Ogłoszenie zwycięzcy stypendium Future of Privacy 2018

Złote trofeum z czapką z biretu u góry i oparty na nim zwinięty zwój.

Po wielkiej naradzie z dumą ogłaszamy zwycięzcę stypendium ExpressVPN Future of Privacy Scholarship 2018: Savannah Sorenson, młodszy z Empire High School w Tucson w Arizonie. Gratulacje!

Tegoroczne prace stanęły przed wyzwaniem stworzenia 10-letniego planu zapewniającego prawo do prywatności następnej generacji. Plany obejmowały zarówno poważne wytyczne polityczne i monologi, jak i satyry zmieniające założenia osoby nasyconej „połączonymi mocami wszystkich światowych przywódców”.

W ciągu trzech lat prowadzenia tego stypendium zawsze uderzała nas myśl, humor i kreatywność, dzięki którym nasze zgłoszenia udało się sprowadzić do zaledwie 400 słów. Wybór zwycięzcy wydaje się coraz trudniejszy każdego roku.

Jednak sztuczny artykuł Savannah przykuł naszą uwagę, opisując, w jaki sposób nowa forma sztucznej inteligencji, nazywana Carson, może pomóc zapewnić prywatność wszystkim na Ziemi. Przeczytaj jej zwycięski esej na stronie ExpressVPN Future of Privacy Stypendium.

Była trudna konkurencja, ale tych pięciu silnych zdobywców drugiego miejsca miało niezwykłe podejście do 10-letniego planu, który chcemy rozpoznać. Każdy z nich wygrał cały rok ExpressVPN!

Oni są:

  • Mirte Kuijpers, University of Cambridge, Wielka Brytania
  • Marc Pescion, University of Denver, Kolorado, Stany Zjednoczone.
  • Tran Duy Minh, University of Massachusetts, Stany Zjednoczone.
  • Brendan Flaherty, St. Anselm College, New Hampshire, Stany Zjednoczone.
  • Leah Abrams, Duke University, Karolina Północna, Stany Zjednoczone.

Rozmowa ze zwycięzcą

Jako junior w Empire High School w Tuscon w Arizonie Savannah Sorenson jest już świadoma głównych problemów z technologią.

„Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa są osoby, które nie wiedzą, kto ma dostęp do ich danych osobowych” – mówi. „Zagrożenie to jest szczególnie rozpowszechnione w mediach społecznościowych, ponieważ ludzie dzielą się tak dużą ilością informacji”.

Te informacje również nie są obecnie prywatne, bez względu na to, dokąd trafiają do Internetu. „Musisz założyć, że jakiekolwiek dane osobowe umieszczone w Internecie nie są już prywatne, bez względu na twoje ustawienia bezpieczeństwa”, mówi Sorenson. „Świadomość tego, co umieszczasz w Internecie, jest pierwszym krokiem do ochrony Twojej cyfrowej prywatności”.

Zainteresowana informatyką i sztuczną inteligencją (AI) Savannah przekonuje, że ludzki nadzór nad cyberbezpieczeństwem nie wystarczy. „Firma może zatrudniać tysiące programistów w celu ochrony bezpieczeństwa, ale ponieważ zagrożenia cyberbezpieczeństwa ciągle się zmieniają, komputer jest jedyną rzeczą, która może nadążyć za tempem. Jest to prosta gra liczbowa, którą AI może rozwiązać ”.

Jej rozwiązaniem dla rosnącej ingerencji w prawa do prywatności było oczywiście zbudowanie sztucznej inteligencji, która mogłaby zwalczyć te zagrożenia.

Historia Carsona

Savannah początkowo zamierzała wybrać coś bardziej konwencjonalnego. „Pierwotnie napisałem ten esej jako opowieść z wszechwiedzącego punktu widzenia trzeciej osoby”, Savannah powiedziała Caroline Aguin, kierownikowi stypendium ExpressVPN. „Jednak po zakończeniu eseju poczułem, że w historii czytelnik odszedł od pomysłu użycia sztucznej inteligencji”.

„Zmiana eseju na artykuł informacyjny pozwoliła mi dokładnie powiedzieć czytelnikowi, w jaki sposób można zastosować sztuczną inteligencję, i pokazać, ile potencjalnej sztucznej inteligencji musi rozwiązać dzisiejsze problemy bezpieczeństwa na świecie”.

I dlaczego nazywają to Carson?

„Nazwałem program Carson, ponieważ chciałem nadać AI nazwę uniseks, która będzie znana. Nie umieściłem tego w eseju, ale Carson jest za doentral ZAsztuczna inteligencja Rapid S.ekologia Oźródło pióra N.etwork. ”

Podejrzewam, że Cairsosn nie ma tego samego pierścienia.

Osiągnięcie prywatności pozostaje problemem

Do czasu, aż Carson, lub coś podobnego, będzie można zabawić, Savannah jest jednak zdecydowana, by poważnie traktować osobistą cyfrową higienę prywatności. „Obowiązkiem każdego, kto zdecyduje się na dostęp do Internetu lub posiadanie urządzenia elektronicznego,” zauważyła. „Nie można zakładać, że można korzystać z nowoczesnej technologii i nie podejmować kroków w celu ochrony własnego bezpieczeństwa cyfrowego”.

Na poziomie osobistym Savannah mówi, że zawsze chce być świadoma danych, które umieszcza w Internecie, ale walka nadal trwa. Wskazuje na dziwną sytuację, w której znajdują się ludzie, którzy „dorastali” dzięki wszechobecnej technologii. „Młodsze pokolenia mają większą wiedzę na temat ochrony swojego bezpieczeństwa cyfrowego, ponieważ dorastały dzięki technologii, która jest nowa dla starszych pokoleń, ale ta sama siłę można przekształcić w ignorancję, gdy młodsze pokolenia nie rozpoznają zagrożeń cyberbezpieczeństwa, ponieważ uważają tę technologię za coś oczywistego. ”

Patrząc w przyszłość

Być może jest jeszcze nadzieja – Savannah chętnie interesuje się informatyką na studiach, a zwłaszcza sztuczną inteligencją.

Jej zaangażowanie i determinacja w dążeniu do tego szybko rozwijającego się obszaru jest godna pochwały, a my w ExpressVPN życzymy jej wszystkiego najlepszego w przyszłych badaniach.

~

Czy prywatność jest dla Ciebie ważna? Rozważ złożenie wniosku o stypendium ExpressVPN Future of Privacy stypendium w przyszłym roku! Więcej szczegółów już na początku 2019 r.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me