ExpressVPN nie oferuje zapory NAT, ponieważ nie ma takiej potrzeby

Plan sieci z kluczami pokazującymi, jak bezpieczny jest ExpressVPN.


Jeśli dostawca VPN oferuje zaporę NAT, to dobry znak, że przypisuje każdemu użytkownikowi unikalny adres IP. Ponieważ nie jest to optymalne pod względem prywatności, ExpressVPN ma odwrotne podejście – wielu użytkowników korzysta z jednego adresu IP, co zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo w Internecie.

Podobnie jak zapora, ExpressVPN blokuje przychodzące żądania na ich adresy IP i nigdy nie przekazuje ich użytkownikom. Polityka blokowania portów jest podstawową funkcją produktu do ochrony prywatności, a ExpressVPN nie pobiera za nią dodatkowych opłat.

ExpressVPN nie potrzebuje zapory NAT

Serwer, na którym wielu użytkowników korzysta z tego samego publicznego adresu IP (jak sieć ExpressVPN), domyślnie działa jako zapora ogniowa. Wszelkie dodatkowe produkty mające na celu ochronę użytkownika przed niechcianymi żądaniami są niepotrzebne.

Usługi, które przypisują unikalny adres IP każdemu użytkownikowi, mogą pozostawić otwarte porty. Opcja zamknięcia portów może być zamaskowana jako „ochrona przed atakami DDoS” i sprzedawana jako dodatkowa usługa.

Router działa jako zapora ogniowa

Zapora to urządzenie lub oprogramowanie, które zapobiega niechcianej komunikacji między dwiema sieciami lub między komputerem a siecią.

W sieci domowej router często działa jako podstawowa zapora ogniowa i jest domyślnie ustawiony tak, aby zezwalał na połączenia wychodzące. Zazwyczaj pozwala na komunikowanie się urządzeń w sieci. Jest to jednak niebezpieczne, jeśli masz otwarty punkt dostępu Wi-Fi lub urządzenie w Twojej sieci jest zainfekowane.

Routery i translacja adresów sieciowych (NAT)

Gdy używasz urządzenia do wyszukiwania stron internetowych, żąda ono informacji od routera i identyfikuje się z prywatnym adresem IP. Router przetłumaczy to żądanie i prześle je na serwery witryny wraz z publicznym adresem IP routera jako dokument zwrotny.

W odpowiedzi kopia strony internetowej jest przesyłana z powrotem do routera, który przekazuje zawartość do urządzenia. Ten proces przekazywania nazywa się translacją adresów sieciowych.

Twój dostawca usług internetowych przypisuje routerowi pojedynczy adres IP. Każde urządzenie domowe (telewizor, telefon, komputer, Internet przedmiotów) udostępnia ten adres, gdy jest skierowany do ogółu społeczeństwa. W przypadku procesu NAT router przypisuje następnie prywatne adresy IP do każdego podłączonego urządzenia, zwykle zaczynając od 196.168 lub 10.10.

Twój domowy router, firma telefonii komórkowej lub usługa VPN przeprowadzą proces NAT. Celem jest poradzenie sobie z ograniczoną liczbą adresów IPv4 i ochrona urządzeń w sieci prywatnej.

IPv4 używa adresów o długości zaledwie 32 bajtów (4 x 8 bajtów) – około 4,3 miliarda – za mało adresów dla każdego człowieka na świecie, nie mówiąc już o wielu urządzeniach, z których korzysta człowiek. IPv6 rozwiązuje ten problem teoretycznie, ale ponieważ nie wszystkie usługi obsługują IPv6, należy zastosować sieć IPv4.

Serwery proxy, sieci VPN i zapory NAT

Usługi proxy, zapory ogniowe i sieci VPN również wykorzystują translację adresów sieciowych.

VPN przydzieli prywatny adres IP, aby Cię zidentyfikować, ale nikt poza VPN nie może go zobaczyć. W sieci widoczny jest tylko adres IP przydzielony przez dostawcę VPN.

ExpressVPN zwiększa bezpieczeństwo, przypisując ten sam adres IP wielu użytkownikom. Wspólne publiczne IP utrudnia identyfikację osób, co stanowi integralną część ochrony prywatności użytkownika.

Serwery ExpressVPN zapamiętują wszystkie żądania i nadają je z różnych portów na serwerze. Użytkownik otrzymuje odpowiedź od ExpressVPN, ale inne porty pozostają zamknięte. Zamknięcie portów chroni użytkowników jak zapora ogniowa.

Niektóre serwery VPN mogą przypisać każdemu użytkownikowi unikalny adres IP i pozostawić otwarte porty. Otwarte porty są wygodne, gdy korzystasz z usług za VPN, ale niewiele robisz dla prywatności. Pasywny obserwator, taki jak dostawca usług VPN, może obserwować niezaszyfrowany ruch w celu zdanonimizowania użytkownika.

Bądź bezpieczny i korzystaj z VPN

Po połączeniu z ExpressVPN nie musisz się martwić zaporą ogniową routera. Możesz również skonfigurować router za pomocą ExpressVPN, aby ukryć ruch wszystkich urządzeń przed dostawcą usług internetowych, z uwzględnieniem zapory ogniowej.

Wybierając prywatnego dostawcę VPN, zapytaj, czy usługa utrzymuje dzienniki. Współużytkowane adresy IP są również ważne, ponieważ współużytkowanie jest lepsze dla anonimowości. Co ważne, dobra sieć VPN blokuje połączenia przychodzące i nie będzie używać niepotrzebnych funkcji.

Wyróżniony obraz: MyVector / depositphotos

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map