Jak działają kontrolery IP i dlaczego czasami się mylą

Zobacz swój adres IP.


Twój adres IP pozwala stronom internetowym „zobaczyć” Twoją lokalizację. Ale prawda jest taka, że ​​GeoIP (lokalizacja IP) nie jest aż tak inteligentny.

Wszyscy widzieliśmy filmy, w których geniusz technologii wpisuje się w kilka tajemnych poleceń i udaje się odzyskać adres domowy złego (lub dobrego) faceta, zwykle z wygodną, ​​pełnokolorową kopią prawa jazdy, aby uruchomić.

Filmy i telewizja notorycznie zacierają granice technologii. Scena może pokazywać hakerowi sprawdzenie witryny, która w jakiś sposób pozna dokładną lokalizację celu. Ale na szczęście tak nie działa w prawdziwym świecie.

Co to jest adres IP?

Adres IP działa jak adres twojego domu i pozwala innym komputerom rozmawiać z twoim komputerem. Jeśli zamówisz książkę przez Internet, musisz podać adres, aby ją otrzymać. Możesz podać inny adres, być może skrytkę pocztową, ale bez adresu nie dostaniesz książki.

To samo dotyczy internetu i adresów IP. VPN ukryje twoją lokalizację, ale twój komputer nadal potrzebuje adresu, aby otrzymywać informacje.

Czy kontrolery IP mają mój adres??

Informacje o własności intelektualnej są znane jako baza danych „WHOIS”. Po przypisaniu fragmentów adresów IP („bloków sieciowych”) nazwa i adres osoby odpowiedzialnej za nie są udostępniane publicznie.

Jedynym sposobem, w jaki Twoje imię i nazwisko znajduje się w bazie danych IP, jest zarejestrowanie blokady sieci, co nie mogłoby się zdarzyć nieświadomie.

Zamiast tego adres twojego adresu IP prawie na pewno wskaże twojego usługodawcę internetowego. Chociaż jest to zwykle wystarczająco dokładne, aby dowiedzieć się, w jakim kraju jesteś, nie może Cię osobiście zidentyfikować.

To powiedziawszy, zdarzały się sytuacje, w których orzeczenia sądowe zmuszały dostawców usług internetowych do przekazywania adresów użytkowników. Prokuratorzy mogą korzystać z GeoIP, aby Cię zlokalizować, ale będą potrzebować wezwania do sądu, aby uzyskać dane osobowe od usługodawcy internetowego.

Jak dokładne są kontrolery IP?

GeoIP opiera się przede wszystkim na publicznych bazach danych, które mogą być nieprecyzyjne lub aktualne. Na przykład Twój dostawca usług internetowych może zachować swój adres IP w innym kraju.

Jeśli kiedykolwiek odwiedzałeś witrynę i widziałeś treści w innym języku, adres IP witryny prawdopodobnie jest zarejestrowany w innym kraju.

Adresy IP zarejestrowane w innych krajach wyjaśniają również, dlaczego strony korzystające z GeoIP do blokowania lub ograniczania dostępu czasami zawodzą i uniemożliwiają dostęp niewłaściwym użytkownikom. Możliwe, że jesteś w jednym miejscu, ale przestarzała baza danych stawia Cię gdzie indziej.

Czy mój adres IP może łączyć mnie z innymi danymi??

Usługi GeoIP są często prowadzone przez strony trzecie i mogą łączyć twoje dane za pomocą techniki zwanej odciskami palców. Dane można wydobywać z historii wyszukiwania i łączyć z adresem IP, aby uzyskać dokładniejszy obraz. Ale jeśli nie podasz konkretnie swojego adresu i adresu IP, witryna nie będzie mogła dokładnie wiedzieć, gdzie jesteś.

Jednak w większości przypadków GeoIP jest wystarczająco dokładny. Uwierz lub nie; niewiele osób interesuje się twoimi dokładnymi współrzędnymi. Dbają tylko o twoją przybliżoną lokalizację, dzięki czemu mogą kierować reklamy za pomocą niestandardowych treści lub usług.

Ukryj swoje IP i użyj zaufanego kontrolera IP

GeoIP jest interesującą i przydatną technologią, która pomaga nam zobaczyć odpowiednią treść, ale może również zapewniać nieprawidłowe wyniki. Czasami pojawia się gdzieś, gdzie nie jesteśmy dość denerwujący.

Najbardziej efektywnym sposobem ukrycia adresu IP jest skorzystanie z usługi VPN, takiej jak ExpressVPN. A jeśli potrzebujesz użyć sprawdzania adresów IP, upewnij się, że korzystasz z usługi, której możesz zaufać.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map