Jak spam stał się spamem internetowym, poprzez spam na forum i spam e-mail. Spam.

Oświadczenie: ExpressVPN nie popiera żadnego rodzaju spamu. Lub spam.

Dawno, dawno temu Spam był tylko puszką mięsa i, zgodnie z mądrymi słowami Monty Pythona:

„Spam, spam, spam, spam, spam, spam, fasolka po bretońsku, spam, spam, spam i spam”

Ale są dni wszechmocnego Internetu, a spam stał się plagą.

Krótka historia spamu, spamu i spamu

Produkt ten, uważany za porcję przypraw i szynki, zyskał rozgłos jako tanie i łatwo dostępne mięso w słabych latach gospodarczych po II wojnie światowej. Z tego powodu słowo spam stało się synonimem taniej paszy.

To reputacja Spama jako popularnego, taniego produktu spożywczego zainspirowała ten geniusz Monty Pythona:

Dla dwóch osób, które nigdy tego nie widziały.

Szkic Monty Python przekroczył wszystkie granice, stając się fenomenem kulturowym. A naśladując powtarzanie słowa spam w skeczu, niektórzy agresywni użytkownicy wczesnych gier BBS i MUD z lat 80. wielokrotnie wpisywali „spam”, aby przewijać tekst innych użytkowników poza ekran.

Lepszy Internet oznacza więcej spamu i spamu

Wraz z poprawą Internetu zmieniły się również metody dostarczania spamu. W latach 90. pierwsze czaty Online America (które później stały się AOL), czasami były zalewane cytatami ze szkicu Monty Python Spam. Prawdopodobnie zrobiono to tylko dla Lulza.

We wczesnych latach 90. połączenia internetowe były nadal dostępne przez linie telefoniczne i zwykle działały z prędkością 1200, a nawet 300 bit / s. Obrazy spamerskie narysowane w grafice ASCII i opublikowane na forum mogą zająć sporo czasu, aby załadować je na komputer użytkownika.

Później na forach Usenet spam zaczął oznaczać nadmierne wielokrotne wysyłanie lub powtarzające się wysyłanie tej samej wiadomości.

W dzisiejszych czasach spam jest powszechnym terminem obejmującym wszystko, co jest niepożądane lub niepożądane w Internecie lub z Internetu.

Obejmowanie spamu, Obejmowanie spamu i Obejmowanie spamu

Chociaż Hormel, twórcy spamu, nie był zbyt zadowolony z negatywnego skojarzenia Monty Python w tamtym czasie, w 2007 roku zdecydowali, że szkic jest częścią ich tożsamości korporacyjnej.

Gdy Monty Python otworzył program Spamalot w londyńskiej dzielnicy West End, Hormel wypuścił produkt o nazwie „Stinky French Garlic” w ramach promocji programu. Następnie w 2012 roku, w 75. rocznicę spamu, Hormel przedstawił Sir Can-A-Lot, postać, która naśladowała Rycerzy Świętego Graala Monty Pythona. Sir Can-A-Lot pojawiał się na okładce puszek promocyjnych Spam przez cały 2012 rok.

spam internetowyCudowna kolacja z sałatą, pomidorem, spamem, spamem, spamem i spamem.

Filtry spamu Zatrzymaj spam, spam i spam

Był czas, kiedy dzień nie minąłby bez nigeryjskiego księcia, który sięgałby po pomoc, lub firmy, która chciała powiększyć penisy na całym świecie.

Wraz ze wzrostem spamowania wzrosła również jakość filtrów antyspamowych. Ale wciąż tam jest, chowając się w nigdy nie znajdujących się w Twojej skrzynce odbiorczej regionach. Idź i sprawdź teraz swój folder spamu. Jeśli chcesz, nadal możesz dostać te leki farmaceutyczne prosto do domu (nie rób tego).

Jak filtry spamu zatrzymują spam, spam i spam oraz zatrzymują spam

Od momentu utworzenia w 2004 r. Gmail jest liderem w branży w zakresie blokowania niechcianych wiadomości przed pojawieniem się w skrzynkach odbiorczych.

Jest więcej, ale najważniejszym czynnikiem w filtrowaniu spamu są użytkownicy zgłaszający wiadomości spamowe. Gdy dana osoba oznaczy wiadomość jako spam, system Google szybko uczy się, jak zacząć blokować podobne wiadomości. Im więcej spamu znaczą użytkownicy Gmaila, tym inteligentniejszy staje się system wykrywania.

Posłuchajmy go od samego wielkiego G..

Spam w witrynach internetowych, spam, spam w komentarzach i spam

Niektóre przydatne wtyczki WordPress odfiltrują spam; Akismet jest liderem branży, ale WangGuard i AntiSpam Bee są również doskonałe.

Jeśli nie otrzymujesz wielu komentarzy, najbezpieczniej jest wstępnie je wszystkie zatwierdzić, zanim pojawią się w Twojej witrynie. Uważaj jednak na wszystko, co wymienia inną witrynę lub linki zawierające link, ponieważ najprawdopodobniej są to spam, nawet jeśli wiadomość jest ładna.

Spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam i spam jest tutaj

Chociaż zwykle jest zamknięty w ciemnym podbrzuszu sieci, spam jest tak energiczny i częsty jak zawsze. Niestety nie możemy tego zatrzymać. Ale nie martw się, automatyczne filtry antyspamowe wykonują świetną robotę, a niektóre doskonałe zasoby są dostępne online.

Uważaj na spam, ale jeśli ktoś się przedostanie, nie jest to koniec świata. Pamiętaj tylko o złotych zasadach:

  • Jeśli nie wziąłeś udziału w loterii w Hiszpanii, nie wygrałeś
  • Żaden książę nigeryjski nigdy nie będzie potrzebował twojej pomocy
  • Nie używaj Western Union do wysyłania pieniędzy do nieznajomego. ZAWSZE. Z JAKIEGOKOLWIEK POWODU!
  • Jeśli chcesz powiększyć penisa, udaj się do lekarza
  • Jeśli chcesz viagra, idź do lekarza.
  • Jeśli chcesz jakikolwiek lek, PROSZĘ ZOBACZYĆ LEKARZA!

Jaki jest najlepszy / najgorszy spam, jaki kiedykolwiek otrzymałeś? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Polecane zdjęcie: rookman48 / Depozyt Photos
Spam, spam, spam: yasuhiro / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me