ExpressVPN: lepsza prywatność i bezpieczeństwo dzięki wiodącej w branży ochronie przed wyciekiem DNS

ExpressVPN: lepsza prywatność

Czasami VPN może nie chronić zapytań DNS twojego urządzenia (Domain Name System), nawet jeśli reszta twojego ruchu jest chroniona przez tunel VPN. Takie wycieki z DNS mogą zagrozić Twojej prywatności i bezpieczeństwu, pozwalając nieupoważnionym podmiotom, takim jak Twój dostawca usług internetowych lub DNS, zobaczyć, jakie witryny odwiedzasz i aplikacje, z których korzystasz, nawet jeśli Twoja sieć VPN wydaje się być włączona.

Właśnie dlatego ExpressVPN traktuje takie wycieki bardzo poważnie. Spędzamy dużo czasu badając złożone scenariusze, w których Twój DNS może wyciekać – i wymyślając poprawki. Naszym celem jest ochrona przed wyciekami DNS we wszystkich możliwych okolicznościach – a także, aby ExpressVPN podniósł standardy prywatności i bezpieczeństwa w branży VPN.

Nasz zespół inżynierów niedawno zidentyfikował i naprawił określoną klasę wycieków DNS, które mogą wystąpić po zmianie połączeń sieciowych (na przykład, gdy twoje połączenie zmienia się z Ethernet na Wi-Fi). Nasze badania wskazują, że ten rodzaj wycieku występuje wśród większości głównych usług VPN na rynku. W tym poście na blogu wyjaśnimy trzy rzeczy: problem, jak go odtworzyć i jak samemu to przetestować.

Scenariusz wycieku: DNS przecieka podczas przełączania między Wi-Fi i Ethernet

DNS przecieka przy zmianie między Wi-Fi i Ethernet

Rozważ następującą powszechną sytuację:

 • Jesteś w domu ze swoim laptopem i masz połączenie z Wi-Fi
 • Łączysz się z aplikacją VPN
 • Po pewnym czasie przeglądania otrzymasz ważny e-mail służbowy
 • Udajesz się do swojego domowego biura i podłączasz laptopa do kabla Ethernet

W wielu przypadkach nasze testy wykazały, że w tym scenariuszu możliwe było wygenerowanie wycieku DNS. Dzięki najnowszej wersji ExpressVPN dla komputerów Mac i Windows zapewniliśmy, że Twoja prywatność zostanie zachowana, a Ty możesz mieć pewność, że w tych okolicznościach nie będzie wycieku.

Jak mogę sam sprawdzić ten wyciek?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy jesteś podatny na ten wyciek, możesz spróbować przetestować samemu.

 • Upewnij się, że kabel Ethernet jest odłączony
 • Upewnij się, że masz połączenie z siecią Wi-Fi
 • Połącz się ze swoją aplikacją VPN
 • Użyj testera szczelności DNS ExpressVPN lub testera zewnętrznego
 • Na liście powinien pojawić się tylko jeden serwer DNS (rysunek 1)
 • Jeśli korzystasz z ExpressVPN, nasz tester poinformuje Cię również, że jest to nasz uznany serwer (Rysunek 2)
 • Podłącz kabel Ethernet
 • Odśwież stronę wycieku DNS – jeśli przeciekasz DNS, zobaczysz teraz inną listę serwerów DNS

Ten test powinien działać niezależnie od dostawcy VPN.

Rycina 1:
Sprawdź połączenie pod kątem wycieków DNS

Rysunek 2:
Test pod kątem wycieków DNS

Jak wycieki DNS podważają twoją prywatność i bezpieczeństwo

System nazw domen (DNS) ma fundamentalne znaczenie dla Internetu. Za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową, używasz DNS, aby upewnić się, że łączysz się z właściwym serwerem. Niestety oznacza to również, że każdy, kto widzi Twoje żądania DNS, ma zapis wszystkich odwiedzanych witryn. Dlatego ważne jest, aby Twoja prywatność i bezpieczeństwo korzystały z prywatnego DNS o zerowej wiedzy i aby Twoja sieć VPN zapobiegała wyciekom DNS.

ExpressVPN koncentruje się na zapewnianiu niezawodnych, szczelnych usług VPN

Wiemy, że korzystając z ExpressVPN, pokładasz w nas zaufanie – i dlatego bardzo ciężko pracujemy, aby go utrzymać. W praktyce oznacza to ciągłą aktualizację naszych produktów, aby pozostawać w czołówce szybkości, bezpieczeństwa i czujności wobec zagrożeń dla prywatności, w tym wycieków.

Jak możesz ufać, że twoja sieć VPN jest szczelna? Chociaż nie ma sposobu, aby definitywnie udowodnić, że każda sieć VPN jest w 100% szczelna, jesteśmy w stanie zidentyfikować scenariusze użytkowania i wzorce, na które użytkownicy powinni się natknąć, i zapewnić, że nie wystąpią żadne wycieki w tych sytuacjach dzięki szczegółowym testom – i właśnie to ExpressVPN koncentruje się na. W ExpressVPN staramy się również zwiększyć Twoje zaufanie do naszego produktu poprzez otwartość i przejrzystość. Ujawniając nasze badania, dochodzenia i ulepszenia oraz dając ci możliwość samodzielnego sprawdzania wycieków, mamy nadzieję, że będziesz tak samo pewny naszego produktu, jak my.

Uzyskaj informacje techniczne

Dlaczego więc mogą wystąpić wycieki DNS podczas zmiany połączeń sieciowych, nawet jeśli sieć VPN wydaje się być nadal połączona? Dowiedz się więcej w naszym przeglądzie technicznym.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me