Jak stracić wszystko dzięki Bitcoinowi

Jak stracić Bitcoin


Dzięki wysokiej wartości kryptowalut sięgającej 100 miliardów dolarów łatwo jest zarazić się największą „cyfrową gorączką złota” od czasu bańki internetowej. Ale chociaż wszyscy z połową mózgu i smartfonem wydają się zarabiać mnóstwo pieniędzy, może być czas przypomnieć sobie, że równie łatwo można stracić wszystko przy złej inwestycji.

Oto kilka rzeczy, których należy unikać:

Możesz zostać zhakowany i stracić wszystkie swoje Bitcoiny

Najczęstszym sposobem na włamanie do sieci jest użycie linków phishingowych. Możesz otrzymywać e-maile lub prywatne wiadomości na Twitterze, telegramie lub Slacku z prośbą o „pilną aktualizację konta” lub zalogowanie się przez Coinbase lub konto e-mail, aby „odebrać nagrodę”.

Wyposażony w twoje dane, atakujący spróbuje zalogować się do wszystkich popularnych giełd kryptowalut lub portfeli, których możesz użyć lub użyć e-maila do zresetowania haseł na twoich kontach.

Inne formy hakowania przypominają socjotechnikę, nakłaniając cię do wysłania pieniędzy do niewłaściwego portfela lub pomagając „potrzebującemu przyjacielowi”.

Oto jak zachować bezpieczeństwo:

 • Aktualizuj swój komputer
 • Uważaj na pobierane oprogramowanie, zwłaszcza portfele Bitcoin
 • Zdobądź menedżera haseł
 • Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe na wszystkich kontach
 • Dowiedz się o technikach inżynierii społecznej
 • Trzymaj swoje Bitcoiny bezpiecznie w chłodni

Jeśli zapomnisz o kopii zapasowej, możesz stracić wszystkie swoje Bitcoiny

Zdecydowanie najczęstszym sposobem na utratę Bitcoinów nie jest hackowanie. Zamiast tego o wiele częściej ludzie zakładają portfel, kupują bitcoiny lub akceptują je jako płatność, a następnie tracą dostęp do nich – albo z powodu awarii telefonu, zgubienia lub kradzieży, albo po prostu zresetowania do fabryki ustawienia.

Każdy portfel Bitcoin, którego warto użyć, zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie, daje możliwość wykonania kopii zapasowej portfela za pomocą 12 lub 13-słowowej frazy zapasowej. Jeśli jeszcze nie zapisałeś tego wyrażenia zapasowego, zrób to teraz! Wejdź do swojej aplikacji, spójrz na swoją frazę i zapisz to na kartce papieru. Nie kopiuj i nie wklejaj go nigdzie, ani nie umieszczaj go na żadnym koncie online ani w usłudze przechowywania w chmurze – połóż na papierze, aby chronić go przed włamaniem.

Możesz wymienić wszystkie swoje Bitcoiny

Przy wszystkich wzlotach i upadkach oraz gwałtownych wahaniach na rynkach kryptowalut mogą one wydawać się kopalnią złota dla handlowców. Ale tak jak w kopalniach złota, tylko kilka osób zarabia na tym pieniądze, a ci nieliczni najprawdopodobniej sprzedają narzędzia do wydobycia, a nie ci, którzy sami handlują walutami.

Weź pod uwagę, że podczas gdy rynki są w drodze do wzrostu, prawie wszyscy zarabiają pieniądze, bez względu na ich strategię handlową. Trudno jest jednak pokonać rynek, a po drodze wszyscy tracą pieniądze (z wyjątkiem wymian).

Prawidłowa strategia może polegać na kupowaniu i sprzedawaniu Bitcoinów na giełdzie, a następnie sprzedawaniu ich na rynku bez recepty osobom, które nie mają dostępu do giełdy Bitcoin. Niesie to jednak ze sobą znaczne ryzyko oszustwa i musisz uważnie przestudiować przepisy obowiązujące w Twoim kraju, ponieważ możesz mieć obowiązek gromadzenia danych osobowych osób, z którymi handlujesz, a nawet zarejestrować się jako kantor wymiany walut.

W dłuższej perspektywie dominującą strategią jest kupowanie i utrzymywanie, a nie próbowanie pokonania rynku. Bitcoin nie ma prawnej ochrony inwestorów, a większość giełd istnieje w legalnej szarej strefie, w której nie obowiązują przepisy dotyczące rynków akcji i towarów. Wszędzie istnieją manipulacje cenowe i oszustwa.

 • Trzymaj swoje Bitcoiny w portfelu, który kontrolujesz wyłącznie i nigdy na giełdzie
 • Kupuj i sprzedawaj, kiedy musisz, ale nie próbuj mierzyć czasu na rynku, chyba że masz znaczne przeszkolenie w zakresie handlu niestabilnymi i ryzykownymi aktywami

Możesz stracić swój Bitcoin w oszustwie

Zazwyczaj „dywersyfikacja” wydaje się dość solidną poradą inwestycyjną. Nigdy nie wkładaj wszystkich pieniędzy w jedną akcję ani nawet w jedną branżę.

Powiedziano nam, aby rozłożyć nasze oszczędności i pozwolić im rosnąć, co działa dobrze na rynkach regulowanych, na których możesz inwestować w fundusze indeksowe, moduły śledzące lub rozprzestrzeniać się wokół popularnych indeksów. Możesz zaufać organowi nadzoru, który (w przeważającej części) podaje tylko akcje spółek prowadzących rzeczywistą działalność, które zostały sprawdzone i zatwierdzone do notowania. Gdzie coś jest notowane, stanowi również punkt odniesienia dla reputacji akcji, obligacji lub innych papierów wartościowych.

W świecie kryptowalut każdy może stworzyć kryptowalutę lub uruchomić „Initial Coin Offering” (ICO), a wielu oszustów wykorzystuje to na swoją korzyść. Inwestują dużo pieniędzy w reklamę i twierdzą, że budują „następną wielką rzecz” i obiecują wysokie zyski.

 • Upewnij się, że rozumiesz kupowany produkt, w tym jego technologię, ekonomię, zespół założycieli i regulacje wokół niego
 • Użyj produktu, w który zainwestowałeś. Czy to działa? Czy to ma błędy? Czy to ci się przydaje?
 • Uważaj na duże roszczenia i obietnice zwrotu
 • Co się stanie, jeśli inwestycja ostatecznie się nie powiedzie? Czy stracisz wszystkie swoje pieniądze? Czy z finansami wszystko będzie w porządku? Czy będziesz w stanie zapłacić wszystkie rachunki?
 • Bądź rozsądny, zostań rozpuszczalnikiem Bitcoin

  Kryptowaluty są wciąż nowe i są w fazie rozwoju. To era dzikiego zachodu nowej ery finansów, co oznacza wielką szansę i znaczne ryzyko. Ważniejsze niż zwykle jest zachowanie czujności, paranoi i podejrzeń.

  • Zabezpiecz swoje Bitcoiny
  • Zabezpiecz swój komputer
  • Zachowaj spokój
  • Bądź cierpliwy
  • Zachowaj ostrożność w swoich inwestycjach
  • Nie traktuj poważnie porad inwestycyjnych od firm VPN
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map