Gdy użytkownicy zwracają się do blokerów reklam, witryny zaczynają blokować użytkowników

Świeży Macbook czeka na ExpressVPN.


W grudniu Forbes zaczął blokować dostęp użytkownikom, którzy korzystali z oprogramowania do blokowania reklam. Odwiedzający z dowolnym rodzajem programu blokującego reklamy zainstalowanego w przeglądarce internetowej natychmiast natknęli się na natrętną białą ścianę z prośbą o grzeczne wyłączenie ustawień w celu wyświetlenia strony.

(W innych wiadomościach Forbes wyświetla szkodliwe oprogramowanie wraz z obowiązkowymi reklamami).

Ale Forbes nie jest jedyną firmą, która bierze reklamy w swoje ręce. Washington Post, Slate i ostatnio Wired również zajmowali się blokowaniem programów blokujących reklamy.

Korzystanie z narzędzia blokującego reklamy ma wiele niezaprzeczalnych zalet – pomagają chronić przed złośliwym oprogramowaniem, przyspieszają czas ładowania i zapewniają lepszą obsługę witryny – ale jest też ważny argument przeciwny: w jaki sposób właściciele domen mogą zarabiać bez reklam?

Niesamowity wzrost blokerów reklam

Tylko w 2015 r. Oprogramowanie do blokowania reklam wzrosło aż o 41 procent, a szacuje się, że 200 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Zmieniło się z czegoś, co garstka doświadczonych w technice ludzi przyzwyczaiło się do codziennego domowego narzędzia.

Zaryzykujemy stwierdzenie, że jednym z głównych powodów, dla których więcej osób instaluje programy blokujące reklamy, jest to, że stają się coraz bardziej wrażliwi na sposób udostępniania ich informacji. Ukierunkowane reklamy śledzą historię przeglądania w celu wyświetlania dostosowanych reklam i niestety stały się status quo.

Strona główna forbes blokuje blokowanie reklamForbes uprzejmie prosi o wyłączenie programów blokujących reklamy, podczas gdy uBlock Origin blokuje 19 nieznanych skryptów

To przerażające, jak dzisiejsze reklamy są tak spersonalizowane. Doszło do tego, że przetwarzają tysiące bitów danych, zanim witryna się załaduje, rozłączając różne aspekty historii przeglądania, aby tworzyć bardzo osobiste – i często bardzo nachalne – reklamy.

Być może dlatego tak wiele firm opracowuje oprogramowanie do blokowania reklam. (Zobacz dowody na temat blokowania reklam Apple iOS 9 i blokerów Androida).

Dlaczego reklamy kierowane są niebezpieczne?

W badaniu przeprowadzonym przez University of Pennsylvania 66 procent użytkowników Internetu stwierdziło, że nie czuje się dobrze z myślą o ukierunkowanej reklamie. Co ciekawe, liczba ta wzrosła do 86 procent, gdy dowiedzieli się, w jaki sposób marketerzy zdobywają dane, aby dostosować te reklamy.

Reklamy kierowane narażają prywatność użytkowników, a moduły śledzące te reklamy są bardziej powszechne niż myślisz.

Spójrz na serię „Co wiedzą” na Wall Street Journal, aby zobaczyć, w jaki sposób niektóre witryny opuszczają odwiedzających. (Proponuje Wikipedię za zainstalowanie 0 modułów śledzących).

witryny i ich indeks ekspozycji oraz narzędzia do śledzeniaZrzut ekranu z serii What Know Know WSJ

Biorąc Internet w swoje ręce

Rozumiemy. Reklamy generują przychody. Problem polega jednak na tym, że opinia publiczna śledzi, w jaki sposób tworzone są te dostosowane reklamy oraz w jaki sposób ujawniają i naruszają prywatność ludzi. Użytkownicy zmieniają sposób, w jaki chcą otrzymywać informacje, a witryny takie jak Forbes i Wired bardzo nie doceniają tego, jak bardzo ludzie nienawidzą reklam.

Browser Media dobrze to ujmuje:

„Użytkownicy blokują reklamy w odwecie za natrętne, nieistotne i często wręcz przerażające reklamy pod względem jakości – znasz te, które pochłaniają dane, które przejmują ekran z automatycznie odtwarzanymi filmami i migającymi hasłami, więc masz problem z sortowaniem treści od bzdury. Ale te reklamy płacą rachunki. Bez pieniędzy, bez strony internetowej. ”

W 2002 r. Tylko jeden procent użytkowników Internetu korzystał z programu blokującego reklamy. Dziś jest to prawie 50 procent.

A jednak zamiast próbować to naprawić i chronić prywatność i dobre samopoczucie odwiedzających, więcej witryn zmusza czytelników do dobrowolnego rozbrojenia się w celu wyświetlenia dowolnego rodzaju treści.

Nie jest to świetny sposób na zdobycie zaufania czytelnika?

Bieżąca debata nad prywatnością a przychody

W przeciwieństwie do innych firm, Forbes był przejrzysty, jeśli ich nowy system biznesowy wpłynął na wydajność witryny. W publicznym oświadczeniu dyrektor ds. Treści Lewis DVorkin podkreśla, że ​​prawie 44 procent, czyli około 1,6 miliona odwiedzających, wyłączyło swoje programy blokujące reklamy, aby wyświetlić stronę. „Zarabialiśmy na 15 milionach wyświetleń reklam, które w innym przypadku zostałyby zablokowane” – chwali się DVorkin.

Brzmi dobrze, prawda? Nie całkiem…

DVorkin nie wspomina o tym, że zarabiają 15 milionów nowych wyświetleń reklam, w rzeczywistości odepchnęły 56 procent użytkowników, którzy nie chcieli wyłączyć swoich programów blokujących. 

Ci użytkownicy mogą wkrótce nie wrócić.

Spojrzenie w przyszłość

więcej wyszukiwań odbywa się teraz na urządzeniach mobilnychCoraz więcej osób przegląda Internet na swoim smartfonie, wywołując zawrót głowy

Im więcej osób zacznie dostrzegać zalety programów blokujących reklamy, tym mniej odwiedzających będzie skłonnych je wyłączyć. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o urządzenia mobilne, w których blokery reklam zaczynają być wstępnie zainstalowane.

Jesteśmy ciekawi, czy witryny takie jak Forbes i Wired będą nadal blokować programy blokujące reklamy, czy też zauważą, że to zmarnowany wysiłek i zamiast tego skupią się na zmianie sposobu wyświetlania tych reklam.

Nasz zakład dotyczy tego drugiego.

Polecane zdjęcie: Viktor Hanacek / Picjumbo
Kobiety z telefonem: Benjamin Child / Unsplash

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map