępców.

Brak odpowiedzialności znacznie ułatwia administratorom złośliwego systemu lub hakerom wstrzykiwanie luk w istniejących systemach, na które mogliby z łatwością obwinić istniejące włamania.

Podczas gdy wstępny projekt ustawy „tylko” udostępnił te nowe uprawnienia agencjom federalnym, ostateczna, zatwierdzona wersja pozwala wszystkim organom ścigania zmusić inżynierów i firmy do usunięcia zabezpieczeń bezpieczeństwa informacji, z wyjątkiem agencji antykorupcyjnych.

Ponieważ przestępczość w Australii w ostatnich latach ogólnie spada, nie jest jasne, dlaczego rząd potrzebuje tych nowych uprawnień ani jakich przestępstw policja spodziewa się być w stanie walczyć z tymi przepisami.

Czy nowe australijskie prawo dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego jest egzekwowalne??

Chociaż giganci technologiczni, tacy jak Facebook, Google i Amazon, nie wykonują wielu wrażliwych pod względem bezpieczeństwa zadań w Australii, prawo tylko zniechęci firmy do prowadzenia takiej działalności w Down Under. ExpressVPN również nie obsługuje poufnych informacji, kluczy szyfrujących ani pracowników w Australii.

Chociaż szkodzi to lokalnemu przemysłowi technologicznemu, utrudnia australijskiemu rządowi egzekwowanie tego prawa za granicą. WhatsApp i iPhone’y prawdopodobnie nadal będą dostępne w bezpiecznej formie dla australijskich konsumentów, co spowoduje, że zagraniczne produkty staną się bardziej atrakcyjne dla konsumentów, dodatkowo osłabiając australijski przemysł technologiczny.

Czy jest już za późno, aby zatrzymać australijski rachunek za szyfrowanie?

Niestety tak. Ale jeśli jesteś w Australii, nadal warto wykazać swój sprzeciw wobec tego prawa. Wspieraj partie i kandydatów, którzy chcą je uchylić.

Aby uchronić się przed backdoorami i słabym szyfrowaniem, używaj dobrze sprawdzonego oprogramowania typu open source. Otwarta natura narzędzi typu open source utrudnia państwom wkradanie się do backdoorów i słabości, a zmiany można łatwiej dostrzec.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me